Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Ooo!!! To co uczniowie lubią najbardziej. Wolne, laba. Dwa tygodnie. Cóż... ja ten czas postanowiłam wykorzystać od samego początku. Wychodzę do ludzi, śmieję się itd. No i mieliśmy mikołajki klasowe. Dostałam wręcz wymarzony przeze mnie tytuł - Ojca Chrzestnego. Miałam sobie go sama kupować. No i generalnie fajnie. Semestr skończony, zostało mi półtora roku obowiązkowej edukacji, potem studia <sasasasa> xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 22:14, mała16 napisał:

Ooo!!! To co uczniowie lubią najbardziej. Wolne, laba. Dwa tygodnie.

Kiedyś bym się z Tobą zgodził, ale teraz wolałbym chodzić do szkoły, nie dla nauki, tylko żeby się spotykać codziennie z kilkoma wspaniałymi osobami (szczególnie jedną ;)), z którymi teraz prawdopodobnie nie będę się widział przez 2 tygodnie -.-

Dnia 19.12.2008 o 22:14, mała16 napisał:

Wychodzę do ludzi, śmieję się itd.

Taa, nieomylny znak, że idą święta :D

Dnia 19.12.2008 o 22:14, mała16 napisał:

Semestr skończony, zostało mi półtora roku obowiązkowej edukacji, potem studia <sasasasa> xD

U mnie sasasa już za pół roku :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 22:18, Mac Cry napisał:

Gra, film czy książka? Gra fajna, film genialny, książki nie czytałem ale to nadrobię

Książka. Ładne wydanie w twardej oprawie. Prawdę mówiąc ostatnio zaczęły mnie nurtować sławne tytuły. Jako lekturę przeczytałam "Mistrza i Małgorzatę", a teraz to. Wszędzie widziałam/słyszałam tego "Ojca Chrzestnego" a tak na dobrą sprawę nie miałam pojęcia co to jest.

Dnia 19.12.2008 o 22:18, Mac Cry napisał:

Co będziesz studiowac?

politologia, socjologia... coś luźnego, by potem dostać się w świat dziennikarski (ponoć studia dziennikarskie same z siebie strasznie ograniczają). Mam tylko dylemat czy pisać WOS R, czy angielski R (dwóch nie mogę :P). Ale to jeszcze zależy co mi da większe pole manewru no i na razie patrzyłam w informatorach sprzed roku (tak dla ogólnej orientacji).

@@@Belegdil

Dnia 19.12.2008 o 22:18, Mac Cry napisał:

Kiedyś bym się z Tobą zgodził, ale teraz wolałbym chodzić do szkoły, nie dla nauki, tylko żeby się spotykać >codziennie z kilkoma wspaniałymi osobami

Ja mam zrytą klasę generalnie, ale z tymi fajnymi jednostkami się będziemy pewno zmawiać gdzieś na mieście. Po prostu wychodzę do ludzi, no co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 21:08, RWS napisał:

Wreszcie dwa tygodnie laby...można sobie baterie doładować, by potem dzielnie do boju
stanąć...4.3 w LO, ładny wynik, to brak zmartwień. Dwa tygodnie, o błoga wizjo...


Na szczęście później są znowu ferie i wolne :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wolne, ale tak dużo roboty jest. Jak nie w szkole, to w domu - porządki, prezenty itp. Miło pomyśleć, że gdyby nie było wolnego, wracałbym dopiero teraz z mojej szkoły po lekcji fizyki :) Ale spr po świętach tak są :(

Pogoda za oknem u mnie bardzo świąteczna. Słońce świeci i zero śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 14:57, Ryan Kam napisał:

Niby wolne, ale tak dużo roboty jest. Jak nie w szkole, to w domu - porządki, prezenty
itp. Miło pomyśleć, że gdyby nie było wolnego, wracałbym dopiero teraz z mojej szkoły
po lekcji fizyki :) Ale spr po świętach tak są :(

Pogoda za oknem u mnie bardzo świąteczna. Słońce świeci i zero śniegu.


Właśnie po przerwie jest tyle do roboty :/ Sprawdziany itd, itp. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2008 o 14:03, 332 napisał:

Właśnie po przerwie jest tyle do roboty :/ Sprawdziany itd, itp. :(

A mnie jeszcze czeka ćwiczenie z fizyki do zrobienia(czyli ok. 4h zapierniczu, o którym nie masz nic pojęcia, a do tego dostajesz tylko 3 przy dobrych i pomyślnych wiatrach). Do tego klasówka z fizyki, czyli tzw."nic nie umiem". Klasówka z czegoś tam jeszcze, ale kogo to obchodzi, już niedługo sylwek i tym sie raczej martwię :P Jak wrócić :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile bym dał żeby mieć znowu sprawdziany i ferie, chociaż parę dni świętego spokoju :<, wróce po nowym roku to same koła i wejściówki a za 3tyg sesja :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha :D Lenię się i nic nie robię :D Jak ja to lubię... ale jak pomyślę sobie, że za tydzień znów szkoła... :/ Na dodatek we wtorek klasóweczka z historii - starożytny Rzym. Z czegoś tam jeszcze było ale książek i zeszytów nawet nie ruszałem, to nie wiem :P Tak od jutra lub nawet dzisiaj wieczorem trzeba będzie się zacząć uczyć... Ale jak znam siebie, wszystko zacznie się w niedzielę wieczorem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my (znaczy nasza klasa, duża jej część) po powrocie, na następny dzien jedziemy do Łodzi na przedstawienie "Szlone nożyczki". A żeby było świetnie... w środe mamy sprawdzian z mamty, nic nie pamiętam, a w poniedziałek matmy wgl nie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, to dziwne szkoły macie ;) U mnie w liceum pomiędzy świętami, a feriami nie można robić sprawdzianów pisemnych - statut szkoły tak mówi, a nauczyciele się zawsze stosują. Także do ferii mam luzy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ja mam w pierwszy dzień, czyli 5 stycznia sprawdzian z chemii a następnego kartkówkę z matematyki. Nie chcę mi się teraz uczyć. Nawet zapomniałem, że szkoła istnieje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 20:50, kowboj3 napisał:

Jeśli mam być szczery, to dziwne szkoły macie ;) U mnie w liceum pomiędzy świętami, a
feriami nie można robić sprawdzianów pisemnych


o.O Farciarz... Ja mam w pierwszym tygodniu spr. z chemii, biologii, matmy, dwa z histori no i zaliczenie z niemca... Najgorsze, ze nic mi sie nie chce robić ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 20:50, kowboj3 napisał:

Jeśli mam być szczery, to dziwne szkoły macie ;) U mnie w liceum pomiędzy świętami, a
feriami nie można robić sprawdzianów pisemnych - statut szkoły tak mówi, a nauczyciele
się zawsze stosują. Także do ferii mam luzy ^^


Podaj jeszcze adres szkoły oraz czy to ogólniak i przepisuję się tam w ekspresowym trybie. :) Ja mam niestety przekichane po świętach - w poniedziałek sprawdzian z matmy i PO, potem we wtorek z fizyki + referat na WOK (a koleś odpowiedzialny za skserowanie materiałów nadal nie ma odbitek :/) i na koniec w czwartek, przed lekcjami sprawdzianik z historii. Dlaczego przed lekcjami? Po to aby psor mógł wyciągnąć osoby zagrożone. Wszystko fajnie, tylko dlaczego JA muszę przychodzić na ten termin skoro "grozi" mi 4. na półrocze? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Noż oczywiście, że jest to ogólniak ;p Dodam tylko, że w rankingu szkół w Polsce jest na 13 miejscu ^^ LO im. Dubois w Koszalinie.
BTW. Wasi nauczyciele nie mają serca. Ja rozumiem mieć sprawdzian na koniec tygodnie poświątecznego, ale żeby tak od razu z tym startować to jest nie fair. U mnie tylko na poniedziałek trzeba oddać prace z fizyki, gdyż gostek ma za mało ocen, aby na semestr wystawić. Jednak praca jest prosta, gdyż jak to on ujął: "odwalcie byle co, ja papierkową robotę odstawić muszę". Tylko jedno zadanie sprawiło mi trudność, ale jeden z forumowiczów już mnie nakierował ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję artykułu z chemii kwantowej. Na recenzję... na chemię (II LO w Szczecinie). Mile widziane linki/informacje, w którym czasopiśmie mogę coś takiego aktualnie dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi na półrocze wychodzi średnia 4.2 w 1 klasie gimnazjum może nie jest źle, ale nie skacze z radości z tego powodu.
Jaki macie system oceniania? U nas jest dokładnie tak jak PSO niestety i nauczyciele nic nie "luzują".
Przykładowo zdobędziesz na sprawdzianie 9/10 punktów to 4. A wy jak macie? Słyszałem, że w niektórych szkołach nauczyciele oceniają że 90 % to jeszcze 5 jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2009 o 17:48, Lolnik1 napisał:

Przykładowo zdobędziesz na sprawdzianie 9/10 punktów to 4. A wy jak macie? Słyszałem,
że w niektórych szkołach nauczyciele oceniają że 90 % to jeszcze 5 jest .


U mnie w LO, 90 % to ocena -bdb (u niektórych nauczycieli bdb). A dop jest >=40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować