Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2006 o 12:01, Eseis napisał:

Hmm, wiem ze macie racje ale jakos ciezko sie przestawic... ;/


Tydzień i będziesz popylał z polskimi znakami, nawet nie będziesz tego zauważał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuje akcję (byle nie zbyt uciążliwą, bo obsłudze jeszcze podpadniemy), poprawiania błędów i zaznaczania na końcu posta, że to w związku z apelem o poprawną pisownię. Może jak się rozszumi temat, to ludziom da do myślenia.

Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:46, Martimat napisał:

proponuje akcję (byle nie zbyt uciążliwą, bo obsłudze jeszcze podpadniemy), poprawiania błędów
i zaznaczania na końcu posta, że to w związku z apelem o poprawną pisownię. Może jak się rozszumi
temat, to ludziom da do myślenia.

Co wy na to?

Masz na myśli pisanie odpowiedzi na każdy post, w którym są błędy i w tejże odpowiedzi poprawianie rzeczonych błędów? Moim zdaniem nie przejdzie:
Po pierwsze: takie posty nie wnoszą nic do dyskusji, więc są po prostu spamem (niestety)
Po drugie: jak się czyta niektóre posty, to ręce opadają.
Po trzecie: błędy ortograficzne jeszcze od biedy można by poprawiać, ale posta, w którym nie ma jednego gramatycznie składnego zdania trochę mija się z celem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2006 o 12:46, Martimat napisał:

Co wy na to?


Hmm, jak widzę, że ktoś nie umie pisać po polsku, to zawsze poprawiam i wytykam co bardziej hardkorowe błędy, mogę dodatkowo dodawać że to w związku z tym apelem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to co napisał Budo. Wiadom, że nie wszystkie (i nie zawsze) błędy poprawiamy, ale jeśli już komuś zwrócisz uwage na jakiegos babola, do dopisac można, że to w związku z akcją. Może wejdą w ten temat i coś zrozumieją - może do nich dotrze (mówię o tych co nie zastanawiają się co piszą ani jak).

Co do polskich znaków - u mnie zależy od dnia. Czasem wogule ich nie daję,czasem tylko do częsciowo. Jak mi padnie palec na alt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączam do apelu... A może na forum byłoby coś na kształt Worda... W okienku, w którym się pisze posty, specjalny program zaznaczałby błędne wyrazy czerwonym szlaczkiem... Dobry pomysł???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten apel niewiele da. I tak większość osób na tym forum, które nie piszą poprawnie, będzie mieć go w d***, bo ciężko się wysilić. Ale intencje jak najbardziej dobre i warte pochwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:28, lukmistrz napisał:

Ten apel niewiele da. I tak większość osób na tym forum, które nie piszą poprawnie, będzie
mieć go w d***, bo ciężko się wysilić. Ale intencje jak najbardziej dobre i warte pochwały.


zgadzam się z tobą i to w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:46, Martimat napisał:

proponuje akcję (byle nie zbyt uciążliwą, bo obsłudze jeszcze podpadniemy), poprawiania błędów
i zaznaczania na końcu posta, że to w związku z apelem o poprawną pisownię. Może jak się rozszumi
temat, to ludziom da do myślenia.

Co wy na to?


Ja bym raczej jeśli zauważę takiego posta z babolami, i znał rozwiązanie problemu to walnąłbym hasło, że odpowiem kiedy poprawi błędy ortograficzne. Wtedy taki ktoś będzie miał motywację. I moim zdaniem nie należy poprawiać błędów za kogoś, bo się nic nie nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:12, Martimat napisał:

Co do polskich znaków - u mnie zależy od dnia. Czasem wogule ich nie daję,czasem tylko do częsciowo.
Jak mi padnie palec na alt :D

Nie "wogule" tylko "w ogóle" :D To w związku z akcją ;)
Dołączam się do akcji, ale nie warto poprawiać braku polskich liter, bo tego jest za dużo :|
No i Nufiko wysunął ciekawy pomysł - możliwe że to zdało egzamin, o ile nie będzie takich, co będą odpowiadać mimo błędów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:34, Nufiko napisał:

Ja bym raczej jeśli zauważę takiego posta z babolami, i znał rozwiązanie problemu to walnąłbym
hasło, że odpowiem kiedy poprawi błędy ortograficzne. Wtedy taki ktoś będzie miał motywację.
I moim zdaniem nie należy poprawiać błędów za kogoś, bo się nic nie nauczy.

Nic z tego. Przerabiałem to na innych forach. Nie dość że cię zignoruje to jeszcze cię zjadą, że wtykasz nos w nie swoje sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:34, Nufiko napisał:

Ja bym raczej jeśli zauważę takiego posta z babolami, i znał rozwiązanie problemu to walnąłbym
hasło, że odpowiem kiedy poprawi błędy ortograficzne. Wtedy taki ktoś będzie miał motywację.
I moim zdaniem nie należy poprawiać błędów za kogoś, bo się nic nie nauczy.

A zanim on poprawi błedy na pytanie odpowie już ktoś inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:40, SwenG napisał:

Nic z tego. Przerabiałem to na innych forach. Nie dość że cię zignoruje to jeszcze cię zjadą,
że wtykasz nos w nie swoje sprawy.


Zawsze możesz napisać, że znasz rozwiązanie problemu, ale patzrąc na ilość błędów masz wrażenie, że taka osoba nie sznuje innych forumowiczów i nie udzielisz mu odpowiedzi dopóki nie okaże szacunku w sosunku do innych przez poprawę błędów. A zawsze tych co cię jadą możesz nazwać ignorantami, którzy nie dbają o wizerunek gramowicza w internecie. To powinno dać im do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:44, Nufiko napisał:

> Nic z tego. Przerabiałem to na innych forach. Nie dość że cię zignoruje to jeszcze cię
zjadą,
> że wtykasz nos w nie swoje sprawy.

Zawsze możesz napisać, że znasz rozwiązanie problemu, ale patzrąc na ilość błędów masz wrażenie,
że taka osoba nie sznuje innych forumowiczów i nie udzielisz mu odpowiedzi dopóki nie okaże
szacunku w sosunku do innych przez poprawę błędów. A zawsze tych co cię jadą możesz nazwać
ignorantami, którzy nie dbają o wizerunek gramowicza w internecie. To powinno dać im do myślenia.

Myślisz, że nie próbowałem ? Wychodził z tego ładny flame na kilka stron ze zwolennikami i przeciwnikami poprawiania. Myślę, że nasi modzi by tego nie przeżyli bez degradów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może w menu dodawania posta dodać coś podobnego do "Sprawdzania pisowni" z Worda?
Chociaż, niestety, pewnie są tacy, którym by się pewnie nawet nie chciało poprawiać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 15:38, morthi napisał:

Araondoion dal link do bardzo przyjemnego slownika http://www.gram.pl//forum_post.asp?tid=10461&pid=68


wystarczy z niego korzystac :)

Ale to przecież trzeba kliknąć link i wpisać słowo! I tak szybciej jest wkleić cały tekst do Worda, a niektórzy nawet na to są za leniwi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:39, fanfilmu.pl napisał:

Nie "wogule" tylko "w ogóle" :D To w związku z akcją ;)


dzięki - po tym jak napisałem posta i wszedłem na forum - wiedziałe, że coś mi nie pasuje :P

jeśli chodzi o sprawdzanie pisowni - taki moduł można zaimplementować w oknie pisania posta, widziałem na innych forach. Kwestia odsługi serwisu/strony - czy się tym zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 13:28, Noxbi napisał:

się pisze posty, specjalny program zaznaczałby błędne wyrazy czerwonym szlaczkiem...

ten program to wtyczka do firefoxa, linka dałem parę stron wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować