Zaloguj się, aby obserwować  
Noxbi

Nowy Play

163 postów w tym temacie

Ja najmilej wspominam numery z około 2003 roku. Najbardziej zapadły mi w pamięć genialne podpisy pod screenami i świetny humor. Często wygrzebuję te stare numery, żeby się po prostu pośmiać. Teraz jest nieco gorzej.
Jednak to, co od zawsze irytowało mnie w PLAYU, to wysoka cena i przekładanie pełnych wersji nad ilość stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 15:25, Graszczur napisał:

Ja najmilej wspominam numery z około 2003 roku. Najbardziej zapadły mi w pamięć genialne podpisy
pod screenami i świetny humor. Często wygrzebuję te stare numery, żeby się po prostu pośmiać.
Teraz jest nieco gorzej.


Heh, ja na twoim miejscu nie użyłbym tutaj słówka "nieco", mało tego, mógłbym stwierdzić, że teraz jest dużo gorzej, a wręcz tragicznie. Może urażę fanów Play''a, za co serdecznie ich przepraszam:), ale niestety muszę to napisać: Play zszedł na psy i pisma tego w zasadzie nie da się już czytać. Trzy czwarte pisma to screeny z gier, tekstu jest naprawdę mało, a na dodatek recenzje pisane są w sposób nieciekawy, ponadto redaktorzy tego pisma uważają się za zabawniejszych niż są w rzeczywistości i ich sztuczny humor jakoś do mnie nie przemawia. Ja czytałem Play''a tylko wtedy, gdy pisał o grach na konsole, wówczas było to jeszcze bardzo ciekawe pismo z naprawdę fajnymi tekstami, ale odkąd Play zaczął dodawać płyty CD i stał się gazetą o grach komputerowych, przestałem je czytać. Od czasu do czasu kupuję Play''a, ale tylko wtedy, gdy dadzą jakieś dobre pełne wersje, natomiast gdy chcę coś poczytać, to biorę PSX Extreme. Według mnie PE to najlepsze pismo o grach i ani CDA, ani tym bardziej Play nie mogą mu dorównać pod względem jakości recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 15:50, des1og napisał:

Heh, ja na twoim miejscu nie użyłbym tutaj słówka "nieco", mało tego, mógłbym stwierdzić, że
teraz jest dużo gorzej, a wręcz tragicznie. Może urażę fanów Play''a, za co serdecznie ich
przepraszam:), ale niestety muszę to napisać: Play zszedł na psy i pisma tego w zasadzie nie
da się już czytać. Trzy czwarte pisma to screeny z gier, tekstu jest naprawdę mało, a na dodatek
recenzje pisane są w sposób nieciekawy, ponadto redaktorzy tego pisma uważają się za zabawniejszych
niż są w rzeczywistości i ich sztuczny humor jakoś do mnie nie przemawia. Ja czytałem Play''a
tylko wtedy, gdy pisał o grach na konsole, wówczas było to jeszcze bardzo ciekawe pismo z naprawdę
fajnymi tekstami, ale odkąd Play zaczął dodawać płyty CD i stał się gazetą o grach komputerowych,
przestałem je czytać. Od czasu do czasu kupuję Play''a, ale tylko wtedy, gdy dadzą jakieś dobre
pełne wersje, natomiast gdy chcę coś poczytać, to biorę PSX Extreme. Według mnie PE to najlepsze
pismo o grach i ani CDA, ani tym bardziej Play nie mogą mu dorównać pod względem jakości recenzji.

Ja nie czytałem PSX, ale z tego co przeczytałem wynika że ty obraziłeś się na Playa bo przestał pisać o grach na konsole, a ty grasz głównie na nich. Mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, trochę mam za złe Play''owi, że olał konsole i stał się pismem tylko i wyłącznie o grach pecetowych. Lecz powodem zaprzestania kupywania przeze mnie Play''a nie jest jak to nazwałeś "obrażenie" się na to pismo. Po prostu Play zszedł na psy i nie da się już go czytać. W latach, gdy Play był jeszcze pismem multiplatformowym, sam nie posiadałem ani jednej kosoli, a mimo to bardzo chętnie czytywałem to pismo. Dlaczego? Bo wówczas teksty zawarte w tym piśmie były pisane w sposób ciekawy i czytało się je bardzo przyjemnie. Natomiast od momentu, gdy Play stał się pismem o grach komputerowych, jakość recenzji poleciała na łeb, na szyję. Obecnie Play''a nie nazwałbym gazetą, tylko albumem ze zdjęciami, ponieważ tekstu jest bardzo mało, a screeny zajmują prawie trzy czwarte pisma. Moim zdaniem Play to pismo dla 12-latków, bo recenzje pisane są prostym jak drut językiem przy użyciu tylko i wyłącznie zdań pojedynczych. Z play''owskich recenzji można dowiedzieć się tylko suchych faktów na temat samej gry, podobnie jak w KŚG nie przeczytamy za to subiektywnej opinii recenzenta. Może w tym momencie troszeczkę ironizuję, ale po prostu nie potrafię napisać nic dobrego na temat Play''a. Jak już pisałem wcześniej, pismo to kupuję sporadycznie tylko dla pełnych wersji. Nie lubię czytać recenzji zamieszczonych w Play''u i zapewniam, że nie ma to żadnego związku z tym, że obecnie gram na konsoli. Przypomnę, że jeszcze na długo przed tym, jak stałem się posiadaczem PS2, zaczytywałem się Play''em (tym konsolowym) i PE. Gdyby Play zachował swój stary klimat sprzed kilku lat, to pewnie nadal kupywałbym to pismo i nie miałby dla mnie żadnego znaczenia fakt, że Play nie pisze już o grach konsolowych. Dla mnie nie jest ważne, czy dana gazeta recenzuje tytuły konsolowe, czy piecowe, najważniejszy jest dla mnie poziom tekstów. Wychodzę z założenia, że w piśmie o grach nie jest najważniejsza dołączona pełna wersja gry, najważniejsze sa teksty. Według mnie kupywanie gazet dla samych płytek trochę mija się z celem. W końcu gazetę kupuję po to, aby ją czytać, a jak chcę kupić grę, to idę do sklepu z grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 16:31, des1og napisał:

Faktycznie, trochę mam za złe Play''owi, że olał konsole i stał się pismem tylko i wyłącznie
o grach pecetowych. Lecz powodem zaprzestania kupywania przeze mnie Play''a nie jest jak to
nazwałeś "obrażenie" się na to pismo. Po prostu Play zszedł na psy i nie da się już go czytać.
W latach, gdy Play był jeszcze pismem multiplatformowym, sam nie posiadałem ani jednej kosoli,
a mimo to bardzo chętnie czytywałem to pismo. Dlaczego? Bo wówczas teksty zawarte w tym piśmie
były pisane w sposób ciekawy i czytało się je bardzo przyjemnie. Natomiast od momentu, gdy
Play stał się pismem o grach komputerowych, jakość recenzji poleciała na łeb, na szyję. Obecnie
Play''a nie nazwałbym gazetą, tylko albumem ze zdjęciami, ponieważ tekstu jest bardzo mało,
a screeny zajmują prawie trzy czwarte pisma. Moim zdaniem Play to pismo dla 12-latków, bo recenzje
pisane są prostym jak drut językiem przy użyciu tylko i wyłącznie zdań pojedynczych. Z play''owskich
recenzji można dowiedzieć się tylko suchych faktów na temat samej gry, podobnie jak w KŚG nie
przeczytamy za to subiektywnej opinii recenzenta. Może w tym momencie troszeczkę ironizuję,
ale po prostu nie potrafię napisać nic dobrego na temat Play''a. Jak już pisałem wcześniej,
pismo to kupuję sporadycznie tylko dla pełnych wersji. Nie lubię czytać recenzji zamieszczonych
w Play''u i zapewniam, że nie ma to żadnego związku z tym, że obecnie gram na konsoli. Przypomnę,
że jeszcze na długo przed tym, jak stałem się posiadaczem PS2, zaczytywałem się Play''em (tym
konsolowym) i PE. Gdyby Play zachował swój stary klimat sprzed kilku lat, to pewnie nadal kupywałbym
to pismo i nie miałby dla mnie żadnego znaczenia fakt, że Play nie pisze już o grach konsolowych.
Dla mnie nie jest ważne, czy dana gazeta recenzuje tytuły konsolowe, czy piecowe, najważniejszy
jest dla mnie poziom tekstów. Wychodzę z założenia, że w piśmie o grach nie jest najważniejsza
dołączona pełna wersja gry, najważniejsze sa teksty. Według mnie kupywanie gazet dla samych
płytek trochę mija się z celem. W końcu gazetę kupuję po to, aby ją czytać, a jak chcę kupić
grę, to idę do sklepu z grami.

Po pierwsze: kupuje Playa od ponad roku i chyba dwa razy grałem w jakiegoś pełniaka bo są słabe.
Po drugie: recenzje w Playu są ciekawsze niż w innych pismach komputerowych które czytałem tzn. KŚG, CDA, Click.
Po trzecie jest mało tekstu ale rzeczowego, nie ma bzdur jak w Clicku.
Po czwarte mają fajne podpisy pod screenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 16:56, azur64 napisał:

Po czwarte mają fajne podpisy pod screenami.


Według mnie podpisy mają właśnie denne. Silą się na dowcip, ale nie wychodzi. No i są stanowczo za długie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:00, Harvenar napisał:

> Po czwarte mają fajne podpisy pod screenami.

Według mnie podpisy mają właśnie denne. Silą się na dowcip, ale nie wychodzi. No i są stanowczo
za długie...

To gdzie według ciebie są fajne? W CDA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:08, azur64 napisał:

> > Po czwarte mają fajne podpisy pod screenami.
>
> Według mnie podpisy mają właśnie denne. Silą się na dowcip, ale nie wychodzi. No i są
stanowczo
> za długie...
To gdzie według ciebie są fajne? W CDA?


Click! Czasem jak dobrze dobiorą sreena i podpis to jest niezła beka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:11, azur64 napisał:

> Click! Czasem jak dobrze dobiorą sreena i podpis to jest niezła beka.
Click? Ten chłam?


Nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w kłótnie. Każdy lubi to co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 16:56, azur64 napisał:

Po pierwsze: kupuje Playa od ponad roku i chyba dwa razy grałem w jakiegoś pełniaka bo są słabe.

Z tym stwierdzeniem moge się zgodzić. Według mnie jedyne dobre gry, jakie ukazały się w Play''u, to Gothic, Red Faction, Insane.

Dnia 12.10.2006 o 16:56, azur64 napisał:

Po drugie: recenzje w Playu są ciekawsze niż w innych pismach komputerowych które czytałem
tzn. KŚG, CDA, Click.

To jest kwestia gustu. Dla mnie najlepsze pismo o grach to PE, a dla ciebie Play.

Dnia 12.10.2006 o 16:56, azur64 napisał:

Po trzecie jest mało tekstu ale rzeczowego, nie ma bzdur jak w Clicku.

Dla mnie recki i w Clicku!, i w Play''u są tak samo lipne:)

Dnia 12.10.2006 o 16:56, azur64 napisał:

Po czwarte mają fajne podpisy pod screenami.

Buahahahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:12, Harvenar napisał:

> > Click! Czasem jak dobrze dobiorą sreena i podpis to jest niezła beka.
> Click? Ten chłam?

Nie mam zamiaru wdawać się z Tobą w kłótnie. Każdy lubi to co lubi.

Mam ci udowodnić wyższość Playa? Tak jak Marek Kondrat w reklamie wyższość banków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śpiewamy "Gdzie się podział Gambler, Seceret Service i ŚGK" na melodię "Gdzie się podziały tamte prywatki". To było i już nie wróci :( Teraz mamy Playa, Clicka i KŚG - po prostu świetnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:16, Dark Templar napisał:

Śpiewamy "Gdzie się podział Gambler, Seceret Service i ŚGK" na melodię "Gdzie się podziały
tamte prywatki". To było i już nie wróci :( Teraz mamy Playa, Clicka i KŚG - po prostu świetnie
;/

Narzekanie staruszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:27, azur64 napisał:

> Nie, PE to skrót PSX Extreme
Fajnie ale oni chyba piszą o grach na konsole.


Zgadza się, PE to pismo konsolowe. Jak na razie jest to jedyna gazeta o tematyce growej, którą czytam z naprawdę wielką chęcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:31, des1og napisał:

Zgadza się, PE to pismo konsolowe. Jak na razie jest to jedyna gazeta o tematyce growej, którą
czytam z naprawdę wielką chęcią.

No tak, ale ja tego czytać nie będę bo nie mam ani jednej konsoli (miałem GBA heh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2006 o 17:35, azur64 napisał:

> Zgadza się, PE to pismo konsolowe. Jak na razie jest to jedyna gazeta o tematyce growej,
którą
> czytam z naprawdę wielką chęcią.
No tak, ale ja tego czytać nie będę bo nie mam ani jednej konsoli (miałem GBA heh).


A ja czytałem PE przez długi okres czasu, gdy też nie posiadałem żadnej konsoli. PS2 mam dopiero od pół roku, a Extrima czytam od bodajże dwóch lat. Teksty w tym piśmie są tak ciekawie napisane, że polecam tę gazetę każdemu graczowi bez względu na to, na jakim sprzęcie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować