Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Niesamowite, właśnie się dowiedziałem, że mój temat to dubel (!!!)... Boże... Ja... Wzorowy użytkownik wyszukiwarki... Taka wpadka...
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=697&tpage=1
No ale konia z rzędem temu, kto by go znalazł, chcąc założyć temat o poprawnej pisowni. Jako człowiek honoru ;), klepię się pierś i przepraszam kolegę Alexei Kaumanavardze.
Pragnąłbym jednocześnie przypomnieć co niektórym forumowiczom, że apel (jeden jak i drugi :) jest cały czas aktualny, a popełniając "byki" od niedawna łamią także regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 16:15, conradzik napisał:

Pragnąłbym jednocześnie przypomnieć co niektórym forumowiczom, że apel (jeden jak i drugi :)
jest cały czas aktualny, a popełniając "byki" od niedawna łamią także regulamin.

Kiedy pojawił się ten fragment o karach w przypadku popełniania tego samego błędu kilkukrotnie? Bo jakoś nie przypominam sobie, abym akceptował tą wersję regulaminu... :)

PS: W regulaminie jest napisane, że nie ma możliwości edycji posta. Czy właśnie złamałem regulamin, czy po prostu dokonałem rzeczy niemożliwej? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 16:33, Budo napisał:

Conradzikowi coś sie pomyliło. Zamiast "od niedawna" powinien był napisać "od dawna" ;]


To albo zapomniałem, albo po prostu tej wersji nie czytałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 16:33, Budo napisał:

Conradzikowi coś sie pomyliło. Zamiast "od niedawna" powinien był napisać "od dawna" ;]


No bez przesady ;) Punkt o ortografii, w regulaminie nie jest od dawna. Gdyby był wcześniej, nie zakładałbym tego tematu :)

Co do Ciebie rob006. Nigdzie nie napisałem, żeby karać za kilkukrotne popełnianie tego samego błędu (chociaż pisanie takiego np. "jusz" woła o pomstę do nieba... :).
Słusznie zaś zauważyłeś, że przyszedł już czas na małe "odświeżenie" regulaminu, w związku z wprowadzeniem możliwości edycji postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja dopiero zauważyłem ten fragment o możliwości karania za popełnianie błędów :). Dlatego o tym wspomniałem. Swoją drogą, to czy ktoś kogoś ukarał w ten sposób, czy to tylko pusty punkt w regulaminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 19:09, rob006 napisał:

Tylko że ja dopiero zauważyłem ten fragment o możliwości karania za popełnianie błędów :).
Dlatego o tym wspomniałem. Swoją drogą, to czy ktoś kogoś ukarał w ten sposób, czy to tylko
pusty punkt w regulaminie?


Hmm... Czyżbyś nie przeczytał regulaminu, który musiałeś zaakceptować? :) Wydaje mi się, że nikt jeszcze nie został ukarany za pisownie, chociaż nie jestem moderatorem, więc nie wiem. Czasami jak czyta się posty (bez urazy, ale najczęściej) nowych użytkowników, po lekturze których ciężko jest pogodzić się z faktem, że ten ktoś skończył (chyba...) te 10 lat, powinno się od razu wlepić ostrzeżenie, właśnie za pisownię, aby "wyprostować takiego delikwenta" :F Nowy, niewtajemniczony, pewnie wziąłby sobie taką uwagę do serca bardziej, niż rozeznani w temacie użytkownicy forum. A jak nie, to bye-bye :) Dla mnie na przykład poważnie "zabugowane" posty są gorsze od spamu. Spam można sobie pominąć i nie czytać. Jeżeli zaś naprawdę interesuje Cię wypowiedź autora, ale ciężko się domyślić co on miał na myśli, to już nie jest tak kolorowo. Ale jak już wspomniałem, nie jestem modkiem (zaskoczony, co? ;) i nie podważam ich prawa do decydowania w tej kwestii. To tylko taka mała sugestia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 20:38, conradzik napisał:

Hmm... Czyżbyś nie przeczytał regulaminu, który musiałeś zaakceptować? :)

Przeczytałem raz, przeczytałem drugi, ale przy późniejszych zmianach już tylko przebiegałem wzrokiem :)

A gdyby się tak porządnie zabrać za karanie za błędy, to by się nasza gramowa społeczność uszczupliła delikatnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, fajną metodę na wychowanie użytkowników znalazła jedna moja znajoma moderatorka - polonistka. Błędy zostają, ku uciesze całego forum, zaznaczone na czerwono.

Z 10 osób już się przekonało, że warto jednak używać przeglądarek ze sprawdzaniem pisowni...

Tylko że na gram.pl to się niekoniecznie sprawdzi bo kolorków nie ma.

Edit: przecinki. No tego FF jeszcze nie poprawia, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 13:12, Fumiko napisał:

Wiecie, fajną metodę na wychowanie użytkowników znalazła jedna moja znajoma moderatorka - polonistka.
Błędy zostają, ku uciesze całego forum, zaznaczone na czerwono.

Z 10 osób już się przekonało, że warto jednak używać przeglądarek ze sprawdzaniem pisowni...

Tylko że na gram.pl to się niekoniecznie sprawdzi bo kolorków nie ma.

Oo, dzięki za inspiracje :P Wpadłem na pomysł, by wszelkiego rodzaju orty po dodaniu na forum byłyby podkreślane na czerwono.Co wy na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2007 o 13:30, Adamido napisał:

byłyby podkreślane na czerwono.Co wy na to ?

Pomysł już był rozważany, trafiliśmy na poważny problem: kto się tym zajmie? automat nie może, bo zaraz będzie czerwono od tytułów gier, imion/nazwisk ncptów, nazw lokacji itp. To może się sprawdzić na małym forum, gdzie moderatorzy są w stanie przeczytać i sprawdzić każdego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich to tutaj jest w ogóle niewykonalne, zwłaszcza, że podkreślało by też osoby, które z różnych przyczyn (czy z lenistwa czy z racji pobytu za granicą) nie używają polskich literek.

Ale piętnowanie przez mordki tego co złapią mogłoby zadziałać. Jakby taki ktoś zobaczył w swoim poście 20 podkreśleń i komentarz "Tu byłem, moderator" to by się zastanowił potem i sprawdził co pisze.

Edit: sig. Twój nick uświadamia mi jak niebezpiecznie daleko zabrnęła moja mania militarna :D Jak spojrzałam, kto się dopisał w wątku to taka myśl "a, ten z nickiem jak od nazwy pistoletów".

Dla niekumatych - chodzi o Sig Sauery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak wpadłem przypadkiem na gramsajta jakiegoś gimnazjalisty, a tam wszystkie znaki interpunkcyjne na koniec zdania były stosowane podwójnie (np. "??" , "!!") dosłownie wszystkie. Nawet jedno pytanie, kończyło się miast znakiem zapytania, wykrzyknikiem. Ciekaw jestem czy ów osobnik stosuje podobną konstrukcję w swoich wypracowaniach w szkole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 10:33, gaax napisał:

Dziś tak wpadłem przypadkiem na gramsajta jakiegoś gimnazjalisty, a tam wszystkie znaki
interpunkcyjne na koniec zdania były stosowane podwójnie (np. "??" , "!!") dosłownie
wszystkie. Nawet jedno pytanie, kończyło się miast znakiem zapytania, wykrzyknikiem.
Ciekaw jestem czy ów osobnik stosuje podobną konstrukcję w swoich wypracowaniach w szkole ;)


Dobrze, że w ogóle stawiał te znaki... :)
Najgorsze to jest jednak coś innego. KM już się tym żalił. Jeśli ktoś ma taką metodą na pisownię, że zapamiętuje jak coś jest napisane (np w książce - dużo takich ludzi) i wtedy pamięta jak napisać poprawnie.
A tu... Czytasz forum z tyloma bykami, zapamietujesz i sam popełniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ostatnio znalazłem błędów... szczerze mówiąc, odkąd jestem w gimnazjum to takie rzeczy od razu mnie rażą...

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5215&u=250


http://forum.gram .pl/forum_post.asp?tid=23542&u=221

Z wielką szkodą patrzę jak ludzie publicznie się tak wypowiadają... Jednak coś do tego ojczystego języka czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować