Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dajcie spokój...Dla chcącego nic trudnego. Da się przyzwyczaić, ale raczej wątpię byście mieli od podstaw niemiecki i angielski, jeśli tak to mógłby się wam mylić, ale w ludzie w LO jesteście i powinniście umieć co najmniej dwa języki. Generalnie język niemiecki, jak i angielski są językami germańskimi dlatego mają podobne wyrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4h Niemieckiego w tygodniu, dziś pisałem klasówkę. Znając życie, dostanę 3+, jednego zadania (choć było z nie mało punktów) w ogóle nie zrobiłem, bo zapomniałem antonimy do przymiotników jak gruby, wysoki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 19:41, Łeber napisał:

Dajcie spokój...Dla chcącego nic trudnego.

Ano, pewnie. Ja pamiętam jak się wkurzyłam jak zamiast wybranego szwedzkiego miałam mieć francuski. Miałam go w gim, nie chciałam go i szukałam osoby, żeby się zamienić na cokolwiek. Wymieniłam się na niemiecki, który odrzuciłam w gimnazjum. Nie chciałam tego języka, na początku trudno było się przyzwyczaić. Dziś to prawie mój ulubiony przedmiot :D Lubie, umiem jako tako (no co, oceny mam dobre :D) i jest świetnie. Do tego nauczycielka świetna. A co do języków obcych, nie wiem dlaczego, ale mam jakiś ciąg do nich :D W gimnazjum miałam 3 (trzeci na kółku) i od tego tygodnia dochodzi mi trzeci w LO (przy czym powtarza się angielski, reszta różne :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanie co zrobić z taką sytuacją jeśli nauczyciel bije ucznia zeszytem i to przy użyciu dość dużej siły??.Owszem uczeń troche zawinił bo spisywał na lekcji tego nauczyciela prace domową z innego przedmiotu no ale bez przesady.Uprzedzam że pójscie z tym do dyrektora nie ma sensu gdyż ta osoba ma dość szerokie plecy wszędzie i czuje się bezkarna.Jeśli dobrze mi wiadomo w polskim prawie jest zabronione bicie ucznia gdyż to narusza jego nietykalność osobistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 19:58, Neo97 napisał:

Ej mam pytanie co zrobić z taką sytuacją jeśli nauczyciel bije ucznia zeszytem i to przy
użyciu dość dużej siły??.Owszem uczeń troche zawinił bo spisywał na lekcji tego nauczyciela
prace domową z innego przedmiotu no ale bez przesady.Uprzedzam że pójscie z tym do dyrektora
nie ma sensu gdyż ta osoba ma dość szerokie plecy wszędzie i czuje się bezkarna.Jeśli
dobrze mi wiadomo w polskim prawie jest zabronione bicie ucznia gdyż to narusza jego
nietykalność osobistą.

my tez spisujemy na lekcjach p.d. z innych przedmiotów i nic nam nie robia kończy sie na upomnieniu i tyle..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 20:24, Agathe156 napisał:

> Ej mam pytanie co zrobić z taką sytuacją jeśli nauczyciel bije ucznia zeszytem i
to przy
> użyciu dość dużej siły??.Owszem uczeń troche zawinił bo spisywał na lekcji tego
nauczyciela
> prace domową z innego przedmiotu no ale bez przesady.Uprzedzam że pójscie z tym
do dyrektora
> nie ma sensu gdyż ta osoba ma dość szerokie plecy wszędzie i czuje się bezkarna.Jeśli

> dobrze mi wiadomo w polskim prawie jest zabronione bicie ucznia gdyż to narusza
jego
> nietykalność osobistą.
my tez spisujemy na lekcjach p.d. z innych przedmiotów i nic nam nie robia kończy sie
na upomnieniu i tyle..;)

heheh no widzisz a u mnie skończyło się to uderzeniem zesztem w głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2008 o 20:35, Neo97 napisał:

> > Ej mam pytanie co zrobić z taką sytuacją jeśli nauczyciel bije ucznia zeszytem
i
> to przy
> > użyciu dość dużej siły??.Owszem uczeń troche zawinił bo spisywał na lekcji
tego
> nauczyciela
> > prace domową z innego przedmiotu no ale bez przesady.Uprzedzam że pójscie z
tym
> do dyrektora
> > nie ma sensu gdyż ta osoba ma dość szerokie plecy wszędzie i czuje się bezkarna.Jeśli

>
> > dobrze mi wiadomo w polskim prawie jest zabronione bicie ucznia gdyż to narusza

> jego
> > nietykalność osobistą.
> my tez spisujemy na lekcjach p.d. z innych przedmiotów i nic nam nie robia kończy
sie
> na upomnieniu i tyle..;)
heheh no widzisz a u mnie skończyło się to uderzeniem zesztem w głowe

w równoległej klasie ksiadz wyzywa uczniów od bałwanów debili itd..i tez ich bije czasem zeszytem albo dosc mocno szarpie za uszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środa minęła znośnie, a w zasadzie było dość lekko.

Początek w stylu sportowym - WF. Dyrektor zaszczycił nas swoją obecnością, a że hala była wolna, to na całej sali graliśmy przez 45 minut w piłkę nożną. Było fajnie, tyle że jedna drużyna sama wybrała sobie skład i wiemy jaki był rezultat... Potem było jeszcze lepiej - religia. U nas to lekcja śmiechu, tyle co można powiedzieć ;-) Wygłupy klasy to standard, ale cóż zrobić - ludzi się nie zmieni. Trzecia godzina wychowawcza, a po niej polski. Na przerwie okazało się, że jest powtórzenie z gramatyki... pech chciał, ze zostałem wywołany do zrobienia zadania. Jakimś cudem się udało i 5 powędrowało do dziennika. Na matematyce sprawdzian - nie wiem jak go ocenić - poszedł "dziwnie". Wczoraj niby robiłem przykłady do 23, ale wraz nie do końca wszystko pojąłem... ciekawe, co dostane. Na koniec angielski, czyli luzik - proste zadania z zachowań w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo się dzisiaj tu wypowiem, bo i dzień w szkole nietypowy. Otóż nasze skromne progi odwiedził pan poseł Szejna. Generalnie spotkanie z nim było dla klas drugich LO, ale załapałem się, bo ktoś przecież musiał się zgłosić do nagłaśniania :) Było tak jak się spodziewałem: o wszystkim i o niczym. Pan poseł wypowiadał się m. in. o bombie atomowej, Unii Europejskiej, o nas jako inteligentnych młodych ludziach (mhm, już chce sobie wyrobić elektorat...) o ulicach Paryża (nie pytajcie... o ulicach Brukseli też było ;]) i o bardzo wielu innych, całkowicie niezwiązanych ze sobą rzeczach. A wszystko to zaserwował nam pan Szejna w formie monologu półgodzinnego. Nie mogę zrozumieć jak można tak za przeproszeniem pierniczyć z głowy, bez żadnych notatek, o niczym przez tyle czasu ;]
Poza tym na matmie zaczyna się to, co tygryski lubią najbardziej - kombinatoryka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dzisiaj praktyki w szkole wiec jak zawsze light jutro mam mała masakrę w szkole bo na początek sprawdzian z historii a potem z Polskiego lektura Przedwiośnie i też sprawdzian z tej lektury :(A jakby tego było mało to potem 2 w-f na koniec dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty się ciesz, że dwa wfy masz na koniec. U mnie wcisnęli te dwie nieszczęsne lekcje w sam środek dnia, a potem jeszcze najgorsza lekcja we wszechświecie (czyt. konstrukcje budowlane). Ale w sumie mój plan lekcji taki tragiczny nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień minął szybko i fajnie .

Miałem dziś tylko 3 lekcje , bo mieliśmy wyjscie do teatru ( moj kumpel grał w nim ) W teatrze jaja jak berety :D
Jeden za aktorów zapomniał się , że miał właczony mikrofon i głośno powiedział k**a . Cała sala w śmiech . Nie śmiała się tylko nasza wychowawczyni . Musiałem sie powstrzymywac od śmiechu , gdyż siedziałem obok niej .

Zacznę chodzić chyba częsciej do teatru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to jakiś przypadek? Ja teraz mam na polskim historię teatru. ;)

Wczoraj pisałem konkurs historyczny. Wstępne wyniki znam już dziś- na 29 możliwych punktów, zdobyłem 24, a od 20 był awans do kolejnej fazy tej olimpiady- proste było. :P Z Piastów i Jagiellonów. Aha, byłem pierwszy bądź drugi w szkole z tym wynikiem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 15:10, Aragloin napisał:

Czy to jakiś przypadek? Ja teraz mam na polskim historię teatru. ;)

Wczoraj pisałem konkurs historyczny. Wstępne wyniki znam już dziś- na 29 możliwych punktów,
zdobyłem 24, a od 20 był awans do kolejnej fazy tej olimpiady- proste było. :P Z Piastów
i Jagiellonów. Aha, byłem pierwszy bądź drugi w szkole z tym wynikiem. ^^



O cholewa , widzę, że w tym roku szybko jest I etap ;-) Gratuluję przejścia , Kiedy jest drugi etap ?

Powodzenia ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj konkursy są w październiku. Nie wiem, kiedy drugi etap, ale wiem co w nim będzie- zabory i czas do pierwszej wojny... :/ Mi to bardzo nie odpowiada, bo jestem specem, od drugiej Wojny i pierwszej,a czas zaborów,to wręcz moja pięta achillesowa w historii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2008 o 12:40, Asthariel napisał:

Najgorsza, załamująca sytuacja - kiedy mam nadzieję na czwórkę, realizm podpowiada, że
będzie trójka, a ja dostaję dwóję... Chce mi się wyć.


Identyczną miałem sytuację - sprawdzian z matmy. Właśnie w takiej kolejności wszystko wychodziło, jak mówisz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień zleciał nawet sympatycznie. Rano PP, miała niby pytać, ale tak wolno myśleliśmy w trakcie lekcji, że nie zdążyła. Potem niemiecki i tam też jakoś się fartło (akurat mam oceny z odp z obu przedmiotów :P). Potem dwa wfy i coś chyba znowu z kręgosłupem sknociłam, bo boli. No i kolano. Ale jakoś się przeżyje. Potem informatyka. 11 osób obecnych na 18 osobową grupę i tekst nauczycielki: "ja wiem dlaczego reszta nie przyszła... miała być niezapowiedziana kartkówka!". Ale na szczęście jej nie było (niby niezapowiedziana, ale wszyscy się jej spodziewali). Na majcy mieliśmy mieć zastępstwo z najostrzejszą matematyczką w szkole (właściwie organizację zajęć), ale nauczycielki nie było. Nie zjawiła się u nas. No i chemia. Znowu nam doświadczenie nie chciało wyjść... ale nawet było fajnie. Taka fajna atmosfera panuje na grupowej chemii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować