Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Ja też zaczynam się trochę stresować. Przez kilka ostatnich dni słuchałem tekstów ze strony rodziców ,że z tyloma punktami nie wezmą mnie do liceum. Ja wiem ,że się dostanę. Mimo to i tak się stresuje. Myślę ,że około 70 będę miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejszej chemii pierwszy raz zadałem sobie na poważnie pytanie "kto do ku**y nędzy chciał równouprawnienia". Odpowiadam przy tablicy z cukrów. Mówię o maltozie, że ma właściwości redukujące, rysuję cząsteczkę glukozy, jak się sprawdza właściwości redukujące, rodzaj glukoz i ogólnie wszystko git. Dostaje pytanie sprzed pół roku, coś tam w połowie odpowiedziałem dobrze, myślę sobie "no nic, może 3 będzie". I kurde dostałem lachę!! Poszła po mnie dziewczyna do odpowiedzi, odpowiadała tak średniawo, na pewno gorzej ode mnie i dostała 4. I uważam, że jest to zwykłe skur****stwo. I teraz jestem zagrożony z chemii i jest to mi wybitnie nie na rękę. Ja się tak nie bawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, rodzice jak rodzice, trochę się martwią. Ja też usłyszałem kilka spostrzeżeń typu : " Podziwiam Cię. Masz jutro egzaminy i w ogóle się nie uczysz." :) W każdym bądź razie, trzeba się będzie postarać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie Ameryki to ty nie odkryłeś ... ;). Zawsze tak ( chyba ) było jest i pewnie będzie że nauczyciele nie równo traktują wszystkie osoby ... a ja w gimie miałem taką sytuację że miałem w klasie znajomego ... tyle tylko że jego matka uczyła w naszej szkole i żeby było śmieszniej uczyła także w mojej klasie :D. Jak jego "nauka" wyglądała w praktyce można się domyślać ... ale z drugiej strony był to taki przedmiot na który można było wtedy zlewać ... w każdym razie nauczycielka była wredna i ... a szkoda gadać :D. teraz mam ją w głębokim poważaniu ... bo inne miała grzeszki na sumieniu ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to akurat rodzice mówią, żebym się za bardzo nie stresował i przejżał mniej więcej co było. Ale mam już mały stresik i co do mnie niepodobne- już z 3h powtarzam sobie materiał (przeczytałem większość streszczeń lektur bo już mało co pamiętam, częsci zdania, środki stylistyczne, gatunki itd). Ale rzeźnia będzie dopiero jutro- nie dość, że test będzie to po nim będę musiał zrobić sobie powtórkę z fizy, matmy, bioli, gegry i chemii (więc materiału jest w chu... dużo- pewnie cały dzień mi zleci) :/

PS A ten test raczej będzie miał duzy wpływ czy dostanę się do takiej budy i klasy jakiej chcę więc z tą myślą kaszana jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 19:47, LuQeMaStEr napisał:

Wiesz, rodzice jak rodzice, trochę się martwią. Ja też usłyszałem kilka spostrzeżeń typu
: " Podziwiam Cię. Masz jutro egzaminy i w ogóle się nie uczysz." :) W każdym bądź razie,
trzeba się będzie postarać :)

To te egzaminy już jutro są?? hoho :) Jeśli tak to już się dziś nic nie uczcie, odstresujcie sie, rozwalcie paru Szkopów,pościgajcie się w Carbonie, bo i tak się już nic nie nauczycie. Pójdzcie wcześniej spać, ewentualnie jakąś komedię obejrzyjcie. Pełny luzik, luzujcie dzidę. Dobrze Wam wszystkim na pewno pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tylko dzisiaj powtórzę formy wypowiedzi i podstawowe pojęcia z literatury i gramatyki. Potem jeszcze coś się obejrzy ( np. Punishera :) ) i lulu.

Dnia 21.04.2008 o 19:54, Erton napisał:

Dobrze Wam wszystkim na pewno pójdzie.


Trzymaj za nas kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2008 o 19:54, Erton napisał:

To te egzaminy już jutro są?? hoho :) Jeśli tak to już się dziś nic nie uczcie, odstresujcie
sie, rozwalcie paru Szkopów,pościgajcie się w Carbonie, bo i tak się już nic nie nauczycie.
Pójdzcie wcześniej spać, ewentualnie jakąś komedię obejrzyjcie. Pełny luzik, luzujcie
dzidę. Dobrze Wam wszystkim na pewno pójdzie.


No ja właśnie muszę dzisiaj powtarzać bo przedtem nic nie powtarzałem. A jutro materiał z przedmiotów scisłych z 3 lat (przesrane) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja na szczęście kupiłem sobie takie fajne powtórki od Victora Gimnazjalisty. Wszystkie rzeczy, które musisz umieć na obie części egzaminu. Wczoraj przeczytałem całą część mat. - przyr.. Wyuczyłem się wszystkich wzorów z fizyki i matmy oraz podstawowych pojęć z chemii, bioli i gegry. Dla mnie osobiście bardziej liczy się część, którą piszemy we środę, ponieważ mam aspiracje na biol. - chem. w najlepszym liceum w moim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym było nawet luźnie, biologia, sprawdzała ćwiczeniówkę, dostałem 5, polski, cały czas powtórzenie do egzaminu, historia, jak to zwykle bywa na historii zwykła lekcja. Fizyka powtórzenie do egzaminu, angielski, wolna lekcja.
Zobaczymy jak jutro, część humanistyczna trzeba się postarać. A tym czasem życzę wszystkim trzecio-gimnazjalistom połamania długopisów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hihi już jutro egzamin gimnazjalny:> Ja w swoim czasie dostałem 91 punktów Human - 46, Mat-przy... - 45
Piero nie będzie tak źle, z matematyczno-przyrodniczego są same podstawy i wiedza bardzo ogólna:P(szczególnie jeśli chodzi o zagadnienia z gegry i biologi[komórka, co wchodzi w skład układu oddechowego itp]). Podobnie z fizyki, z niczym trudnym nie powinieneś się tam spotkać... wystarczy powtórzyć podstawowe wzory i zwrócić (chyba) szczególna uwagę na niutonki i ruch. Warto też kojarzyć co nieco z przyspieszeniem ziemskim i wektorami(w którą stronę są zwróconę :).
A matematyka... wręcz śmiech na sali. Na 100% powtórz twierdzenie pitagorasa oraz procenty, nie zaszkodzi znać również wzorów skróconego mnożenia, sposobu robienia wykresów ,wzorów na pola podstawowych figur i ...eee?
:D pewnie dobrze ci pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jutro i pojutrze wolne bo 3 klasy pisza testy a w czw i pt też wolne bo jedziemy na wycieczkę do Zakopanego
a tak wogóle dziś dostaąłm 5 z wos-u za sprawdzian i 5 z techny za plakat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa dni wolnego od szkoły z czego bardzo się cieszę (egzamin mam za rok). Tymczasem życzę szczęścia wszystkim piszącym jutro egzamin i osiągnięcia takiej liczby punktów, aby dostali się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:06, LuQeMaStEr napisał:

Dla mnie osobiście bardziej liczy się część, którą piszemy we
środę, ponieważ mam aspiracje na biol. - chem. w najlepszym liceum w moim mieście.


Dla mnie też ta część jest ważniejsza bo chcę iść do LO do klasy o profilu ścisłym (w jednym liceum- jednym z lepszych w moim mieście jest fajny profil mat-infa- język angielski z dodatkowym językiem rosyjskim).

Forgotten No mamta akurat jest dla mnie prosta, ale musze powtórzyć sobie np funkcje (już zapomniałem co tam było). Gorzej z fiza... A z bioli to już nawet podstaw nie pamiętam więc mam trochę kiepską sytuację. Ale mam nadzieję, że moja dobra pamięć jutro się sprawdzi i jakoś zapamiętam większość materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dwa dni wolnego bo piszą test po gimnazjum.
A dzisiaj miałem 8 lekcji
1.matematyka
2.angielski
3.W-F
4.polski
5.historia
6.biologia (sprawdzian)
7.informatyka
8.informatyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Poniedziałek zleciał nie najgorzej nie było źle przepadła nam jedna godzina :P i skończyliśmy wcześniej :P
1.WF. Graliśmy całą godzinę w koszykówkę :D
2.Godzina wychowawcza miała być ale naszej wychowawczyni nie było więc za godzinę wychowawczą mieliśmy matematykę łaczoną z inną klasą :D ale mieliśmy w zasadzie luzik :D
3.Chemia no to niektórzy pisali kartkówkę z soli a my za ten czas robiliśmy jakieś tam zadania :D
4.Miał być angielski ale nie było za to było jakieś 25 minut historii i potem zaczeliśmy nosić ławki na sale gimnastyczną bo będą jutro pisać testy a potem powiedzieli nam że idziemy do domu to żeśmy poszli :D
Ps.2 dni wolnego ale fajnie :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:22, lochu15 napisał:

A ja dwa dni wolnego bo piszą test po gimnazjum.
A dzisiaj miałem 8 lekcji
1.matematyka
2.angielski
3.W-F
4.polski
5.historia
6.biologia (sprawdzian)
7.informatyka
8.informatyka

i jak Ci poszedł ten sprawdzian z bioli? bo nas babka nic nie uczy z bioli ,a robi takie sprawdziany ,że kaplica a pomyśleć że w 1klasie miałam 5 z biologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2008 o 20:26, Agathe156 napisał:

i jak Ci poszedł ten sprawdzian z bioli? bo nas babka nic nie uczy z bioli ,a robi takie
sprawdziany ,że kaplica a pomyśleć że w 1klasie miałam 5 z biologii


Nawet nawet Musiałem sie nauczyć bo byłem pomiędzy 1/2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 20:28, lochu15 napisał:


> i jak Ci poszedł ten sprawdzian z bioli? bo nas babka nic nie uczy z bioli ,a robi
takie
> sprawdziany ,że kaplica a pomyśleć że w 1klasie miałam 5 z biologii

Nawet nawet Musiałem sie nauczyć bo byłem pomiędzy 1/2

ee to zmienia całą sytuację ;ja to nie zabardzo lubię biologię,a ja to w ogóle nie lubie przedmiotów ścisłych raczej typu chemia matma itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować