Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Największe rozczarowanie tego roku? Recenzja gry Mafia III

15 postów w tym temacie

"szeroko pojęte zacofanie techniczne (oprawa wizualna gorsza niż w Mafii II, opustoszałe ulice, świat pozbawiony detali budujących wrażenie tętniącego miasta)"

Co prawda ja dopiero zacząłem grać, ale na mnie oprawa robi wrażenie... Tzn na pewno są ładniejsze gry na rynku ale stwierdzenie że grafika jest gorsza niż w Mafii II to gruuuuube przegięcie (nawet jeśli było to celowa hiperbolizacja problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się nie zgodzić z recenzją Ta Mafia jest inna, ale to trochę tak jak w rzeczywistości zmieniają się czasy i zmienia się mafia. Inną specyfikę przestępczego świata przejawiały sobą lata 40-te a inną 60-te. Jednakowoż inna nie znaczy gorsza gra mi się bardzo, ale to bardzo podoba. Nawiązania do historycznego rasizmu w USA muzyka i miasto oraz cały ten tygiel 68 roku budują fantastyczny klimat. Wyobraźcie sobie, że przeczekuję menu główne by wysłuchać do końca tego świetnego klasyka ze wstępu. Często siedzę bez potrzeby w aucie by dosłuchać utwór a fabuła genialne! Prosta, ale fantastycznie poprowadzona historia o zemście w stylu klasycznego kina gangsterskiego i właśnie tym gra podtrzymuje klimat starych części. Przecież uznana za kultową Mafia II to też klisza z "Chłopców z ferajny" A narzekania na to, że zmieniają się czasy i okoliczności nie polecam słuchać, bo to naturalne. Nie jestem estetą nie mam w oku licznika klatek nie interesuje mnie to. Obchodzą mnie fabuła świat klimat i to dostałem. Jednym zdaniem gra jest fantastyczna i bardzo wciągną mnie jej świat. Dobrze grze zrobił otwarty świat, bo wykonując zadania poboczne zarobiłem na dobry początek. Generalnie jest super w zasadzie już nie mogę się doczekać kolejnego wieczora w New Bordeaux. Z serca wszystkim polecam. Więcej powiedzieć nie mogę, bo dopiero zaczynam.
A tak nawiasem dawno nie spotkałem gry, na którą wylano tyle pomyj jeszcze przed premierą choćby za to, że protagonista jest czarny poważnie!
A teraz pytanie ode mnie czy wam także najnowsza aktualizacja spaprała sterowanie? Dopiero przywykłem i znowu się uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "szeroko pojęte zacofanie techniczne (oprawa wizualna gorsza niż w Mafii II, opustoszałe
> ulice, świat pozbawiony detali budujących wrażenie tętniącego miasta)"
>
> Co prawda ja dopiero zacząłem grać, ale na mnie oprawa robi wrażenie... Tzn na pewno
> są ładniejsze gry na rynku ale stwierdzenie że grafika jest gorsza niż w Mafii II to
> gruuuuube przegięcie (nawet jeśli było to celowa hiperbolizacja problemu).
Kolega ma problem z wzrokiem, zalecam okulistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dopiero teraz przeczytałem recenzję i... w tym konkretnym przypadku nie zgadzam się ani trochę:
"...a ponadto sami twórcy ewidentnie pokazują, że chcieliby odciąć się od porównań z kultową serią Rockstara. Dlatego też z czasem odblokowujemy możliwość dostawy pojazdu we wskazane miejsce (można oczywiście ukraść pojazd z parkingu, a nawet "wysadzić" kierowcę na światłach, ale to bardzo ryzykowna opcja). Wyrażamy chęć otrzymania wozu, a po chwili ten zostaje nam dostarczony przez jednego ze współpracowników Lincolna. Clay może również skorzystać z usług handlarza broni, którego furgonetka pojawi się tuż obok niego zaledwie w kilka sekund. Wezwać można także osobę zajmująca się deponowaniem gotówki, bo w razie śmierci bohater straci większość pieniędzy znajdujących się w portfelu."
To samo jest dostępne w GTAV: można wzywać samochody, zrzuty amunicji czy broni, gotówkę deponujemy za pomocą telefonu komórkowego - więc jak powyższe "nowości" mogą ukazywać chęć odcięcia się twórców od produktu R* skoro to jest dosłowna kalka z tamtej gry?
Co do samej policji to szkoda, że nie zaimplementowano motywów z poprzednich części. Pamiętam jak w Mafii 2 razu pewnego ktoś pierdyknął samochodem w mój samochód. Prowadzący tamten pojazd wysiadł, wyrwał mnie z mojego autka - świadkiem całego zdarzenia była policja, więc koleś mnie odpuścił, podszedł do władz, zaczął z nimi rozmawiać, ale niestety zrobił błąd i zaczął uciekać - dostał kulkę i tyle mu to wszystko dało. Poza tym w "trójce" zbyt prosto jak widzę jest uciec przed policja jeśli ktoś zgłosił przestępstwo z naszym udziałem. W części 2 podany jest nasz rysopis i musimy się przebrać, żeby policja odpuściła - cóż: uproszczeń multum. Odnoszę wrażenie, że Mafia 3 ma ten sam problem co Fallout 4 - z poprzednimi częściami łączy je tylko nazwa, bo inaczej te gry by się po prostu nie sprzedały/sprzedały gruuubo poniżej oczekiwań.
Ja pewnie kiedyś zakupię, ale gdy cena spadnie do akceptowalnego przeze mnie poziomu, czyli ~70zeta - za tę grę IMO nie warto wydawać więcej. A mam przeczucie, że ten pułap cenowy pojawi się w ciągu najbliższego miesiąca czy góra dwóch. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy takie przegięcie biorąc pod uwagę jedną prostą rzecz. Zauważyliście, że Lincoln nie ma swojego odbicia w lustrze? Pamiętam, że Vito w Mafii 2 nie miał tego problemu. Jes tot akurat niedopatrzenie nie do przyjęcia dla mnie. Po prostu ... farmazon.

> > "szeroko pojęte zacofanie techniczne (oprawa wizualna gorsza niż w Mafii II, opustoszałe
>
> > ulice, świat pozbawiony detali budujących wrażenie tętniącego miasta)"
> >
> > Co prawda ja dopiero zacząłem grać, ale na mnie oprawa robi wrażenie... Tzn na pewno
>
> > są ładniejsze gry na rynku ale stwierdzenie że grafika jest gorsza niż w Mafii II
> to
> > gruuuuube przegięcie (nawet jeśli było to celowa hiperbolizacja problemu).
> Kolega ma problem z wzrokiem, zalecam okulistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MAFIĘ III w dniu premmiery, nie czekałem na pierwsze recenzje, chociaż intuicja podpowiadąła mi trochę inaczej.No i zaczęło się niestety, moja niechęć do gry rosła wraz postęmai w grze, Na samym początku udeżyła mnie dziwna grafika miejscami pikseloza, fatalna gra światła, puste ulice idt. Następnie przyszło znużenie podczas wykonywancyh misji, w kółko to samo: jechać na miejsce i wykończyć. Muszę przyznać że byłem dosyć wytrwały, doszedłem gdzieś do połowy i po prostu odpuściłem. Przyznam się szczerze, nie dałem rady, szybka decyzja i czymprędzej opchnałem to, niestety ze stratą 70 PLN na allegro. I tyle w temacie gry roku MAFA 3. Na myśl przychodzi mi porównanie z grami sprzed 10 lat, chociarz nie wiem czy w tym momencie nie obrażam wielu dobrych starych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować