Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2008 o 18:22, Mangekou napisał:

Ja też umówiłem się z jedynym kumplem z gim, że spotkamy się o 8-45 pod szkołą. Mam tylko
najdzieję, że przed szkołą nie będą czekać jakieś dresy/dzikusy, którzy tylko czekają,
żeby skocić albo okraść xD hahaha

Te czasy już minęły myślałem, że tak będzie idąc do gimnazjum a jednak było na odwrót w ogóle takich sytuacji nie było. Zobaczę jak będzie w Technikum bo nie jest to jedno z lepszych i różne ma opinie, ale w pobliżu jest komisariat policji xD
Po pierwsze nie szukaj zaczepki, po drugie nie patrz się na podejrzanego typa głupio, nie prowokuj, ktoś chce ci dać z bara wyczuj moment i się odsuń i powinno być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 18:25, Carl92 napisał:

> Ja też umówiłem się z jedynym kumplem z gim, że spotkamy się o 8-45 pod szkołą.
Mam tylko
> najdzieję, że przed szkołą nie będą czekać jakieś dresy/dzikusy, którzy tylko czekają,

> żeby skocić albo okraść xD hahaha
Te czasy już minęły myślałem, że tak będzie idąc do gimnazjum a jednak było na odwrót
w ogóle takich sytuacji nie było. Zobaczę jak będzie w Technikum bo nie jest to jedno
z lepszych i różne ma opinie, ale w pobliżu jest komisariat policji xD
Po pierwsze nie szukaj zaczepki, po drugie nie patrz się na podejrzanego typa głupio,
nie prowokuj, ktoś chce ci dać z bara wyczuj moment i się odsuń i powinno być ok :)


Moje gim też jest bardzo blisko posterunku policji :) Po raz pierwszy będę musiał jeździć do szkołyautobusem i jeszcze przechodzić kawałek - zawsze do szkół miałem max 1km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 18:31, Mangekou napisał:

Moje gim też jest bardzo blisko posterunku policji :) Po raz pierwszy będę musiał jeździć
do szkołyautobusem i jeszcze przechodzić kawałek - zawsze do szkół miałem max 1km


Na tej samej ulicy co moje liceum jest Straż Pożarna. Ale daje tylko ochronę przed piromanami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Został juz tylko jeden dzień do roku szkolnego, a ja zaczynam dostawać paranoi.
,,A może mnie nie przyjęli do szkoły''''
,,A moze moje nazwisko na liście przyjętych do klasy było halucynacją?''''
,, Na pewno pójdę nie na tą godzinę na rozpoczęcie co trzeba''''

Coś mi mówi że w ciągu roku postradam zmysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 15:54, mała16 napisał:

uczenie się nie polega na życiu jak w zegarku...


Chyba nie zrozumiałaś o co mi chodzi. Jakbyś może uważnie przeczytała to byś zauważyła że ja w ogóle sie nie uczę a i tak uważają mnie za kujona. Widać jestem zdolny. A jeszcze jedno nie żyje zgodnie z zegarkiem bo już dawno swój zgubiłem. A co do wstawania o 7.15 (to tylko przykład wstaje różnie zależy czy chce mi się spać) jak idziesz z kroka do szkoły to na 8.15( o tej zaczynają sie lekcje) zdążysz bez problemu. Mam jakieś 3 km do szkoły to Jak wyjdę o 7.40 to zdążę i ani razu sie jeszcze nie spóźniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

idąc do liceum miałem schizę, że wejdę nie do tej klasy co trzeba :P
nie przejmuj się, będzie dobrze - te słowa kieruję do wszystkich, którzy już jutro idą do nowej szkółki. pokażcie się od razu z jak najlepszej strony, żeby potem móc jechać u nauczycieli na dobrej opinii ;]
luz w kroku i banan na mordzie, to klucz do sukcesu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, nigdy jeszcze się nie stresowałem przed pójściem do nowej szkoły, bo ... co w tym strasznego ?
Zawsze, tak jak mówiłeś, banan na mordzie i luz w kroku :) Tym bardziej ciekawy jestem czy ludzie mnie poznają - lekko "zapuściłem" włosy i zrzuciłem 10 kilo w te wakacje. Może być ciekawie ;)
W każdym razie nie wiem co mi do głowy strzeliło, żeby konto na naszej-klasie założyć. Co, nie mówiłem o tym ? Eh ... Otóż wczoraj zobaczyłem już nową klasę na owym portalu i postanowiłem się zarejestrować. Jako, że nie jestem zwolennikiem fotki, grona, naszej-klasy i tych wszystkich portali, tym bardziej się zdziwiłem. Zmieniam się :)
W każdym razie życzę wszystkim powodzenia na rozpoczęciu ( lol :D ) i w trakcie roku szkolnego. Wiem, że trochę przedwcześnie to mówię, ale potem mógłbym zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2008 o 18:53, Mangekou napisał:

Acha, i macie może jakieś rady, jak uczniowie pierwszych klas liceumi mają się zachowywać,
żeby zrobić dobre wrażenie itp.?


najlepiej badz soba ;)

a mam kumpla, ktory pare dni przed pojsciem do 1 klasy liceum, zostal pobity przez skinów, i poszedl do szkoly z obita morda i , cytuje "tyle bylo z pierwszego wrazenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 18:53, Mangekou napisał:

Acha, i macie może jakieś rady, jak uczniowie pierwszych klas liceumi mają się zachowywać,
żeby zrobić dobre wrażenie itp.?



1. Ucz sie i odrabiaj prace domowe( chociaż pierwszy miesiąc).
2. Mów dzień dobry pracownikom szkoły.
3. Nie wdawaj sie w bójki i nie używaj wulgaryzmów.
4. Na dzień nauczyciel daj kwiatka każdemu nauczycielowi.
5. Bądź aktywny na lekcjach.

Tyle wystarczy by być lubianym wśród grona pedagogicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 18:53, LuQeMaStEr napisał:

Lol, nigdy jeszcze się nie stresowałem przed pójściem do nowej szkoły, bo ... co w tym
strasznego ?
Zawsze, tak jak mówiłeś, banan na mordzie i luz w kroku :) Tym bardziej ciekawy jestem
czy ludzie mnie poznają - lekko "zapuściłem" włosy i zrzuciłem 10 kilo w te wakacje.
Może być ciekawie ;)
W każdym razie nie wiem co mi do głowy strzeliło, żeby konto na naszej-klasie założyć.
Co, nie mówiłem o tym ? Eh ... Otóż wczoraj zobaczyłem już nową klasę na owym portalu
i postanowiłem się zarejestrować. Jako, że nie jestem zwolennikiem fotki, grona, naszej-klasy
i tych wszystkich portali, tym bardziej się zdziwiłem. Zmieniam się :)
W każdym razie życzę wszystkim powodzenia na rozpoczęciu ( lol :D ) i w trakcie roku
szkolnego. Wiem, że trochę przedwcześnie to mówię, ale potem mógłbym zapomnieć.


Ja też za N-K nie przepadam, ale za rejestracją był jeden argument - trzeba zobaczyć jakie dziewczyny w mojej klasie :-P pochwalę się - u mnie na 24 osoby będzie ze mną 6 chłopaków. mam tylko nadzieję, że nie będzie ,,trendyelopinksięzniczek''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 18:46, Azrathel napisał:

luz w kroku i banan na mordzie, to klucz do sukcesu :P


A mogę się chwalić, że znam Azrę? :P
Ja też idę do liceum, ale nie wiem czym tu się przejmować? Szkoła jak każda, ludzie standardowo jedni normalni inni trochę mniej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką drobną poradę dla wszystkich- jeśli jest jakiś przedmiot, na którym nauczyciel/nauczycielka odpytuje każdego przy tablicy, tak żeby każdy na koniec semestru miał ocenę z odpowiedzi- zgłoście się na samym początku, na drugiej czy trzeciej lekcji- tematów mało, nauczyciel jeszcze pozytywnie nastawiony do klasy, a potem jeden przedmiot można odfajkować. Ja tak zrobię z historią. Odpowiem, a potem to już można słuchać mp3/robić matmę/czytać metro- bo gość mówi z których stron w podręczniku jest klasówka i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 19:05, Asthariel napisał:

Ja też za N-K nie przepadam, ale za rejestracją był jeden argument - trzeba zobaczyć
jakie dziewczyny w mojej klasie :-P pochwalę się - u mnie na 24 osoby będzie ze mną 6
chłopaków. mam tylko nadzieję, że nie będzie ,,trendyelopinksięzniczek''''.


Nikt nie patrzy <obraca się w prawo i w lewo> ? ;D
Dobra, przyznam się, że też głównie po to zarejestrowałem się na naszej-klasie ;P
Będę miał podobnie jak Ty w tym stosunku chłopaków do dziewczyn. Właściwie to identycznie 24:6 :) Nie mogę powiedzieć, że mi się to nie podoba ;] Wręcz przeciwnie :)
A co do tych "trendyelopinkksiężniczek", to zgodzę się z Tobą - nie chcę na takie trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2008 o 19:04, Lord Illidan napisał:

4. Na dzień nauczyciel daj kwiatka każdemu nauczycielowi.



To chyba na bycie w na bycie królem wazeliny :-). Wyobrażasz to sobie: podchodzisz z bukietem i każdemu dajesz po roślince :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta rada stosuje się do każdego przedmiotu, z którego nauczyciel w danej szkole pyta :) Sprawdzona od lat i to jest najlepszy sposób na bezstresowe życie w szkole. Szkoda, że jeszcze tylko w tym roku będę miał tak dobrze -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam do liceum 12 km! Ide do pierwszej klasy i szok! Nie wiem co zrobic. Bardzo sie boje. W gimnazjum srednia 5,2 a tam? Pewnie ledwo 3,5 bedzie. Na 30 osob sa 22 dziewczyny i zaledwie 8 chlopakow. Szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 19:34, wybrany4567 napisał:

Bardzo sie boje.

Nie ma czego się bać.

Dnia 31.08.2008 o 19:34, wybrany4567 napisał:

W gimnazjum srednia 5,2 a tam? Pewnie ledwo 3,5 bedzie.

Przesadzasz, spokojnie powinieneś na świadectwo z paskiem na koniec roku wyciągnąć :)

Dnia 31.08.2008 o 19:34, wybrany4567 napisał:

Na 30 osob sa 22 dziewczyny i zaledwie 8 chlopakow. Szok!

No właśnie, są i dobre strony liceum :) U mnie jest 9-ciu chłopaków i 25 dziewczyn ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 19:38, Belegdil napisał:

> Bardzo sie boje.
Nie ma czego się bać.
> W gimnazjum srednia 5,2 a tam? Pewnie ledwo 3,5 bedzie.
Przesadzasz, spokojnie powinieneś na świadectwo z paskiem na koniec roku wyciągnąć :)

mam taka nadzieje, napewno zastosuje sie do tych rad co dawali moji przedmowcy(o tym z pytaniem nie wiedzialem i tak na histori tylko raz w ciagu mojego trzyletniego okresu ksztalcenia bylem pytany w trzeciej gimnazjum bo mi brakowalo do piatki:-)

Dnia 31.08.2008 o 19:38, Belegdil napisał:

> Na 30 osob sa 22 dziewczyny i zaledwie 8 chlopakow. Szok!
No właśnie, są i dobre strony liceum :) U mnie jest 9-ciu chłopaków i 25 dziewczyn ^^

W innej klasie (matematycznej) jest 29 chlopakow i 2 dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować