Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2009 o 16:24, Leber16 napisał:

Do techników często przychodzą ludzie, którzy z założenia nie mają zamiaru się uczyć.
Mało to takich? Ale też są inni. Mam kumpli co chodzą do techników, są to z reguły zapaleni
metalowcy, ale bądź co bądź mierne wyniki w nauce osiągają.


to zes pojechal, do technikow chodza osoby, ktore mysla GŁÓWNIE o pracy po skonczeniu szkoly... co z tego, ze wyniki z matur maja uczniowie liceow? jezeli pozniej sie nie dostaniesz na studia, to jak myslisz, kogo pracodawca przyjmie do pracy ? czlowieka ze srednim tylko wyksztalceniem, czy tego, ktory ma jeszcze tytul technika czegos tam (zalezne od upodoban) i ktory wie juz co i jak (przyjmijmy w glupim serwisie komputerowym)
niestety technika sa tak jak przez ciebie postrzegane dla ludzi glupszych, nieukow bez perspektyw, a powiem ci tak, wyksztalcenie to nie wszystko. Ot prosty przyklad, kolega mojego kuzyna jest po studiach (jakis z j.polskim zwiazanych) ma mgr a robi za 1200zl na myjni... on po technikum robi w serwisie toyoty i na lajcie wyciaga 3/4k...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 20:45, Xlol1 napisał:

Ja złożyłem najpierw do mat-geo-his z wykładowym angielskim (ale pewnie się nie dostanę
bo ten test wewnętrzny tak sobie mi poszedł ^^) a na drugim po prostu mat-geo-his. Ile
będziesz miał pkt? Ja chyba 167 więc do mat-geo powinienem się dostać ;p

łoł, ja bede mial z 155 :D. dostaniesz sie na lajcie, nie ma co. za to ja lekko drżę o miejsce w szkole :D. Najwyzej zostanie II LO i tyle, co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy zarąbistego nauczyciela, do środy w tym tygodniu miały być wystawione oceny.
Oczywiście on spał cały rok, w poniedziałek nam zrobił 3 testy na jednej lekcji, jeszcze nas poganiał, bo nie ma czasu, we wtorek łaskawie zaczął sprawdzać, oczywiści nie zdążył i nikt nie wie jakie ma oceny.
Miałem mieć 4 4 4, ale on liczy ocenę ze sprawdzianu razy 4 i Excelu...

Sprawdziany były z informatyki, techniki i muzyki, a on jeszcze uczy plastyki.

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 21:35, zerohunter napisał:

Mamy zarąbistego nauczyciela, do środy w tym tygodniu miały być wystawione oceny.
Oczywiście on spał cały rok, w poniedziałek nam zrobił 3 testy na jednej lekcji, jeszcze
nas poganiał, bo nie ma czasu, we wtorek łaskawie zaczął sprawdzać, oczywiści nie zdążył
i nikt nie wie jakie ma oceny.
Miałem mieć 4 4 4, ale on liczy ocenę ze sprawdzianu razy 4 i Excelu...

Sprawdziany były z informatyki, techniki i muzyki, a on jeszcze uczy plastyki.

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

3 sprawdziany na jednej godzinie? Nie wiem jak wy to zrobiliście, ale wg. to jest ledwo możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko, a ja dam Ci przykład, kuzyn pracuje w firmie komputerowej na 4 roku studiów informatycznych na politechnice gdańskiej, pracuje na 3/5 etatu i zarabia na rękę 3000 zł, jego znajomy skończył technikum informatyczne i pracuje w szkole jako konserwator zarabiając 1200 zł na rękę. Jaki z tego wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 22:05, Leber16 napisał:

No spoko, a ja dam Ci przykład, kuzyn pracuje w firmie komputerowej na 4 roku studiów
informatycznych na politechnice gdańskiej, pracuje na 3/5 etatu i zarabia na rękę 3000
zł, jego znajomy skończył technikum informatyczne i pracuje w szkole jako konserwator
zarabiając 1200 zł na rękę. Jaki z tego wniosek?

W kraju mamy za mało inżynierów, więc kolejny humanista jest nam do dupy potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealne spostrzeżenie, studia humanistyczne naprawdę mało oferują prac po skończeniu ich, za to pan inżynier może dobrze się obłowić i nietrudno znaleźć mu pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łapcie moje wyniki jeszcze.

Human - 35 (największa porażka)
Matma - 42 (tu już znośnie, chociaż też jest niedosyt)
Ang - 42

Średnia gdzieś 5,4, a gdybym nie zasnął w połowie roku gdzieś 5,6/5,7 mogła być.
W sumie liczę na 153 przy dostaniu się do szkoły. Czyli wynik raczej wystarczający do dostania się do moich szkół z podania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 10:15, Doktor93 napisał:

Łapcie moje wyniki jeszcze.

Human - 35 (największa porażka)
Matma - 42 (tu już znośnie, chociaż też jest niedosyt)
Ang - 42

Średnia gdzieś 5,4, a gdybym nie zasnął w połowie roku gdzieś 5,6/5,7 mogła być.
W sumie liczę na 153 przy dostaniu się do szkoły. Czyli wynik raczej wystarczający do
dostania się do moich szkół z podania.


Matma 42 i ty jeszcze narzekasz??? Chłopie ja miałem polaj: 41 a matma: 22 i jestem zadowolony. A z angola nam nie podali, tylko jakieś ogólne a miałbym ok. 45. Tak czy inaczej gratulacje za średnią, nie powinieneś mieć problemu z dostaniem się do jakiejkolwiek szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wypadłem trochę lepiej niż wy:
matma: 44
human: 45
angielski: 49
średnia: 4,85
Średnią zaniżają mi strasznie biologia, geografia i informatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie ciesze
human: 42
matma: 38
średnia: 5,23

i najgorsze jest to że jeszcze nie znamy wyników z języka angielskiego ale licze na jakieś 45 w góre
Mam nadzieje że 153-155 pkt wystarczy żeby dostać sie do kochanowskiego w warszawie, co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 14:04, Pieroo napisał:

Mam nadzieje że 153-155 pkt wystarczy żeby dostać sie do kochanowskiego w warszawie,
co o tym myślicie ?

Ale jak to liczysz, że masz 153-155 pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 14:09, kitek0101 napisał:

> Mam nadzieje że 153-155 pkt wystarczy żeby dostać sie do kochanowskiego w warszawie,

> co o tym myślicie ?
Ale jak to liczysz, że masz 153-155 pkt?


test plus oceny które mamy już wystawione plus dwa konkursy sponsorowane przez kuratorium

a no i jeszcze wolontariat za to też są punkty tylko nie wiem czy to liceum je policzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Ale przecież punktów rekrutacyjnych jest 100 (w całej Polsce tak jest, chyba). 50 za testy (25 za jeden, 25 za drugi), za oceny 40 i 10 za inne (konkursy, zachowanie, może być, że wolontariat też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 14:18, kitek0101 napisał:

>/ciach/
Ale przecież punktów rekrutacyjnych jest 100 (w całej Polsce tak jest, chyba). 50 za
testy (25 za jeden, 25 za drugi), za oceny 40 i 10 za inne (konkursy, zachowanie, może
być, że wolontariat też).

Za egzaminy po 50 a nie 25 :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 14:18, kitek0101 napisał:

>/ciach/
Ale przecież punktów rekrutacyjnych jest 100 (w całej Polsce tak jest, chyba). 50 za
testy (25 za jeden, 25 za drugi), za oceny 40 i 10 za inne (konkursy, zachowanie, może
być, że wolontariat też).


w mazowieckim(Warszawa) jest tak :

100 pkt za testy
100pkt za reszte

2 za wyróżnienie
74 za świadectwo
14 za konkursy
za średnią i inne osiągnięcia jest reszta pkt

pierwsze słysze żeby za testy było 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 14:18, kitek0101 napisał:

>/ciach/
Ale przecież punktów rekrutacyjnych jest 100 (w całej Polsce tak jest, chyba). 50 za
testy (25 za jeden, 25 za drugi), za oceny 40 i 10 za inne (konkursy, zachowanie, może
być, że wolontariat też).


Punktów rekrutacyjnych jest 200 to tak po pierwsze. Po drugie za testy można łacznie dostać 100pkt (po 50 z każdy). Po trzecie kolejne 100 to właśnie oceny itp.
Czas przejrzeć poprzednie posty a nie walić gafę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować