Zaloguj się, aby obserwować  
conradzik

Apel o poprawną pisownię na forum!

895 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2009 o 23:06, crash807 napisał:

Niefajnie pisze się razem czy osobno ?


Po napisaniu zdania stawia sie od razu kropke, przecinek, wykrzyknik czy znak zapytania, a nie spacje i dopiero znak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 23:06, crash807 napisał:

Niefajnie pisze się razem czy osobno ?

Firefox 3.5.2 "przyjmuje" razem, a ja mu wierzę. Open office też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 01:56, Phenom napisał:

> raczej osobno ;p

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Niefajnie piszę się razem ponieważ to przysłówek, a "nie"
z przysłówkami piszemy razem. Osobno piszemy wtedy kiedy przysłówek jest w stopniu wyższym
i najwyższym oraz gdy przysłówek nie pochodzi od przymiotnika.


Nie wprowadzam. Napisałem ''raczej'', czyli nie byłem pewnien. po prostu zaproponowałem jak ja bym to napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2009 o 02:47, Wojman napisał:

Po napisaniu zdania stawia sie od razu kropke, przecinek, wykrzyknik czy znak zapytania,
a nie spacje i dopiero znak.


Natomiast przy "się" oraz kropkę" piszemy na końcu "ę" a nie "e".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu wylatywac z gram.pl. W sumie motyw z punktami jest trafny przynajmniej zmusi co niektorych do poprawniejszego pisma. Chociaz ja tak jak inni uzywam firefoxa i wierze mu ze pisze poprawnie : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 11:30, crash807 napisał:

Natomiast przy "się" oraz kropkę" piszemy na końcu "ę" a nie "e".


Pisanie postow czy maili bez polskich znakow typu "ą", ''"ę" itd. nie jest bledem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 14:31, Wojman napisał:

> Natomiast przy "się" oraz kropkę" piszemy na końcu "ę" a nie "e".

Pisanie postow czy maili bez polskich znakow typu "ą", ''"ę" itd. nie jest bledem.


Bezsens... takie coś nie jest błędem, a znak zapytania po spacji już jest?! Swoją drogą nie wiem po co poprawiasz innych w tak drobnym szczególe (i to naprawdę drobnym...) gdy samemu nie chce ci się przytrzymać klawiszu "alt"...
Znak zapytania, kropa itd. po spacji z pewnością nikomu nie przeszkadza, natomiast pisanie bez polskich znaków z pewnością już niektórym tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ jest, proponował bym zacząć ich używać zanim ci zacznie np edytor tekstu co drugie słowo podkreślać (właśnie to mnie wyleczyło z ich nieużywania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 15:06, crash807 napisał:

Bezsens... takie coś nie jest błędem, a znak zapytania po spacji już jest?! Swoją drogą
nie wiem po co poprawiasz innych w tak drobnym szczególe (i to naprawdę drobnym...) gdy
samemu nie chce ci się przytrzymać klawiszu "alt"...
Znak zapytania, kropa itd. po spacji z pewnością nikomu nie przeszkadza, natomiast pisanie
bez polskich znaków z pewnością już niektórym tak.


A pomyslales o tym, ze ktos moze nie miec polskich znakow bo mieszka za granica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2009 o 15:12, Despeir napisał:

A pomyslales o tym, ze ktos moze nie miec polskich znakow bo mieszka za granica?


Najbardziej oczywista wymówka... pomyślałem, ale wydaje mi się, że "wojman: raczej za granicą nie mieszka, gdyby tak było to napisał by o tym w poście (tak mi się wydaje), na jego GS w tagach jest "Szczecin" więc wydaje mi się, że właśnie tam mieszka. Zresztą nie chodzi mi głównie o to, że ich nie używa tylko po co poprawia innych w tak drobnym szczególe, samemu nie będąc idealnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 15:12, Despeir napisał:

A pomyslales o tym, ze ktos moze nie miec polskich znakow bo mieszka za granica?

3 posty nad twoim Wojman użył ich 2 razy, więc ma. Poza tym istnieje możliwość zmiany układu klawiatury stosowną kombinacją klawiszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 15:34, S1G napisał:

3 posty nad twoim Wojman użył ich 2 razy, więc ma. Poza tym istnieje możliwość zmiany
układu klawiatury stosowną kombinacją klawiszy.


Dobra, on ma. Ale ja np. juz nie. Wiem, ze jest taka mozliwosc w klawiaturze, lecz nie wiem gdzie jej szukac. Poza tym wolnosc jednostki nie moze byc ograniczona przez wolnosc ogolu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 23:30, Despeir napisał:

Poza tym wolnosc jednostki nie moze byc ograniczona przez wolnosc
ogolu. Pozdrawiam!

Tylko niech ta jednostka nie zdziwi się jak "ogół" nie będzie przyjmował jej np pism do urzędów z powodu pisania po polskawemu a nie polsku. Zawsze możesz też zmienić język na angielski, póki co jednak pisząc po polsku pasowało by używać polskiego alfabetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 07:27, S1G napisał:

Tylko niech ta jednostka nie zdziwi się jak "ogół" nie będzie przyjmował jej np pism
do urzędów z powodu pisania po polskawemu a nie polsku.


Tak sie sklada, ze pracuje w urzedzie i nie raz dostaje pisma napisane po polskawemu. Na to znalazla sie rada i jak interesanci przychodza do mnie to mam na komputerze wzor podania dzieki czemu mozna latwo zrozumiec o co chodzi. A nim do tego dojdzie trzeba cos przetlumaczyc z niezrozumialego jezyka. :) A jak na sluzbowego maila przychodza wiadomosci z polskimi znakami to nie raz nie jestem w stanie rozszyfrowac co jest napisane, bo zamiast znaczkow mam krzaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować