Zaloguj się, aby obserwować  
Bagieta

ONI <-- słyszeliście, graliście?

119 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2006 o 21:10, siepu napisał:

Spolszczenie raczej niepotrzebne...


Dokładnie, spolszczenie - przynajmniej mi - służy tylko do dokładnego orientowania się w fabule, aby nic nie przegapić. Jak wiadomo ONI raczej powalającej fabuły nie posiadają, jest to po prostu bijatyka, która wciąga i nawet po tylu latach od premiery - mimo, że grafa nie zachwyca itd. - chce się grać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm ja tam w tej grze zakochalem sie od pierwszego wejrzenia przechodzilem 6 razy albo 7 gra ma bardzo fajne dwa zakonczenia:) ciekawa fabule ale jjak nie znasz anglika to tak jakbys ogladal matrixa na 12calowym czarno-bialym monitorze. pochwale sie ani razu nie siegalem po kody a ostatni raz gre przeszlem w 2,5h z kodami bawilem sie dopiero na koncu jak mozna bylo zmieniac postac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak ogolnie to jestem za zrobieniem remake''u gry tak jak robi sie remake Deus Ex''a przez graczy poprawilbym grafe ktora nie powala ale jezeli sie gra prze 15 minut to o grafice sie zapomina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 09:42, MlodyChemik napisał:

a tak ogolnie to jestem za zrobieniem remake''u gry tak jak robi sie remake Deus Ex''a przez
graczy poprawilbym grafe ktora nie powala ale jezeli sie gra prze 15 minut to o grafice sie
zapomina

Jakbyś zgadł. Oni 2 jest właśnie robiony przez fanów tejże gry :). Jednak na razie idzie to baaardzo wolno. Na razie skupiają się na samej koncepcji i scenariuszu gry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2007 o 12:56, el-coyote napisał:

Jakbyś zgadł. Oni 2 jest właśnie robiony przez fanów tejże gry :). Jednak na razie idzie to
baaardzo wolno. Na razie skupiają się na samej koncepcji i scenariuszu gry :).

Trochę czasu minęło od Twojego posta, ale czy wiesz może coś więcej na temat tego remake''u?
Jakiś link albo cóś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2007 o 09:13, Deejay napisał:

Trochę czasu minęło od Twojego posta, ale czy wiesz może coś więcej na temat tego remake''u?
Jakiś link albo cóś? :)

I trochę czasu minęło od Twojego. Jakoś ostatnio się nie interesowałem ONI, ale na pytanie mogę odpowiedzieć. Części drugiej gry oficjalnie i nieoficjalnie nie będzie. Nie ma wśród aktualnych modderów tylu mózgów programistycznych, chęci, motywacji i możliwości do stworzenia takowej gry. Jednak nadal powstają modyfikacje(np. OTA - najwiekszy i najlepszy mod do tej pory), jest także parę projektów mozolnie prowadzonych jak np. ONI 2D, Konoko Payne.

Linki?
Można sobie pograć w demo Konoko Payne, przyzwoicie zrobiona gierka ; ]
http://www.codercorner.com/KonokoPayne_WIP_May_2007.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 01:45, Deejay napisał:

> Linki?
A do tego moda OTA...? :) I na czym on w ogóle polega?


OTA - to skrot od ONI Team Arena. Na danej mapie razem ze swoją drużyną walczysz z przeciwną. Walka trwa aż do 100 fragów (można to zmniejszyć, ale trzeba w plikach grzebać). Taka fajna naparzanka ;].

Do każdej mapy jest inny download. Oryginalne pliki danej mapy należy gdzieś przenieść do jakiegoś folderu, a na miejsce tych wrzucić rozpakowne pliki.

Oto link do poszczególnych downloadów. Osobiście polecam TCTF REGIONAL HQ DM PACK- chyba najlepsza zabawa : )
http://wiki.oni2.net/ONK:OTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 15:18, el-coyote napisał:

Do każdej mapy jest inny download. Oryginalne pliki danej mapy należy gdzieś przenieść do jakiegoś
folderu, a na miejsce tych wrzucić rozpakowne pliki.
Oto link do poszczególnych downloadów. Osobiście polecam TCTF REGIONAL HQ DM PACK- chyba najlepsza
zabawa : )
http://wiki.oni2.net/ONK:OTA

A dużo ludzi w to gra? Bo to raczej mało popularna gra i do tego jeszcze nieco wiekowa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 15:35, Deejay napisał:

A dużo ludzi w to gra? Bo to raczej mało popularna gra i do tego jeszcze nieco wiekowa... :)

Główny problem tego jest taki, że to nie jest mod przeznaczony do gry przez internet. Walka z komputerem :/ No ale i tak to umila rozrywkę niż przechodzenie od nowa gry 666x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 15:39, el-coyote napisał:

> A dużo ludzi w to gra? Bo to raczej mało popularna gra i do tego jeszcze nieco wiekowa...
:)
Główny problem tego jest taki, że to nie jest mod przeznaczony do gry przez internet. Walka
z komputerem :/ No ale i tak to umila rozrywkę niż przechodzenie od nowa gry 666x.

łee... :P to w sumie tylko umiejętności gracza tak na prawdę decydują o wyniku... :) Czy można poziom trudności można ustawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 16:00, Deejay napisał:

łee... :P to w sumie tylko umiejętności gracza tak na prawdę decydują o wyniku... :) Czy można
poziom trudności można ustawiać?


No w opcjach gry jest możliwość zmiany poziomu trudności na łatwy/normalny/trudny - chociaż wielkich różnic nie zauważyłem. Zawsze można zmienić w plikach ilość życia, startową broń oraz kilka ciekawych umiejętności przeciwnika. Kiedyś się w to bawiłem, ale na ten czas nie pamiętam za bardzo komend itp.

http://wiki.oni2.net/BSL:Tutorial/Scratch - tu jest dosyć łatwy do zrozumienia tutorial, dzięki któremu można tworzyć własne mody lub modyfikować istniejące bądź samą grę. A więcej i szerzej tu:
http://wiki.oni2.net/BSL

Chociaż niekoniecznie umiejętności gracza decydują o wyniku, zależy czy szybciej rozwalasz przeciwników niż oni twoją drużynę :PP

A zapomniałbym - do odpalenia OTA używa się save pointów. I zwykle jest tak, że savepoint nr 0 to walka bez broni, nr 1 z bronią itd itp. Wszystko jest opisane w readme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 16:21, el-coyote napisał:

Chociaż niekoniecznie umiejętności gracza decydują o wyniku, zależy czy szybciej rozwalasz
przeciwników niż oni twoją drużynę :PP

No właśnie :) Czyli jak szybko nie rozwalisz przeciwników, oni wykończą moją drużynę. Więc wszystko zależy od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś grałem i owszem, podobało mi się, ale niestety teraz zdobycie tej gry jest tak trudne jak zobaczenie rosyjskiego generała bez medali. A zagrałbym sobie, nie powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 16:51, el machete napisał:

Ja kiedyś grałem i owszem, podobało mi się, ale niestety teraz zdobycie tej gry jest tak trudne
jak zobaczenie rosyjskiego generała bez medali. A zagrałbym sobie, nie powiem.

Skontaktuj si ze mną na gg albo mailem, to sprzedam Ci swoją za grosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach próśb panowie z xfire w końcu popracowali nas supportem Oni :) oprócz standardowego naliczania czasu gry można też robić screeny i filmy.
Ktoś w to jeszcze gra? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 20:29, BillBill napisał:

Czekam na ONI 2 !

Nie chciałbym gasić twojego entuzjazmu ale raczej się nie doczekasz.. Nie ma obecnie planów stworzenia drugiej cześci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 20:29, BillBill napisał:

Czekam na ONI 2 !

Ogłoszenie prac nad ONI 2 mocno by mnie zdziwiło, jedynkę dostałem do karty graficznej gratis (Radeon 9000 PRO) x lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować