Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2005 o 21:32, pawn77 napisał:

ja nie lubie szkoły


To powiedz dlaczego. Tylko nie mów, że tak poprostu bo to zwykły unik od odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię szkołę. Z tym, że mam tu na mysli moją szkołę wyższą. :-) Ale liceum też lubiłem. Gdyby nie szkoła nie miałbym takich pięknych wspomnień. Szkolne lata to najpiękniejsze lata życia. :-) Nie można ich zmarnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu innych nie lubiłem pewnych przedmiotów i różnie mi z nimi szło. Szkoła ma dać szansę na znalezienie swojego kierunku rozwoju. Znam osoby, które np. z matmy i fizy były kompletnymi zerami, przechodziły do kolejnych klas na dwójkach ale były świetnymi humanistami i językowcami. Jeśli jest się zerem ze wszystkich przedmiotów ponieważ nauka w danej klasie nie jest w modzie to zostaje w przyszłości niewiele możliwości.
Wprawdzie mówi się, że z powodu starzenia się społeczeństwa za jakiś czas wszyscy młodzi będą mieli pracę ale nie wiem czy to już Was dotknie. Wyobrażam sobie 65-letnią przedszkolankę lub 65-letniego operatora młota pneumatycznego.
To jaki start będziecie mielinie zależy jedynie od umiejętności zmiany tapety w Windows lub wypalenia płytki z gierką. Trzeba być w czymś naprawdę dobrym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 21:34, Tomi_323 napisał:

> ja nie lubie szkoły

To powiedz dlaczego. Tylko nie mów, że tak poprostu bo to zwykły unik od odpowiedzi.

ponieważ jest w niej nudno nauczyciele są dziwni no i uczniowie są wredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 21:49, pawn77 napisał:

ponieważ jest w niej nudno


Twoim zdaniem zdobywanie wiedzy jest nudne? Pozatym jak nauka Cię nudzi to są wspaniali ludzie w szkole, tylko trzeba ich dobrze poszukać

>nauczyciele są dziwni

Jak jesteś chamski dla nich to oni dla Ciebie. Jak nie to to wystarczy się pouczyć z przedmiotu którego uczy ten ''''dziwny nauczyciel'''' i gwarantuje, że zmieni stosunek do Ciebie.

>no i uczniowie są wredni

Sam tego doświadczyłem. Są swa sposoby:

Albo z nim pogadasz, albo mu nakopiesz. Wszystko działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znam złoty środek na szkołę. Trzeba być optymistą i się ciągle op******. To skutkuje i o dziwo mam dobre oceny, a jeste w 3 klasie liceum. Niestety czas obijania się mija, matura się zbliża. A co będzie na studiach :) To wiedzą nawet najstarsi górale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 22:04, Tomi_323 napisał:

> ponieważ jest w niej nudno

Twoim zdaniem zdobywanie wiedzy jest nudne? Pozatym jak nauka Cię nudzi to są wspaniali
ludzie w szkole, tylko trzeba ich dobrze poszukać

>nauczyciele są dziwni

Jak jesteś chamski dla nich to oni dla Ciebie.
Jak nie to to wystarczy się pouczyć z przedmiotu którego uczy ten ''''dziwny nauczyciel'''' i gwarantuje, że zmieni stosunek
do Ciebie.

>no i uczniowie są wredni

Sam tego doświadczyłem. Są swa sposoby:

Albo z nim pogadasz, albo mu nakopiesz.
Wszystko działa ;)

nauczyciele są dziwni tylko z muzy i infy
z infy facet kompa podłonczyć nie umie
a baba z muzy ciagle śpiewa... wkurzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Haha, śmieszny jesteś, poza tym nie przeklinaj na forum. Wiesz nie każdemu udaje się trafić z klasą i nauczycielami, ja tam też nie lubiłem szkoły a teraz nie lubię studiów, najchętniej bym nic nie robił i pracować też nie lubię i co. Jestem nienormalny? Jestem aspołeczny? Mam IQ=0? Nie sądzę. A dla tych którzy skończyli szkołę już jakiś czas temu- nie wiecie jak jest teraz więc nie gadajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 22:17, pawn77 napisał:

z infy facet kompa podłonczyć nie umie


To jest dokładny przykład człowieka, który w dzieciństwie się nie uczył :P

Dnia 01.11.2005 o 22:17, pawn77 napisał:

a baba z muzy ciagle śpiewa


A co ma robić?

Nasza nauczycielka z muzy to ciągle mówiła, że mamy spiewać jak żaba kunegunda :D Do dzisiaj nie wiem o co jej biegało. Poza tym to przy każdym wejściu do sali śpiewalismi churem:

Dzień dobry dzieci....dzień dobry Pani... (razy 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 22:20, Budo napisał:

Haha, śmieszny jesteś


Cieawe dlaczego. Pokaż czym konkretnie Cię tak rozbawiłem.

>poza tym nie przeklinaj na forum.

A ja przeklinam? <wow> nie wiedziałem

>Wiesz nie każdemu udaje się trafić z klasą i nauczycielam

Słuchaj: W gim i LO (obecnie) jestem/ byłem w najgorszej klasie pod wzgledem zachowania. I co ? Mimo to wszyscy się lubilismy (oprócz dwóch cweli, ale im nakopałem i był spokój) Pewnie jesteś jakiś wyżutek, którego nikt nie kocha :)


>ja

Dnia 01.11.2005 o 22:20, Budo napisał:

tam też nie lubiłem szkoły a teraz nie lubię studiów, najchętniej bym nic nie robił i pracować też nie lubię i co. Jestem
nienormalny?


Dla mnie TAK.

>Jestem aspołeczny?

Jak Cie nikt nie kochał: TAK :)

>Mam IQ=0

Twoje wypowiedzi swiadczą o tym. (nic nie sugeruję)

>Nie sądzę.

No comment.

>A dla tych którzy skończyli szkołę już jakiś czas temu- nie wiecie

Dnia 01.11.2005 o 22:20, Budo napisał:

jak jest teraz więc nie gadajcie.


Chcociaż z tym się moge zgodzić. Gadanie typu: Za moich czasów... mnie wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkola... hmm... sa pewne rzeczy, ktore sie docenia dopiero wtedy, gdy sie skoncza. Teraz jestem na 1 roku studiow i musze powiedziec, ze za niczym innym tak nie tesknie jak za LO. Mialem zgrana klase, ogolnie bylo w porzo, tez sie nie uczylem, szczegolnie w klasie maturalnej i tez na LO narzekalem, ale musze powiedziec, iz bardzo zaluje, ze nie ma 4 roku, a nawet 5 i 6 i 7 itd. Juz nigdy tak nie bedzie, poniewaz byli tam ludzie z ktorymi dzielilo sie pierwsze doswiadczenia...

Ogolnie, kazdy gada, ze szkola jest do dupy... ale jest zajebista...

Chyba, ze jestescie plackami z klasy informatycznej [na tych "kierunkach" zawsze same placki i najbrzydsze dziewczyny ;p] i was gnoja na korytarzu... ale nawet wtedy powinniscie miec dobre wspomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, starsi się odzywają że jak się nie będziemy uczyć to nie znajdziemy dobrej pracy. Fakt, z jednej strony to racja ale z drugiej nie. Wytłumaczcie mi dlaczego musimy uczyć się tych wszystkich bzdur. Chodzi mi o to że jestem w II LO na profilu językowym. Po jakiego *** mam się uczyć biologi, chemi i fizyki jeżeli nie lubie tych przedmiotów i wiem ze mi się do nieczego nie sprzydadzą. Chyba jasne że jeżeli wybrałem taki profil to niezamierzam iść na medycyne:) Po co mam się uczyć jakiś kodów genetycznych z biologi czy rozkładu jakiejś substancji na chemi? Powiedzcie po co mi to ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... uczyc sie? Wiesz po co? Zebys mial cos w glowie i zeby ludzie ci nie wciskali kitu. Jak ma sie inta spokojnie mozna sie nieuczyc w LO chocbym niewiem jaki poziom byl. Moja klasa byla najgorsza, ale tylko dlatego, ze umielismy sie dobrze bawic... lecz w oczach nauczycieli inaczej to wyglada. Na mnie tez matka wywierala presje nauka itp. ale luzik... ustna mature zrobilem w dzien zdawania i mialem 90%... choc akurat ustna matura doniczego sie nie przydaje...

Kazdy musi miec wiedze, kazdy musi sie uczyc tych "bzdur", niektore rzeczy to naprawde bzdury, ale to one ksztaltuja inteligencje i poglad na swiat. Np. zobacz, ze w sondarzach tylko ludzie z malym wyksztalceniem glosowali na kaczora... :P... wieksza wiedza oznacza szersze spojrzenie na swiat, a i za tym idzie wieksze zrozumienie tego, co sie dzieje oraz zrozumienie tego co my robimy.

Eh... jak zwykle troche chaotycznie :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2005 o 22:27, Tomi_323 napisał:

Cieawe dlaczego. Pokaż czym konkretnie Cię tak rozbawiłem.


Całym swoim nastawieniem. Kto nielubi szkoły kest "be" i w ogóle.

Dnia 01.11.2005 o 22:27, Tomi_323 napisał:

A ja przeklinam? <wow> nie wiedziałem


Nie wiem czy to ironia, ale o ile się orientuję zaj*****e jest przekleństwem

Dnia 01.11.2005 o 22:27, Tomi_323 napisał:

Słuchaj:
W gim i LO (obecnie) jestem/ byłem w najgorszej klasie pod wzgledem zachowania. I co ? Mimo to wszyscy się lubilismy (oprócz
dwóch cweli, ale im nakopałem i był spokój) Pewnie jesteś jakiś wyżutek, którego nikt nie kocha :)


Nie chodzi mi nawet o zachowanie. A wyrzutek nie jestem dobrze się z ludźmi dogaduję, dogadywałem się tez dobrze z nauczycielami.

Dnia 01.11.2005 o 22:27, Tomi_323 napisał:

Dla mnie TAK.


No cóż to tylko należy współczuć takiego podejścia. Nie chodzi mi tu o okres szkoły ogólnie, ale o konkretnie samą szkołę i nauczycieli. W sumie jeśli doliczyć klasę, znajomych i imprezy to wiadomo że bilans wychodzi na zero lub na plus.

Dnia 01.11.2005 o 22:27, Tomi_323 napisał:

Jak Cie nikt nie kochał: TAK :)


Sory, to czy nikt mnie nie kocha to inna kwestia, musiałbyś się zapytać moich bliskich. Ale jeśli dla Ciebie wyznacznikiem aspołeczności jest to czy ktoś danego człowieka kocha czy nie to nie tędy droga. A tak w ogóle to co jest złego w byciu aspołecznym??

Dnia 01.11.2005 o 22:27, Tomi_323 napisał:

Twoje wypowiedzi swiadczą
o tym. (nic nie sugeruję)


Piszesz że moje wypowiedzi o tym świadczą a zaraz potem piszesz że nic nie sugerujesz. Zabawna gra słów.

Dnia 01.11.2005 o 22:27, Tomi_323 napisał:

Chcociaż z tym się moge zgodzić. Gadanie typu: Za moich czasów...
mnie wkurza.


oczywiście że tak. Czasy się zmieniają, od uczniów wymaga się coraz więcej i coraz szybciej. To bez sensu, wiem bo mam rodzinę w młodszym wieku (podstawówka i gimnazjum) i mogę porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 22:44, mlody-dg napisał:

Tak, tak, starsi się odzywają że jak się nie będziemy uczyć to nie znajdziemy dobrej pracy. Fakt, z jednej strony to racja
ale z drugiej nie. Wytłumaczcie mi dlaczego musimy uczyć się tych wszystkich bzdur. Chodzi mi o to że jestem w II LO na
profilu językowym. Po jakiego *** mam się uczyć biologi, chemi i fizyki jeżeli nie lubie tych przedmiotów i wiem ze mi się
do nieczego nie sprzydadzą. Chyba jasne że jeżeli wybrałem taki profil to niezamierzam iść na medycyne:) Po co mam się uczyć
jakiś kodów genetycznych z biologi czy rozkładu jakiejś substancji na chemi? Powiedzcie po co mi to ?!


W skrócie? Po to żebyś nie był cep i nie głosował za 4 lata na Leppera. Zawsze przyda się trochę wiedzy ogólnej i chociaż u nas nauczanie jest beznadziejnie realizowane to jest to swego rodzaju zło konieczne. To co chcesz na profilu językowym mieć tylko język i WF? Jesteś w liceum właśnie po to aby zdobyć wykształcenie- jak sama nazwa mówi- Liceum Ogólnokształcące. Jak nie chcesz się przemęczać to idź do zawodówki. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 22:57, Patryk R napisał:

wiele osób nie lubi chodzić do szkoły ale trzeba się uczyć "ucz się ucz nauka to potęgi klucz"

A jak będziesz miał dużo kluczy to zostaniesz woźnym:P
Szkoła dla mnie...jest. Ani jakoś specjalnie za nią nie przepadam ani też jej nie nienawidzę. Ot, taki neutralny charakter ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budo spokojnie ;f... zawsze tak jest, ze puki sie chodzi do szkoly to sie mowi, ze jest do dupy, czy cos...

Jak sie skonczy, to zatesknia...

Btw. w Polsce i tak jest wysoki poziom nauczania w porownaniu do reszty swiata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie tak narzekać na tą szkołę, bo w przyszłości jeszcze będziecie jej dziękować :)
Nie rozumiem, chodzić każdy musi/musiał. Narzekanie na to jest wg. mnie przejawem skrajnego lenistwa. Hmmm...na co jeszcze możemy narzekać. Na kolegów/koleżanki(idź do pedagog, pogadaj z nimi), złe stopnie(złap za książkę i ją przeczytaj), na co jeszcze? W moim przypadku można na brak czasu po szkole( prawie każdego dnia 8-9 lekcji,powrót do domu ok16.30 + praca domowa, nie trudna na szczęście) ale to na moje, specjalne życzenie- chodzę na kółka, bo chcę być coraz lepszy. Nie jestem kujonem, nie mam jakiejś super-wysokiej średniej a nie narzekam.
P.S nie mówię też, że lubię szkołę:) O nie, co to to nie, ma za dużo wad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 21:24, Tomi_323 napisał:

- albo mają IQ = 0 i dlatego nic nie potrafią (nawet racjonalnie mysleć)
- albo nie mają
wyobraźni i nie wiedzą, że jak się nie będą uczyć to w przyszłości będzie 6 miesięcy zasiłku dla bezrobotnych a potem spanie
na kartonach pod mostem
- albo są takimi idiotami, że nie ucząc się ''''popisują się'''' przed resztą klasy jacy to oni
są zajebiści bo też toczą BK z nauczycieli.


Hahaha... Rozumiem, że frazę ''nie lubię szkoły'' traktujemy tu jako pogląd, opinię. Mogę nie lubić szkoły - mam do tego prawo - co wcale nie znaczy, że sprzeciwiam się całej strukturze edukacji stworzonej przez naszą cywilizację. Szkoła na ogół kojarzy się ze stresem, "złymi" nauczycielami, dyscypliną itd. (oprócz tego czasami również z paroma miłymi rzeczami ;)). Na podstawie tych złych skojarzeń stwierdzam, że szkoła nie jest dla mnie czymś koniecznie miłym. W każdym razie nie ma to znaczenia w poważniejszym podejściu do sprawy. Szkoła nie musi być przyjemna, ale w gruncie rzeczy jest potrzebna - z czego wszyscy doskonale zdają sobie sprawę.
Rozwój ludzkości stawia przed człowiekiem coraz to nowe wymagania, które mają zapewnić ''spokojny'' byt w społeczeństwie. Jednym z tych wymagań jest również wykształcenie. Pozostaje mi się tylko do tego dostosować, ponieważ postawa ''romantycznego buntownika'' w tej kwestii może zostać jedynie wyśmiana przez ogół ;) .

Koniec przynudzania :P.
Wniosek: piszę ''nie lubię szkoły'' -> co i tak nic nie zmienia -> o czym sam dobrze wiem -> wobec czego nie należy traktować tego poważnie.

... I nikt mi przy pomocy pałki nie zmieni światopoglądu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować