Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 15:27, sferis napisał:

> Ej a którego są wyniki z testu gimnazjalnego?

Do 15 czerwca 2007 :P


15? mnie się wydawało, że 20, a że do 15 to mamy złożyć papiery do liceów zgodnie z tym elektronicznym naborem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie było powiedziane, że w całej Polsce 14 czerwca. Ale moją szkołę uważam za BARDZO DZIWNĄ (nie pytajcie dlaczego) i może im się coś pomieszało we łbach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 20:50, chemik10 napisał:

15? mnie się wydawało, że 20, a że do 15 to mamy złożyć papiery do liceów zgodnie z tym elektronicznym
naborem :>


Do 15 :-) Dokładnie pamiętam :P Przypominam, że "DO" czyli 15 muszą być na 100%, ale mogą być też wcześniej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 20:57, sferis napisał:

Do 15 :-) Dokładnie pamiętam :P Przypominam, że "DO" czyli 15 muszą być na 100%, ale mogą być
też wcześniej ;-)

Heh, no to chyba muszę dzień wcześniej przed całą Polską szykować się do ucieczki z domu...:P Nie, żartuję, egzamin aż tak źle mi nie poszedł, 85 punktów chyba można spokojnie liczyć, może nawet 90??:) a średnia 4,79 to 5 pkt za arytmetyczną i 4 za pasek, więc może się dostanę do Zamoyski''ego bądź Dąbrowskiego w Warszawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja świętuję, bo zdałam dzisiaj najważniejszy egzamin - z przedmiotu głównego. Matko, jak mi dobrze... 24/25 pkt, czyli 5+ :D Jestem taka szczęśliwa... No bo teraz to już praktycznie wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie niezły łemblej.2 wieelkie sprawdziany.1 z matmy,od początku roku.2 z Historii,z Polski Piastów,czy jakoś tak.Będzie ciężko..Nie wiem,czy napisze dobrze.Na koniec roku zawsze coś mądrego dowalą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jutro muszę napisać wypracowanie na j. polski, bo nie zrobiłem tego podczas weekendu (teraz żałuję), a nawet go nie zacząłem, jeszcze jakieś głupie zadania dodatkowe na chemię (bardzo trudne, strasznie długo się je rozwiązuje, a nawet nie mam wszystkich zrobionych!) i na dodatek muszę poprawić sprawdzian z chemii (sole), a nie za bardzo się uczyłem, więc teraz jeszcze parę razy coś przeczytam, zrobię przykłady, pooglądam odpowiedzi*, więc może (bardzo duża wątpliwość) wyjdzie mi 5...
Na razie mam wystawione tylko 2 oceny:
Muzyka - 6
Angielski - 4

__________________________
* - to nie żart! Spisałem je od koleżanek z klasy, bo napisały na maxa, a nauczyciel zrobił drugi termin równoległej klasie i były te same zadania! Może się trafi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.06.2007 o 21:54, edeń napisał:

muszę poprawić sprawdzian z chemii (sole), a nie za bardzo się uczyłem, więc teraz jeszcze
parę razy coś przeczytam, zrobię przykłady, pooglądam odpowiedzi)


wiesz sole sa proste wystarczy sie tylko poprzygladac na przyklady albo poprosic zeby ci ktos to madrze wytlumaczyl a odmemnie taka rada odnosnie uzgadniania wartosc
metal+reszta+wodor+tlen i w tej kolejnosci uzgadniaj a napewno bedziesz mial dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 09:07, Mateusz9214 napisał:

wiesz sole sa proste wystarczy sie tylko poprzygladac na przyklady albo poprosic zeby ci ktos
to madrze wytlumaczyl a odmemnie taka rada odnosnie uzgadniania wartosc
metal+reszta+wodor+tlen i w tej kolejnosci uzgadniaj a napewno bedziesz mial dobrze


Heh, już napisałem, ale był ten sprawdzian, do którego miałem odpowiedzi - więc raczej na pewno będzie 20/20 :) Ale poza tym też się uczyłem, żeby nie być zaskoczonym (za bardzo).
I jeszcze doszła ocena na koniec z historii: 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:03, edeń napisał:

Heh, już napisałem, ale był ten sprawdzian, do którego miałem odpowiedzi - więc raczej na pewno
będzie 20/20 :) Ale poza tym też się uczyłem, żeby nie być zaskoczonym (za bardzo).
I jeszcze doszła ocena na koniec z historii: 6 :)


Ooo :-) No to gratulacje :P Już jest w końcu wolne, jutro Boże Ciało, a piątek wolny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:13, sferis napisał:

Ooo :-) No to gratulacje :P


Dziękuję :)

Dnia 06.06.2007 o 13:13, sferis napisał:

Już jest w końcu wolne, jutro Boże Ciało, a piątek wolny :-)


Ja miałem wolne już o 11.35, bo - jak już wspominałem - były testy językowe w mojej szkole dla 6-to klasistów.

Tylko jedno mnie martwi - w najlepszym wypadku będę miał średnią 4.73 i zachowanie bardzo dobre. Nie wiem, gdzie znaleźć tą jedną ocenę. Z chemii raczej nie, bo nauczyciel dał tylko 20 zadań (10 zadań= 1 pkt. dodatkowy), więc wyjdzie mi gdzieś 87 % :/ A 5 od 91 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:17, edeń napisał:

Tylko jedno mnie martwi - w najlepszym wypadku będę miał średnią 4.73 i zachowanie bardzo dobre.
Nie wiem, gdzie znaleźć tą jedną ocenę. Z chemii raczej nie, bo nauczyciel dał tylko 20 zadań
(10 zadań= 1 pkt. dodatkowy), więc wyjdzie mi gdzieś 87 % :/ A 5 od 91 %.


4,73?? Ojej! :-( Współczuję Ci biedaku :-( Tylko 0,02 do paska .... Może ubłagaj kogoś ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:21, sferis napisał:

4,73?? Ojej! :-( Współczuję Ci biedaku :-( Tylko 0,02 do paska .... Może ubłagaj kogoś ;>


Może jakbym nie miał systemu procentowego, to jakoś by to wyszło. Ale tak... nawet, jeżeli będzie mi brakowało 1% do oceny wyżej, to nie dostanę - chyba, że zrobię jakieś prace dodatkowe, a i o nie jest teraz trudno, bo niektórzy nauczyciele już ich nie przyjmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:24, edeń napisał:

Może jakbym nie miał systemu procentowego, to jakoś by to wyszło. Ale tak... nawet, jeżeli
będzie mi brakowało 1% do oceny wyżej, to nie dostanę - chyba, że zrobię jakieś prace dodatkowe,
a i o nie jest teraz trudno, bo niektórzy nauczyciele już ich nie przyjmują.


Systemu procentowego? A o co w nim chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:24, VictoriaKinger napisał:

Juhuu!!! Mam 6!!! Mam 6 na koniec roku!!!


A może powiesz z jakiego przedmiotu? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 13:26, sferis napisał:

Systemu procentowego? A o co w nim chodzi?


Załóżmy, że masz 4 oceny - 2 sprawdziany i 2 kartkówki. SPR są na 20 pkt., a kartkówki na 10 pkt. Dalej, załóżmy, że z tych sprawdzianów masz 16/20 i 14/20, a z kartkówek 9/10 i 6/10 (musi być jakaś gorsza ocena :>), więc 16 + 14 + 9 + 6 = 45 pkt. Twoja baza wynosi 60 pkt. Dzielisz więc 45 na 60, mnożysz razy 100 i wychodzi Tobie ile masz procent z danego przedmiotu (w tym przypadku 75%). Wtedy odnajdujesz się na poniższej liście:
0% - 40% = ndst
41% - 50% = dop
51% - 70% = dost
71% - 90% = dobry
91% - 100% = bardzo dobry
Celujący zależy od systemu oceniania w danym przedmiocie.
Warto dodać, że punkty dodatkowe mogą stanowić tylko 10 % bazy, czyli np. masz tą bazę 60, więc możesz zdobyć 6 pkt. dodatkowych. Inny jest tylko system oceniania w języku francuskim, ale to jest zupełnie inna bajka. Już rozumiesz?

~VictoriaKinger

Dnia 06.06.2007 o 13:26, sferis napisał:

Juhuu!!! Mam 6!!! Mam 6 na koniec roku!!!


Eeee... a z czego, bo nie chce mi się szukać? A może masz średnią 6.0 - moja koleżanka kiedyś taką miała, ale niektórzy nauczyciele dali jej 6 tylko dlatego, żeby miała tą średnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 14:54, Łeber napisał:

O boshe!!! Dobra jesteś albo naginasz rzeczywistość :P
Do której klasy ty chodzisz???


Właśnie kończę gimnazjum. I nie, nie naginam rzeczywistości :) wręcz przeciwnie te ocenki nie kosztowały mnie aż tak dużo wysiłku jak innych - po prostu przez całe trzy lata ufałam swoim zdolnościom, no i trochę się uczyłam, przyznaję :P - całe trzy lata, a nie tylko na końcu... Właściwie to tylko z informatyki musiałam zrobić numer a la "musi mi pan dać, mi to potrzebne!" :P, ale on i tak miał zamiar mi dać 6, wystarczyło tylko coś tam ponadprogramowo pokazać. Jak nie patrzyć, to już mam wakacje - jestem pewna wszystkich ocen i mogę odetchnąć z ulgą... uff. Nauczyciele musieli pospieszyć się z ocenkami, bo w poniedziałek jedziemy na tydzień na mazury :)

Też zapomniałam o WOSie - to dlatego, że miałam go tylko do 1szego półrocza. Z tego tez mam 6 :P

Aha i poprawka. Jakimś cudem pan od fizyki dał paru osobom w klasie szansę na 6. I ja ją wykorzystałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować