Zaloguj się, aby obserwować  
Noxbi

Nowy Play

163 postów w tym temacie

Zapowiedz Swetra - PLAY 09/2007
[quote]
Siema,

W związku z obietnicą, wrzucam wcześniej niż zwykle zapowiedź PLAYA.

PLAY 9 JUŻ W CZWARTEK W KIOSKACH!

Po pierwszym numerze można było wątpić. Po drugim - jeszcze niedowierzać. Po trzecim...

Cóż, czy nie mówiliśmy, że zmiany PLAYA są na stałe i że mamy prawdopodobnie najlepsze fulle na rynku? Czy, gdy wielu wciąż się jeszcze zastanawia, nasz nowy numer może jeszcze pozostawić jakiekolwiek niedomówienia?

Tym bardziej, że w naszych działaniach jest plan. Dwa miesiące temu, Colinem 04, zaspokoiliśmy oczekiwania wszystkich fanów wyścigów. W numerze 8 dogodziliśmy Heroesami III turowym strategom, uwielbiającym klimaty fantasy. Teraz mamy coś dla tych, którzy najlepiej czują się w klimatach militarnych.

Cena: 9,99 PLN. Na płycie DVD pięć gier, w tym jedna z najlepiej wspominanych (średnia ocen z internetu - 77,5%!) strzelanin w historii: Vietcong. Razem z dodatkiem Fist Alpha (oceniony ogólnie na 72,5%!). Oprócz tego Kohan II: Kings of War (81%!), Worms 2 PL (według wielu - najlepsza część ze wszystkich!) oraz na dokładkę Army Men: Sarge''s War. O tak, strzelania i dowodzenia wystarczy na wiele tygodni! Żeby zgrać ładnie temat, na okładce umieściliśmy żołnierza z World in Conflict, kapitalnie zapowiadającej się strategii która opowiada - i to nieźle! - historię najnowszą trochę inną od tej, którą poznaliśmy.

Atrakcji w numerze jest jednak - poza kapitalnymi fullami - o wiele więcej. Pierwszą jest jedyny w polskiej (powiedzmy szczerze: światowej) prasie wywiad z Andrzejem Sapkowskim poświęcony w całości grze Wiedźmin i grom komputerowym. Co sądzi o nich najpopularniejszy polski (żyjący) pisarz fantasy? Jaką - i czy w ogóle jakąś? - ma rolę przy tworzeniu gry? Co ma wspólnego jego zaangażowanie z zaangażowaniem w produkcję niesławnego filmu i serialu? Co sądzi o jej szansach na świecie?
Tak, to jest naprawdę długa (o wiele, wiele dłuższa, niż inne teksty w PLAYU!), niezwykle ciekawa, miejscami bardzo kontrowersyjna i zaskakująca rozmowa z człowiekiem, który nie tylko wie bardzo dużo, ale i nie boi się mówić. O niczym - i w sposób, w jaki potrafi mówić niewielu. Absolutna lektura obowiązkowa i dla tych, którzy kochają gry, i dla tych, którzy spędzili setki godzin czytając dzieła mistrza. Wierzcie na słowo: to nie jest wywiad propagandowej gazety z urzędującym premierem. To jest oddanie głosu jednemu z najbardziej interesujących rozmówców naszych czasów. Interesujących tym bardziej, że mówi o wyjątkowo mocno oczekiwanej grze komputerowej. Dla wielu osób może to być nawet jedyny powód, by kupić PLAYA i nie zawiodą się wtedy.

Poza tym skupiliśmy się - wobec posuchy, która panuje na przełomie lipca i sierpnia w departamencie recenzji - na zapowiedziach przebojów: Kane and Lynch, Alone in the Dark (nowe informacje, których nie ma w sieci!), Fable 2, Assassin''s Creed, Space Siege (nowy erpeg twórcy Dungeon Siege''a!), Speedball 2... Poza tym graliśmy w Medal of Honor: Airborne (mistrz), najnowszy dodatek do Medievala II (król), World in Conflict (lider) i ledwo co zapowiedziane na pecety Gears of War (kozak!). Ci, którzy chcą być na bieżąco z nowościami, znajdą wszystko, czego szukają. Tak samo, jak ci, którzy chcą być na bieżąco z przygodami 8Bita (2 strony), kupować taniej gry wojenne w naszej promocji z jednym ze sklepów internetowych, albo wygrać w konkursie... przejazd prawdziwym wojskowym transporterem.

Powtórzę więc kluczowe informacje. Mimo upadku koalicji, PLAY z płytą DVD za 9,99 złotych, 64 strony o najlepszych grach komputerowych, Vietcong z dodatkiem na płycie, wywiad z Andrzejem Sapkowskim w środku. Rozbój w biały dzień, żyć, nie umierać.

Zapraszamy do lektury!

PEŁNE WERSJE

VIETCONG Z DODATKIEM FIST ALPHA (2003 i 2004)
Wojna w Wietnamie nie jest najpopularniejszym scenariuszem gier komputerowych - być może dlatego, że Amerykanie nie mają z niej zbyt wielu wspomnień. Najlepszą grę o tym konflikcie zrobili jednak Czesi ze studia Pterodon. Najlepszą, bo nie tylko ze świetnymi momentami strzelanin, ale i mocną fabułą, strategicznym myśleniem i możliwością stanięcia do walki nie tylko w mundurze jankesa, ale i żołnierza Vietcongu. Na soundtracku takie tuzy z epoki, jak Iggy Pop czy Deep Purple. Klimat zachowany, tym bardziej, że premiera była relatywnie niedawno, więc dżungla wciąż wygląda jak prawdziwa, a animacja postaci dalej cieszy oko. Absolutna klasyka gatunku.

KOHAN II: KINGS OF WAR (2004)
Pierwszy Kohan zmienił gatunek rts-ów, drugi umocnił jego pozycję w tej lidze. Powrót do krainy Khaldun wypadł okazale nie tylko ze względu na dodanie efektów pogodowych, nowych wojsk i armii, ale i takie drobiazgi, jak wciągająca, bardzo mocna fabularnie kampania na 25 misji, bardzo innowacyjna mechanika rozgrywki i efektowna grafika, która do dziś trzyma poziom. W opinii wielu, po tej grze zostało więcej, niż choćby po Command & Conquer 3.

WORMS 2 PL (1997)
Wybuchowa babcia, nafaszerowana TNT owca, zrzuty napalmu, arsenał supermocarstwa i małe, zniszczalne plansze. Wśród tego dwie ekipy bojowniczych robaków, które...
Dobra, komu ja to w ogóle opowiadam? Worms 2 to legenda, najlepsza część serii, mistrz świata w grywalności, multiplayerowy bóg którym znudzą się tylko ci, którzy przed ekranem komputera są osłonięci obrazem Pameli. Ta gra ma 10 lat i przez kolejne 10 będzie tak samo miodna, jak dotychczas.

ARMY MEN: SARGE''S WAR (2004)
Tytułowy wojak to niezły twardziel; mimo, że jest z plastiku. OK., koniec żartów. Wyjątkowo mało stresująca strzelanina z widokiem zza pleców na zielonych ludków, którzy walczą dalej nawet z dziurą w brzuchu. Proste misje, przeciwnicy inteligentni ale nie szalenie trudni, miła grafika - w sam raz na odpoczynek po Vietcongu.

PEŁNY SPIS TREŚCI

NEWSY
/afk
Aktywni wygrali z EA
Bee Movie Game
Beowulf
Condemned 2: Bloodshot
Escape from Paradise City
F.E.A.R.: Perseus Mandate
Grand Theft Auto
S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky
Sie7em
Subiektywnie
Tajny raport
Tarr Chronicles
The Sims 2: Podróże
Thrillville: Off the Rails
W tym miesiącu
Wieści ze świata

RANKINGI
Ponownie wraz z rankingami promocja, w której można kupić taniej wojenne gry komputerowe!

EXTRA
O szkole, grach, głupkach i życiu - wywiad z Andrzejem Sapkowskim, najpopularniejszym żyjącym polskim pisarzem fantasy. W Polsce i na świecie

REPORTAŻE
Alone in the Dark
Assassin''s Creed
Blazing Angels 2: Secret Missions of WWII
Fable 2
Golden Compass
Kane and Lynch: Dead Men
Space Siege
Speedball 2
The Club
Unreal Tournament 3

JUŻ GRANE
Gears of War
Medal of Honor: Airborne
Medieval II: Total War - Królestwa
World in Conflict

TESTY

Black Buccaneer
Civilization IV: Beyond the Sword
Detektyw Rutkowski is Back!
Na marginesie
Overlord
Ratatuj
The Shield
Theatre of War
Tunele Stalina 2

TAJNE KODY
Civilization IV: Beyond the Sword
Kohan 2: Kings of War
Ratatuj
Vietcong + Fist Alpha

Oprócz tego Technika (test dwóch superkomputerów oraz kilku nowości i dziwactw), listy, opisy gier i dodatków na płycie DVD oraz 8bit i konkurs - nagrodą w krzyżówce tym razem są gry World in Conflict i przejażdżka wojskowym transporterem!
[/quote]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:03, StoBbarD napisał:

Chcecie forum o PLAYu? Nic nie bede pisal, za to odsylam na moj gramsajt.

oczywiscie chodzi mi o forum nieoficjalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 21:09, StoBbarD napisał:

> Chcecie forum o PLAYu? Nic nie bede pisal, za to odsylam na moj gramsajt.
oczywiscie chodzi mi o forum nieoficjalne


Nieoficjalne sobie daruj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 22:14, rob006 napisał:

> > Chcecie forum o PLAYu? Nic nie bede pisal, za to odsylam na moj gramsajt.
> oczywiscie chodzi mi o forum nieoficjalne

Nieoficjalne sobie daruj...


moze i kiedys bylo by oficjalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie ludzie czy lepiej kupować play''a czy cd-a ? Ponieważ czytam cd-a, a zobaczyłem, że w play''u są spoko pełniaki... A czy zawartość pisma też jest taka dobra ? Po prostu poradźcie mi co lepiej kupować. Z góry dziękuję oraz pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem jakieś czasopismo o grach. Kiedyś to systematycznie czytywałem Clicka, później szuflada pełna aż już jakoś przeszło mi to i gazetki wylądowały na strychu. Tak sobie myślę czy nie kupić sobie jakieś? ale też się zastanawiam nad treścią bo to dla mnie ważniejsze niż te pełne gry. Więc Play czy CDA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 17:49, reativ napisał:

Ja już nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem jakieś czasopismo o grach. Kiedyś to systematycznie
czytywałem Clicka, później szuflada pełna aż już jakoś przeszło mi to i gazetki wylądowały
na strychu. Tak sobie myślę czy nie kupić sobie jakieś? ale też się zastanawiam nad treścią
bo to dla mnie ważniejsze niż te pełne gry. Więc Play czy CDA ?


Tylko CDA , nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maciek999 & reativ
Jeśli szukacie jakiegoś czasopisma powinniście kupić oba i sprawdzić, który styl bardziej wam się podoba. Oba pisma prezentują coś innego. W PLAYu recenzje są zwykle krótkie, ale bogate w treść, w CDA jest dużo lania wody, w skutek czego recenzje sa dłuższe, ale zwykle i tak zawarte sa te same informacje co w PLAYu. Poza tym w CDA jest dużo artykułów nie związanych bezpośrednio z graniem, więc CDA jest dobrym wyborem dla tych, którzy lubią dużo czytać i poszukują grubego pisma. PLAY to taka pigułka informacji dla tych, którzy po prostu chcą się dowiedzieć, co w trawie piszczy.
Jesli chodzi o pełniaki, to PLAY ostatnio szaleje, ale CDA również zaczyna budzić się z zimowego snu. W tym miesiącu w obu czasopismach są całkiem niezłe pełniaki i chyba w przyszłości będzie jeszcze ciekawiej. Widać konkurencja dobrze im zrobi. :)
Warto również wziąć pod uwagę cenę. PLAY jest o 5 złotych tańszy od CDA, więc kupując regularnie PLAYa co miesiąc można odkładać sobie piątkę i co 3 miesiące kupić sobie dodatkowo również CDA, gdyby trafił się jakiś ciekawy pełniak, lub Bóg-wie-co-jeszcze ;)

I nie słuchajcie fanboyów (przykład powyżej) - najwięcej mówią, a g*wno wiedzą. Oceńcie sami.

A jeśli chodzi o moje zdanie, to nie warto kupować regularnie żadnego czasopisma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne co by mogło mnie zainteresować z tego numeru to Worms 2, no ale dla tej jednej stosunkowo starej gierki nie opłaca się wydawać 10zł, przyznać jednak trzeba że po "odświeżeniu" Play stopniowo rośnie w siłę i rozwija skrzydła, zobaczymy co będzie dalej :) ja osobiście życzę im sukcesów w walce ze "skostniałym" CDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
wlasnie stworzylem nieoficjalne forum PLAYa
Na razie jest ono male, nierozbudowane, ma malo userow - tylko mnieale wierze, ze te forum szybko sie rozrosnie. A wiec jest chcesz otrzymac link do forum zapraszam na moje gg 7560608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vietcong z dodatkiem za 10 zł to doskonała inwestycja.
Jeśli chodzi o gry to Play daje ostatnio lepsze niż CDA :)
Czekam aż dogoni konkurenta także pod kątem merytorycznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 19:11, Uspatente napisał:

Vietcong z dodatkiem za 10 zł to doskonała inwestycja.
Jeśli chodzi o gry to Play daje ostatnio lepsze niż CDA :)
Czekam aż dogoni konkurenta także pod kątem merytorycznym :)


W najnowszym numerze CDA było Gothic II z nocą kruka a to jest warte 40zł więc Play CDA trochę nadgoniło PLAY-a. Zobaczymy czy PLAY sie popisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować