Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Kurcze jeszcze dzisiaj trzeba iść do szkoły i weekend ale te 5 lekcji będzie mi sie dłużyc a tak poza tym to jeszcze tylko tydzień i oceny muszą być wystawione długopisem ale super to jeszcze tylko tydzień do szkoły a potem już tylko po świadectwo 20 bodajże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki - 3 (mogłem mieć 4, ale musiałbym odpowiadać na 5, a do tego trzeba być niemcem :P)
Chemia - 3 (jakim cudem, to ja nie wiem!)

Matematyka - 5
Fizyka - 5
Historia - 5
WOS - 5
WF - 5
Informatyka - 5
Muzyka - 5

Z reszty same 4... Prócz biologii (3/4).
Średnia: 4,1-4,3

Słabo, jak na 2 kl. gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 12:40, Pirania38 napisał:

Ja dzisiaj dostałem medalik za pierwsze miejsce za zawody w noge =]


Gratulacje :)

Ja miałem mieć dzisiaj dzień sportu, ale nie poszedłem. Znowu przesiedziałbym kilka godzin nudząc się, tym bardziej ze w niczym nie brałbym udziału. Wolałem zostać w domu. Na wczorajszym festynie było podobnie - wszyscy przez trzy godziny się nudzili, no ale co zrobisz ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może moje podsumowanie końcowo-roczne;)
Polski: 4
Angielski: 5
Francuski: 3( i się cieszę, bo NIC nie umiem;)
Religia: 5/6( pytałem się księdza czy mogę na celująco startować no i mogę)
Matma: 3+/4
Chemia:5
Fizyka: 4/5
Biologia:5
Geografia:5
Plastyka: 5
WoS: 5
Historia: 5
Informatyka: 6
technika: 5
Muzyka: 5
W-f: 3/4;)
Średnia: od 4.56 do 4.81:)
mam nadzieję, że 4.75 wyjdzie, bo na wakacje będę mógł mieć upradge.9 a mam 4 letniego kompa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodze do I kl. liceum (profil mat-geo-inf). Jak dla mnie srednia bardzo dobra ;D
Polski: 3
Angielski: 4
Niemiecki: 5
Religia: 5
Matma: 4
Historia: 3
Chemia:3
Fizyka: 3
Biologia: 4
Geografia: 4
Przedsiębiorczość: 5
PO: 5
Informatyka: 5
W-f: 5
Średnia: od 4.0 do 4.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 13:18, pawelck91 napisał:

Chodze do I kl. liceum (profil mat-geo-inf). Jak dla mnie srednia bardzo dobra ;D

Jak na twój profil( mat- geo-inf) to raczej blado..Ale nie jest źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zezwolić na palenie uczniom w szkole czy nie ?
Walka z paleniem w szkole to donkiszotowski wysiłek. Nauczyciele mogą tylko próbować temu procederowi zaradzić, ale co to da? Według mnie pomysł stworzenia takiej palarni to świetny pomysł. Prymitywy miałyby możliwość trucia się w swoim gronie, bez uprzykrzania życia bardziej cywilizowanej części szkolnej społeczności. Poza tym, oszczędziłoby to problemów personelowi szkoły, który nie musiałby polować na tę hołotę. Ja jestem za tą koncepcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 13:24, ShadowG napisał:

>Zezwolić na palenie uczniom w szkole czy nie ?
Walka z paleniem w szkole to donkiszotowski wysiłek. Nauczyciele mogą tylko próbować
temu zaradzić, ale co to da? Według mnie pomysł stworzenia takiej palarni to świetny
pomysł. Prymitywy miałyby możliwość trucia się w swoim gronie, bez uprzykrzania życia
bardziej cywilizowanej części szkolnej społeczności. Poza tym, oszczędziłoby to problemów
personelowi szkoły, który nie musiałby polować na tę hołotę. Ja jestem "za".


No niby wszystko ładnie i pięknie ale teoretycznie takie palarnie są nielegalne i polegają na "wzajemnym zaufaniu" pomiędzy dyrekcją a uczniami. Jakby taka sprawa wyszła na światło dzienne ktoś miałby problemy. Zalet jak i wad takowego rozwiązania jest mnóstwo więc to nie jest takie łatwe na jakie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie palarnie są w niemieckich szkołach i jakoś nikomu nie przeszkadzają. A ja np nie lubię wchodzić do zadymionej ubikacji. Palarnie to jest bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o np licea bo w gimnazjum to by chyba głupio wyglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem z nauczycielką od matematyki (3 gim.) na półrocze miałem 4 , a teraz wychodzi mi 3.5 , a ona bez mojej wiedzy wystawiła mi 3 długopisem . Mój ojciec idzie do dyrektora we wtorek . Czy jest możliwość jakieś komisyjne poprawy gdy ocena wystawiona przez nauczyciela nie jest satysfakcjonująca? Proszę o odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 13:34, Prateorian napisał:

Ja mam pewien problem z nauczycielką od matematyki (3 gim.) na półrocze miałem 4 , a
teraz wychodzi mi 3.5 , a ona bez mojej wiedzy wystawiła mi 3 długopisem . Mój ojciec
idzie do dyrektora we wtorek . Czy jest możliwość jakieś komisyjne poprawy gdy ocena
wystawiona przez nauczyciela nie jest satysfakcjonująca? Proszę o odpowiedź .

Myślę, że jest, bo pamiętam, jak u mnie wystawiła jakąś ocenę długopisem a później zakorektorowała. Ale czy to legal czy nie to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 13:28, KŁEJK napisał:

No niby wszystko ładnie i pięknie ale teoretycznie takie palarnie są nielegalne i polegają
na "wzajemnym zaufaniu" pomiędzy dyrekcją a uczniami. Jakby taka sprawa wyszła na światło
dzienne ktoś miałby problemy. Zalet jak i wad takowego rozwiązania jest mnóstwo więc
to nie jest takie łatwe na jakie wygląda.

Rozumiem, że istnieją jeszcze kwestie prawne, ale ja komentowałem samą ideę złagodzenia problemu, jakim są nieletni palacze. Niestety to prawda, że z kilkusetosobową społecznością uczniowską, zwielokrotnioną dodatkowo przez ich rodziców i opiekunów, oparcie się na "wzajemnym zaufaniu" pozostaje w sferze abstrakcji.

@jakoktochce Rzecz w tym, że problem dotyczy głównie gimnazjów, bo stanowią one obowiązkowy szczebel edukacji i nie ma możliwości pozbycia się niepożądanego elementu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chory już tydzień. Do szkoły przez ten czas nie chodziłem i mam wielkie zaległości. Kilka klasówek do napisania i kartkówek. Mósze przepisać zeszyty. Może uda mi się to zrobić przez weekend. A klaówki i kartkówki pewnie słabo pójdą nic nie rozumiem z tych działów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 14:16, DanekZiom napisał:

Ja jestem chory już tydzień. Do szkoły przez ten czas nie chodziłem i mam wielkie zaległości.
Kilka klasówek do napisania i kartkówek. Mósze przepisać zeszyty. Może uda mi się to
zrobić przez weekend. A klaówki i kartkówki pewnie słabo pójdą nic nie rozumiem z tych
działów.

"Mósze"? Co ty masz z polaka?:P
A na serio, tygodniowe choroby opłacały się tylko w podstawówce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że należe do hołoty i prymitywów tylko dlatego że sobie popalam? Hm, ciekawe. Tak wiem co palenie robi z ludźmi itp. Co do palarni jestem stanowczo na NIE! Dlaczego? To proste. Wielu młodych jeszcze nie palących uczniów uznałoby to za pochwalanie palenia, za pozowlenie do palenia i wkońcu sami uzależniliby się od tego gó****. Sam jestem uzależniony, ale w szkole staram się nie palić, wiem że nie każdy lubi czuć odór papierosów podczas nauki. Ja oczywiście jestem za tym, by jak najmocniej karać palących podczas lekcji bądź na terenie szkolnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 14:42, PAPISHON napisał:

Co do palarni jestem stanowczo na
NIE! Dlaczego? To proste. Wielu młodych jeszcze nie palących uczniów uznałoby to za pochwalanie
palenia, za pozowlenie do palenia i wkońcu sami uzależniliby się od tego gó****.

Właśnie teraz, kiedy palenie uznawane jest za wyznacznik dorosłości i stanowi "zakazany owoc", przyciąga najwięcej małolatów, którzy chcą dostosować się do grupy rówieśniczej i zbuntować przeciwko rodzicom. A co by się stało, gdyby powstały takie palarnie? Po prostu, ten, kto chce psuć swoje zdrowie, robi to, a przy okazji nie przeszkadza innym, którzy na wdychanie tych wszystkich substancji nie mają ochoty. Poza tym, oprócz szkoły istnieje również dom i tam ewentualne konsekwencje mogłyby zostać wyciągnięte.

>Ja oczywiście jestem za tym, by jak najmocniej karać palących

Dnia 30.05.2008 o 14:42, PAPISHON napisał:

podczas lekcji bądź na terenie szkolnym.

Ty jesteś w tej komfortowej sytuacji, że chodzisz do szkoły nieobowiązkowej, gdzie dyrekcja ma bardzo skuteczne środki do uporania się z takimi przypadkami. Niestety, w wypadku szkół podstawowych i ponadpodstawowych tak różowo już nie jest. No bo co da obniżanie oceny z zachowania, skoro delikwent wcale się nią nie przejmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2008 o 14:17, Aragloin napisał:

A na serio, tygodniowe choroby opłacały się tylko w podstawówce:)

No coś Ty ;P Takie coś się zawsze opłaca ^^ Ja np w czwartek byłem zmęczony po zawodach i nie poszedłem do szkoły ;P A dzisiaj proszę jaki udany dzień. 6 z prowadzonej lekcji na geografii 6 za bieg na 60 m z wf''u i 5 z kartkówki z angielskiego z 300 wyrazów ;) Na angielski musiałem się trochę pouczyć, bo babka powiedział mi, że jak dostanę do końca roku same 5 to mi da bdb na koniec ;P Dzisiaj zrobiłem tylko jeden błąd (za dużo o jedną literkę napisałem w jednym wyrazie ) i 5 z kartkówki i na koniec ;D
Co do ocen końcowych to walczę do końca xP Jeszcze jest tydzień i sporo się zmieni ;] A potem... potem wycieczka i zamiast na lekcje (na których będą już nudy ) pójdzie się np na basen ^^ Viva la wakacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś był nieźle w szkole. Na w-fie graliśmy w piłkę nożną. Potem religia, nic szczególnego. Następnie dwie najgorsze lekcje, czyli dwa języki polskie. Jakoś przeżyłem :). Dalej matma, przed którą jedna z moich koleżanek tak podrapała mojego kolegę, że leciała mu krew i nauczycielka poszła go opatrywać. Później mówiliśmy, że ta koleżanka to wampir, bo blizny wyglądały na takie po ugryzieniu. Na koniec koło matematyczne, na które chodzę tylko ja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować