Zaloguj się, aby obserwować  
Noxbi

Nowy Play

163 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2007 o 08:50, Gul4sH napisał:

A tak się zawsze zastanawiam, czy te pełne wersje itd. otrzymujecie prosto od wydawcy (gratis?),
czyli macie stały napływ darmowych gier :D, czy może "dokładacie" do interesu :P


Osoby takie jak ja, które pracują u siebie w domu, dostają te pełne wersje, które będą recenzować. Nie zawsze są to jednak pudełkowe wydania, a ważność niektórych potrafi wygasnąć po pewnym okresie czasu.
Niemniej jednak sama redakcja posiada bogatą kolekcję gier i od czasu do czasu można coś pożyczyć, w ramach edukacji :].

Dnia 25.02.2007 o 08:50, Gul4sH napisał:

tak poza tym poweidz "tym na górze", że fajnie by było, żeby była nadal wersja DVD (mniej miejsca
zajmuje :P), na której była przynajmniej jedna fajna pełna wersja, kilka programów (patch,
tapetki, demka itd.) i było spoko. Aha a co do rozmiaru pisma i gier przecież, można się chyba
dogadać z jakimś wydawcą, producentem sprzętu i gier ->kilka reklam i macie kasę :P
Dobra kończę, bo mnie dziewczyna woła ;]


Wiesz, trochę to dziwnie by zabrzmiało "przeczytałem 1 post, że fan Playa chce dvd" :]. Jestem pewien, że już dawno została zrobiona kalkulacja czy badania rynkowe i najwyraźniej takie rozwiązanie nie satysfakcjonowało finansowo wydawcy - a wola wydawcy jest już niezależna od Playa.
Co do rozmiarów pisma i ilości/jakości gier - arkana tej sprawy są mi zupełnie obce, więc nie wiem czy kiedyś przybędzie więcej stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym DVD to sprawa jest trochę dziwna. Obecnie większość osób ma taki właśnie czytnik (nie jest już drogi), a płyt jest mniej, mimo żadnych ubytków w ilości miejsca na dysku (3CD a 1 DVD), a jedno DVD nie jst chyba tak drogie żeby nei przynosiło pieniędzy (cena była wyższa, a wśród kilku znajomych spostrzgłem, że PLAY z DVD cieszył się większą popularnością - więcej owej kaski). Muszę przyznać natomiast, że ktoś kto zajmuje się nagrodami w "konkursach", odwala dobrą robotę - kilka gier, które wygrałem (<brawo> dla mistrza :P), można zaliczyć do najlepszych na świecie i moja kolekcja stała się ogólnie szanowana na osiedlu :D (mimo tego, że w większość u kolegów gram, bo na moim kompie tylko na minimalnych ustawieniach hulają porównywalnie do... hmm... mohera przed kamerą, o).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym, pozwoliłem sobie odwiedzić twój gramsajt :] I obiektywnie rzecz ujmując: dziwny jesteś :P niby to lubisz historię, mądrą literaturę, a jednym z ulubionych filmów jest Terminator, w którym pan gubernator wypowiedział raptem... 10 linijek tekstu (a może i mniej) :D Ale nic w końcu móz musi odpocząć od ciągłej pracy przy czymś "lekkim", więc Cię rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 13:41, Backside napisał:

Wiesz, trochę to dziwnie by zabrzmiało "przeczytałem 1 post, że fan Playa chce dvd" :]. Jestem
pewien, że już dawno została zrobiona kalkulacja czy badania rynkowe i najwyraźniej takie rozwiązanie
nie satysfakcjonowało finansowo wydawcy - a wola wydawcy jest już niezależna od Playa.
Co do rozmiarów pisma i ilości/jakości gier - arkana tej sprawy są mi zupełnie obce, więc nie
wiem czy kiedyś przybędzie więcej stron :)

Z tym DVd to nie wierze żeby się nie opłacało, według mnie słaba sprzedaż tej wersji wynikała z małej dostępności i konieczności użerania się ze sprzedawcą w kiosku, a nie zniechęcią czytelników, a mi już w etui się CD nie mieszczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się wkurzyłem. Do $&^%&#& wysłałem maila na adres playa, w sprawie nagród (w skrócie kiedy o której dzwonią i dlaczego póżniej nie dzwonią spowrotem - trzy telefony w przedziale 11.21-14.06, kiedy nie mogę odebrać) i odpisała mi (pani kruszyńska czy coś), że jeśli się nie dodzwonią to dzwonią do kogoś innego!!!!
Myślałem, że mnie rozniesie. Dwa miesiące - medival 2 i age of empires poszły się paść - nie wiem chyba 50 zl na sms i ktoś dostanie je za mnie. Normalnie bym coś brzydkiego napisał ale mi przechodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 16:41, Gul4sH napisał:

Ale się wkurzyłem.
Normalnie bym coś brzydkiego napisał ale mi przechodzi....

Już mi przeszło - trochę minęło :D.
Chciałbym ożywić temat bo nie chce mnie się wierzyć, że wszyscy są czytelnikami CZASOPISMA (żeby nie było ;)) CDA. Dajcie trochę z siebie i coś piszcie w końcu mamy na forum jednego z współtworzycieli tego jakże cudownego pisma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę spamuje, ale jesteś na forum jesteś czytelnikem PLAYa więc proszę o wypowiedź (skomentować 8bita np. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w oficjalnym newsie nie znalazła się informacja o dokładnej zawartości pisma, załączam ją tutaj.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury w odnowionym magazynie :).


PEŁNE WERSJE GIER

Colin McRae Rally 04 PL (2004)
Najbardziej znana seria wyścigów samochodowych? Na pewno. Najlepsza? Prawdopodobnie. Czego chcieć więcej? Jej, na twardym dysku, natychmiast.
Wersja z numerem 04 była w dodatku oceniona najwyżej spośród wszystkich - na gamerankings.com mówi, że średnio dawano jej aż 85%, a to już stawia ją w gronie wielkich. Czym się tak jarano? Wszystkim. Grafiką, systemem zniszczeń (ach, te wgniecenia, pęknięcia, obtarcia), fizyką (kto rozpozna awarię dyferencjału po zmianie zachowania się Imprezy na ośnieżonej drodze), liczbą wozów do wyboru (ponad 20, w tym nieśmiertelne klasyki) i oczywiście trybami, w tym - Mistrzostwami Świata. Można się spierać co do jakości wielu gier. Ale Colin 04 to mistrz kierownicy. Niech wam nie ucieknie.

Serious Sam: Drugie Starcie PL (2002)
Kolejny hit, kolejna legenda. Średnia ocen z netu - znów 85%! Znów też najlepsza część całej serii! Jeśli komuś trzeba przedstawiać Sama, to znaczy że wychował się w bunkrze. Kozak w trampkach ma dwie pasje: giwery i giwery. Jeśli te pierwsze się nudzą, zaczyna używać tych drugich. A ma czego: od pistoletów, przez shotguny, wyrzutnie rakiet, miotacze płomieni, snajperki... Jest i piła łańcuchowa. Całym tym żelastwem likwiduje się tak dziki zwierzyniec, że ciężko go określić innymi słowami niż tymi, że jest właśnie dziki. I chory. Ale to dobrze, bo Serious Sam reprezentuje stworzony przez siebie gatunek strzelanin znany też jako "zabij tysiąc wrogów w godzinę, zanim on zabije ciebie". I w tym nie ma sobie równych...

Crazy Frog Racer (2005)
Żabę albo się kocha, albo nienawidzi. Wybór pozostawiamy wam, dając do rąk wyścigi w których niebieski gad w orzeszku na łbie jeździ na zadku i ściga się z ziomalami oraz policyjnym robotem znanym z zapadającego w pamięć teledysku. Do dowolny kierowca, każdy ma inne parametry. Trasy biegną po futurystycznych torach wysoko nad dachami miasta, prędkości - zawrotne. W głośnikach oczywiście żabie klasyki.

Comanche 4 PL (2001)
I znów reprezentant klasowej serii gier, tym razem o bojowych śmigłowcach. Symulator na średnio zaawansowanym poziomie trudności, dobry i dla tych, którzy chcą po prostu postrzelać i wypełniać misje, jak i dla tych, którzy po włączeniu opcji chcą mieć skopane... wirniki. Szczególnie, że w ogniu walki zaczyna do nas strzelać pół świata, bo zadania wykonuje się prawie na całym globie. Grafika nie rzuca już na kolana, ale klimat wciąż pozostał. Tym bardziej, że przetłumaczono wszystko, nawet komunikaty głosowe.

Poniżej pełny spis treści numeru. Zapraszamy do lektury!

Cena PLAYA - podkreślamy - 9,99 złotych!

PEŁNY SPIS TREŚCI

NEWSY

/afk
Age of Empires III: The Asian Dynasties
Blacksite: Area 51
Company of Heroes: Opposing Fronts
Flatout: Ultimate Carnage
MotoGP 07
Obscure II
S7edem
So Blonde
Speedball 2
Spider-Man: Friend or Foe
Strefa pojarki
Subiektywnie
Tajny Raport
The Club
The Golden Compass
W tym miesiącu
Wieści ze świata

REPORTAŻE
Assasin''s Creed
Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII
Brothers in Arms: Hell''s Highway
Call of Duty 4
Civilization IV: Beyond the Sword
Haze
Juiced 2: Hot Import Nights
Oko w oko z Ronaldinho
SEGA Rally
Splinter Cell Conviction
StarCraft II
Surf''s Up
The Settlers: Rise of an Empire
Tom Clancy''s EndWar
Transformers
UBI Days Paris 2007

JUŻ GRANE
BioShock
Colin McRae DIRT
Need for Speed: Pro Street

TESTY
Na marginesie
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
Sherlock Holmes: Przebudzenie
Shrek Trzeci
Spider-Man 3
Tomb Raider Anniversary
Two Worlds

TECHNIKA
Okrągłe, świetnie nadają się do mocnego trzymania... Każdy facet je lubi. Test kierownic!

LISTY
Comiesięczna porcja bluzgów, oskarżeń, wazeliny i próśb o gry na DVD

NA PŁYTACH
Informacje o grach zamieszczonych na naszej płycie DVD

TAJNE KODY
Comanche 4
Sam&Max Episode 6: Bright side of the moon
Serious Sam: Drugie starcie
Silent Hunter: Wolves of the Pacific
The Ship
Two Worlds
UFO Extraterrestials

KONKURS
Tym razem w krzyżówce do wygrania nie tylko gry, ale i... przejazd prawdziwym samochodem wyścigowym tuż przed eliminacją mistrzostw Europy w Rallycrossie!

KOMIKS
8Bit w wydaniu dwustronicowym!


TEMAT NUMERU: Ronaldinho specjalnie dla PLAYA!
On w ogóle rzadko udziela wywiadów. Nam dał. I mówi. Wolelibyśmy z nim co prawda zagrać mecz, ale skoro wydygał i nie chciał wyjść na boisko, to musieliśmy włączyć dyktafony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2007 o 15:09, Gul4sH napisał:

Tak poza tym, pozwoliłem sobie odwiedzić twój gramsajt :] I obiektywnie rzecz ujmując: dziwny
jesteś
:P niby to lubisz historię, mądrą literaturę, a jednym z ulubionych filmów jest
Terminator, w którym pan gubernator wypowiedział raptem... 10 linijek tekstu (a może i mniej)
:D Ale nic w końcu móz musi odpocząć od ciągłej pracy przy czymś "lekkim", więc Cię rozumiem
;)


Uh, dopiero teraz zobaczyłem tego posta.

Bardziej niż ty mną, to ja się zdziwiłem Twoją wypowiedzią - nie wiem czemu myślisz, że czytając jakieś tam "ulubione" na blogu dowiesz się jaki ktoś naprawdę jest (a z Twojej wypowiedzi wynika, że to właśnie odkryłeś :]).

Lubię różne rzeczy. Najtrafniej oddaje moja zainteresowania tabelka o muzyce, a resztę wypełniłem ot tak sobie.
Terminator 2 jest jednym z moich ulubionych filmów dlatego, że jest to genialnie skonstruowany film akcji, który wcale się nie starzeje i który mogę oglądać dziesiątki razy.
Nie wiem czemu dobry film musi być mądry - widziałem sporo dobrych i poważnych filmów, który jakiś tam wpływ na moje myślenie miały, ale nie napiszę, że są ulubione, bo nie będę po nie sięgał często - może dlatego, że mi się nie chce, może dlatego, że są ciężkie w odbiorze, może nie nadają się do oglądania raz tygodniowo/miesięcznie jak muzyka.


Ale koniec z tym, bo to nie wątek o mnie i Terminatorze tylko o Playu :) - rozumiem, że nowy numer już kupiony :>. Jak się podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 15:26, Backside napisał:

Uh, dopiero teraz zobaczyłem tego posta.

Spostrzegawczość boli :D

Dnia 25.06.2007 o 15:26, Backside napisał:

Bardziej niż ty mną, to ja się zdziwiłem Twoją wypowiedzią - nie wiem czemu myślisz, że czytając
jakieś tam "ulubione" na blogu dowiesz się jaki ktoś naprawdę jest (a z Twojej wypowiedzi wynika,
że to właśnie odkryłeś :]).

Prenikliwość też :D robi się coraz ciekawiej.

Dnia 25.06.2007 o 15:26, Backside napisał:

Lubię różne rzeczy. Najtrafniej oddaje moja zainteresowania tabelka o muzyce, a resztę wypełniłem
ot tak sobie.
Terminator 2 jest jednym z moich ulubionych filmów dlatego, że jest to genialnie skonstruowany
film akcji, który wcale się nie starzeje i który mogę oglądać dziesiątki razy.
Nie wiem czemu dobry film musi być mądry - widziałem sporo dobrych i poważnych filmów, który
jakiś tam wpływ na moje myślenie miały, ale nie napiszę, że są ulubione, bo nie będę po nie
sięgał często - może dlatego, że mi się nie chce, może dlatego, że są ciężkie w odbiorze, może
nie nadają się do oglądania raz tygodniowo/miesięcznie jak muzyka.

Wiem coś o tym lubię choćby Przekręt (w którym raczej k...., ch.. itd. to podstawa)

Dnia 25.06.2007 o 15:26, Backside napisał:


Ale koniec z tym, bo to nie wątek o mnie i Terminatorze tylko o Playu :) - rozumiem, że nowy
numer już kupiony :>. Jak się podoba?

Kupiony, kupiony, ale coś twoich tekstów nie widać. A nowości takie jak proroczo przewidziałam (czyt. prosiłem w listach :D), tylko jeszczę trochę więcej stron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Play powiadacie... Za ile! 9,99zł?!? Kupuję! :-) Pełniaki też niczego sobie (może poza CFR :-D), ale dobrze, że wreszcie jest w wersji DVD... Biegnę do kiosku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 15:38, Gul4sH napisał:

Prenikliwość też :D robi się coraz ciekawiej.


Sory, ale to nie ja użyłem słów "obiektywnie rzecz ujmując" :].

Dnia 25.06.2007 o 15:38, Gul4sH napisał:

Kupiony, kupiony, ale coś twoich tekstów nie widać. A nowości takie jak proroczo przewidziałam
(czyt. prosiłem w listach :D), tylko jeszcze trochę więcej stron...


Szczerze mówiąc też bym chciał widzieć ich więcej... mam nadzieję, że jeszcze nam Play "urośnie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wolę CD Action

przez kilka miesięcy czytałem też Play''a, ale potem jakoś mnie to przestało kręcić

cieszy mnie to, że redaktorzy Play''a postanowili odświerzyć troche pismo

no i gry, które dali na DVD, no to niczego sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować