Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2008 o 12:15, Aragloin napisał:

Ja bym sie cieszył z 80 punktów+ ok. 65-70 z ocen. Bo bym do Wawy dobrego liceum poczłapał.
Czytaj: Batory albo Lelewel.

Nie wiem jak teraz sprawa z punktami wygląda, ale to zależy do czego masz smykałkę :) Ja jak pisałem test, to część przyrodniczą napisałem 48/50, a humanistyczną 40/50 z czego 10 punktów odjęte za wypracowanie -_- W sumie miałem 160 punktów z hakiem i spokojnie mogłem wybrać liceum. A teraz czeka mnie matura, ciekawy rok się szykuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:27, Aragloin napisał:

Angielski/ human. I nie wiem ile trzeba mieć punktów do tych szkół, może ktoś wie?( Lelewel
i Batory)

W ogóle części przyrodniczej nie ma? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:28, Belegdil napisał:

> Angielski/ human. I nie wiem ile trzeba mieć punktów do tych szkół, może ktoś wie?(
Lelewel
> i Batory)
W ogóle części przyrodniczej nie ma? o.O

Nie.. nie mi chodzi o mą smykałkę.. xDD.. Jest, niestety z matematyczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i cóż, dzień którego tak wszyscy się obawiali minął fajnie! ;-)

Ogólnie rozpoczęcie roku było niezłe. Jak przyszedłem to zebrała się pokaźna grupka osób z mojej klasy i sąsiadujących. Trochę pogadaliśmy, trochę się pośmialiśmy... co prawda ich nie lubię, ale trzeba jakoś żyć. Tłum ludzi w całej szkole, zerowa organizacja - ogólnie jak to w Polsce. Ceremonia była krótka i treściwa. Przemówienie dyrektora było fajne, ale czytał z kartki i dwukrotnie się dość długo zaciął, no i nazwał nas "kochani uczniowie" ;-) Potem na chwilkę do klasy, sprawy organizacyjne i tyle. Jutro na ósmą, "lekcja integracyjna z wychowawcą" tak więc duży luz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:30, Aragloin napisał:

Nie.. nie mi chodzi o mą smykałkę.. xDD.. Jest, niestety z matematyczną...

O smykałce nawet nie pomyślałem :D Jakie tam niestety, ja się stresowałem właściwie tylko fizyką, a tu się okazało, że podali nam wzory przy zadaniach (''06 rok) -_- Naprawdę nie stresujcie się tym egzaminem, nie ma czym. Ja się jeszcze przed maturą nie stresuję i pewnie to się nie zmieni tak przynajmniej do marca ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:32, Belegdil napisał:

> Nie.. nie mi chodzi o mą smykałkę.. xDD.. Jest, niestety z matematyczną...
O smykałce nawet nie pomyślałem :D Jakie tam niestety, ja się stresowałem właściwie tylko
fizyką, a tu się okazało, że podali nam wzory przy zadaniach (''06 rok) -_- Naprawdę
nie stresujcie się tym egzaminem, nie ma czym. Ja się jeszcze przed maturą nie stresuję
i pewnie to się nie zmieni tak przynajmniej do marca ;]

A wiesz ile potrzeba punktów do tych szkół co podałem? Przydałoby się wiedzieć na ile muszę się wysilać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:34, Aragloin napisał:

A wiesz ile potrzeba punktów do tych szkół co podałem? Przydałoby się wiedzieć na ile
muszę się wysilać. :)

Nie mam pojęcia, bo z Kielc jestem, ale jeśli Cię to interesuje, to napisz po prostu maile do sekretariatów szkół, które Cię interesują, albo jeśli jesteś z Warszawy to wpadnij tam na chwilę i będziesz wiedział ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:40, Belegdil napisał:

> A wiesz ile potrzeba punktów do tych szkół co podałem? Przydałoby się wiedzieć na
ile
> muszę się wysilać. :)
Nie mam pojęcia, bo z Kielc jestem, ale jeśli Cię to interesuje, to napisz po prostu
maile do sekretariatów szkół, które Cię interesują, albo jeśli jesteś z Warszawy to wpadnij
tam na chwilę i będziesz wiedział ^^

Do Warszawy mam 40 kilosów... Będę musiał jakoś to przeżyć... zaraz! Przecież moja siostra coiteczna tam chodziła!( do lewka) No tak, ale ja mądry jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to już po zakończeniu roku. Ogólnie pozytywnie to wypadło, mam bardzo fajną wychowawczynię. Na tę chwilę mogę powiedzieć nawet, że najlepszą jaką kiedykolwiek miałem.
Jestem na biol.-chemie. Kl. I liceum. 24 dziewczyny i 6 chłopaków. Ogólnie fajni ludzie, ale muszę ich bliżej poznać. Praktycznie połowę osób znam - znajomi z podstawówki i gimnazjum. Można powiedzieć, że w każdej klasie mam znajomego. Jest fajnie :)
Szczególnie dziewczyny, których przez 3 lata nie widziałem ( poszły od innego gimnazjum ), mówiące jak to bardzo tęskniły :) Było bardzo miło i przyjemnie.
Co do planu lekcji powiem, że jest 50/50. Z jednej strony w poniedziałek i we wtorek mamy odpowiednio 5 i 6 lekcji, z drugiej jednak we środę, czwartek i piątek mamy po 8. W każdym razie da się przeżyć. Szczególnie z taką klasą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:32, master matrox napisał:

No i cóż, dzień którego tak wszyscy się obawiali minął fajnie! ;-)


A mnie sie coś zdaje, ze wszyscy nei obawiali sie rozpoczęcia, tylko raczej tej świadomości, ze znowu do szkoły...

Dnia 01.09.2008 o 12:32, master matrox napisał:


Ogólnie rozpoczęcie roku było niezłe. Jak przyszedłem to zebrała się pokaźna grupka osób
z mojej klasy i sąsiadujących. Trochę pogadaliśmy, trochę się pośmialiśmy... co prawda
ich nie lubię, ale trzeba jakoś żyć. Tłum ludzi w całej szkole, zerowa organizacja -
ogólnie jak to w Polsce. Ceremonia była krótka i treściwa. Przemówienie dyrektora było
fajne, ale czytał z kartki i dwukrotnie się dość długo zaciął, no i nazwał nas "kochani
uczniowie" ;-) Potem na chwilkę do klasy, sprawy organizacyjne i tyle. Jutro na ósmą,
"lekcja integracyjna z wychowawcą" tak więc duży luz!


No, to fajnie nasz, a ja jak już wyżej napisałem rozpoczynam wypracowaniem, so... zazdroszcze ci :)
A nasza dyrektorka powiedziała pre zdań, z czego jedno było zabawne... dla niektórych klas. Ale sie ani razu nie zacięła, chociaż też z kartki czytała... :) I nie martw sie, na nas też dyrektorka powiedziała "kochani uczniowie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:51, trutututu napisał:

A mnie sie coś zdaje, ze wszyscy nei obawiali sie rozpoczęcia, tylko raczej tej świadomości,
ze znowu do szkoły...


Fakt, nie do końca dobrze się wyraziłem. Ja tam ani tego, ani tego się nie obawiałem, ogólnie podchodziłem do tematu lajtowo ;-)

Dnia 01.09.2008 o 12:51, trutututu napisał:

No, to fajnie nasz, a ja jak już wyżej napisałem rozpoczynam wypracowaniem, so... zazdroszcze
ci :)


No to cóż, trochę dziwne. U mnie nie ma takich testów, jutro na 8, zapewne na jakieś dwie godzinki - "lekcja integracyjna z wychowawcą". Ogólnie to zapewne zostanie podany plan lekcji i to wszystko. Potem zapewne wybiorę się kupić jakieś zeszyty i książki, bo nic takiego nie mam w tej chwili.

Dnia 01.09.2008 o 12:51, trutututu napisał:

A nasza dyrektorka powiedziała pre zdań, z czego jedno było zabawne... dla niektórych
klas. Ale sie ani razu nie zacięła, chociaż też z kartki czytała... :) I nie martw sie,
na nas też dyrektorka powiedziała "kochani uczniowie".


A, czyli standard ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mi to tam lotto ;p Rozpoczęcie jak to rozpoczęcie,nudna przemowa dyrcia i biegiem do klasy po news''y ;p spodobały mi się za to bardzo 2 sytuacje ;D pierwsza to jak wychodzę zza zakrętu na plac apelowy i widzę niesamowicie piękne (nowe) dziewczyny ;D dziwne że też aż tyle w tech. ;p a po drugie to co dyrcio ogłosił czyli że szkoła kończyć się teraz będzie szybciej bo nie 20 czerwca czy którego tam było tylko 13 =) zawsze to tydzień więcej wolnego =) ale za to kurcze 1 semestr ma teraz się kończyć już w grudniu więc już od początku trza się starać =/ damet!

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to by nie dostać po buzi w nowej szkole :)
Dzisiejszy dzień minął spoko wszystko wydaje się sympatycznie, szkoła, nauczyciele zobaczymy jak to w Technikum :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 13:01, master matrox napisał:

A, czyli standard ;P


No, a jak? Tak sie zawsze mówi, zebyśmy myśleli, ze oni nas lubią, a tak na prawdę, może być tak jak sobie wyobrażamy z kolegą, ze wszyscy nauczyciele, całymi dniami myślą, kogo by w tym roku udupić (przepraszam za niecenzuralne słowo, ale nie wiem jak sie inaczej wyrazić =D).

PS To "kochani uczniowie", które ciąglę mówią dyrektorzy, mnie nie denerwuje, bardziej mnei denerwuje to co mówi moja nauczycielka od polaka, a mówi"moje kochane dzieci" nie długo nie wytrzymam i wstanę i powiem do niej, że: "Nie jesteśmy twoimi kochanymi dziećmi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po krzyku,rozdział zwany ''''3 klasa gimnazjum'''' uznaję za otwarty.Same pierdoły,apel na dworze,wesoło,dużo śmiechu.Klasa sportowa,więc niedługo treningi się zaczną.Ale najlepsze jest to,że mam 3 wychowawców xD. 2 panie pedagog i młody koleś(25 lat) od w-f. Uczy pływania. Jutro mam na 8.00(błeee) i 7 lekcji,więc nieciekawie.Ale to 1 dzień,więc laycik :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:30, Belegdil napisał:

A mają też dwumiesięczne wakacje? :]


Może nie mają dwumiesięcznych wakacji ale chyba lepiej mieć więcej wolnego w czasie roku szkolnym niż mieć o jeden miesiąc więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:11, trutututu napisał:

PS To "kochani uczniowie", które ciąglę mówią dyrektorzy, mnie nie denerwuje, bardziej
mnei denerwuje to co mówi moja nauczycielka od polaka, a mówi"moje kochane dzieci" nie
długo nie wytrzymam i wstanę i powiem do niej, że: "Nie jesteśmy twoimi kochanymi
dziećmi".

No cóż takie zachowanie wśród nauczycieli jest całkowicie normalne i uzasadnione. Wychowawca jest za Ciebie odpowiedzialny, zajmuje się problemami klasy itp. Wolisz być nazwany gówniarzem, co na 100% Cię wkurzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować