Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Gears of War 4 postrzega branżę indie trochę niczym iluzję

11 postów w tym temacie

Facet nie ma zupełnego pojęcia o tej branży i stara się swoją "ekspertyzą" zmiażdżyć branżę indie. To głupie jak wypowiada się osoba, która zapewne nie miała zaszczytu spotkać się z innymi grami niż puzzlami.
"Krótkie oderwanie się od rzeczywistości" I mówi to szef grupy pracujący przy FPS-ach trwających w rozgrywce dla pojedynczego gracza po 9 godzin albo mniej, jeśli jesteś zapoznany z poprzednimi częściami.

Z całej tej wypowiedzi mogę wysnuć podtekst: "Nasze studio jest najlepsze, kupujcie nasze gry, inne studia produkują gry indie. To badziew, same układanki dla głupich dziewczynek. My tworzymy gry dla facetów ARGHHH!"

Bez dalszego komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swgs1994 lepiej tego nie można było ująć...
Typ chyba nie ma pojęcia o potędze gier indie i że dużo z nich jest o wiele lepsze niż niektóre gry AAA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również liczą się jedynie produkcje AAA ... indie to zazwyczaj crapy choć zdarzy się raz na kilka lat jakaś perełka :P Gears of War 4 przybywaj! Jeszcze tylko 60h oczekiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot, typowa korporacyjna nowomowa. Jest cała masa graczy, do których sam się zaliczam, których interesuje głównie taka forma krótkiego relaksu i rozrywki na kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Rozumiem, że istnieje cała rzesza profesjonalnych graczy, którzy mogą sobie pozwolić na wsiąknięcie w wirtualu na kilka godzin dziennie, ale są też tacy, którym inne zajęcia to uniemożliwiają.

Gry indie posiadają ogromny potencjał, pomimo iż większość z nich to badziew. Wystarczy przypomnieć sukces Minecrafta i olbrzymi wpływ, który ta gra wywarła na całą branżę wideo, ale jest też mnóstwo innych interesujących przykładów w rodzaju Dwarf Fortress. A tak na marginesie przekornie dodam, że mimo takiego fantastycznego rozwoju technologii ze świecą szukać dobrze zrobionego remake''u starego poczciwego Arcanoida. Znam tylko jedną komercyjną współczesną wersję, która jest całkiem dobra, a jestem przekonany, że na te proste gry nadal istnieje zapotrzebowanie i niekoniecznie granie musi być równoznaczne z poświęcaniem czasu na zagłębianie się w całe wszechświaty zaprojektowane przez wielkie zespoły programistów.

Czasem dostrzegam w tych trendach przerost formy nad treścią i zagubienie tego, czym dobra gra być zawsze powinna - a powinna być świetną zabawą, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zabawne jak komentujący którzy znają branżę gier z newsów krytykują producenta Gearsów za... brak znajomości branży ;)

Ogarnijcie: i w indie, i w AAA robi się rzeczy fajne i mniej fajne. I tu, i tu czasem się crunchuje. Różnica polega na tym, że gdy robisz dla dużego studia to masz pewność, że na koniec miesiąca dostaniesz wypłatę. Owszem, super jest robić ambitne gry na własny rachunek, pro publico bono, licząc na późniejsze zyski - ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Nie każdemu też taka "garażowa" praca na mniejszą skalę musi odpowiadać. Ze znajomością branży ma to wspólnego tyle, co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A tak
> na marginesie przekornie dodam, że mimo takiego fantastycznego rozwoju technologii ze
> świecą szukać dobrze zrobionego remake''u starego poczciwego Arcanoida. Znam tylko jedną
> komercyjną współczesną wersję, która jest całkiem dobra

Jaką? Chętnie się zapoznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc kilku wyjątków nienawidzę gier indie przez ten śmietnik, jaki robią na Steamie i PS4. Zaorałbym i posypał solą - jak 80% gier to klony Mario albo gier Java to po co takie raczysko ma trawić branżę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować