Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2006 o 20:21, PsychoMan napisał:

Ale sami zrobicie jak uwarzacie, nie chcecie używać polskich znakow, to nie używajcie, ale
nie narzekać mi potem że inni robią błędy ortograficzne.

Zawsze mam zabawę kiedy zwolennicy poprawnego pisania zrobią błąd ortograficzny z grupy podstawowych :-D
Wiem, wiem. Świętych nie ma. Myślę, że nawet prof. Miodkowi się to zdarza, niemniej jednak jest to sympatycznie zabawne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:23, morthi napisał:

a Ty nas nie pouczaj :P panie uwarzaj ;) - to taki zart :) nie obrazaj sie :)


Nie obrażam się. A co do błędow, to rzeczywiście robie ich dość sporo, ale nie są one strasznie rzucające sie w oczy. Staram się przynajmniej żeby moje posty były jasne i czytelne, i nie powiesz mi że to że używam polskich znakow sprawia że moje posty są mniej zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

absolutnie tego nie podwaze gdyz cos takiego byloby smieszne :) - bledy ortograficzne kazdemu moga sie zdarzyc :) wystarczy sie pilnowac :) to jak z literowkami :)

dzieki takim bledom jednak mamy pewnosc ze po drugiej stronie siedzi czlowiek a nie maszyna :) no chyba ze powstana skrypty robiace bledy w losowych odstepach czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:25, Mistrz Magii napisał:

Odręcznie piszę z polskimi znakami. Na komputerze to dla mnie inna sprawa.

A jednak się czasem zdarza napisać coś z polskimi znakami :)

Oczywiście, że pisząc odręcznie piszę z polskimi znakami, na komputerze także, ale zdarzają się literówki - np. za długo przytrzymany "alt" (brzdąć ;).

Nie jest to całkiem "inna sprawa", ale szybkie pisanie na komputerze nie jest łatwe i często zdarzają się błędy.

Wg. mnie pisanie bez polskich liter jest błędem ortograficznym.

PS. Są conajmniej dwa tematy o poprawności pisania na forach, w tym jeden mój - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1270&u=47 i jeszcze jakiś.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chcialbym, zeby wiekszosc uzytkownikow pisala poprawniej, dla mnie wzrokowca to jest czasem koszmar, potrafie to zapamietac i walnac podobnego byka zupelnie nieswiadomie :/

Osobiscie nie uzywam ani tez nie wymagam polskich znakow ;] ale jak widze "z kad" "urzytkownik" itp to mnie krew zalewa...

http://venus.ci.uw.edu.pl/~milek/slowniki/ortografia.htm - Polecam, szybko i sprawnie sprawdzenie pisowni, albo Worda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:34, fanfilmu.pl napisał:

A jednak się czasem zdarza napisać coś z polskimi znakami :)

No tak. :) Tyle, że ja nie napisałem, że nie piszę polskich znaków. Chodziło mi raczej o to, aby nie wściekać się tak kiedy komuś trudno wypracować odruch pisania polskich znaków gdy widzi się to charakterystyczne okienko.

Dnia 05.08.2006 o 20:34, fanfilmu.pl napisał:

Oczywiście, że pisząc odręcznie piszę z polskimi znakami, na komputerze także, ale zdarzają
się literówki - np. za długo przytrzymany "alt" (brzdąć ;).

Wiem i to mi nie przeszkadza.

Dnia 05.08.2006 o 20:34, fanfilmu.pl napisał:

Nie jest to całkiem "inna sprawa", ale szybkie pisanie na komputerze nie jest łatwe i często
zdarzają się błędy.

Szybkie pisanie jest dla mnie usprawiedliwione tylko na czatach.

Dnia 05.08.2006 o 20:34, fanfilmu.pl napisał:

Wg. mnie pisanie bez polskich liter jest błędem ortograficznym.

A mógłbyś to uzasadnić?

Dnia 05.08.2006 o 20:34, fanfilmu.pl napisał:

PS. Są conajmniej dwa tematy o poprawności pisania na forach, w tym jeden mój - http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1270&u=47 i jeszcze jakiś.

Ale ten temat nie jest apelem o poprawną pisownię.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:42, Mistrz Magii napisał:

Szybkie pisanie jest dla mnie usprawiedliwione tylko na czatach.

Niektórzy piszą szybko, ale później sprawdzają tekst, inni nie - moim zdaniem nie są to straszliwe przewinienia :)

Dnia 05.08.2006 o 20:42, Mistrz Magii napisał:

A mógłbyś to uzasadnić?

W słowniku języka polskiego nie ma słowa takiego jak "ktory", czy "zolty".

Dnia 05.08.2006 o 20:42, Mistrz Magii napisał:

Ale ten temat nie jest apelem o poprawną pisownię.:)

Ale tu wszyscy dyskutują o tym, co tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki za linka bo niekiedy mam watpliwosci co do pisowni niektorych wyrazow (lacznie czy rozdzielnie i koncowki -bym i inne :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to czepianie się, gdy ktoś komuś zwraca uwagę, że nie pisze polskimi znakami ;] Szczególnie jak napiszę długiego posta to trochę mi to zajmie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z laptopa pisze bez polskich znakow, gdyz na tej klawiaturze w miejscu Alta jest Insert, pisanie na niej z polskimi znakami generuje jeszcze gorszy tekst, niestety. Ale jak juz klawiature normalna podlacze do komputera to i klikanie na klawiszach inaczej idzie. Urok nietypowych ukladow klawiatur w laptopach juz taki niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miodkowi to zdarza się wygłosić na uczelni np. we Wrocławiu wykład na temat używania słowa "K****" a co dopiero zrąbić czasem błąd :P (choć napewno mu do piet niedorastamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest oczywiście usprawiedliwienie. Dokładnie tak samo, gdy ktoś pisze z systemów innych niż polskie. Tam polskie znaczki są nieobsługiwane i byłoby głupotą oczekiwać od nich używania takowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:45, fanfilmu.pl napisał:

W słowniku języka polskiego nie ma słowa takiego jak "ktory", czy "zolty".

To fakt, ale to się lepiej czyta niż "ktury" czy może "rzułty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do innego języka to ośmielę się nie zgodzić... Zawsze można doinstalować polską mapę klawiatury... (Specjalnie piszę z polskimi znakami, nieważne, że to spowalnia pisanie tego posta strasznie, gdyż alt jest koło kursora w lewo).

Przyzwyczajenia przyzwyczajeniami, ja też od wielu lat na sieci siedzę i nie raz spotkałem się z problemem różnych kodowań, ale od pewnego czasu zauważalne jest to już chyba tylko na IRC-u... I tylko wśród nowicjuszy, którzy nie wiedzą jak poprawnie zdefiniować tabelę znaków.

To chyba tyle. Każdy pewnie znajdzie sobie inną wymówkę, ale pisanie na tym układzie laptopowym z polskimi znakami naprawdę męczy, przed każdą polską literką zatrzymanie i przesuwanie kciuka we właściwe miejsce.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że jeśłi ktoś popełnia notorycznie błędy ortograficzne to nie szanuje tego, do kogo się zwraca.A już szczytem braku poszanowania jest używanie zangielszczonych jush i innych temu podobnych. Ja cztając takie teksty nie zastanawiam się nad ich treścią a raczej nad tym co mi w nich nie pasuje. Dlatego apeluje żeby takim ludziom nie pomagać dopóki nie sformułują swojego zapytania w sposób zgodny z ortografią, bo dlaczego my mamy szanować kogoś, kto nie szanuje nas. Ewentualnie można mu zasugerować użycie słownika. Forum nie jest komunikatorem, ircem czy czatem, na którym nieraz sytuacja zmienia się tak szybko, że nie mamy czasu na kontrolę poprawności ortograficznej swojej wypowiedzi. A jeśłi chodzi o polskie znaki to niech każdy pisze jak mu wygodniej, tylko niech zastanowi się nad niektórymi sformuowaniami, bo jest różnica między "zrob mi laske" a "zrób mi łaskę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 21:09, MandiATO napisał:

Akurat co do innego języka to ośmielę się nie zgodzić... Zawsze można doinstalować polską mapę
klawiatury... (Specjalnie piszę z polskimi znakami, nieważne, że to spowalnia pisanie tego
posta strasznie, gdyż alt jest koło kursora w lewo).

No tutaj jest duży problem. Zdarzyło mi się pracować na włoskim Windowsie, tam znalezienie czegokolwiek (mimo znajomości ikonek) jest ogromnym problemem, kiedy jedyna znająca język osoba nie ma czasu, żeby Ci pomóc...

Dnia 05.08.2006 o 21:09, MandiATO napisał:

Przyzwyczajenia przyzwyczajeniami, ja też od wielu lat na sieci siedzę i nie raz spotkałem
się z problemem różnych kodowań, ale od pewnego czasu zauważalne jest to już chyba tylko na
IRC-u... I tylko wśród nowicjuszy, którzy nie wiedzą jak poprawnie zdefiniować tabelę znaków.

Taaak, IRC już chyba jako jedyny jest takim dinozaurem, że wiele klientów ma różne kodowania i trzeba pisać bez polskich znaków bo inaczej wychodzą straszne krzaki.

Dnia 05.08.2006 o 21:09, MandiATO napisał:

To chyba tyle. Każdy pewnie znajdzie sobie inną wymówkę, ale pisanie na tym układzie laptopowym
z polskimi znakami naprawdę męczy, przed każdą polską literką zatrzymanie i przesuwanie kciuka
we właściwe miejsce.:-)

Ja nie znajduję wymówek :P Ja piszę tak poprawnie jak tylko mogę. Polskich znaków nie stosuję tylko na IRCu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


morthi----> faktycznie pisząc 150 postów dziennie nie wiadomo po co można się namęczyć wciskając ten alt.
Tak ciężko zadbać Wam o czytelność postów i czystość języka?
Chociaż w dwulinijkowych postach to nie robi aż takiej różnicy, na szczęście nie zaglądam też do wielu gier forumowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować