Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2007 o 19:45, mała16 napisał:

Tak tylko jest różnica między tymi, którym czasami trafi się błąd

A czy ja za przeproszeniem "wieszam psy" na tych którym się czasem trafi błąd. Z moich postów może wynikać że jestem jakimś fanatykiem, ale to wcale nie tak. Sam czasami popełniam błędy i nie ciskam się na tych, którym też się czasem zdarzą. Tak samo jak ty irytują mnie ludzie, którzy byki walą często-gęsto. Ja po prostu chcę by ludzie pisali w miarę bezbłędne posty, bo i ładniej to wygląda i przyjemnie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 19:49, Hubi Koshi napisał:

/.../ Ja po prostu chcę by ludzie pisali w miarę bezbłędne posty,
bo i ładniej to wygląda i przyjemnie czyta.

To to ja też bym chciała, ale byki gęsto - często sadzą zazwyczaj ludzie zupełnie nie na poziomie co zakładają do tego bezsensowne tematy i niedługo po pierwszym poście leci degrad/ban...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 19:52, mała16 napisał:

To to ja też bym chciała, ale byki gęsto - często sadzą zazwyczaj ludzie zupełnie nie na poziomie
co zakładają do tego bezsensowne tematy i niedługo po pierwszym poście leci degrad/ban...

To się akurat powinnaś cieszyć. Widzisz, na innych forach często takie tematy i takie posty to standard i człowiek musi się użerać. Tu z kolei mamy w miarę czyste i porządne forum, dlatego nawet jak się taki "element" ortograficzno-przestępczy pojawi to jest w miarę szybko uprzątany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chciał poprawnego pisania na forum (i na GS-ach). Może nie jestem orłem z polskiego, ale czasem oczy wypadają na widok czyichś postów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 18:04, Phelela napisał:

Nom to powiedz mi jak ustawić takie coś w Operze bo za chiny niemoge tego zrobić ;/;/

Napisać coś w okienku do dodawania posta, kliknąć w pole PPM i wybrać "Sprawdź pisownię" (przedostatnia opcja). Ściągasz bibliotekę, instalujesz ją i używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2007 o 21:05, Ninger napisał:

> Nom to powiedz mi jak ustawić takie coś w Operze bo za chiny niemoge tego zrobić ;/;/

Napisać coś w okienku do dodawania posta, kliknąć w pole PPM i wybrać "Sprawdź pisownię" (przedostatnia
opcja). Ściągasz bibliotekę, instalujesz ją i używasz.

Wielkie dzięki ,] Sam nigdy bym się niedomyślił serio bo klikam PPM tylko jak coś wklejam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że coraz więcej osób popełnia byki ortograficzne tak rażące, że ich postów nie idzie czytać. Coraz więcej też nawet nie zadba o jakiś układ tekstu w swoim poście, pisze wszystko z małej litery... Czy postanowiono już coś? Zauważyłem, że nikt takich osób nie uważa za normalne poprawić, i tu rodzi się moje pytanie, jest jakiś sposób, który nauczy te osoby korzystania z opcji Edytowania własnych postów, by poprawić błędy ortograficzne, i czy jakiś moderator mógłby się tymi osobami jakoś zająć? No dobra, może to ostatnie to przesada, ale czy mógłby się w regulaminie pojawić jakiś punkt mówiący, co robić z takimi osobami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 17:05, Union Pacific napisał:

No dobra, może to ostatnie to przesada, ale czy mógłby
się w regulaminie pojawić jakiś punkt mówiący, co robić z takimi osobami?

Teoretycznie takie coś już jest (patrz przypięty post), ale rzadko kiedy ktoś dostaje degrada czy chociaż ostrzeżenie za błędy ortograficzne. Co najwyżej moderator upomni kogoś, by korzystał z firefoxa i zwracał większą uwagę na pisownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 17:09, Luke Shadow napisał:

> No dobra, może to ostatnie to przesada, ale czy mógłby
> się w regulaminie pojawić jakiś punkt mówiący, co robić z takimi osobami?
Teoretycznie takie coś już jest (patrz przypięty post), ale rzadko kiedy ktoś dostaje degrada
czy chociaż ostrzeżenie za błędy ortograficzne. Co najwyżej moderator upomni kogoś, by korzystał
z firefoxa i zwracał większą uwagę na pisownię.


Jeszcze nie spotkałem moda zwracającego uwagę. Jak na razie, to forumowicze upominają siebie nawzajem, choć zwykle kończy się to sprzeczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sposób jest chyba tylko jeden, i jeszcze nie jestem chyba na tyle zdesperowany żeby go stosować. otóż należy napisać że jak napisze czytelnie i po polsku (bez błędów), to mu się rozwiązaniem problemu pomoże (bo póki co nie wiadomo o co chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:10, sig. napisał:

sposób jest chyba tylko jeden, i jeszcze nie jestem chyba na tyle zdesperowany żeby go stosować.
otóż należy napisać że jak napisze czytelnie i po polsku (bez błędów), to mu się rozwiązaniem
problemu pomoże (bo póki co nie wiadomo o co chodzi).


Tyle tylko, że nie na wszystkich to działa. Próbowałem już niejednokrotnie. Są ludzie, którzy mają to gdzieś. I nie wytłumaczysz w żaden sposób, że tak jest lepiej, ładniej, przyjemniej. Eeehhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej używać dobrej przeglądarki np. mozilla firefox , która podkreśla teksty tam gdzie się znajduje błędy , co prawda ja jej nie używam ponieważ coś mi nie działa :/ , ale słyszałem że jest dość przydatna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 11:54, Lak5 napisał:

Najlepiej używać dobrej przeglądarki np. mozilla firefox , która podkreśla teksty tam gdzie
się znajduje błędy , co prawda ja jej nie używam ponieważ coś mi nie działa :/ , ale słyszałem
że jest dość przydatna :)

Tak szczerze powiedziawszy to tak :)
Bo ja np nagminnie błędów nie robię, ale są wyrazy, które mam zapamiętane w głowie jako błędnie. Np. "spodkanie" czy "standart". I poprawiam te błędy i jest ok. A jak nie to Wordzie można sprawdzić, ale nużące by było tak sprawdzać każdego posta pod tym względem...
PS Tych dwóch wyrazów NIE UMIEM za pierwszym razem napisać dobrze =/ dopiero widze błąd i poprawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 11:57, mała16 napisał:


Tak to prawda są nie które przypadki gdzie człowiek może się pomylić ale z pomocą idzie nam niedawny dodatek "edycja postów" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 11:57, mała16 napisał:

Np. "spodkanie" czy "standart". I poprawiam te błędy i jest ok./.../
PS Tych dwóch wyrazów NIE UMIEM za pierwszym razem napisać dobrze =/ dopiero widze błąd i poprawiam

"Spodkanie" to mnie zdziwiło. Jest to bardzo rzadki błąd. Praktycznie chyba go jeszcze nie spotkałem. Ale ze "standartem" chyba bardzo dużo ludzi ma kłopot :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 12:40, A-cis napisał:

"Spodkanie" to mnie zdziwiło. Jest to bardzo rzadki błąd. Praktycznie chyba go jeszcze nie
spotkałem. Ale ze "standartem" chyba bardzo dużo ludzi ma kłopot :-D

Ze słowem spotkanie (po poprawce xD) mam kłopot, bo nie kojarzę tego, ze "spotkaniem" np. dwojga ludzi. Czasownik spotykać piszę poprawnie. A rzeczownik kojarzę od... katowickiego Spodka :)

No ale na forum staram sie pisać najpoprawniej jak się tylko da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również staram się pisać poprawnie językowo. Wiem, że czasami może zdarzyć się jakaś literówka, można zapomnieć przecinka, czy coś podobnego. To nieuniknione - człowiekowi wszystko może się zdarzyć. Ale są osoby, które notorycznie okaleczają język polski! Czytając, a raczej spoglądając na takie posty (bo chyba nikt takich wypowiedzi nie chce czytać), bierze obrzydzenie i często odechciewa się czytać dalej... Osobom takim albo się nie chce pisać poprawnie, albo najzwyczajniej w świecie nie potrafią!


Obiema rękami podpisuję się pod apelem o degradowanie, czy stosowanie innych kar w stosunku do takich osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 12:11, wasik.klin napisał:

Obiema rękami podpisuję się pod apelem o degradowanie, czy stosowanie innych kar w stosunku
do takich osób.


Ja również, zwłaszcza, że często powtarzają te same pytania z tymi samymi bykami i się dziwią, że nikt im nie chce odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo każdemu zdarzy się zrobienie błędu w pisowni. Nie ma ludzi nieomylnych. Lecz mogę się przyznać bez bicia, że jak umieszczam post na forum to zawsze przed wysłaniem kopiuję dany tekst na Worda dla upewnienia czy czasem się nie pomyliłem. Dopiero wtedy po sprawdzeniu pisowni w tym dokumencie ponownie kopiuję i wklejam ową treść i dopiero zamieszczam ją w danym temacie. Może wydać się Wam to tchórzostwem czy jakkolwiek to nazwiecie, ale wtedy mam przynajmniej pewność, że użytkownik czytający mego posta będzie wiedział, o co chodzi. Tak, więc zamiast karać takich użytkowników, którzy popełniają błędy w pisowni proponowałbym Im użycie tego samego sposobu, co ja stosuję. Nie wiem jak reszta, ale ja osobiście uważam, że takie działanie może przynieść same korzyści a w dodatku człowiek zazwyczaj uczy się na własnych błędach i dopiero, kiedy je ujrzy to zaczyna je poprawiać (w tym wypadku takie działanie wpłynie na naszą pisownię). Ja przyznam się, że robię naprawdę rzadko, kiedy błędy ortograficzne za to czasami zapominam o wstawieniu w zdaniach znaków interpunkcyjnych. I dlatego głównie w tym celu stosuję, Worda. Podsumowując jestem za tym, aby dać takim osobom radę zamiast od razu karać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować