Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

/.../

A moim zdaniem perspektywa wprowadzenia mundurków jest prawidłowa. Oczywiście, że nie wprowadzi to od razu gwałtownych zmian w szkole, ale jest to pierwszy krok do robienia tych zmian. Mój nauczyciel mówi, że dzisiejsza szkoła, a w domysłach gimnazjum to po prostu kiła i mogiła. I wcale nie przeczę. Za komunizmu szkoła była naprawdę dobrą, porządną instytucją - nie to co teraz. Nauczyciele nie mają praktycznie żadnych praw. Co to w ogóle znaczy, że 13 - letni gówniarz mówi do nauczyciela "spier*alaj"? Oczywiście, że mundurki tego nie zmienią, ale są pierwszym krokiem do tego, aby jakieś zmiany w szkołach wprowadzić. Szkoła jest miejsce, gdzie uczniowie spędzają bardzo dużo czasu - musi ona w takim razie uczyć nie tylko tego co jest w programie, ale także nauczyć się poczucia przynależności do tej szkoły, do Ojczyzny etc., aby ci, co teraz w tej szkole się uczą nie wyrośli na bandę kretynów, którzy do szczęścia potrzebują tylko kuroniówki i czegoś na rozgrzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 14:31, kowboj3 napisał:

/.../


co do praw, to uczniowie też ich nie mają, więc jest po równo :)
W mojej szkole co nauczyciel powie, to jest święte, nic go nie obchodzi, że w tym dniu mamy jeszcze zapowiedziane 3 inne testy, i tak dorzuci swój, co do wyzywania to u nas pani od matmy nas od "gówniarzy" , "gnoi", "idiotów" , "patafianów" i takich tam wyzywa...
Wychowawca o tym wie, ale jako że są znajomymi to nic jej nie zrobi, a żaden uczeń dyrce tego nie zgłosi, bo wiadomo, dalej będzie miał przerąbane ,a że u mnie jest tylko jedno gimnazjum i LO , a więc wszyscy się znają, to nie tylko będzie miał przerąbane do końca gimnazjum, ale nawet do końca liceum... Miodnie, prawda?
Aha, i zgadzam się, za komunizmu szkoła była ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm wiesz jakos perspektywa chodzenia do szkoly w jakiejs szmacie za 40 zl zbytnio mi sie nie podoba, a bedzie jeszcze gorzej dlatego ze mamy w sasiedstwie inna szkole z ktora ucznie lagodnie mowiac nie przepadaja za soba wiec watpie zebym byl dumny z mundurku ktory moze na mnie sprowadzic duze klopoty a co do przynaleznosc do ojczyzny to po studiach zamierzam wyjechac za granice i nie wiem czy bede chcial wracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widocznie uczniowie w Twojej szkole nie mają praw i nie starają się tych praw utrzymać. Tylko i wyłącznie Wasza wina.

Mateusz9214


Jak wolisz. Ale taka wymówka jak Twoja jest po prostu niedorzeczna i każdy wie, że takie sytuacje raczej miejsca nie mają i po prostu walisz ściemę. Zresztą mundurek to nie szmata za 40 zł, a nawet jeśli - to dla niektórych to majątek i nawet wydatek 40 dodatkowych złotych może być problematyczny. Pysznisz się, czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pysznie sie ale mnie to nie denerwuje ze jeszcze kaza placic 40 zl za cos hmm...brzydkiego a sciemy nie wale i wole nie podchodzic w okolice tej drugiej szkoly z logiem mojej szkoly dla mojego dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ten czas szybko mija:0 Już 3 dni za nami jeszcze tylko 2 dni do szkoły ale sie ciesze i prawie zero nauki teraz to już bedzie light :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 18:28, Belmundo napisał:

ja i tak się cieszę, że będą mundurki. dziewczyny na korytarzu w spódniczkach :)


Błeeeeeee!!!!! Jak będą spódnice to ja od razu odrzucam takie szkoły. Bez względu na to jaki by mialy dobry poziom. Uważam, że ustanawianie spódnic jako część mundurka to już ingerowanie w wolność uczniów. Bo nie każda dziewczyna lubi spódnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 19:27, olcia13 napisał:

Jak tam forumowicze?
Będziecie mieli paski na świadectwie? ;D

Haha jasne, chyba, że wróce się myślami do podstawówki, w liceum nie ma lekko, poza tym mi też się nie chcę uczyć, nawet nauczyciele mówią, że pierwsze dwie klasy to nie jest nic AŻ tak ważnego, ważne by w trzeciej przykuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 19:29, Ronx napisał:

> Jak tam forumowicze?
> Będziecie mieli paski na świadectwie? ;D
Haha jasne, chyba, że wróce się myślami do podstawówki, w liceum nie ma lekko, poza tym mi
też się nie chcę uczyć, nawet nauczyciele mówią, że pierwsze dwie klasy to nie jest nic AŻ
tak ważnego, ważne by w trzeciej przykuć :)

A jak sie dwóch pierwszych nie nauczysz, to w trzeciej moze być bardzo cieżko ;O
:D
A tak serio, to jaki profil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle bo się wogóle nie uczę i mam średnią 3.4...więc gdybym się uczył to może tak w okolicach 4.3 by było. Poza tym jak trzeba przykuć to przykuje :) A profil mam niemiecko-języczny z rozszerzoną historią i geografią :p Mam 6 !!! niemców tygodniowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 19:34, Belmundo napisał:

ale chłopaki lubią jeśli dziewczyny w nich chodzą jest na co popatrzeć :P


Oj tak ale niestety może się to obrócić przeciwko nam, panowie. Naprawdę ładne dziewczyny są rzadkie (przynajmniej w mojej szkole) i nie ucieszy mnie widok "fal tłuszczu" na korytarzu. PS. Zgadzam się z Madią. Mundurki na stos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 19:34, Belmundo napisał:

ale chłopaki lubią jeśli dziewczyny w nich chodzą jest na co popatrzeć :P

Sorky, że sie wtrącam...
a co jeśli dziewczyny nie lubią jeśli chłopcy patrzą na ich..... (ekhm!) spódnicę?
Nie nawidzę spódnic.... Chlip...
Wielki Romek Wąski może mnie w d****ę pocałować (chociaż wątpie czy bym narażała swój tyłeczek na jakąś psią zarazę).... ja chcę sie normalnie ubierać, a nie dusić jakimś (piiiikk) mundurku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 19:35, Ronx napisał:

Nie jest tak źle bo się wogóle nie uczę i mam średnią 3.4...więc gdybym się uczył to może tak
w okolicach 4.3 by było. Poza tym jak trzeba przykuć to przykuje :) A profil mam niemiecko-języczny
z rozszerzoną historią i geografią :p Mam 6 !!! niemców tygodniowo...

O zgrozo!!!
Znając życie też pójdę do liceum (albo na bio-chem, albo na języki, lub na humana). Kuź*a ja to dopiero jestem leniwa... Nic mi sie ostatnio nie chcę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 19:34, Belmundo napisał:

ale chłopaki lubią jeśli dziewczyny w nich chodzą jest na co popatrzeć :P

taaa... może niektórzy. Bo np. mój chłopak mnie widział może 4 razy w spódnicy a odkąd jesteśmy parą ANI RAZU. Poza tym... czemu ma być ustanawiane coś bo faceci lubią panienki w spódniczkach? A jak dziewczyny stwierdzą, że faceci z majtkami na głowie są cool to też ustanowią? Takie gadanie. Same spódnice rozumiem, ale nie rozumiem Twojej argumentacji (nie że chcę się kłócić - Broń Boże! - Po prostu chciałam Ci wyjaśnić moje położenie. NIenawidzę spódnic i nie założe tego czegoś do szkoły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w szkole mieliśmy idiotyczną zabawę. Rzucaliśmy sie kawalkami jabłek. Pech chciał, że jeden z nich trafił mojego kolegę w oko. Leży w szpitalu, ma uszkodzenie rogówki i na razie nie widzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd te spódniczki jeszcze dziewczyny zmotywują, żeby tego nie było widać, a w mojej szkole same chude ale mające dużo powietrza w płucach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować