Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

No Man`s Sky pod lupą organizacji określającej standardy reklamy

6 postów w tym temacie

> Takie pytanie - jaką moc sprawczą ma to ASA? Czy jest w stanie nałożyć jakieś kary?
> Czy tylko sobie wyda opinię i tyle?

Możliwe, że będę w stanie wpłynąć na formę w jakiej prezentowana jest gra na Steam. Ale nie wiem czy mają w zanadrzu jakieś mechanizmy prawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedoróbki NMS to jedno, ale to, że stare trailery wciąż wiszą w serwisie w którym gra jest dystrybuowana, wobec tysięcy skarg że to zwykłe oszustwo, to już coś jakościowo innego. Jest to ten rodzaj bezczelności, który nie powinien ujść płazem, gdyż - w przeciwnym razie - znajdą się bardzo szybko chętni naśladowcy i to w zupełnie innych branżach, niż rozrywka.

@One - nie wiem, jakie prawne narzędzia posiada ta organizacja, ale oddźwięk w największych światowych portalach pozwala przypuszczać, że jeśli werdykt jej okaże się niekorzystny dla HG, firma pogrąży się nieodwracalnie w biznesowym No Man''s Hell. Co, nawiasem mówiąc, uderzy rykoszetem w Sony a te ich ostatnie mętne uwagi na temat, że ich działką w NMS była tylko wersja konsolowa są bym powiedział nieco żenujące, zważywszy, jakie numery gra na konsolach wycinała naiwnym nabywcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo słusznie. Ogólnie nie wiem jaką siłę ma ta organizacja ale czym gorzej się mówi o Hallo Games tym gorzej dla nich. Ogólnie dla graczy ta firma to banda oszustów i właściwie podejrzewam że jest to ich ostatni produkt a na pewno ostatni do którego znajdą wydawce. I to raczej na to wpłynie.

Osobiście uważam że sposób reklamy jak i olewanie i udawanie że nic się nie stało po premierze to było istne kłamstwo, oszustwo. (odpowiedzi HG na twitterze to był strzał w pysk graczowi. I to nie jeden strzał oraz nie ręką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować