sylwasss

Forum umiera? - może czas na zmiany

140 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2016 o 16:51, Blackhand napisał:

(znaczy to forum: http://tinyurl.com/jljed5x :))

Ech, skrypt gram.pl psuje linki do Wayback Machine... Wejdźcie tu https://archive.org/web/
i wpiszcie w wyszukiwarkę www.cdprojekt.pl/forum.asp

Co prawda nie było mnie na tamtym forum, jednak lubiłem swojego czasu pogrzebać tu i ówdzie, i znalazłem kiedyś zrzut strony cdprojekt.info z 2004 roku (z tego, co się orientuję, rok później zmieniono adres witryny na cdprojekt.pl), gdzie niesławny kNOT wszystkim równo pojechał po statusach za bezsensowne dopisywanie się do wątku. ;-D Niestety, od jakiegoś czasu po wpisaniu w web.archive.org "cdprojekt.info" wywala błąd "robots.txt", przez co dostęp do mojego odkrycia jest już niestety niemożliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2016 o 23:22, Outlander-pro napisał:

To forum jest już martwe.

Tajemnicą poliszynela jest to, że spora część community przeniosła się gdzie indziej,
na nowe forum i tam przeprowadza swój renesans. Jak ktoś chce, to niech zostawi jakiś
kontakt, to się podeśle namiary.


W takim razie, ja też poproszę o namiar.

zmeczony-23@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2016 o 20:08, Rick napisał:


> Niby dlaczego, każdy powinien zobaczyć konkurencyjne dzieło, żeby ocenić, bo na
razie
> to wygląda na takie szeptanie do ucha.
Haha, no i to jest właśnie definicja reklamy. ;) Tak jak zip powiedział - jakby się pojawił
bezpośredni link, musiałbym go usunąć tak samo jak to robię z dziesiątkami innych reklam,
które się tutaj pojawiają. Od reflinków po usługi księgowe. :P A w taki sposób nie ma
bezpośredniej reklamy więc nie ma i łamania regulaminu, ergo - mam związane ręce. ;)


Hmm, czyli to musi być link? Jak napiszę: "zobacz to sobie na pclabie" przykładowo, to już reklamą nie będzie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 o 23:04, maniekk napisał:

Hmm, czyli to musi być link? Jak napiszę: "zobacz to sobie na pclabie" przykładowo, to
już reklamą nie będzie? :D

Teoretycznie będzie, ale w praktyce i tak na to pozwalaliśmy. Zwłaszcza jeśli na gramie nie można było takiej informacji znaleźć. :P Tutaj natomiast mowa o konkurencyjnym forum. ;) To tak samo jakby ktoś założył temat odsyłający do sklepu konkurencji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2016 o 15:08, Rick napisał:

To tak samo jakby ktoś założył temat odsyłający do sklepu konkurencji. :)


A temat o sklepie Cenegi? :P
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=23628&tpage=1

Co prawda autor założył go aby ponarzekać a nie w celu reklamy, więc może dlatego przetrwało na początku, ale potem temat żył swoim życiem i nawet pracownicy Cenegi otwarcie tam pisali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2016 o 17:27, mad_cinus napisał:

A temat o sklepie Cenegi? :P

Szczerze to nie widziałem tego tematu na głównej odkąd zostałem moderatorem, więc w sumie nie musiałem podejmować żadnej decyzji. :D

Chociaż z tego co pamiętam to ten temat powstał jeszcze jak gram był rajską wyspą dla pracowników wszystkich wydawców. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2016 o 17:35, Rick napisał:

Szczerze to nie widziałem tego tematu na głównej odkąd zostałem moderatorem,


Za to ja byłem moderatorem w czasie jak tamten temat powstał :D ale kompletnie nie pamiętam już jakie były okoliczności wokół powstania i życia tego tematu w tamtych czasach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2016 o 09:30, AgayKhan napisał:

A gdzie ja byłem przez ostatnie kilka lat? Bo zakładam temat " Nie działa mi wihajster
w Tutu, kiedy wciskam ablaster" . Moderator "temat zamykam, jest ogólny dla Tutu". Szukam
, nie ma odpowiedzi ( super wyszukiwarka). Piszę post. Odpowiedź "było", przeszukuj 160
stron. Dziękuję, ide se [m-r]. Serio, jak mam jakiś problem z grą, to nawet Google nie
daje wyników z tej strony. A fora umierają. Chyba tylko linuksowe ( i to niektóre ) żyją.
FB podobno rządzi. Ja tam go nienawidzę.


Kurde, dokładnie to samo zniechęciło mnie już bezpowrotnie do tego forum (piszę teraz tylko dlatego, że chciałem się tą cenną mam nadzieję opinią podzielić), czyli nadgorliwość moderatorów (czasem wręcz rygorstyczna, jako stary wilk-forumowicz co raz bardziej czułem się jak recydywista) i złośliwe "było, poszukaj, użyj wyszukiwarki" (nie każdy jest internetowym archeologiem). Do tego ciągle nie naprawione problemy z forum, w tym brak możliwości zalogowania z Google Chrome... Nie wiem czy właśnie z tych powodów forum zaczęło się wyludniać, ale jak już do tego doszło, to nie było sensu gdziekolwiek o czymkolwiek pisać, bo i tak niewiadomo czy ktokolwiek to przeczyta (albo chociaż napisze "było, poszukaj").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2016 o 18:30, Azvar napisał:


Kurde, dokładnie to samo zniechęciło mnie już bezpowrotnie do tego forum (piszę teraz
tylko dlatego, że chciałem się tą cenną mam nadzieję opinią podzielić),

Dla mnie jest cenna, bo potwierdzą moją "wiedzę". Przekopywanie się przez ileś stron o danej grze, by rozwiązać problem, gdzie dzięki google znajdujesz go gdzie indziej wiele szybciej to strata czasu. Niech webmaster się zastanowi, co jest źle, że Google nie szuka wyników w tym forum? Jeśli Google jest wrogie wobec MS ( bo macie serwery na Windowsie i ich technologii) to może czas na migrację? Internetowa wyszukiwarka , która jest najważniejsza, to nie Bing. Nie jestem specjalistą, ale nowych użytkowników nie pozyskacie w tym chaosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowe dyskusje wszędzie wymierają, bo zwyczajnie są niewygodne w czasach smartfonów i tej zagłady raczej nic nie powstrzyma, bo media społecznościowe dbają o siebie. Wyginięcie forum tego czy tamtego ma tyle samo zalet co wad, a chętni do pogaduszek zawsze się znajdą tu czy gdzieś indziej i niekoniecznie na forum.
Rację bytu mają jeszcze (i tylko czasowo) fora (kuźwa, słowo "forum" się odmienia?) podpięte pod większe działalności, i o ile ich właściciele będą regularnie o nie dbać.
Tym nie mniej twierdzenie, że wpływ takich forów na przychody czy zyski niematerialne właściciela należy ocenić jako marginalne w dzisiejszych czasach, a ilość hejterów/trolli w sieci rośnie w sposób nieopanowany, więc będą wygaszane tak czy siak, bo komu się chce walczyć z wiatrakami i po co?

Powiedzmy też sobie szczerze - to "nowe" forum to mała społeczność z perspektywami rozwoju zbliżonymi do zera, i zapewne pozostanie takim miejscem dla garści survivalowców (pomijając fakt, że przewijanie postów dół jest kiepskim pomysłem i od razu mnie zirytowało ;)). Ale oczywiście życzę jak najlepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2016 o 14:31, AgayKhan napisał:

 

Dla mnie jest cenna, bo potwierdzą moją "wiedzę". Przekopywanie się przez ileś stron o danej grze, by rozwiązać problem, gdzie dzięki google znajdujesz go gdzie indziej wiele szybciej to strata czasu. Niech webmaster się zastanowi, co jest źle, że Google nie szuka wyników w tym forum? Jeśli Google jest wrogie wobec MS ( bo macie serwery na Windowsie i ich technologii) to może czas na migrację? Internetowa wyszukiwarka , która jest najważniejsza, to nie Bing. Nie jestem specjalistą, ale nowych użytkowników nie pozyskacie w tym chaosie.

Wygląda na to, że nastąpiła reanimacja forum. I wygląda na to, że moderatorzy przeszli reedukację. Forum wyraźnie się ożywiło. Czy to wystarczy, żeby forum żyło pełnią życia, czy też znowu zacznie upadać, czas pokaże.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KrzysztofMarek napisał:

Wygląda na to, że nastąpiła reanimacja forum. I wygląda na to, że moderatorzy przeszli reedukację. 

Byliśmy na obozie gdzie mieli takie iskrzące puszki, wiadra z woda i szmaty w zestawach, były nocne biegi na orientację po kilku tygodniach bez jedzenia. Teraz już będziemy postępować jak tylko userzy tego od nas chcą ;)

A zupełnie poważnie to żadnej 'reedukacji' nie było - nie było też potrzeby, by się odbywała, regulamin nie ulegał zmianom. Dostosowano stronę graficzną i funkcjonalną forum do oczekiwań userów, ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Graffis napisał:

Byliśmy na obozie gdzie mieli takie iskrzące puszki, wiadra z woda i szmaty w zestawach, były nocne biegi na orientację po kilku tygodniach bez jedzenia. Teraz już będziemy postępować jak tylko userzy tego od nas chcą ;)

A zupełnie poważnie to żadnej 'reedukacji' nie było - nie było też potrzeby, by się odbywała, regulamin nie ulegał zmianom. Dostosowano stronę graficzną i funkcjonalną forum do oczekiwań userów, ot co.

Czyli specyfiki działają, dobrze dobrze... :)

Co do reedukacji, to po naszej strony też trzeba było odrobić kilka konkretnych zadań domowych. Szata graficzna Forum to tylko coś w rodzaju "nowego mieszkania". Teraz czas wziąć się do pracy i zachęcić do ponownego osiedlenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, graficznie jest o niebo lepiej. Ale ilość nowych postów i w ogóle życie forumowe względem tego co było kilka lat temu to wygląda biednie. Udzielałem się tu regularnie tak na prawdę od połowy gimnazjum, przez liceum i całe studia. Forum towarzyszyło mi codziennie i nie wyobrażałem sobie aby kiedyś się to zmieniło. Aktualnie jestem  4 lata po studiach, pracuję, mam żonę, dziecko i odczuwam pustkę. Brak mi tej atmosfery sprzed lat. Zawsze wiedziałem, że zadając pytanie czy to w temacie gier, filmów, muzyki, sprzętu etc. otrzymam satysfakcjonującą odpowiedź. Tak na prawdę gram.pl było moim głównym dostarczycielem informacji w wielu dziedzinach życia.

Teraz pytać nie mam gdzie. Siłą byli ludzie. Przeklinam dzień w którym ktoś postanowił to wszystko zniszczyć i wprowadził swoje nieudolne rządy które doprowadziły to miejsce do ruiny.

 

Ludzie, wracajcie tu i spróbujmy stworzyć ten klimat sprzed lat!!!

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Citkowsky

Sam tego bym chciał, ponieważ tak samo jak Ty - od lat forum gramowe jest moim miejscem w internecie. Próbowałem udzielać się w wielu innych miejscach, aktualnie działam o wiele bardziej na Twitterze, ale jednak to nie to samo. Tam trochę inaczej dyskutuję, choć wiele osób z gramu także tam się udziela (w tym ci, którzy stąd odeszli, a dopiero po latach okazało się, że z nimi dyskutowałem!)

Z jednej strony cieszę się, że mogliśmy tydzień temu nowe forum Wam zaprezentować. Cieszę się też, że odbiór jest pozytywny. To znaczy - tak wywnioskowałem, nie wiem czy dobrze. Sam natomiast z niecierpliwością czekam na powrót dark skina, choć ten biały w zasadzie aż tak mi już nie przeszkadza. Wiele elementów jeszcze będziemy powoli dokręcać, zmieniać i dostosowywać, więc aktualnie - to jest wersja 4.0. Chyba ta właściwa, na którą tak bardzo czekaliśmy, choć wolę tej nazwy nie nadużywać zbytnio.

Jednak co prawda, to prawda i o tym pisałem cały czas - pewne obrażenia już zostały poczynione i wszyscy są tego świadomi. Sam po dobrych kilku latach notowania, podawania i dyskutowania byłem zmęczony sytuacją, o czym wiele osób wie. Nawet te zmiany, które robiliśmy na szybko nie prezentowały się zbyt dobrze w ostatecznym rozrachunku. Innymi słowy - kiszka i trzeba było zacząć od początku.

Aktualnie - działamy, poprawiamy, staramy się dodać brakujące elementy. Oczywiście, nie wszystko pojawi się na pstryknięcie palca, a inne rzeczy mogą nie być kompatybilne ze starymi danymi z forum. Pamiętajmy, że wbrew pozorom engine starego forum trochę lat już miał na karku ;) 

Co do powrotów - ucieszyłbym się, gdyby ktoś wrócił ze starej ekipy i spróbował dać szansę temu miejscu ponownie. Co do nowych - tu może być problem, ale może ktoś poszukujący "starych form" komunikowania się w społeczności znajdzie tu coś dla siebie.

Ja jestem otwarty na pomysły i propozycje, myślę że reszta Ekipy także. Więc nic, tylko działać i próbować na nowo ruszyć społeczność.

P.S.: Docelowo - strasznie chciałbym zorganizować Wybory Gramowiczów w następnym roku. Taki jestem zdeterminowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam tak na szybko, że też bardzo bym chciał, by to miejsce odżyło. Co prawda nawet za czasów bycia szeregowym redaktorem (choć ze statusem weterana) nie udzielałem się zbytnio poza dyskusjami czysto merytorycznymi (pod artykułami etc.), ale pamiętam dobrze ten panujący tu specyficzny klimat, wielu gramowiczów kojarzę doskonale po ksywkach do dziś, a pewną ich liczbę poznałem osobiście i dołączyli do grona moich znajomych. Nie tylko dlatego, że wypiliśmy razem trochę mleka. ;) 

Zapewne wielu zapyta teraz, czemu nie można było wcześniej? Nie chcę za bardzo wdawać się w szczegóły, ale powiem tylko tyle, że oględnie rzecz ujmując poprzedni system nie nadawał się nawet do recyklingu, po drugie zaś trochę musiało się pozmieniać, żeby zrobić tę obecną, małą rewolucję. Starałem się też, żeby o pracach nad nowym forum nie krążyło zbyt wiele plotek. Zdawałem sobie sprawę, że było tu tak wiele niespełnionych obietnic, więc biorąc pod uwagę wszelakie Prawa Murphy'ego i inne czynniki niezależne, wolałem tego nie rozgłaszać. A Muradin też okazał się twardy, choć Cię pewnie mocno kusiło stary... Bo byłeś twardy, prawda? :) I proszę, udało się. W zakładanym terminie, na Mikołajki. Mam nadzieję, że to zwiastun tego, że teraz będzie już tylko lepiej.

W imieniu całej naszej ekipy, której zależało na gramowej społeczności, przepraszam za ten stanowczo zbyt długi okres zamieszania. Nie zawsze można mieć co się chce na zawołanie, ale kropla drąży skałę... Jak widać, czasami skutecznie. I oby tak pozostało.

Nowy mechanizm pozwala nam natomiast znacznie sprawniej i szybciej wprowadzać zmiany, co zresztą już zapewne zauważyliście. Dlatego walcie śmiało z wszelakimi sugestiami, problemami, czy pomysłami. Czekamy i działamy. :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Myszasty napisał:

Zapewne wielu zapyta teraz, czemu nie można było wcześniej? Nie chcę za bardzo wdawać się w szczegóły, ale powiem tylko tyle, że oględnie rzecz ujmując poprzedni system nie nadawał się nawet do recyklingu, po drugie zaś trochę musiało się pozmieniać, żeby zrobić tę obecną, małą rewolucję. Starałem się też, żeby o pracach nad nowym forum nie krążyło zbyt wiele plotek. Zdawałem sobie sprawę, że było tu tak wiele niespełnionych obietnic, więc biorąc pod uwagę wszelakie Prawa Murphy'ego i inne czynniki niezależne, wolałem tego nie rozgłaszać. A Muradin też okazał się twardy, choć Cię pewnie mocno kusiło stary... Bo byłeś twardy, prawda? :) I proszę, udało się. W zakładanym terminie, na Mikołajki. Mam nadzieję, że to zwiastun tego, że teraz będzie już tylko lepiej.

No udało się, choć przyznam - było ciężko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

So

gram.pl używa tego samego systemu co odnowione Forum Actionum (ciekawe czy też będzie problem z białym skinem ;))?

Nie powiem, żeby odświeżenie szaty jakoś szczególnie mnie odrzuciło bądź przywiązało do FA, ale tam miałem krótki staż. Tutaj zaś, nie ukrywam, będzie mi brakowało przypinania tematów i zwyczajowego (graficznego) sposobu raportowania nowej treści. Jest chociaż szansa na jakiś tutorial odnośnie tych całych strumieni aktywności? Bo chyba można to jakoś konfigurować i nie będę musiał czytać jakichś bzdur o pokemonach, by sprawdzić, czy gdzieś tam ktoś nie odpowiedział w interesującym mnie wątku?

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Citkowsky napisał:

 

Ludzie, wracajcie tu i spróbujmy stworzyć ten klimat sprzed lat!!!

 

Lepiej sam bym tego n ie ujął ;)

 

Mam konta na innych serwisach ale to nie to samo co gram.pl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się