Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2008 o 21:26, lukase napisał:

O matko co to za obliczenia są O.o .
To trudne jest? Bo z wizerunku 1 klasisty gimnazjum to jakaś masakra ;).

To tylko podstawy, będą gorsze rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:31, Tokix napisał:

Haha... Zobaczysz co na fizyce i matematyce będziesz miał w 3 gim ;]
Parabole, hiperbole ... -.-''
Nikt tego nie kuma .


To konto brata, on do 3 gim, ja do 1 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 16:41, Łeber napisał:

Generalnie jest taka zasada, że nie należy spożywać napojów ani jedzenia w trakcie lekcji,
mnie osobiście ta uwaga nie dziwi.


Wiem, że zasada jest tylko polemizuję nad jej sensem - według mnie wszystkie uwagi powinny być oparte na przeszkadzaniu uczniom swojej klasy bądź nauczycielowi w prowadzeniu lekcji - reszta nauczyciela walić powinna bo dana osoba na tym traci. Np. słuchanie muzyki na MP3 - co kogo to obchodzi, dana osoba nie usłyszy co było na lekcji w rezultacie będzie do tyłu z materiałem i straci szansę na pozytywną ocenę, a uczniom ani nauczycielowi to w żaden sposób nie przeszkadza - ewentualnie nauczyciel nie powinien dać szansy na poprawę jeżeli osoba nie wyrazi skruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tym zgadzam. Do dziś nie pojmuję tego, że niektórzy się rzucają o to, że np. na lekcji ktoś zajmuje się czymś innym. Przecież to on później będzie miał problem, bo albo będzie nadrabiał w domu, albo dany temat mu umknie i np. na jakimś sprawdzianie/egzaminie polegnie na właśnie czymś takim.

Co do szkoły to dzisiaj był luzik. Do szkoły musiałem wybrać się na 7.10, ponieważ o tej godzinie odbywają się poprawy z biologii. Napisałem co umiałem i wyszedłem z sali. O 8 zaczynały się lekcje, więc mogłem odespać przynajmniej z 15 minut przed lekcją na ławce obok sali (muszę zaznaczyć, że nie tylko ja odsypiałem ;D). I tak...

1 lekcja - J.polski - szybciutko musiałem odrobić zadanie domowe, czyli narysować jak wyglądał teatr w starożytnej Grecji (można się domyśleć, że lektura, którą teraz przerabiamy jest "Antygona") i przepisać co to jest tragizm. Jakoś poszło i obyło się bez odpytywanie mojej osoby, choć potrafiłem odpowiedzieć na wszystkie pytania, które zadawała innym osobom.
2. J. angielski - powtórzenie tuż przed sprawdzianem, który jest jutro, czasów Present Perfect i Present Perfect Continous. Ciutek się pogubiłem przy niektórych przykładach, ale "lajtowo" napiszę sprawdzian.
3. Matematyka - nudy, groźby nauczycielki, że się nie uczymy, i że nie zdamy do żadnej szkoły. Zapowiedź "niezapowiedzianej" kartkówki, która odbędzie się jutro.
4. Godzina przerwy.
5. Fizyka - kolejne groźby, że ten kto się nie nauczył poprzednich tematów, to z tymi będzie miał trudniej. Dorzuciła nam chyba 5 wzorów, więc trochę tego jest. Pytanko mnie ominęło. :P
6. J. niemiecki - nudy i szukanie w tym bałaganie mojej poprawy. Została znaleziona i okazało się, że dostałem 4! Yeah!

Jutro czeka mnie prawdopodobnie kartkówka z biologii oraz te, o których już napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 16:39, Flesh00er napisał:

A ja tylko w skrócie napiszę, że zostały ogłoszone wyniki egzaminu z języka obcego, mój
wynik - 47/50


Już ?? Właśnie nie wiem kiedy u mnie będą ogłoszone, ale liczę na podobny wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawem ucznia jest bycie i uczestniczenie aktywne w lekcji, jeśli zajmujesz się inną sprawą niż lekcja, na przykład konsumpcją czy słuchaniem muzyki, to należy Ci się upomnienie, czyli uwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 16:39, Flesh00er napisał:

A ja tylko w skrócie napiszę, że zostały ogłoszone wyniki egzaminu z języka obcego, mój
wynik - 47/50

Ja miałem wyniki w poniedziałek albo we wtorek, nie pamiętam.
50/50 punktów. ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 17:19, Łeber napisał:

To ja się zapytam, te egzaminy są aż tak banalne? Czy to tylko pozór? :P


Egzamin z angielskiego (taki jest u mnie) jest banalnie prosty. Wystarczy, że uważnie słuchasz i czytasz oraz potrafisz opisać obrazek. Mój wynik wyniósł 49/50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem test językowy z rosyjskiego i wszystko było b. łatwe. Zazdroszczę wam tego, że już znacie wyniki swoich testów. U mnie nauczycielka uparła się, że ujawni wyniki dopiero 15 listopada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łeee to banalny ten angielski z tego, co widzę. Choć taki test jest zupełnie niemiarodajny. Różne są poziomy w różnych szkołach. U mnie w gimnazjum były 3 poziomy (najniższy to zupełne podstawy). I co, i oni mieliby mieć gorsze wyniki, tylko dlatego, że się wcześniej języka nie uczyli? Ale cóż... mnie na szczęście te perturbacje ominęły. A kiedy macie próbne z humana i z mat-przyr? :P Zobaczymy, jacy wtedy będą co niektórzy weseli. Choć więcej gadania o tym egzaminie że to takie zło. Ja, gdybym miała lepszy temat (jakieś durne ogrody mi się trafiły ;/) na humanie to bym miała więcej niż 43 punkty :D Tak naprawdę to wszystko łatwe, na logikę.

A co do mojego dzisiejszego dnia... owego zastępstwa za chemie nie było - koleś albo nie wiedział, albo zapomniał. Nie przyszedł. A szkoda, mieliśmy wyjść odmienieni. Potem dostałam +4 i 5 za sprawdzian z niemieckiego (tekst ocenia osobno). Komizm polega na tym, że to mój czwarty sprawdzian z niemca w LO. Z każdego miałam z gramatyki +4 a z trzech 5 za tekst xD Cóż za regularność :D A potem to nic ciekawego nie było ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować