Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poznaliśmy oficjalne wymagania sprzętowe Battlefield 1

14 postów w tym temacie

Nie, no dobre. Przeszło rok temu modernizowałem procka, ram i płytę główną. Oczywiście tuzin znawców na forach, youtube i sprzedawcy w sklepach wciskali mi kit jak to 4 rdzenie nie są potrzebne w grach, oraz że żadna gra nie wykorzysta więcej niż 8 gb ramu. A tu już druga potężna gra, wychodząca ostro po za te ramy. Wszędzie tylko ten marketing wmawiający kupuj drogie i najnowsze karty graficzne. A tu od 10 lat to samo: karta jest tu najmniej ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak ty modernizowałem komputer niedawno i tez wciskano mi kit ze więcej niż 4 wątki się nie przydadzą. Tutaj mamy doskonały przykład że 90% nowych gier które wchodzą na rynek jednak używa więcej nić "jeden rdzeń" jak to mówią znawcy na forach :)
Ciekawe tylko czy będzie on obsługiwał również DirectX 12 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > AMD FX-6350 lub Intel Core i5-6600K
> >
> > :D
> No i w grach typu warhammer total war i bf1 nie zobaczysz wszystkiego. 4 rdzenie wysoko
> taktowane. Polecam 4790k od Intela.

Tu chyba chodzi o strasznie śmieszne zestawienie procków, bo FX-6350 nijak ma się do wydajności tej i5, ba, o ile dobrze pamiętam w grach wypada słabiej od i3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak 47xx od intela chodziło ci chyba o 4690k.

"Wszędzie tylko ten marketing wmawiający kupuj drogie i najnowsze karty graficzne. A tu od 10 lat to samo: karta jest tu najmniej ważna."

Karta była jest i będzie najważniejsza, to ona odpowiada za wyświetlanie obrazu na monitorze i jest najważniejszym elementem wpływającym na wydajność gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zestawie słabszym niz podany do minimalnych w becie gralem na medium i fps utrzymywał sie w granicach 60, nigdy nie spadajac ponizej 50, takze nie podniecajcie sie za bardzo, az takich kosmicznych wymagan ta gra nie ma.

HEJTESZ
Karta była jest i będzie najważniejsza, to ona odpowiada za wyświetlanie obrazu na monitorze i jest najważniejszym elementem wpływającym na wydajność gier.

To akurat zalezy od gier, u takiego blizzarda, w grach pokroju WoW, badz starcraft 2 bez mocnego proca ani rusz, za to do ustawien ultra badz high wystarczy karta pokroju 750Ti. Z kolei w wiesku podstawa to mocna karta. Jak sie roducenci naucza pisac gry pod dx12, to wtedy proc bedziefaktycznie nieistotny i wtedy karta to bedzie podstawa, teraz z tym jeszcze akurat roznie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie, no dobre. Przeszło rok temu modernizowałem procka, ram i płytę główną. Oczywiście
> tuzin znawców na forach, youtube i sprzedawcy w sklepach wciskali mi kit jak to 4 rdzenie
> nie są potrzebne w grach, oraz że żadna gra nie wykorzysta więcej niż 8 gb ramu. A tu
> już druga potężna gra, wychodząca ostro po za te ramy. Wszędzie tylko ten marketing wmawiający
> kupuj drogie i najnowsze karty graficzne. A tu od 10 lat to samo: karta jest tu najmniej
> ważna.
>
Tyle że nadal ŻADNA GRA nie wykorzystuje w pełni 4 rdzeni [100%].. a obecnie 95% gier wymaga rzekomo i7. 8gb ramu? póki co spotkałem się tylko z 2 grami które były tak ZWALONE z optymalizacją że pobierały powyżej ok 8gb - Heroes 7 który żarł ile popadnie - miales 16gb to zjadł 16 gb i potem sie porzygał [crash], no i Batman który był tak zwalony że aż wycofano go z sprzedazy na steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania to ściema mi odpaliło na i7 2600, które w testach wypada gorzej niż i5 6600 i działało mi w 80fps. (fakt że grafa gtx 1070)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z użytkownikiem Arbora.

To co jest napisane w wymaganiach to zwykła ustawka z producentami sprzętu mająca na celu promowanie nowości. Sam grałem w bfa 1 na 4690K i nie miałem ŻADNYCH problemów z wydajnością (ponad 100 fps na 1080p).
To, że ktoś napisze, że wymagany jest i7 nie znaczy, że go wykorzysta. Prawdopodobnie jak byle grę podejrzysz na menedżerze zadań to choćby i 20 rdzeni było to wszystkie będą obciążone. i5 vs i7 da max. 20 klatek tylko na Titan X. Nie ma więc obaw - i5 jeszcze kilka lat będą wystarczające. Zresztą wydajność i5 rośnie, a nie wszystkich stać na i7. Jak każda gra będzie wymagała i7 to prawie nikt nie będzie grał ;)

8GB ramu też w zupełności wystarcza. Mi żadna gra nie zjadła więcej niż 3.5GB, sam system zjada mi 1.7GB, więc mam jeszcze 2.8GB zapasu.

"wciskano mi kit ze więcej niż 4 wątki się nie przydadzą. Tutaj mamy doskonały przykład że 90% nowych gier które wchodzą na rynek jednak używa więcej nić "jeden rdzeń" jak to mówią znawcy na forach :)" - to w końcu 4 wątki czy 1 rdzeń? Bo 4 wątki to 2 lub 4 rdzenie - i to nadal jest aktualne, bo więcej niż 4 nie dadzą znaczącego wzrostu wydajności. Natomiast więcej niż 1 rdzeń, a konkretnie 2 rdzenie warto mieć, bo tu już różnica 2 vs 1 robi się dość duża. Zresztą co ma obecnie 1 rdzeń? Pentium? Nawet i3 ma 2 rdzenie i 4 wątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak miesiac temu kupilem kompa i zaloze sie ze bedzie sluzyl kilka lat. Dlaczego? bo twórcy zawyżają wymagania. I tak przez następnie 3 lata będą gry, kto re beda zawyzone i moj komp z palcem w dupie je pociagnie. Nastepne 2 lata beda gry, ktore faktycznie beda przeznaczone na mojego kompa i ostatnie 2 lata beda pewnie gry, ktore moj komp spokojnie bedzie ciagnal na min lub srednich ustawieniach w 60fps.
Czyli daje to to spokojnie 6-9 lat na moim kompie, wiec predzej cos mi sie rozwali szybciej niż zestarzeje. Podobnie mialem ze starym kompem przez 8 lat wymienialem tylko 2 x karte graficzna.

moj komp to:
i7 6700
gtx 1070
16gb ddr4 3000mhz

btw
tyle tytułow a gdzie jeszcze stara kupka
do nadrobienia - AC Unity i Syndicate, Far Cry Primal, Rise of the tomb raider, hitman, deus ex MD, Heroes 7, Pnowne zaliczenie na trylogii wieska z trojka w ultra i plynnym dzialaniu to samo batman AK i Dark Souls 3
a za rogiem - mafia 3, battelfield 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko wariaty!!!
Czy jest tutaj osoba chętna do odpowiedzi na moje pytanie?
Zamierzam zakupić grę Battlefield 1 21.października, natomiast nie wiem czy pójdzie mi na moim sprzęcie.
Moje parametry komputera to :
-Procesor 4 rdzeniowy AMD A8-7600 4x3,8ghz
-Pamięć ram 16GB DDR3
-Karta graficzna AMD Radeon R7

Pozdrawiam mordeczki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować