Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2010 o 12:53, The_Deker_10 napisał:

Ja pisałem w tamtym roku i według mnie ten jest trudniejszy troszke niż ten z tamtego
roku ...


Kiblowałeś ? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 źle zamknięte. Zastanawiam się, dlaczego wg ekspertów gazety w ostatnim zamkniętym jest rysunek 2... Otwarte powinienem mieć wszystkie dobrze (+/- 2pkt.) więc mam nadzieję, że powyżej 40 wyrobię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 13:45, Lord-Tyrranoos napisał:

4 źle zamknięte. Zastanawiam się, dlaczego wg ekspertów gazety w ostatnim zamkniętym
jest rysunek 2... Otwarte powinienem mieć wszystkie dobrze (+/- 2pkt.) więc mam nadzieję,
że powyżej 40 wyrobię...

Jest napisane jednak, ze ich odpowiedzi nie musza byc takie same jak CKE, wiec pewnie robia niektore zadania zle, bo robia je na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 13:53, Lord-Tyrranoos napisał:

Zmienili na 1 obrazek i tak powinno chyba być. O ile pamiętam, to w 2 była nieparzysta
ilość liści.

Tak, byla. Ale jednak moim zdaniem najlepiej sprawdzic ten test za godzine, jak juz wszystko poprawia. Wydaje mi sie, ze zadanie ze swieca zrobili rowniez zle, poniewaz ruszajac swieca w poziomie amplituda wyniesie 0, wiec plomien sie nie odchyli, chociaz z drugiej strony to zadanie moglo byc zwiazane z dyfuzja. ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest związane czasem z tym, że u góry jest cieplejsze powietrze (np. podczas ogrzewania kaloryferów), a na dole zimniejsze? U góry i na dole jest cyrkulacja powietrza, a po środku nie występuje. Chociaż mogę się mylić, w każdym razie ja też zaznaczyłem środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Szedłem takim samym tokiem rozumowania tego zadania i nie wiem. Większość moich znajomych zaznaczyła dół, a ja środek :P Powiem tyle test był dla mnie okropny i nie sprawdzam nawet swoich odpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 14:17, Lord-Tyrranoos napisał:

A to nie jest związane czasem z tym, że u góry jest cieplejsze powietrze (np. podczas
ogrzewania kaloryferów), a na dole zimniejsze? U góry i na dole jest cyrkulacja powietrza,
a po środku nie występuje. Chociaż mogę się mylić, w każdym razie ja też zaznaczyłem
środek.

jesli juz by tak bylo to raczej na gorze bylaby najwieksza wymiana powietrze, w konczu na gorze jest najcieplej, a jak wiadomo czasteczki w wiekszej temperaturze poruszaja sie szybciej, a na dole najmniejsze. Dlatego ten srodek mi tu pasuje tylko do drgan. ;/

Edit:
Z tym zadaniem od obwodu tez mi sie wydaje, ze zle podali, nie ma wystarczajaco duzo informacji, zeby powiedziec czy sa takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 14:30, dreamer94 napisał:

A jaka miała być odpowiedź w zad 34 ( to z promieniowaniem drewna ) ? ja miałem 450,
300. 150, 100


800, 400, 200, 100

Nie wiem co ty zrobiłeś, ale wystarczyło odczytać z wykresu i podzielić przez dwa. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 14:35, woko27 napisał:

Nie wiem co ty zrobiłeś, ale wystarczyło odczytać z wykresu i podzielić przez dwa. ;P

Ja jak zwykle musiałem przekombinować i liczyłem to przez proporcjonalność odwrotną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło 100 pomnożyć przez dwa, potem każdy następny wynik przez 2 ;)).

Z wstępnych obliczeń wynika, że mam 43-47 (próg taki, bo gazeta.pl zmieniała odpowiedzi). Otwarte wszystkie dobrze (ewentualnie mogą mi nie zaliczyć jednego za 1pkt.). Plus humanistyczny powinienem mieć około 42-44, więc mam nadzieję, że w czerwcu takie wyniki zobaczę. Tym bardziej, że w tym roku były dużo trudniejsze, niż rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 14:37, Lord-Tyrranoos napisał:

Wystarczyło 100 pomnożyć przez dwa, potem każdy następny wynik przez 2 ;)).

Z wstępnych obliczeń wynika, że mam 43-47 (próg taki, bo gazeta.pl zmieniała odpowiedzi).
Otwarte wszystkie dobrze (ewentualnie mogą mi nie zaliczyć jednego za 1pkt.). Plus humanistyczny
powinienem mieć około 42-44, więc mam nadzieję, że w czerwcu takie wyniki zobaczę. Tym
bardziej, że w tym roku były dużo trudniejsze, niż rok temu...

Polski byl latwiejszy niz w tamtym roku. Zastanwiam mnie jedno zadania. Bylo tam pytanie ile tys. lat temu drzewo zostalo sciete - ja dalem, ze 10 tys. lat temu. W gazecie jest zas napisane, ze 9,5 tys. lat temu. Znowu blad? Czy tym razem ja sie pomylilem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, u mnie też nie jest źle.
20/25 z zamkniętych i wszystkie otwarte oprócz 26 dobrze (nie wiem też czy mi ostatnie zaliczą).
Jak będę miał z obydwu powyżej 80 to do LO się dostanę.
No i pewnie obniżą progi dzięki dzisiejszemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować