Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kompozytor muzyki do Skyrima oburzony koncertem

13 postów w tym temacie

Soundtrack z tej gry to mistrzostwo świata ! Jeremy niejednokrotnie pokazywał, że ciężko mu dorównać. Już dawno temu tworząc muzykę do gry Icewind Dale pokazał co potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2016 o 23:13, Khalid napisał:

Soundtrack z tej gry to mistrzostwo świata ! Jeremy niejednokrotnie pokazywał, że ciężko
mu dorównać. Już dawno temu tworząc muzykę do gry Icewind Dale pokazał co potrafi.


Szkoda tylko że nawet w innych grach słychać te jego Morrowindowe nuty. Jego muzyka brzmi zawsze tak samo, ale słucha się tego bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda tylko że nawet w innych grach słychać te jego Morrowindowe nuty. Jego muzyka brzmi
> zawsze tak samo, ale słucha się tego bardzo dobrze.

Niby racja, ale to jest także znak rozpoznawczy każdego artysty... no prawie każdego. Wyjątkiem od reguły jest Hans Zimmer, który naprawdę potrafi zrobić różnorodną muzykę. Mimo, że taki soundtrack z Gladiatora, Króla Artura, czy Batmana ma cechy wspólne i bez trudu można rozpoznać artystę to nagle pojawia się Interstellar no i już mamy odpowiedź kto jest prawdziwym mistrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy tworzy też muzykę do The Elder Scrolls VI

Mam nadzieję że tak, bo TES bez Jeremiego, to tak jakby (nomen omen) w VI miałby być bohater z głosem, czyli klimat zabity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy tworzy też muzykę do The Elder Scrolls VI

Mam nadzieję że tak, bo TES bez Jeremiego, to tak jakby (nomen omen) w VI miałby być bohater z głosem, czyli klimat zabity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2016 o 10:49, Khalid napisał:


Niby racja, ale to jest także znak rozpoznawczy każdego artysty... no prawie każdego.
Wyjątkiem od reguły jest Hans Zimmer, który naprawdę potrafi zrobić różnorodną muzykę.
Mimo, że taki soundtrack z Gladiatora, Króla Artura, czy Batmana ma cechy wspólne i bez
trudu można rozpoznać artystę to nagle pojawia się Interstellar no i już mamy odpowiedź
kto jest prawdziwym mistrzem.


Eee ... Zimmer i różnorodność? Przecież On leci na autopilocie z Batmanów Nolana i od lat nie zrobił niczego spektakularnego.
Motyw z "Morrowinda" to taki motyw przewodni serii, jak słynny temat otwierający każdą część Star Wars, więc nie powinno się tego traktować jako zarzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Eee ... Zimmer i różnorodność? Przecież On leci na autopilocie z Batmanów Nolana i od
> lat nie zrobił niczego spektakularnego.
> Motyw z "Morrowinda" to taki motyw przewodni serii, jak słynny temat otwierający każdą
> część Star Wars, więc nie powinno się tego traktować jako zarzut.

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Tym razem ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2016 o 14:20, Khalid napisał:



Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Tym razem ze zrozumieniem.

KAŻDY kompozytor ma swój charakterystyczny styl, czy to Williams, Goldsmith, Barry, Horner, Howard, Elfman, Giacchino czy Zimmer. Zawsze słuchacz jest w stanie rozpoznać kompozytora po jego stylu i to ów styl decyduje, czy lubimy Jego muzykę, czy nie.
"Interstellar" arcydziełem nie jest i to nawet w dorobku Zimmera, wolę już "Incepcię", a polecam "Cienką Czerwoną Linię" i "Kod Da Vinci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> "Interstellar" arcydziełem nie jest i to nawet w dorobku Zimmera, wolę już "Incepcię",
> a polecam "Cienką Czerwoną Linię" i "Kod Da Vinci".

Arcydziełem ? Nie, nie jest chociaż soundtrack świetny. Chodzi mi o to, że w tym właśnie filmie Zimmer stworzył zupełnie inną muzykę. Bardzo różniącą się od jego dotychczasowych dzieł. Z Hornerem było podobnie. Także tworzył świetne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować