sylwasss

Forum umiera? - może czas na zmiany

140 postów w tym temacie

Dnia 8.12.2016 o 21:38, Graffis napisał:

/.../A zupełnie poważnie to żadnej 'reedukacji' nie było - nie było też potrzeby, by się odbywała, regulamin nie ulegał zmianom. Dostosowano stronę graficzną i funkcjonalną forum do oczekiwań userów, ot co.

Winszuję dobrego samopoczucia. Bo moim nieskromnym zdaniem reedukacja przynajmniej części moderatorów jest konieczna.

Dnia 14.12.2016 o 17:53, Citkowsky napisał:

Ludzie, wracajcie tu i spróbujmy stworzyć ten klimat sprzed lat!!!

Ja już wróciłem, chociaż bez wielkiego przekonania, bo nie da się wejść drugi raz do tej samej rzeki. Mogę spróbować, ale klimat jest w większym stopniu zależny od moderatorów. Pożyjemy, zobaczymy.

  • Downvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to słabo to widzę. Wczoraj właściwie przez przypadek tu zajrzałem i jak zobaczyłem, że coś się końcu zmieniło to aż z ciekawości napisałem, żeby sprawdzić jak to wszystko wygląda w praktyce. No więc jest zdecydowana poprawa ale... wydaje mi się że na to już jest niestety za późno. Większość starych czytelników odeszła (a to chyba na nich całą ta "zabawa" się opierała), nowych zaś w obecnych czasach na dłuższą metę pozyskać bardzo trudno, bo FB i tym podobne wynalazki robią swoje. Oczywiście, będą się takowi pojawiać, ale co z tego skoro większość z nich po napisaniu posta czy dwóch więcej razy już się tu już nie udzieli?

Widzę jednak, że kilku weteranów zaczęło tu ponownie zaglądać i pisać, ale to może być zbyt mało aby to wszystko na poważnie rozkręcić ponownie. No ale zobaczymy. Sam mogę tutaj wpadać i coś napisać (choć już na pewno nie w takim wymiarze jak dawniej), bo sentyment do tego miejsca jednak pozostał i chciałoby się, oby to miejsce jednak przetrwało, ale jest to wszystko uzależnione od tego jaki ruch tu będzie panował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum umarło już dawno temu a najlepszym przykładem niech bedzie temat Forumowej Mafi. Wchodze po dłuższej przerwie i nie wiem gdzie jestem :( zabrali mi nawet moje podpięte tematy . Pozdrawiam wszystkich serdecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem stałym użytkownikiem tego forum, ale zauważyłem, że wiele for w internecie ma podobny kryzys. Wszystko przez to, że pewne pokolenie się już zestarzało i ma inne obowiązki niż pisanie na forum. Młodzież już nie zagląda na fora, bo przecież mają grupy na facebooku na każdy jeden temat i to im wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2016 o 19:37, Myszasty napisał:

(ciach!)

Co prawda przywołał mnie jakiś bardzo słaby tekst, ale chętnie spróbuję wrócić do gramów. Da się jakieś ulubione tematy tutaj tylko zdefiniować, coby się nie przeklikiwać przez masę nieciekawych? ;)

Fajnie swoją drogą widzieć Was tutaj :).

 

PS. Da się podbić mi ten status przewodniczącego? Znudził mi się już przez tyle lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, SSj2 napisał:

PS. Da się podbić mi ten status przewodniczącego? Znudził mi się już przez tyle lat :P

Z tego, co widzę, możesz mieć już dostępną opcję Własnego Tytułu. Wejdź w swój profil, naciśnij 'EDYTUJ PROFIL' (vide: screen nr 1), a następnie spróbuj zmienić swój tytuł (vide: screen nr 2). ;) 

xxx2.png

xxx1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Prince_Miki napisał:

Z tego, co widzę, możesz mieć już dostępną opcję Własnego Tytułu. Wejdź w swój profil, naciśnij 'EDYTUJ PROFIL' (vide: screen nr 1), a następnie spróbuj zmienić swój tytuł (vide: screen nr 2). ;)  (ciach!)

No niestety opcja jest niedostępna... Hmmm - to może mieć jakiś związek z pewnym degradem w zamierzchłych czasach, kiedy przyszło nam do głowy wytknąć pewnym moderatorom pewne sprawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, SSj2 napisał:

Hmmm - to może mieć jakiś związek z pewnym degradem w zamierzchłych czasach, kiedy przyszło nam do głowy wytknąć pewnym moderatorom pewne sprawy :P

Wątpię. Sam również miałem ongiś (nie)przyjemność doświadczenia degrada na własnej skórze, a tuż przed najnowszą aktualizacją silnika forum miałem rangę Sekretarza, a mimo to miałem udostępnioną tę opcję. Może napisz do Myszastego, jeśli Ci na tym zależy. :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SSj2 napisał:

No niestety opcja jest niedostępna... Hmmm - to może mieć jakiś związek z pewnym degradem w zamierzchłych czasach, kiedy przyszło nam do głowy wytknąć pewnym moderatorom pewne sprawy :P

Osobiscie zaliczylem chyba z 5, badz nawet 6 degradów. Tez mnie zastanawiał brak awansu przez tak dlugi czas, ale nie az tak bardzo zeby kogos zapytac. Teraz wszedlem w profil, jak Prince_Miki podradzil i faktycznie moge edytowac range. Moze u Ciebie sie cos po prostu pokiełbasiło i jak Ci naprawde zalezy to napisz do wladzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tamten komentarz bardziej w formie żartu (EDIT: choć oczywiście bym się nie obraził ;)), ale mimo wsio dziękuję za odzew - widać, że ktoś jeszcze czyta forum

Edytowano przez SSj2
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rangi - ona chyba teraz bardziej zależy od ilości napisanych postów, a nie od wcześniejszego systemu. Ten system jest trochę inny w odróżnieniu do wcześniejszego bazującego na punktach za aktywność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2017 o 12:02, Muradin napisał:

Co do rangi - ona chyba teraz bardziej zależy od ilości napisanych postów, a nie od wcześniejszego systemu. Ten system jest trochę inny w odróżnieniu do wcześniejszego bazującego na punktach za aktywność ;)

Ten silnik forumowy rzeczywiście bierze pod uwagę liczbę tylko liczbę postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Prince_Miki Dzieki za info w końcu po tylu latach mogłem sobie edytować range czuje sie spełniony ,moge umierać :D Szkoda ze forum podupadło tak bardzo aż chciało by sie wrócić do 2007 gdy tak mocno tętniło życiem, aż chciało sie tu pisać. Pozdrawiam wszystkie dobre mordki :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja tak tylko w ramach przypomnienia: gramowego forum nie wyłączamy i wyłączać nie zamierzamy

Natomiast co do ogólnego tematu, to niestety trzeba także stawić czoła faktom. Społeczności ewoluują, większość prowadzonych jest na grupach facebookowych lub pod postami na tym portalu. Tradycyjne fora oraz community, które do tej pory znaliśmy jest w pewnym reliktem przeszłości. Oczywiście, nadal można prowadzić walkę z mediami społecznościowymi, ale bądźmy szczerzy - to bardzo nierówny pojedynek. Dlatego też ruch na forum jest jaki jest. 

Podobnie sprawa się ma z Gramsajtami. Pamiętam jak dziś moment, w którym zostały oddane do użytku i były one świetnym wprowadzeniem do jakiegokolwiek blogowania. Mimo tego, iż już wtedy wiele osób stawiało już swoje pierwsze kroki na Wordpressie (pamiętam wielki exodus Cedricka, którego pozdrawiam z tego miejsca bardzo gorąco :D ), to i tak GSy miały swój urok. Były mini-społecznością, która gwarantowała pewien zasięg wśród osób uwielbiających gry komputerowe.

To było coś nowego, świeżego i ogólnodostępnego dla początkującego internauty. Dziś wystarczy, że utworzy pierwsze lepsze konto w serwisie umożliwiającym tworzenie bloga lub wykupi tanią domenę i kliknie magiczny przycisk Wordpress. Wszystko robi się samo. Problem w tym, że próba dodania czegoś od siebie w nasyconym zbiorze blogów to trochę jak wypłyniecie kajakiem na Atlantyk - niby można, niby gdzieś się dopłynie, ale po bardzo długim czasie i bardzo żmudnej, często syzyfowej pracy. Wcześniej pisało się z chęci przekazania swoich przemyśleń innym. Dziś - rozpatruje się w to pod kątem biznesu.

Przebyliśmy dość długą drogę. Dziesięć lat, to jednak szmat czasu. Widać jednak jak bardzo internetowe społeczności się zmieniały i nadal się zmieniają. Kiedyś forom było przystanią, do której wpływaliśmy i wiedzieliśmy, że znajdziemy w niej wspólny język. Teraz, jeśli chcemy znaleźć kogoś myślącego podobnie jak my, to wystarczy kilka hashtagów, polubień, a algorytm niczym autopilot skieruje nas na odpowiedni kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba właśnie tą rewolucję przegapiłem. Na forum pisałem bardzo mało ale czytałem dość dużo. Tak od kilku miesięcy zastanawiało mnie co tak mało postów pod news'ami, dziś poszukałem, więc mam odpowiedź. Od 2002 mam tu konto jak sprawdziłem więc to i owo widziałem, obawy mam tylko czy niska aktywność na forum przekłada się także na słabą kondycję całej strony? Przyznam że gram.pl to moja ulubiona strona o grach a głupio by było jakby mnie jej pozbawiono :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Zyklon napisał:

Hmm chyba właśnie tą rewolucję przegapiłem. Na forum pisałem bardzo mało ale czytałem dość dużo. Tak od kilku miesięcy zastanawiało mnie co tak mało postów pod news'ami, dziś poszukałem, więc mam odpowiedź. Od 2002 mam tu konto jak sprawdziłem więc to i owo widziałem, obawy mam tylko czy niska aktywność na forum przekłada się także na słabą kondycję całej strony? Przyznam że gram.pl to moja ulubiona strona o grach a głupio by było jakby mnie jej pozbawiono :) 

Tak jak już wcześniej wspomniałem - nikt gramu nie ma zamiaru zamykać. Forum jak było, tak będzie.

Chodziło mi o ogólną kondycję forów, jako miejsc gromadzących społeczność. Dziś, niestety, wiele odbywa się w mediach (nomen omen) społecznościowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może jednak coś dodam - tak oficjalnie to moze i zamiaru nie ma żeby zgasić światło... ale jak widzę od nie wiem jakiego czasu DJi, RIVAL500 oraz Nightblade 3 na głównej oraz jako jedyne w news'ach praktycznie Kaśka i Gośka w niusach + kondycja Actiona to jakoś optymizm mi siada :) no ale - zycie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś siedziałem na forum codziennie, od kilku lat zaglądam średnio raz na rok. Widzę, że wygląd forum się zmienił, ale z tego co widzę, większość postów to komentarze do artykułów ze strony głównej. Cóż, czasy rzeczywiście się zmieniły, nie ma już tyle czasu na granie, latek przybyło i sam Internet się zmienił. Większość ruchu odbywa się na facebooku, gdzie lajki i minki są dla ludzi wystarczająco ekspresyjne. Pozaglądam tu sobie teraz częściej, jestem ciekaw jak to tu teraz wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.05.2017 o 18:03, Muradin napisał:

Natomiast co do ogólnego tematu, to niestety trzeba także stawić czoła faktom. Społeczności ewoluują, większość prowadzonych jest na grupach facebookowych lub pod postami na tym portalu. Tradycyjne fora oraz community, które do tej pory znaliśmy jest w pewnym reliktem przeszłości. Oczywiście, nadal można prowadzić walkę z mediami społecznościowymi, ale bądźmy szczerzy - to bardzo nierówny pojedynek. Dlatego też ruch na forum jest jaki jest.

Przebyliśmy dość długą drogę. Dziesięć lat, to jednak szmat czasu. Widać jednak jak bardzo internetowe społeczności się zmieniały i nadal się zmieniają. Kiedyś forom było przystanią, do której wpływaliśmy i wiedzieliśmy, że znajdziemy w niej wspólny język. Teraz, jeśli chcemy znaleźć kogoś myślącego podobnie jak my, to wystarczy kilka hashtagów, polubień, a algorytm niczym autopilot skieruje nas na odpowiedni kurs.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się