Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Ja dostałem sms`ka o 11.53 czyli 7 min przed czasem :D Dostałem się tam gdzie chciałem 1a-2 geogr-hist-mat (ang-hiszp) w III LO w Gdańsku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 12:33, Flesh00er napisał:

hist - wos - pol (ang - wybrany) w 1 LO w Słupsku

Mam pytanie Lubisz się uczyć i siedzieć non stop w książkach? To dobrze trafiłeś.
Ja jestem na tym profilu i w następnym roku mature mam. Ale Histroii nie zdaje a nad wosem się zastanawiam... Tam strasznie dużo trzeba się uczyć, powtarzać bo się zapomina. Dużo suchego materiału.
Jeżeli nie idziesz np na profil z matmą bo jej nie lubisz albo miałeś problem z nauczycielką to przemyśl to. Tam bardziej się opłaca. Będąc w II klasie a raczej w II półroczu 1 klasy żałowałem wyboru ... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 12:39, Orendz napisał:

> /.../

Nie ma to jak dobre słowo na dobry początek.


Ale taka prawda. Mi tak nigdy nikt nie powiedział więc mówię to wam. Na tym profilu na prawdę jest dużo nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 12:41, mlynar911 napisał:

/.../


Ale może akurat Flesher`owi się spodoba. Może lubi się "uczyć i siedzieć non stop w książkach". Albo po prostu lubi historię. Może to ty nie trafiłeś z profilem (bo nie trafiłeś) i teraz straszysz ludzi czymś, czego nie trzeba sie bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2009 o 12:49, Orendz napisał:

Ale może akurat Flesher`owi się spodoba. Może lubi się "uczyć i siedzieć non stop w książkach".
Albo po prostu lubi historię. Może to ty nie trafiłeś z profilem (bo nie trafiłeś)
i teraz straszysz ludzi czymś, czego nie trzeba sie bać.


Gadasz głupoty... Wszyscy wiedzą, że w LO jest cholernie ciężko (mówiąc eufemistycznie). Wybór ma się między zakuwaniem (biol-chem, human) lub robieniem setek zadań (mat-inf).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O yeah dostałem się do Królówki (X LO w Warszawie) co prawda druga klasa, którą wybrałem, ale o tym samym profilu co priorytetowa (artystyczna tyle, że tutaj jest plastyka zamiast muzyki). ^^ Jestem tak happy, że szok. Idę chyba zaraz zawieźć papiery ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 14:16, HunterO7 napisał:

Gadasz głupoty... Wszyscy wiedzą, że w LO jest cholernie ciężko (mówiąc eufemistycznie).
Wybór ma się między zakuwaniem (biol-chem, human) lub robieniem setek zadań (mat-inf).

Z tym, że na biol-chemie masz jeszcze zwykle rozszerzoną fizykę, więc masz zakuwanie + setki zadań. Ale tak naprawdę to ostra przesada. Kiedy się trzeba uczyć to trzeba, ale zadań nie ma aż tak dużo (do zrobienia kilku zbiorów zadań w ciągu trzech lat poświęcałem ~15-20 godzin miesięcznie). A zakuwanie się zaczęło przed samą maturą, a i tak okazało się niekonieczne.
Ja już LO mam za sobą... teraz na medycynę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się tam gdzie chciałem, czyli do bio-chem-fiz (typowa klasa medyczna ;)), no i jestem bardzo zadowolony, choć zaskoczenia nie ma :P. Ogólnie muszę korzystać z wakacji, bo widzę, że od września ostre zakuwanie, a tyle tytułów do przejścia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 12:08, Xlol1 napisał:

Ja dostałem sms`ka o 11.53 czyli 7 min przed czasem :D Dostałem się tam gdzie chciałem
1a-2 geogr-hist-mat (ang-hiszp) w III LO w Gdańsku ;]

Gratz, ja 1e - menadzerska - mat geo ang, II LO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. 30 lipca jedziemy z chłopakami na obóz za granice, jeden się nigdzie nie dostał i jest załamany i oświadczył że nie jedzie. Na miejscu jest internet. Byłoby problemem gdyby zrobił to tam? Bo musimy go przekonać i wgl. żeby się udało. Jak to jest jak się nigdzie nei dostanie? Co trzea robić?
Bardzo proszę o odpowiedzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 20:42, Xlol1 napisał:

Mam problem. 30 lipca jedziemy z chłopakami na obóz za granice, jeden się nigdzie nie
dostał i jest załamany i oświadczył że nie jedzie. Na miejscu jest internet. Byłoby problemem
gdyby zrobił to tam?

Ale co on ma tam zrobić? Jest przecież jeszcze rekrutacja dodatkowa, niech pozostawia papiery w szkołach i może się uda. Gdyby się dostał, a nie byłoby go w kraju, niech ktoś z jego rodziny pozałatwia formalności.

Dnia 25.06.2009 o 20:42, Xlol1 napisał:

Bo musimy go przekonać i wgl. żeby się udało. Jak to jest jak się
nigdzie nei dostanie? Co trzea robić?
Bardzo proszę o odpowiedzi ;/

Nie może się nie dostać nigdzie. Po prostu będzie przydzielony do szkoły z wolnymi miejscami. Do 18 roku życia musi gdzies chodzić do szkoły, chyba, że ma status młodocianego pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 20:42, Xlol1 napisał:

Mam problem. 30 lipca jedziemy z chłopakami na obóz za granice, jeden się nigdzie nie
dostał i jest załamany i oświadczył że nie jedzie. Na miejscu jest internet. Byłoby problemem
gdyby zrobił to tam? Bo musimy go przekonać i wgl. żeby się udało. Jak to jest jak się
nigdzie nei dostanie? Co trzeba robić?

Trzeba poczekac az sie ogłosza szkoly z wolnymi miejscami i pojsc do takiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To do jakich szkół on składał skoro do żadnej się nie dostał? Nie znał swoich możliwości?

Musi poczekać do drugiej rekrutacji, a jeśli wtedy nie przejdzie to chodzić po szkołach i szukać wolnych miejsc. We wrześniu już go wszędzie przyjmą więc spoko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dostałem na profil wos-historia-polski + rozszerzony angielski i podstawowy niemiecki, jeżeli kogoś interesują te przedmioty to myślę że nie będzie tak strasznie :P Warto się czasami poświęcić, żeby dobrze zdać maturę.


Więcej optymizmu panowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować