Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pudełkowa wersja Batman: The Telltale Series zadebiutuje w tym tygodniu

7 postów w tym temacie

Dlaczego wszystkie produkcje Telltale są wydawane w Polsce w angielskiej wersji ? Dla Cenegi nie powinno być problemem zlecenie tłumaczenia takiej gry przygodowej. Dla mnie to oczywiście żaden problem grać po angielsku ale tak z czystej ciekawości się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2016 o 14:56, Zorkman napisał:

Dlaczego wszystkie produkcje Telltale są wydawane w Polsce w angielskiej wersji ? Dla
Cenegi nie powinno być problemem zlecenie tłumaczenia takiej gry przygodowej. Dla mnie
to oczywiście żaden problem grać po angielsku ale tak z czystej ciekawości się zastanawiam.


Podejrzewam, że jako produkcje Telltale (nawet pudełkowe) są wydawane jako klucz Steam to dystrybutor nie ma wiele do powiedzenia w sprawie tłumaczenia jeżeli deweloper sam takiej opcji nie wesprze. Można co najwyżej pomarzyć, że kiedyś Cenega dogada się z TT w tej sprawie.

Natomiast jeżeli chodzi o moje zdanie to i tak lepiej się gra w te przygodówki po angielsku - zawsze byłem zwolennikiem grania w języku ojczystym dla producenta (jeden wyjątek - AC2 przechodziłem z napisami polskimi i włoskim dubbingiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2016 o 14:56, Zorkman napisał:

Dlaczego wszystkie produkcje Telltale są wydawane w Polsce w angielskiej wersji ? Dla
Cenegi nie powinno być problemem zlecenie tłumaczenia takiej gry przygodowej. Dla mnie
to oczywiście żaden problem grać po angielsku ale tak z czystej ciekawości się zastanawiam.


Podejrzewam, że jako produkcje Telltale (nawet pudełkowe) są wydawane jako klucz Steam to dystrybutor nie ma wiele do powiedzenia w sprawie tłumaczenia jeżeli deweloper sam takiej opcji nie wesprze. Można co najwyżej pomarzyć, że kiedyś Cenega dogada się z TT w tej sprawie.

Natomiast jeżeli chodzi o moje zdanie to i tak lepiej się gra w te przygodówki po angielsku - zawsze byłem zwolennikiem grania w języku ojczystym dla producenta (jeden wyjątek - AC2 przechodziłem z napisami polskimi i włoskim dubbingiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Dlaczego wszystkie produkcje Telltale są wydawane w Polsce w angielskiej wersji
> ? Dla
> > Cenegi nie powinno być problemem zlecenie tłumaczenia takiej gry przygodowej. Dla
> mnie
> > to oczywiście żaden problem grać po angielsku ale tak z czystej ciekawości się zastanawiam.
>
>
> Podejrzewam, że jako produkcje Telltale (nawet pudełkowe) są wydawane jako klucz Steam
> to dystrybutor nie ma wiele do powiedzenia w sprawie tłumaczenia jeżeli deweloper sam
> takiej opcji nie wesprze. Można co najwyżej pomarzyć, że kiedyś Cenega dogada się z TT
> w tej sprawie.
>
> Natomiast jeżeli chodzi o moje zdanie to i tak lepiej się gra w te przygodówki po angielsku
> - zawsze byłem zwolennikiem grania w języku ojczystym dla producenta (jeden wyjątek -
> AC2 przechodziłem z napisami polskimi i włoskim dubbingiem).
Dziwne że to zazwyczaj Cenega ma z tym problem, napisy nikomu nie zaszkodzą, to nie pełną lokalizacja. Śmiało mogę zaliczyć Cenege do najgorszych wydawców na naszym rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli powstają amatorskie tłumaczenia, to jaki problem z tym mogłaby mieć Cenega? Sam nie mam problemów ze zrozumieniem gier Telltale, ale sporo osób nie może w nie grać, bo z angielskim mają ciężko. No bo... no polegają na czytaniu, rozumieniu i wyborach. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować