Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Kolejny dzień, kolejne tróje.

Po miesiącu mam siedem trój, cztery czwórki. przynajmniej brak kos i dwój, ale to i tak za mało na moje wygórowane ambicje. Musze sie przyzwyczaić do zmiany poziom, i wreszcie zacząć kuć zamiast marnować czas przy tym narzędziu szatana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 09:55, SoriusH napisał:

Ale i tak prawidłowo (w teorii :D) powinniśmy się uczyć na bieżąco.

No dawaj, ucz się 7 przedmiotów na jeden dzień, co najmniej przez pół godziny każdy... ;)
Ups.. Przypomniałem sobie, że na poniedziałek mam Antygonę. Fajna lektura, czy badziewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 09:58, Aragloin napisał:

Ups.. Przypomniałem sobie, że na poniedziałek mam Antygonę. Fajna lektura, czy badziewie?

Przypominam sobie Antygonę jako nawet fajną książkę... ponieważ bardzo szybko się czyta :). I nie jest zbytnio skomplikowana xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Antygony się nawet nie zabrałem (muszę się kiedyś zmobilizować)
Jeśli chodzi o powtarzanie to ja zazwyczaj powtarzam przedmioty, które będą następnego dnia w szkole (głównie chemia, fiza, biologia, geografia). Jakoś nigdy nie miałem problemów z zapamiętywaniem. IMO sposób powtarzania materiału zależy od nas, uczymy się jak nam wygodnie, byle byłoby skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przeczytam ją nawet dzisiaj, bo chciałbym już jutro wrócić do "Amerykańskich Bogów" Gaimana. Świetna książka przy okazji...
O i historii muszę sie pouczyć, bo we wtorek test, a w środę konkurs.. .:/ Kto to wymyślił, aby się uczyć i do tego i do tego? A tematy są zgoła odmienne- na konkurs Jagiellonowie i Piastowie, a na klasówę bodaj pierwsza Wojna Światowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też za rok czeka zmiana poziomu (gim -> LO). Na razie martwię się o zdobycie jak największej ilości pkt na świadectwie. Do tego mój rocznik jako pierwszy będzie pisał egzamin gimnazjalny z jęz. angielskiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:04, Aragloin napisał:

Mam nadzieję, że przeczytam ją nawet dzisiaj, bo chciałbym już jutro wrócić do "Amerykańskich
Bogów" Gaimana. Świetna książka przy okazji...
O i historii muszę sie pouczyć, bo we wtorek test, a w środę konkurs.. .:/ Kto to wymyślił,
aby się uczyć i do tego i do tego? A tematy są zgoła odmienne- na konkurs Jagiellonowie
i Piastowie, a na klasówę bodaj pierwsza Wojna Światowa...

Offtop: poszukaj ,,Nigdziebądź'''' tego samego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:14, SoriusH napisał:

Do tego mój rocznik jako pierwszy będzie pisał
egzamin gimnazjalny z jęz. angielskiego :/

Nieprawda, bo ja będę pisał z niemieckiego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 11:09, SoriusH napisał:

Ojj... Ale jestem niedoinformowany. Przynajmniej u mnie w szkole będzie z angielskiego.

Spokojnie... Chodzi o to, że te klasy, w których podstawowym językiem obcym jest j. niemiecki, będą pisały egzamin gimnazjalny właśnie z tego języka. Na szczęście ja jestem w klasie niemieckiej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno to nazywać testem z języka obcego, bo nie będzie on liczony przy rekrutacjach do liceum (chociaż jeżeli będzie dużo osób na jedną klasę, to może będą brali test językowy pod uwagę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc co to będzie? Kartkówka?
To, że punkty zdobyte w teście z języka obcego nie będą się liczyły następne trzy lata, nie zmienia faktu, że to będzie egzamin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 12:45, xbit71 napisał:

Więc co to będzie? Kartkówka?
To, że punkty zdobyte w teście z języka obcego nie będą się liczyły następne trzy lata,
nie zmienia faktu, że to będzie egzamin...


Szkoda że ja sie nie załąpałem w tamtym roku na egzamin z angieslkiego na końcu GIM ... nabił bym sobie dużo dużo więcej punktów z tych testów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już Flesh00er napisał - punktów zdobytych w teście z języka obcego nie dodaje się (jak na razie) do ogólnej punktacji ze wszystkich egzaminów... Mnie też się nie będą liczyć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 13:14, Aragloin napisał:

Zaraz, czyli niby się punkty zdobywa, ale się ich nie respektuje?

Niektóre licea (albo jeśli idziesz do klasy o profilu lingwistycznym) mogą zwracać uwagę na liczbę punktów przez Ciebie zdobytych.

Dnia 04.10.2008 o 13:14, Aragloin napisał:

Po pierd.. to jest.

Mnie nie pytaj. :P Podobno chodzi o sprawdzenie znajomości danego języka obcego uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować