Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

/.../

Jeśli o mnie chodzi, to wizerunek kraju może być jak najbardziej ateistyczny. Matura z religii, albo z etyki (obowiązkowa) chyba mija sie z celem, no i pozostaje problem jak miałby wyglądać program nauczania etyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 18:40, sony ericsson napisał:

Mam lepszy pomysł! Jeśli nasz kochany misister edukacji jest taki chętny do reform to niech
wydłuży wakacje o miesiąc!

To naprawdę zły pomysł. Bylibyśmy niedouczeni, leniwi, no i mielibyśmy o rok-dwa dłuższą naukę. Naprawdę 2 miesiące dla ciebie to za mało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 18:40, sony ericsson napisał:

Mam lepszy pomysł! Jeśli nasz kochany misister edukacji jest taki chętny do reform to niech
wydłuży wakacje o miesiąc! Tak jest we Włoszech. I co źle im z tym?

Nie jest im źle, tak samo jak polskim studentom. Co, uczniowie i słuchacze mają być od nich gorsi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2006 o 18:46, lampak napisał:

Nie jest im źle, tak samo jak polskim studentom.


Sasasasa

A co do dłuższych wakacji to nienajlepszy pomysł- pamiętajcie że u nas nie ma nic za darmo, więc trzeba by wydłużyć nauke o rok (a to abstrakcja), albo przeciążyć jeszcze bardziej i tak przeładowany program (a to jeszcze większa abstrakcja). Ogólnie dwa miechy to optimum, wiadomo że im więcej wolnego tym lepiej, ale bez przesady w druga stronę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 18:45, Budo napisał:

Jeśli o mnie chodzi, to wizerunek kraju może być jak najbardziej ateistyczny.

Ale dla Giertycha nie.

Dnia 05.09.2006 o 18:45, Budo napisał:

Matura z religii, albo z etyki (obowiązkowa) chyba mija sie z celem, no i pozostaje problem jak miałby wyglądać
program nauczania etyki?

Przecież już w wielu liceach osoby nie uczęszczające na religię mają przedmiot etyka.
No i faktycznie mija się z celem, przecież religia nie jest nawet nauką. Od sprawdzania wiedzy z religii jest Bieżmowanie, a nie matura. Religia to przecież zupełnie co innego niż język polski czy matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2006 o 18:50, lampak napisał:

Przecież już w wielu liceach osoby nie uczęszczające na religię mają przedmiot etyka.


Wiesz, ja tam nie wiem, bo szkołę kończyłem już parę lat temu i szedłem jeszcze starym programem, więc nie wiem jak to teraz wygląda. Czy ktoś może mi powiedzieć co sie teraz robi na etyce? Czy faktycznie to czegoś uczy, czy może kolejny kolejny plastikowy przedmiot kij wie po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2006 o 19:18, Budo napisał:

Wiesz, ja tam nie wiem, bo szkołę kończyłem już parę lat temu i szedłem jeszcze starym programem,
więc nie wiem jak to teraz wygląda. Czy ktoś może mi powiedzieć co sie teraz robi na etyce?
Czy faktycznie to czegoś uczy, czy może kolejny kolejny plastikowy przedmiot kij wie po co.

Prawdę mówiąc to ja uczęszczam na religię (połowa rodziny by mnie wyklęła, jakbym przestał), ale poszukałem w necie programów nauczania do tego przedmiotu i zdaje się, że częściowo pokrywa się to z WOSem, mianowicie poznaje się definicje różnych postaw, problemów moralnych (aborcja, eutanazja, kara śmierci itp.), możliwe, są dyskusje na ten temat itp.

Tutaj jest program nauczania etyki w gimnazjum w formacie pdf:
http://www.wsip.com.pl/serwisy/prnaucz/etyka_gim.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już trzeci dzień szkoły a ja sił nie mam :)
Cóż 3 razy w tygodniu po 6 lekcji i 2 razy po 7 .
Nie wiem dlaczego nie mam sił moźe dlatego że dzis miałem 7 lekcji i wrócilem o 15:00 , czy dlatego że jeszcze się nie nastawiłem . Na wakacjach zawsze o 12 wstawałem a teraz :-)
Nawet czasmi nie mam ochoty pisać na forum , tylko coś przejże , czy ktoś mi odpowiedział czy jakas impreza ciekawa się wydarzyła, tylko zazdrościć studentom że mają jeszcze miesiąc wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 19:24, Avalon67 napisał:

Ja mam fajnie bo jestem zwolniony z lekcji katachezy, a ona w czwartek jest pierwsza, nareszcie
dłużej pośpie hurraaa!!!


Ty szczęściarzu! :P Ja tak dobrze nie mam :/ Jeżeli nie ide na religie to muszę obowiązkowo iść na Etykę ;(
Przechlapana sprawa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na religie chodze :) I podoba mi się bo ksiadz daje nam (oczywiscie w gdy go ładnie poprosimy i nie zawsze, ale jednak bardzo czesto) czas na podreperowanie swej wiedzy na kolejne przedmioty, przepisanie zadnia domowego mozna z nim pogadac i swietny dowcipy opowiada zdarzyło sie tez kilka razy obejrzec film na DVD (nie religijny). Jednak u mnie kto nie chodzi na religie ten nie ma etyki tylko przez ta godzine błąka sie po szkole :) (jak jest w srodku dnia bo tak to przychodza później). Tylko czemu w szkole ponadgimnazjalnej sa 2 lekcje Religi w tygodniu, mam 1 historie czy Biologie a religie 2 za duzo jednak :) (to sie juz zmieni za rok bedzie 1 :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też chodzę na religię ;) Uczy nas katachetka, na lekcjach mamy "wolny czas". Nieraz w trakcie normalnej lekcji (Katacheza, Temat, itd.) Wymuję inny zeszyt i coś sobię pisze. Choć jak wszyscy gadali to katachetka ich uciszała, ale nigdy nie postawiła za to jednyki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2006 o 20:02, Wasizi napisał:

Ja też chodzę na religię ;) Uczy nas katachetka, na lekcjach mamy "wolny czas". Nieraz w trakcie
normalnej lekcji (Katacheza, Temat, itd.) Wymuję inny zeszyt i coś sobię pisze. Choć jak wszyscy
gadali to katachetka ich uciszała, ale nigdy nie postawiła za to jednyki ;).



Ja mam religię z siostrą Faustyną :] Musieliśmy sie modlić dzisiaj z rozwartymi rękoma tak jak nieraz to robi ksiądź w kosciele. A później musieliśmy (każdy po kolei) mowic za co dziękujemy Bogu :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dziś na godzinie wychowawczej nauczycielka patrzyła na mnie i zmyślała regulamin szkolny (nie wiem czy w naszej szkole taki istnieje).
1. Nie wolno mieć farbowanych włosów (mam lekko z góry i musze się obciąć - nigdy!)
2. Trzeba chodzić w granatowych lub czarnych spodniach (miałem zielone)
3. Koszulka ma być biała (miałem różową)
4. Nie wolno mieć komórek w szkole (to rozumiem, chyba chciała powiedzieć coś mądrego - rzedko jej się to zdarza)
5. Inne głupoty.....

Czy u was są aż tak dziwni* nauczyciele?
*czytaj naiwni (na pewno nie przestanę chodzić tak do szkoly jak mi się bodoba póki nie zobaczę tego na papierze**
**to można czytać jako nigdy, gdyż jestem pewnien na 100% iż takiego nie zobaczę

PS Jeszcze może zakaże chodzić w rzeczach oldschool? ;D
PS2 Nawet najgorsi nauczyciele nie mają nic do naszych włosów i ubioru....(nawet Dyrektorka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co to tego ubrania , u mnie w szkole ubieramy się jak chcemy , a u was jakieś mundurki ?
A co do farbowania , malowania nie wolno , ja tam problemu z tym nie mam.
Komórki moźna mieć ale nie na lekcji
Nauczyciele normalni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to wkurza że nauczyciele maja komórki na lekcjach i do nich, ktoś dzwoni i sobie rozmawia nauczyciel na lekcji (umnie tak pare razy było). A czepiają się uczniów, że mają telefony, a jak ktośzadzwoni do ucznia to już uwaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widzisz zawsze sie zdarzy jakiś dziwak ortodoks, któremu będzie przeszkadzało w co sie ubierzesz. Olej najlepiej, albo sprawdź czy rzeczywiście macie takie głupoty popisane w regulaminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować