Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2008 o 19:43, Lord Illidan napisał:

Oto plan dnia piątkowego ucznia, jeśli się zastosujesz będziesz najlepszy w klasie( jestem
w klasie maturalnej obecnie)

Ty to masz pomysły... A nie przyszło ci do głowy, że niektórym nauka wchodzi łatwiej, a innym trudniej? Tak to już jest, że niektórzy są bardziej inteligentni, a inni mniej, a "plan dnia" ma z tym niewiele wspólnego. Oczywiście, przy odpowiednim zorganizowaniu sobie czasu łatwiej się uczyć, ale z postu Razora wynika, że sama nauka nie za bardzo mu idzie choć próbuje.

RazorBMW

Dnia 30.08.2008 o 19:43, Lord Illidan napisał:

Jakieś pomysły? Jak wy się uczycie?

Jeśli chodzi o przedmioty ścisłe to uważaj na lekcjach. W domu sobie tej wiedzy raczej nie przyswoisz więc skup się w szkole i nie opuszczaj tych zajęć. Jeśli chodzi o przedmioty humanistyczne to po prostu próbuj sobie skojarzyć informacje z czymś co jest ci znane (ja tak to zawsze robiłem i nigdy nie miałem problemów z zapamiętywaniem ;P), a poza tym spróbuj się zainteresować przedmiotem. Dużo łatwiej się uczyć jeśli cię to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o ścisłe, bo humana jest gites :D Łatwa do zrozumienia :)
Cóż, dużo zależy od nauczyciela, no nie? W gimie od matmy była taka, że nic nie potrafiła wytłumaczyć. Ot mówiła coś o temacie, i dalej zadania trzaskaliśmy.

Nie to, co w podstawówce :D Tam był spoko nauczyciel. Umiał i potrafił wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 16:23, zerohunter napisał:

Zaczęliście straszyć, i teraz się przyznać, czy to prawda że 2g jest najtrudniejsza?Bo
się zaczynam bać...


wiesz...wydaje mi się, że to wszystko zależy od gimnazjum ;)
w moim gim. wszyscy uważają, że to właśnie druga klasa jest najgorsza...
Dlaczego ?
Otóż : w drugiej klasie mieliśmy 2 razy więcej lekcji z przedmiotów ścisłych w ciągu tygodnia, a co za tym idzie - więcej nauki ;P
dodatkowo w pierwszej i drugiej klasie mieliśmy technikę , zaś w trzeciej klasie ta cała ''technika'' nam ''odpada'' :))
Ja na szczęście drugą klasę mam już za sobą :)
Trzecia jak dla mnie - najłatwiejsza :) ... a testami się nie przejmuję, bo przeważnie są one banalne ;)) ( przynajmniej dla mnie :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 16:23, zerohunter napisał:

Zaczęliście straszyć, i teraz się przyznać, czy to prawda że 2g jest najtrudniejsza?Bo
się zaczynam bać...

Jest najgorsza pod względem zachowawczym (opinia nauczycieli). Klasy na zbyt dużo sobie pozwalają - czują się nietykalne i nie mają żadnych problemów zwanych testem w 3 klasie, no i znają już budynek, atmosferę, ludzi, a jest to zupełnie inne podejście niż w pierwszej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 16:35, mała16 napisał:

Druga Gimnazjum?! O_O Chyba najłatwiejsza... wiesz. W pierwszej klasie to się trzeba
przyzwyczaić do skoku poziomu w porównaniu z podstawówką a w trzeciej masz egzamin i
musisz mieć dobre świadectwo jak się chcesz dostać do dobrego LO.


Hm, skoku poziomu? Oj, nie wydaje mi się ;-)

Jak ja poszedłem do gimnazjum to czułem się jak w podstawówce. Jak dla mnie było to powtórzenie materiału i uzupełnienie go o nowe wiadomości i luki. W sumie cała pierwsza klasa gimnazjum jest naprawdę łatwa. W pierwszym półroczu jest prawie wszystko to co było w podstawówce, w drugim dochodzi jednak troszkę więcej nowości. Mimo wszystko i tak jest łatwo zdać tą klasę z dobrym wynikiem.

Dnia 30.08.2008 o 16:35, mała16 napisał:

A druga klasa to taka
nijaka. Nic się właściwie konkretnego nie dzieje. Ja mam podobnie, tylko, że w II LO.
Też ponoć największe luzy, choć nie mogę odpuszczać bo matura i te sprawy ;P Po prostu
ucz się tyle co normalnie, ja praktycznie bez większego starania i spinania się miałam
5,0.


Grr, ja się najbardziej obawiam na przykład dwóch biologi. Nienawidzę tego typu przedmiotów, zresztą mam naprawdę fatalną nauczycielkę, która nic nie tłumaczy, a każe robić masę notatek w zeszycie i rozwiązywać durne ćwiczenia. Ogólnie nie jest optymistycznie, druga klasa niby przez wielu jest uważana za najtrudniejszą - to się jednak okaże. Piękne powiedzenie "nie ma rzeczy niemożliwych" idealnie oddaje nastrój ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 20:48, Pioperus napisał:

Niedługo szkoła, jak samopoczucie ?

Znakomite ! :D
Już się nie mogę doczekać tej szkolnej wrzawy, przywitać się z ziomkami bo gdzie jak nie w szkole panuje taka niepowtarzalna atmosfera? ;>
BTW. Czemu Ty nie powiedziałeś o swoim samopoczuciu, hę? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samopoczucie... co najwyżej średnie. To już LO, nie będzie mnie w Kuszynie, gdzie mam kompa i mieszkam, tylko w Kaliszu.[tam to przynajmniej laptop :E ]
Będę na weekend przyjeżdżał do Kuszyna, i troszkę grał ale już nie tyle co kiedyś. choć muszę GPU wymienić :D[arty w TDU].
Wiadomo, jakaś trema jest.

A, i pytanko: jak jest z łaciną? Język trudny czy jak? Co na początku radzicie w związku z nauką łaciny?
No cóż... trza będzie się tego języka nauczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, nareszcie inne twarze, a poza tym LO i Studia to jest coś! Najważniejszy okres w życiu człowieka. Teraz przynajmniej się czegoś nauczę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 20:48, Pioperus napisał:

Niedługo szkoła, jak samopoczucie ?

Nie jest źle idę do nowej szkoły dokładnie Technikum i zobaczymy jakoś to będzie hehe :D poznałem już z swoją klasę same chłopaki będą jajca na Religi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dwa dni zaczynam naukę w LO . Jakie są wymaganie względem gimnazjum . Przyznam się , że w gimnazjum zacząłem się trochę uczyć pod koniec 3 klasy i nie wiem nawet czy potrafię się tak na poważnie od początku uczyć .
W jaki sposób Wy się motywujecie do nauki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 21:23, Prateorian napisał:

W jaki sposób Wy się motywujecie do nauki ?

Kilka przykładów z poprzedniej strony:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1048&pid=10823
http://forum.gram.p l/forum_post.asp?tid=1048&pid=10825
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=1048 60; d=10822

EDIT: Oczywiście linki pocięte gdzie tylko się da ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 20:48, Pioperus napisał:

Niedługo szkoła, jak samopoczucie ?


W sumie różnie, trochę szkoda wakacji ale były one najdłuższe, nawet nie pamiętam kiedy się zaczęły, czuję się już jakby trwały wiecznie ale to pozytywne uczucie xD
Z drugiej strony nowi ludzie, nowe znajomości, nowa szkoła. Cieszę się, bo będe miał lepszą klasę napewno i bardziej ułożonych ludzi.
Obawiam się tych pierwszych dni, mam nadzieje, że nikt mnie nie będzie jakoś zaczepiał, chodzi mi o kocenie ehh :/
Szkoła najgorsza nie jest, próg punktowy to minimum 101 pkt.
Tegoroczne trwały u mnie gdzieś 3 miesiące, 6 czerwca w piątek ostatni dzień poszedłem a później 13 na jedną lekcję tylko po wyniki z egzaminu a potem tylko zakończenie :D
Te wakacje były przełomem w moim życiu, serio, zmieniłem się. Sprawiły to nowe doświadczenia, jak najbardziej pozytywne i przyjemne, jeszcze dużo przedmną więc myślę przeżyje to jeszcze raz :)

Oj ale się rozpisałem, coś mnie poniosło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek już rozpoczęciu roku szkolnego , ciekawe czy dam radę w nowej szkole ,w trzeciej gimnazjum zacząłem się uczyć dopiero od drugiego semestru i ciekawe czy dam radę od początku roku szkolnego ... a jak wy , dacie radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 22:13, heaton 1992 bdg napisał:

W poniedziałek już rozpoczęciu roku szkolnego , ciekawe czy dam radę w nowej szkole ,w
trzeciej gimnazjum zacząłem się uczyć dopiero od drugiego semestru i ciekawe czy dam
radę od początku roku szkolnego ... a jak wy , dacie radę ?


Powiemy Ci za miesiąc ;)
PS.Kto chodzi do szkoły do Lublina???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 20:48, Pioperus napisał:

Niedługo szkoła, jak samopoczucie ?

Noże naostrzone,broń wyczyszczona,magazynek naładowany ;d

Ogólnie kicha z pomidorem....znowu się użerać ,znowu wstawać rano... ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 22:34, Korsaż napisał:

> Niedługo szkoła, jak samopoczucie ?
Noże naostrzone,broń wyczyszczona,magazynek naładowany ;d

Ogólnie kicha z pomidorem....znowu się użerać ,znowu wstawać rano... ...


Nic tylko ściągnąć trainera do nauki xD.Ma ktoś link? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2008 o 22:36, 663marcin napisał:

Nic tylko ściągnąć trainera do nauki xD.Ma ktoś link? ;)


Się nie ma z czego śmiać...na samą myśl o wstawaniu o 7 rano chce mnie szlag trafić... coś strasznego... :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować