Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2008 o 14:39, Wojman napisał:

> Oto mój plan lekcji : http://www.goszczynski.nowytarg.pl/, klasa 1F.

Jestes pewien, ze to plan lekcji na nowy rok szkolny? Jesli tak to wspolczuje - 3 razy
w tygodniu po 8 lekcji, w piatek w szkole do 15:00... Moim zdaniem bardzo nie fajny plan.
Jednak ja na szczescie juz dawno nie musze sie takimi rzeczami przejmowac. :)

Praktycznie w kazdym szanujacym sie lic jest tak plan rozlozony... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 14:07, Budo napisał:

No chłopaki i dziewczyny, już niecały tydzień. Nie możecie się doczekac? :P


Za tydzien to beda mieli pierwsze zadania domowe, pierwsze paly w dzienniku i pierwsze zapowiedzi sprawdzianow. :) I dobrze wam tak, uczyc sie trzeba, a nie przez ponad dwa miesiace sie obijac. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 14:45, Wojman napisał:

pierwsze paly w dzienniku

O wypraszam sobie! ;P Ja jedynki nie mam zamiaru mieć. Ani jednej. I powinieneś napisać "pierwsze piątki" :P Taka... optymistyczna wersja.

Dnia 28.08.2008 o 14:45, Wojman napisał:

i pierwsze
zapowiedzi sprawdzianow. :)

Ja już miałam w czerwcu zapowiedzi... gdyby nie fakt, że termin sprawdzianu musi być ustalony z tygodniowym wyprzedzeniem to pewnie koło czwartku - piątku przyszłego tygodnia coś by mi już doładowali :P

Dnia 28.08.2008 o 14:45, Wojman napisał:

I dobrze wam tak, uczyc sie trzeba, a nie przez ponad dwa
miesiace sie obijac. :P

O wypraszam sobie (ponownie)! Mnie przez miesiąc nie było a praktycznie od początku sierpnia pracuję (czasami wypadną 2-3 dni wolnego). Więc nie jest to wcale tak jak piszesz... nie każdy się obija. Choć przez tą pracę wiele zrozumiałam. M.in. to, że chcę już być w szkole... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 14:45, Wojman napisał:

Za tydzien to beda mieli pierwsze zadania domowe, pierwsze paly w dzienniku i pierwsze
zapowiedzi sprawdzianow. :) I dobrze wam tak, uczyc sie trzeba, a nie przez ponad dwa
miesiace sie obijac. :P


Ja się uczę, przerabiam książkę do informatyki od liceum i matmę do szóstej (do której właśnie idę) a szkoła jest strasznie zła bo zabierze mi czas, który mógłbym poświęcić na naukę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 14:13, Arclight napisał:

Niecały tydzień? Raptem 3 dni ;)

Oj, pamiętam jak nie chciało mi się wracać do szkoły po wakacjach. Nawet myśl o spotkaniu
z kumplami nie ratowała sytuacji.

Na szczęście od jakiegoś czasu mam to za sobą :)


I tak masz dobrze. Ty przynajmniej masz się z kim spotkać. Ja będę w nowej szkole (liceum) i znam tylko jedną osobę, z którą i tak mało gadałem w gim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:05, Mangekou napisał:

I tak masz dobrze. Ty przynajmniej masz się z kim spotkać.


Liceum skończyłem w 2004 roku ;) I od tego czasu większość znajomości się wykruszyła. Ale tak już jest - jeden na studia idzie do Lublina, drugi do Warszawy, trzeci do Radomia - a na studiach ciężko się dogadać w sprawie terminu spotkania itd.
Tyle dobrze, że mam jeszcze miesiąc wakacji ;) A jeśli zjazd będzie pod koniec października, to prawie dwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:05, Mangekou napisał:

I tak masz dobrze. Ty przynajmniej masz się z kim spotkać. Ja będę w nowej szkole (liceum)
i znam tylko jedną osobę, z którą i tak mało gadałem w gim.

Ty i tak masz dobrze. Jak ja poszedłem do liceum to nie znałem nikogo. To naprawdę żaden problem się z kimś zakolegować (a ja do przebojowych nie należę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 14:45, Wojman napisał:

Za tydzien to beda mieli pierwsze zadania domowe, pierwsze paly w dzienniku i pierwsze
zapowiedzi sprawdzianow. :)

He he, nie ma to jak dodać forumowiczom ciutkę "optymizmu" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 19:29, HELMOOT1 napisał:

> I tak masz dobrze. Ty przynajmniej masz się z kim spotkać. Ja będę w nowej szkole
(liceum)
> i znam tylko jedną osobę, z którą i tak mało gadałem w gim.
Ty i tak masz dobrze. Jak ja poszedłem do liceum to nie znałem nikogo. To naprawdę żaden
problem się z kimś zakolegować (a ja do przebojowych nie należę).

Ja teraz poszedłem do Technikum i znam tak naprawdę z Realu tylko 4 osoby , to i tak nieźle , choć jeszcze pozostaje 26 osób w klasie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze akurat dzisiaj żałuje że ujrzałem ten właśnie temat na forum ;p Ale to niestety nieuniknione szkoła tuż tuż a chyba nikt chętnie się do niej nie wybiera,ktoś wspomniał że ma parę osób z rl w klasie ja tam miałem 1 roku w technikum tak że miałem tylko 1 kumpla z rl który na dodatek nie zdał do 2 klasy ;D i teraz jestem sam ale zaprzyjaźniłem się pierwszego roku z klasą i mam już nawet przyjaciół (mimo iż to mocne słowo) szczerze powiem że wakacje jak dla mnie były nudne i mam czasami chęć iść do szkoły żeby się z kumplami spotkać i takie tam ale jak sobie myślę o tych stresach,naukach i późnych powrotach do chaty to mi się odechciewa ale cóż poradzić...trzeba jeszcze jakoś wykorzystać te pozostałe 4 dni =)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 20:08, Sekret Mnicha napisał:

Szedł ktoś może do technikum gastronomicznego? Dużo przedmiotów? A i to co mnie nurtuje:
W technikum jest matura?


Jest. Jak idzesz do TG to będzisz mial badanie na salmonele czy cuś i ci patyczek z wacikiem w odbyt wepchają xd klega z pokoju w internacie opwiadał na własnych przykładach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://portalwiedzy.onet.pl/4870,25297,1504318,1,czasopisma.html


Pod lupę wzięto wagary. Weszła bowiem w życie nowelizacja ustawy o systemie oświaty, która mówi, że 50 procent nieusprawiedliwionych nieobecności w ciągu miesiąca oznacza niespełnianie obowiązku szkolnego. Oznacza to, że rodzice uczniów wagarowiczów, którzy nie usprawiedliwią nieobecności swoich pociech, mogą spodziewać się wizyty policji i kar pieniężnych. Dodatkowo, rodzice, którzy posyłają swoje dzieci do szkoły poza obwodem lub za granicą, muszą do 30 września poinformować o tym dyrektora szkoły, w której rejonie jest zameldowane dziecko.

Według mnie to ciężko będzie z odpoczynkiem ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze w jakieś tam gazecie czytałem że w 2009 roku będzie reforma szkolnictwa i co roku można będzie sobie przypisywać nowy profil np. jednego roku piłka nożna drugiego powiedzmy kosz, czy matematyka. Prawda to?
I jakie jeszcze będą zmiany w szkolnictwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm tego nie słyszałem ale jedno co mi się o uszy obiło już jakiś czas temu to wzniesienie prac domowych ;D ciekawe czy marzenie stanie się faktem =)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 11:43, Petrick napisał:

Hmm tego nie słyszałem ale jedno co mi się o uszy obiło już jakiś czas temu to wzniesienie
prac domowych ;D ciekawe czy marzenie stanie się faktem =)

Pozdr.


Coś w tym kierunku działano, ale nie sądze, żeby się to udało. Nawet gdyby nie było prac domowych, to dobyłoby się to kosztem czegoś innego, np. więcej godzin w szkole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, ja osobiście wolałbym i tak te pracę domowe, nigdy ich nie robiłem, tylko odpisywałem na przerwach w szkole przed danym przedmiotem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 11:49, Łeber napisał:

Prawda, ja osobiście wolałbym i tak te pracę domowe, nigdy ich nie robiłem, tylko odpisywałem
na przerwach w szkole przed danym przedmiotem. ;)

Nie ładnie, oj nie ładnie! Ja tam około 90 % prac domowcyh odrabiam w... domu.. tylko jak np. z polskiego są trzy zadania to robie jedno/dwa i sie zgłaszam do odpowiedzi z tego zadania, i nie musę się martwić kolejnym. :) Nie wiem, jak wy, ale ja najbardziej nienawidzę matmy. Po każdej lekcji strona-dwie ćwiczeń, a raz facetka zadała 12 stron ćwczeń na... dwa dni. Błee! Jak pójdę do liceum to sobie matmę całkowicie olewam. ( z matmy mam 3, a co ciekawsze z chemii mam 4/5 a z fizyki 5..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować