Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dziś było strasznie ciężko :( ;/
Na początek Religia no to jakoś żeśmy przeżyli :P
potem Historia zgłosiłem sie do odpowiedzi i dostałem +4 :D
Język Polski no to omawialiśmy małego księcia i takie tam
Język Polski to to samo co na pierwszej lekcji
Matematyka no to co zwykle pisaliśmy różnego typu zadania i tyle ;/
Język Angielski dziś były praktykantki to było jakby troszkę luźniej :P
Chemia to też tak jakby zgłosiłem sie do odpowiedzi i dostałem 3 na moją nie za ciekawą sytuacje z chemii to jest bardzo dobrze :P I to tyle cóż to pozdrawiam. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha. Dostałem 2- z matmy z klasówki z geometrii. Tym razem nie było takiej rzeźni jak ostatnio, nie zaliczyło tylko 15 osób na 27 :) Pofarciło mi się, bo miałem 14/30 punktów, czyli idealnie na 2-. Więc teraz wszystkie klasówki mam zaliczone, czeka mnie jeszcze klasówka z ciągów, 2/3 matury i wakacje :). Na niemieckim chrrr jak zwykle, na polskim omawianie "kamizelki". Tak na marginesie: wiedziałem, że jak kobiety się dorwą do pisania, to nic z tego dobrego nie wyjdzie. Czytał ktoś "Gloria Victis"?? Ależ to jest badziewie. Oględnie mówiąc bohaterem jest wiatr który towarzyszy jakiejśtam bitwie, w której ginie brat siostry, który przed bohaterską śmiercią oddaje chustkę przyjacielowi, by ten oddał tą chustkę siostrze, bo siostra napisała do brata i on nie zdążył przeczytać, bo mu się zdechło. I tego typu pitu pitu. Na religi nie wiem co, bo chrr. Na biologii dostałem 4 z kartkówki o chorobach wywoływanych przez coś tam chromosomów. Poza tym, jakieś cięcie genów i tego typu zabawy. No ludzie no co za brednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tobie na razie szczęście dopisuje :) a mi niestety jakby nie ponieważ wczoraj pani od polskiego oddawała kartkówki i brakło mi trzech punktów do 2 :( ech jakby już nie mogła dać tego =2 i tak bym sie ucieszył bo przynajmniej nie było by to jeden :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Matma to szataństwo ;/, dzisaj przed lekcją głosy:" a dzisiaj nie zrobi kartkówki". Ta jasne- zrobił :/. Może 1/2 dobrze ;P. Z polaka automatyczna pała za gadanie na klasówce( gadałem sam do się, bo siedziałem sam, no co spóźniłem się :P). I tak bym nie ruszył :S. Na historii nic leństwo i nic więcej. A dalej nie miałem lekcji, bo se zwiałem z ostatniej. ( tak tak 4 lekcje, bo jednej nie było :P). No i nieciekawy weekend coś czuje, że się szykuje, ale co, za 42 wakacjie, trzeba jakoś przetrwać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy to lubicie spamić albo nie umiecie napisać NIC twórczego. Czy wasze wypowiedzi muszą ograniczać się do "Dziś było fajnie, matma, WF, na religii luz bo ksiądz nie pytał a potem polski i dostałem 4+"? Może coś o systemie nauczania, programie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 19:25, squeglee napisał:

Może coś o systemie nauczania, programie?


Tak oczywiscie, doprawdy tworcze. :)
Zreszta czego sie spodziewasz po topicu o szkole? Kazdy ma przezycia, ktore chce opisac, ale nie jest to temat na np. wiersz. :) (tzn przynajmniej nie dla kazdego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy Twój post jest dowodem na to, iż Ty sam nic twórczego nie potrafisz wyprodukować. Weź spójrz na siebie, potem oceń innych. Proszę Cię.

Do końca szkoły już niewiele, matura i te sprawy do łatwych nie należą, ale można je pogodzić z wolnym czasem. Jednakże wakacje, które niedługo u mnie nastąpią, radują mnie. A posty pana squeglee irytują i to bardzo swą prostotą i tą niby "wyższością". Inteligencją w sumie też. BTW. W szkole nie najgorzej pod koniec, luzy są, więc idzie wytrzymać. Ale ten rok był ciężki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 22:22, Shadowser napisał:

Doprawdy Twój post jest dowodem na to, iż Ty sam nic twórczego nie potrafisz wyprodukować.
Weź spójrz na siebie, potem oceń innych. Proszę Cię.

Raz na jakiś czas napiszę coś o systemie szkolnictwa. Nie robię jak niektórzy userzy, czyli nie streszczam całego dnia w szkole. Kogo obchodzi co ktoś ma z matematyki za funkcje kwadratowe?

Dnia 09.05.2008 o 22:22, Shadowser napisał:

A posty pana squeglee irytują i to bardzo swą prostotą i wyższością.

W porównaniu do tych waszych reportaży to się nie dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 22:23, squeglee napisał:

> Doprawdy Twój post jest dowodem na to, iż Ty sam nic twórczego nie potrafisz wyprodukować.

> Weź spójrz na siebie, potem oceń innych. Proszę Cię.
Raz na jakiś czas napiszę coś o systemie szkolnictwa. Nie robię jak niektórzy userzy,
czyli nie streszczam całego dnia w szkole. Kogo obchodzi co ktoś ma z matematyki za funkcje
kwadratowe?

Nikogo nie obchodzi kto ma co z matmy. Ale też nikogo nie obchodzi Twoja krytyka, co nie?

Dnia 09.05.2008 o 22:23, squeglee napisał:

W porównaniu do tych waszych reportaży to się nie dziwię.

Że niby ja też piszę reportaże z "życia szkoły"? Weź mi tego nie zarzucaj lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 22:23, squeglee napisał:

Raz na jakiś czas napiszę coś o systemie szkolnictwa. Nie robię jak niektórzy userzy,
czyli nie streszczam całego dnia w szkole. Kogo obchodzi co ktoś ma z matematyki za funkcje
kwadratowe?

Na przykład mnie. Czytam masę postów napisanych przez użytkowników, aby przynajmniej dowiedzieć się jak wyglądał ich dzień w szkole, czy był tak samo zrąbany jak mój itd.
Gdyby pisano tu tylko o systemie to temat miałby jakąś małą liczbę postów i byłby zapomniany... ;)
Wg mnie trzeba zakończyć ten bezsensowną kłótnię, bo zaraz się utworzy jakiś (nie daj Panie Boże) nonsensowny spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 19:25, squeglee napisał:

Wy to lubicie spamić albo nie umiecie napisać NIC twórczego. Czy wasze wypowiedzi muszą
ograniczać się do "Dziś było fajnie, matma, WF, na religii luz bo ksiądz nie pytał a
potem polski i dostałem 4+"? Może coś o systemie nauczania, programie?


Cóż ja mogę powiedzieć ... masz rację stary ... już myślałem że tylko ja mam takie mniemanie o tym topicu ... te opisywanie każdego dnia co się robiło ... co dostało a co nie jest ... część już wie jakie ... niestety jakiś polemik, dyskusji jest tu jak na lekarstwo :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 22:36, KŁEJK napisał:

Cóż ja mogę powiedzieć ... masz rację stary ... już myślałem że tylko ja mam takie mniemanie
o tym topicu ... te opisywanie każdego dnia co się robiło ... co dostało a co nie jest
... część już wie jakie ... niestety jakiś polemik, dyskusji jest tu jak na lekarstwo
:/.


No ale co zrobisz?
Nie mamy już tak kontrowersyjnego ministra jakim był Roman Giertych, tak więc dyskusja ucichła. A rozmawianie o oświacie, systemach nauczania byłoby trochę dziwne, bo i tak nic się przez nas nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 11:27, master matrox napisał:

No ale co zrobisz?
Nie mamy już tak kontrowersyjnego ministra jakim był Roman Giertych, tak więc dyskusja
ucichła. A rozmawianie o oświacie, systemach nauczania byłoby trochę dziwne, bo i tak
nic się przez nas nie zmieni.

Ale jest pani Hall:)
i szczerze mówiąc nie podoba mi się:
1. Rozbicie roku na 3 semestry- no to jest geniusz! Na pewno w sierpniu nie poszedłbym od szkoły. 1 IX dopiero i niech się wys**.
2. Zniesienie lektur takich jak: Quo Vadis, Kubuś Puchatek( nie śmiejcie się, wkońcu to 1,2 klasa podstawówki) , Krzyżacy, itd. Są to bardzo ważne lektury, na całe życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 11:32, Aragloin napisał:

1. Rozbicie roku na 3 semestry- no to jest geniusz! Na pewno w sierpniu nie poszedłbym
od szkoły. 1 IX dopiero i niech się wys**.


O tak, to jest idiotyczny pomysł. Według mnie obecna forma jest jak najbardziej dobra. Słyszałem jeszcze, że chce aby maturzyści pisali matury w... wakacje! Skandal! Nie wiem po co ta pani minister chce zmieniać, to co jest dobre i sprawdziło się przez ostatnich kilka lat.

Dnia 10.05.2008 o 11:32, Aragloin napisał:

2. Zniesienie lektur takich jak: Quo Vadis, Kubuś Puchatek( nie śmiejcie się, wkońcu
to 1,2 klasa podstawówki) , Krzyżacy, itd. Są to bardzo ważne lektury, na całe życie!


Tutaj to już poważny błąd. Dzieła takie jak Quo Vadis, czy Krzyżacy to naprawdę znakomite książki, które moim zdaniem każdy przeczytać powinien. Sam w lutym czytałem Krzyżaków i bardzo mi się podobali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2008 o 11:34, master matrox napisał:

Tutaj to już poważny błąd. Dzieła takie jak Quo Vadis, czy Krzyżacy to naprawdę znakomite
książki, które moim zdaniem każdy przeczytać powinien. Sam w lutym czytałem Krzyżaków
i bardzo mi się podobali :)

Krzyżaków to ja przeczytałem w tydzień w zeszłym kroku. I nierozumiem, dlaczego media jej niezbluzgały tak jak Wesołego Romka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 11:32, Aragloin napisał:

Ale jest pani Hall:)


Ona co do niektórych spraw jest świetna...ale to nie to samo co Giertych :/.

Dnia 10.05.2008 o 11:32, Aragloin napisał:

1. Rozbicie roku na 3 semestry- no to jest geniusz! Na pewno w sierpniu nie poszedłbym
od szkoły. 1 IX dopiero i niech się wys**.


I to miałoby być ułatwienie dla maturzystów ,bo by pisali dopiero w lipcu ,a nie w maju jak to jest teraz...ale to moim skromnym zdaniem paranoja :/. Może i będzie lepiej dla maturzystów ,ale dla reszty to się chyba nie uśmiecha...i po co mi wolne podczas jesieni ,gdy mógłbym sobie się powylegiwać na plarzy w sierpniu :P.

Dnia 10.05.2008 o 11:32, Aragloin napisał:

2. Zniesienie lektur takich jak: Quo Vadis, Kubuś Puchatek( nie śmiejcie się, wkońcu
to 1,2 klasa podstawówki) , Krzyżacy, itd. Są to bardzo ważne lektury, na całe życie!


Hę? To już jest naprawdę śmieszne. Dwie lektóry ,które są jednymi z najważniejszych dla polskiej kultury...śmiechu warte! Zaraz jeszcze nie będzie lektór takich jak Kamienie na Szaniec ,czy Lalka :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka, wycieczka i po wycieczce :(( w poniedziałek znów do szkoły :((. A było tak pięknie. Pojechałem na wycieczkę szkolną do zakopnaego (6 klasy). Fajnie było i sie zmyło :((.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem. Musze zbudować coś co działa przy wykorzystaniu ciśnienia albo w wodzie albo w powietrzu a ja nie wiem jak. Ktoś ma jakieś pomysły? Jeżeli to pytanie nie do tej kategorii to sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować