Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Panowie. Panowie. Bez przesady. Jako profil mat-inf, w drugiej klasie jestem, czyli rok młodszy. Również otrzymałem tą maturę, tyle że na lekcji, banał wręcz. A te równania wielomianów już w ogóle mnie rozłożyły ze śmiechu. Każdy spokojnie powinien mieć 80%. Dodatkowo, to była pierwsza matura obowiązkowa z matmy. Panikujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 20:09, Leber16 napisał:

Panowie. Panowie. Bez przesady. Jako profil mat-inf, w drugiej klasie jestem, czyli rok
młodszy. Również otrzymałem tą maturę, tyle że na lekcji, banał wręcz. A te równania
wielomianów już w ogóle mnie rozłożyły ze śmiechu. Każdy spokojnie powinien mieć 80%.
Dodatkowo, to była pierwsza matura obowiązkowa z matmy. Panikujecie.

3 klasa tego samego profilu jestem, chłopcze, albo sobie solidnie powtórzysz, albo masz dobrego nauczyciela od maty, albo chociaż co roku Ci się nie zminienia, to myśle, że banał. Ogólnie koleś jest w szoku ile my nie przerobiliśmy, więc się dziwić dlaczego słabo idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej jestem trochę zawiedziony. Matura była naprawdę prosta a Ja zawaliłem głupimi błędami. Zamknięte były śmieszne. Poprawiłem 3 odpowiedzi. Oczywiście te 3 odp. były poprawione z dobrych na źle... Pierwsza myśl zawsze najlepsza ;p W otwartych zrobiłem 2 takie błędy że aż wstyd pisać :) Ogólnie średnio - coś w okolicach 60-65%. Spokojnie mogłem wyciągnąć w granicach 75-80%. Cóż, grunt że to próbna do której i tak praktycznie się nie przygotowywałem. I praktycznie cały materiał z I i II klasy. Nic z prawdopodobieństw czy innej kombinatoryki. Więc nie można narzekać, spodziewałem się trudniejszego wyzwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto z własnej inicjatywy czasami coś przerobić. Matura to przyszłość, ma wpływ na nasze dalsze życie, wątpię aby Tobie nie zależało na przyszłości. Także do pracy, do pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 18:09, Burszurasek napisał:

A ja dostałem dzisiaj fartem 4 z biologii i mam spokojną sytuację do końca półrocza \m/


Mam w klasie człowieka który dostał 6 z niemieckiego (praca napisana przez rodzica mieszkającego za zachodnią granicą) i doszedł do wniosku, że jest ustawiony do końca roku ;) Ja sam mam już niemiecki obliczony na 2.0, 3 i 4 z kartkówek już mam, teraz jeszcze 1 z kartkówki i 1 ze sprawdzianu (liczona podwójnie) i bez zagrożenia kończymy semestr nr. 1 ;) Mam nadzieję, że w drugim nam odpuszczą, bo matura i w ogóle ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2009 o 21:17, Burszurasek napisał:

Widzę, że nie tylko ja tak wyliczam. :D Z tą różnicą, że ja jestem dopiero w drugiej
klasie. :D


Akurat niemiecki to nie jest coś, czego chce się uczyć w klasie maturalnej, więc 2 mi wystarcza ;) Z resztą, nie ma sensu uczenie się języka, z którym, poza szkołą, ma się zero kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2009 o 21:26, Adidas66 napisał:

Akurat niemiecki to nie jest coś, czego chce się uczyć w klasie maturalnej, więc 2 mi
wystarcza ;) Z resztą, nie ma sensu uczenie się języka, z którym, poza szkołą, ma się
zero kontaktu.


Wiesz, rozmawiasz z osobą, która dochodzi do podobnych wniosków, a chodzi do klasy o profilu z rozszerzonym j.polskim i ... niemieckim. :D Ha, z niemca wychodzi mi zawsze 3/4, więc jest dobrze.

Chociaż z drugiej strony, zdarza mi się popisać z kimś z Niemiec, jak np. gram w jakiegoś FPS-a. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja musze sie na jutro nauczyc na calogodzinny sprawdzian z biologii a jestem na rozszerzeniu czyli jest 2x trudniejszy, jutro wstaje o 6 i o 7 wychodze a nawet nie otworzylem ksiazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uważam, że to błąd robić prostą maturę z matematyki, a co za tym idzie obowiązkową. Skąd niby uczelnie miałyby wychwycić najlepszych uczniów, jak matury w klasach o profilach matematycznych będą zdawane na ponad 80-90%? Kiedyś to mogli jeszcze sprecyzować poprzez trudność matur, a teraz? Banał na maturze i mają studenta debila. Alleluja politechnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o rozszerzeniu, które zdaje prawie każdy chcący dostać się na politechnikę. Tam właśnie będzie tzw. sito. Bo, że podstawę zrobią taką, by każdy dres miał możliwość zdać, nie mam wątpliwości.

BTW

Brane pod uwagę są również język obcy i fizyka, sama matma to tylko na matmę na polibudzie, a tam to się debil nie utrzyma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 17:41, Leber16 napisał:

I co z tego? Jeżeli będzie słaby przelicznik, to lepiej mieć 90% z podstaw niż 60% z
rozszerzenia.


Nie wiem jak to wygląda w innych miastach, ale w Łodzi jest tak:

matma - podstawa x2, rozszerzenie x 5
język obcy - odpowiednio x 0,8 i x 2
fizyka, chemia (kilka innych przedmiotów) - x 1,2 i x 3

Więc nijak. Poza tym, 90% z podstawy byle debil nie zdobędzie. A miejsca na wydziale są ograniczone i dostają się najlepsi, więc raczej nie ma możliwości by na poltechnikę dostało się zbyt wiele osób nie nadających się na nią. Osoby takie i tak odpadają w czasie trwania 1 roku, więc wielkiego problemu bym z tego nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo dobry przelicznik. W niektórych przypadkach podobno już tak kolorowo nie jest. Pani profesor od fizyki ostatnio nam coś tłumaczyła, wymieniła parę takowych uczelni, ale niestety nazw nie mogę teraz sobie przypomnieć. Bądź co bądź, liczmy na rozum uniwersytetów i politechnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować