Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2009 o 13:08, HunterO7 napisał:

> Ja złożyłem podania tylko do techników i nie wiem co w tym dziwnego.

W zasadzie to nic. W końcu w kraju ktoś musi zajmować się np. naprawianiem samochodów.
Nie potrzebni nam sami studenci :) Inną sprawą jest to, że zbyt miłego towarzystwa tam
nie spotkasz...

Ja idę do technikum informatycznego :), nie sądzę by tam były dresy. Chociaż mogłem złożyć podanie do liceum ogólnokształcącego z profilem informatycznym, ale czytałem, że jak chce się iść na studia to po technikum będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W programie liceum do którego idę jest bodaj 4 - w jednym roku 2 a później po jednej i coś mi się zdaje, że to trochę mało.
A konkretniej czego się uczyłeś? Jakieś podstawy programowania, grafiki, czy tylko Office i Windows?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na TI przerobiłem Accessa, czyli bazy danych, HTML, Excela, to z tych głównych, oczywiście były inne popierdółkowate lekcje z powerpointem, czy też robieniem filmików, reklam czy spotów różnych rzeczy. Druga klasa będzie się opierała na C++, PHP, Pascal i Excel. Nie wiem, jak u mnie z trzecią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2009 o 13:43, Vaxinar napisał:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Są różne technika i różne licea. Generalnie jednak poziom technikum i liceum to ten sam
poziom, podobny.


Odpowiem za niego.

http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=152&Itemid=406

Na tej stronie masz link do "Ogólnopolskiego Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2009" Gdzie te twoje cudowne technika ? Daczego taka dominacja LO w pierwszej 100 ? Ile jest technikum w pierwszej 100 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 14:54, HunterO7 napisał:


> Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
> Są różne technika i różne licea. Generalnie jednak poziom technikum i liceum to
ten sam
> poziom, podobny.

Odpowiem za niego.

http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=152&Itemid=406

Na tej stronie masz link do "Ogólnopolskiego Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2009" Gdzie
te twoje cudowne technika ? Daczego taka dominacja LO w pierwszej 100 ? Ile jest technikum
w pierwszej 100 ?

Z tego co patrzę to spora część szkół zbita jest do postaci zespołów szkół. Jeśli pójdę do takiego zespołu szkół, to małe będzie znaczenie czy to będzie technikum czy liceum. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że w obecnych czasach jest tak, że technika mają słabsze średnie z matur niż licea, ale to nie oznacza, że jak ktoś pójdzie do technikum, to na studia się nie dostanie, jak ktoś chce, to się wszędzie nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 16:10, Leber16 napisał:

Wierz mi, że w obecnych czasach jest tak, że technika mają słabsze średnie z matur niż
licea, ale to nie oznacza, że jak ktoś pójdzie do technikum, to na studia się nie dostanie,
jak ktoś chce, to się wszędzie nauczy.

Ja myślę, że to tak ja z tymi liceami profilowanymi, przychodzi do nich człowiek z założenia, że będzie musiał się uczyć tylko jednego czy kilku przedmiotów, a resztę sobie olewa i wyniki wychodzą takie jakie wychodzą. Może do techników przychodzi spora grupa ludzi którym nie chce się uczyć polskiego czy języków obcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do techników często przychodzą ludzie, którzy z założenia nie mają zamiaru się uczyć. Mało to takich? Ale też są inni. Mam kumpli co chodzą do techników, są to z reguły zapaleni metalowcy, ale bądź co bądź mierne wyniki w nauce osiągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 16:24, Leber16 napisał:

Do techników często przychodzą ludzie, którzy z założenia nie mają zamiaru się uczyć.
Mało to takich? Ale też są inni. Mam kumpli co chodzą do techników, są to z reguły zapaleni
metalowcy, ale bądź co bądź mierne wyniki w nauce osiągają.

Jeśli takie są założenia to trudno mówić o poziomie nauczania w tychże szkołach, matury same się nie zdadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 14:54, HunterO7 napisał:

Odpowiem za niego.


Przeglądam ranking i szczena mi opada. Nie tyle, że nie ma techników, co jak widzę miejsca znanych mi liceów z regionu, które były renomowane i które stały (wg rankingu) dość wysoko (pierwsza 50, albo 30) z 4 lata temu, jak ja liceum wybierałem a teraz są poniżej 200... O_O
Sporo się zmieniło tutaj, porażka jak czort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 14:31, JayL napisał:

Koleś, nie wyrywaj się tak, zadałem pytanie, napisałem jak jest u mnie, możesz się więc
ode mnie odczepić, co?

Moim celem nie było doczepianie się do Ciebie. Widzę, że jestem zmuszony Cię najmocniej przeprosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, szkoła do której składam papiery jest "dopiero" 59 :} A zamuje drugie miejsce w Trójmieście jeśli nie w całym woj. Pomorskim ;p Szczerze to myślałem że stoi wyżej w rankingu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 19:53, Mogrim napisał:

Ktoś jeszcze wierzy w te rankingi?


A w rankingi szkół wyższych?
Wiesz... To wszystko sprowadza się do tego, że teraz szkoła nie wyławia prawdziwie inteligentnych ludzi, a takich którzy najwięcej umieją wkuć na blachę, nie koniecznie to rozumiejąc. I ogólnego spadku poziomu, we wszystkich szkołach, na przełomie ostatnich lat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:02, Xlol1 napisał:

> Tez do Topo ;)?

Tak :D A do jakiej klasy się wybierasz?

mat-fiz albo mat-geo tamtem ,jeszcze nie skaldalem papirow, a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2009 o 20:08, Vaxinar napisał:

A w rankingi szkół wyższych?
Wiesz... To wszystko sprowadza się do tego, że teraz szkoła nie wyławia prawdziwie inteligentnych
ludzi, a takich którzy najwięcej umieją wkuć na blachę, nie koniecznie to rozumiejąc.


To tylko po częsci jest prawda. Ci ludzie nie sa w stanie pokonać pewnego poziomu. Można wykuć nazwy, daty, fakty... ale trzeba też umieć znaleźć zaleznosci miedzy nimi. Dodatkowo sa przedmioty, ktorch na blachę nie da się wkuć np. fizyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:08, Vaxinar napisał:

A w rankingi szkół wyższych?


Rankingi szkół wyższych są robione w oparciu o inne kryteria (prestiż w ocenie pracodawców/pracowników naukowych, ilość profesorów, doktorów, ich osiągnięcia, wydziały, warunki studiowania, proces kształcenia itd. A w przypadku szkół średnich zazwyczaj sprowadza się to do liczby olimpijczyków. Do rankingów szkół wyższych mam wątpliwości (nie miałbym nic przeciwko, gdyby były prawdziwe), co dopiero więc mówić o liceach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem najpierw do mat-geo-his z wykładowym angielskim (ale pewnie się nie dostanę bo ten test wewnętrzny tak sobie mi poszedł ^^) a na drugim po prostu mat-geo-his. Ile będziesz miał pkt? Ja chyba 167 więc do mat-geo powinienem się dostać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować