Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2007 o 14:27, przemytnik napisał:

Najlepsze rozwiązanie - Ściągnąć Mozille !


Mylisz się przyjacielu! Najlepszym rozwiązaniem jest nauka, a jeszcze lepszym i przy tym bezbolesnym - czytanie książek (o czym wcześniej była mowa). Ale kto ma dzisiaj czas zawracać sobie czymś takim głowę...? Ważne, żeby zdobyć ten kolejny poziom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:05, przemytnik napisał:

To akurat nie mnie się tyczy - czytam książki i nie mam większych problemów z ortografią, ale
Mozilli ze słownikiem nie zaszkodzi mieć, czyż nie?


Oczywiście, że warto się poświęcić i zainstalować Fire Fox''a. Jednak, nawet gdyby takie funkcje posiadały pozostałe przeglądarki nie wszystkim chciałoby się poprawiać popełnione błędy. Nawet skrypty automatycznie poprawiające błędy (co przy niektórych z przekręconych słów po prostu nie jest realne) nie zmienią ludzkiej mentalności. Bardzo się cieszę, że nie masz większych problemów z zasadami ortografii, jednak rad byłbym, gdybyś przejrzał poprzednie strony tego tematu. Wówczas chyba nie napisałbyś swojego poprzedniego posta na temat instalacji Mozilli widząc, że myśl ta wielokrotnie przewijała sie przez ten temat. Poza tym, poprawa błędów byłaby niepotrzebna, gdyby autor danego postu ich nie popełniał. Słowem: Lepiej zapobiegać, niż leczyć - to chyba logiczne...
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że kiedyś była taka akcja "STOP BYKOM", powinniśmy wprowadzić takie coś na forum, bo ludzie którzy piszą posta w 2-3 minuty nie patrzą na pisownię, a innym to naprawdę rzuca się w oczy i jest tak naprawdę WKURZAJĄCE. Ech... a ja podobnie jak przemytnik czytam wiele książek i nie mam z tym dużego problemu :). A więc jak wyżej koledzy powiedzieli zaopatrzcie się ci co robicie błędy w Mozille Firefox to pomaga :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 15:36, conradzik napisał:

> To akurat nie mnie się tyczy - czytam książki i nie mam większych problemów z ortografią,
ale
> Mozilli ze słownikiem nie zaszkodzi mieć, czyż nie?

Oczywiście, że warto się poświęcić i zainstalować Fire Fox''a. Jednak, nawet gdyby takie funkcje
posiadały pozostałe przeglądarki nie wszystkim chciałoby się poprawiać popełnione błędy. Nawet
skrypty automatycznie poprawiające błędy (co przy niektórych z przekręconych słów po prostu
nie jest realne) nie zmienią ludzkiej mentalności. Bardzo się cieszę, że nie masz większych
problemów z zasadami ortografii, jednak rad byłbym, gdybyś przejrzał poprzednie strony tego
tematu. Wówczas chyba nie napisałbyś swojego poprzedniego posta na temat instalacji Mozilli
widząc, że myśl ta wielokrotnie przewijała sie przez ten temat. Poza tym, poprawa błędów byłaby
niepotrzebna, gdyby autor danego postu ich nie popełniał. Słowem: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
- to chyba logiczne...
Pozdrawiam!

Masz rację, a wracając do tematu myślę że karanie za regularne (słowo którego nie potrafię wymówić - nie śmiejcie się :) ) łamanie zasad ortografii jest dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż Firefox przydałaby się odrobina myślenia. Warto sobie doinstalować taki plug-in, ale coś widzę, że jest niekompatybilny w użyciu z pewną liczbą ludzi - których posty potrafią rasić i wogule najerzonebłendami. No.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem dzisiaj moją ciocię, polonistkę, czy interpunkcja wchodzi w skład ortografii. Odpowiedziała, że tak. Oczywiście ja pisząc o ortografii, interpunkcji nie miałem na myśli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam małego upa, bo gdzieś mi wcześniej umknął ten post :)

Dnia 25.07.2007 o 12:04, Flash606 napisał:

I ja się do czegoś przyczepię - nazwy własne piszemy z wielkiej litery.

Niestety, mnie uczyli w szkole, że nazwy własne pisze się z dużej litery i tak mi juz zostało :P

Dnia 25.07.2007 o 12:04, Flash606 napisał:

Ja też ;-].

I dobrze. Im nas więcej, tym lepiej. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2007 o 11:13, Luke Shadow napisał:

Zapytałem dzisiaj moją ciocię, polonistkę, czy interpunkcja wchodzi w skład ortografii. Odpowiedziała,
że tak. Oczywiście ja pisząc o ortografii, interpunkcji nie miałem na myśli. :)

No i dobrze, bo widzę czasem posty (zazwyczaj w nowych tematach specjalnie stworzonych do tego) zdanie: "ej pomugłby mi ktoś w gothiku bo ide do tej jaskini som tam orki i mnie zabijaja ja jusz nie wiem co robic"

Normalnie bełkot. Teraz dopiero przeczytać to na jednym oddechu :P

Zresztą, interpunkcja polega głównie na stawianiu przecinków w pauzach oraz za wiadomymi wyrazami typu że, bo, ale (nie albo :)) itp itd. Tak więc nie widzę problemu w wrzuceniu tego "do jednego worka". Jedyne czym pisownia się różni od np książek, to prostota języka i wszechobecne emotki. Po za tym, to apel o poprawność pisowni, a to się do niej zalicza w dużej mierze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się pisac bez błedów ale na mojej klawiaturze nie chcę się wpisywac ci.Co robic?Mam nadzieje,że mnie za to nie zdegradują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 19:55, Rosomk napisał:

Ja staram się pisac bez błedów ale na mojej klawiaturze nie chcę się wpisywac ci.Co robic?Mam
nadzieje,że mnie za to nie zdegradują!


Musisz zmienić Hot-key w sterownikach ATI z ctr+alt+c na jakiś ninny i najlepiej wyłączyć hot-keye i wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Apel apelem, a forumowicze (bez obrazy, ale szczególnie nowicjusze) swoje... Niektóre posty po prostu wołają o pomstę do nieba, a powody wciąż te same: pośpiech, niechlujstwo, leń, a w skrajnych przypadkach - brak wiedzy, czy coraz popularniejsza dysleksja. Jednak, jeżeli chociaż jedna osoba, po odwiedzeniu mojego tematu zastanowiła się przez chwilę i naprawdę zaczęła zwracać uwagę na błędy (nie tylko wchodząc, pisząc coś w stylu:" Ja staram się pisać bez błędów", i cieszyć się, że kolejny post został dodany do statystyk), wówczas mój apel spełnił swoje zadanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Apel apelem, a forumowicze (bez obrazy, ale szczególnie nowicjusze) swoje... Niektóre posty po prostu wołają o pomstę do nieba, a powody wciąż te same: pośpiech, niechlujstwo, leń, a w skrajnych przypadkach - brak wiedzy, czy coraz popularniejsza dysleksja. Jednak, jeżeli chociaż jedna osoba, po odwiedzeniu mojego tematu zastanowiła się przez chwilę i naprawdę zaczęła zwracać uwagę na błędy (nie tylko wchodząc, pisząc coś w stylu:" Ja staram się pisać bez błędów", i cieszyć się, że kolejny post został dodany do statystyk), wówczas mój apel spełnił swoje zadanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 20:58, conradzik napisał:

Ech... Apel apelem, a forumowicze (bez obrazy, ale szczególnie nowicjusze) swoje... Niektóre
posty po prostu wołają o pomstę do nieba, a powody wciąż te same: pośpiech, niechlujstwo, leń,
a w skrajnych przypadkach - brak wiedzy, czy coraz popularniejsza dysleksja.

Taa, jasne. To nie tyle dysleksja się rozrasta, co coraz więcej ludzi zauważa, że daje to więcej czasu na egzaminach. A później mogą pisać: "Ortograwia sie nie liczy. Pszeciesz i tak warzne, co sie pisze, a nie jak"

Dnia 06.09.2007 o 20:58, conradzik napisał:

Jednak, jeżeli chociaż jedna osoba, po odwiedzeniu mojego tematu zastanowiła się przez chwilę i naprawdę
zaczęła zwracać uwagę na błędy (nie tylko wchodząc, pisząc coś w stylu:" Ja staram się pisać bez błędów",
i cieszyć się, że kolejny post został dodany do statystyk), wówczas mój apel spełnił swoje
zadanie...

No cóż, chyba jednak nie spełnił. Bardzo dużo osób na tym forum (i nie tylko na nim) ma ortografię w (_!_) (bez urazy dla prawdziwych dyslektyków/dysortografów).
PS Ja piszę w Operze, która nie ma modułu sprawdzania pisowni. I (chyba) błędów nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 19:50, patrYX93 napisał:

Zresztą, interpunkcja polega głównie na stawianiu przecinków w pauzach oraz za wiadomymi wyrazami typu że, bo, ale (nie albo :)) itp itd.

Kurcze, popatrz. A ja cały czas stawiałem te przecinki przed tymi wyrazami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 21:39, A-cis napisał:

Kurcze, popatrz. A ja cały czas stawiałem te przecinki przed tymi wyrazami ;-)


ROTFL :D

A tak na poważnie, to ja chyba sobie forum na jakiś czas odpuszczę. Ma zdecydowanie zły wpływ na moją pisownię - zaczynam zapominać o przecinkach i zastanawiać się nad ortografią nawet prostych wyrazów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 20:58, conradzik napisał:

/ciach/


Mniemam, iż chciałeś powiedzieć dysortografia bądź dysgrafia. Pojęcie dysleksji jest pojęciem złożonym, skupiającym się głównie na czytaniu i rozumieniu mowy. Stricte związane z bykami literowymi, są wymienione przez mnie zaburzenia. Osobiście uważam, że na tym forum występują same lenie, a nie dysortograficy. Tłumaczenie się, że jest się "dyslektykiem" jest co najmniej żałosne. Primo, prosiłbym o dowód potwierdzający dysleksję, secundo - można przecież korzystać z edytora tekstu, choćby nawet wbudowanego w Mozillę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2007 o 09:38, greg_f napisał:

Primo, prosiłbym o dowód potwierdzający dysleksję


Takie zaświadczenie nic nie znaczy, mogę Ci moje własne przysłać. Nie mówiąc o tym, że u mnie to była raczej dysgrafia, do tej pory bazgrzę jak kura pazurem, a nie dysleksja. Aczkolwiek na zaświadczeniu jest dysleksja jak wół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować