Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2009 o 20:23, Probos napisał:

> Mam takie nietypowe pytanie ;P, uczęszczam jeszcze do gimnazjum i nie ogarniam dokładnie

> tych spraw ;P. Czy matura w Technikum, różni się czymś od matury zdanej w LO ? Cały
czas
> mnie to ciekawi ;P, a nie mam od kogo się dowiedzieć ^^.

O ile mi dobrze wiadomo, to się nie różni. Wiadomo oczywiście, że osoby z tego samego
rocznika znajdujące się w LO i technikum piszą różne matury, ponieważ licealiści przystępują
do w/w po 3 latach edukacji, a "technicy" po 4. :D


Czyli to nie ma różnicy tak ? Więc LO, od technikum różni się tylko tym, że do Technikum chodzi się 4 lata, i jest mniejszy poziom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Technikum przygotowuje do jakiegoś zawodu np. Technikum kosmetyczne czy samochodowe. Jest to raczej dla tych, którzy na studia się nie wybierają. Matury są takie same tylko, że jak już ktoś powiedział w technikum pisze się rok później. A jeśli masz na myśli kiepskie wyniki w technikach to dlatego, że tam nie skupiają się na przedmiotach takich szkolnych a już zwłaszcza nie na zbędnych do danego zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 20:31, Yanek12 napisał:

Czyli to nie ma różnicy tak ? Więc LO, od technikum różni się tylko tym, że do Technikum
chodzi się 4 lata, i jest mniejszy poziom ?


Technikum opuszczasz z zawodem, a LO bez. :)
Na dodatek po technikum piszesz test zawodowy, którego zdanie upoważnia Cię do korzystania z tytułu technika. :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:43, Pacojana napisał:

Nie, nie. Technikum przygotowuje do jakiegoś zawodu np. Technikum kosmetyczne czy samochodowe.
Jest to raczej dla tych, którzy na studia się nie wybierają.


Nie Oo. Jasne, że ludzie po technikum idą na studia... może nie wszyscy, ale większość.

@Yanek12, w technikum wcale poziom nie jest niższy. Oni tam zpier*#@* jak głupi przez 4lata. Tam się jest łatwiej dostać ale skończyć trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:48, kurczak-AFC napisał:

> Nie, nie. Technikum przygotowuje do jakiegoś zawodu np. Technikum kosmetyczne czy
samochodowe.
> Jest to raczej dla tych, którzy na studia się nie wybierają.

Nie Oo. Jasne, że ludzie po technikum idą na studia... może nie wszyscy, ale większość.

@Yanek12, w technikum wcale poziom nie jest niższy. Oni tam zpier*#@* jak głupi przez
4lata. Tam się jest łatwiej dostać ale skończyć trudniej.


Czyli zakładając że wybiorę się do technikum, będę miał i zawód, i maturę (zakładając że zdam). No i można iść na studia, czyli jakby nie patrząc, technikum jest lepsze, jednak każdy twierdzi że LO bywa lepsze ;P. Jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 20:53, Yanek12 napisał:

Czyli zakładając że wybiorę się do technikum, będę miał i zawód, i maturę (zakładając
że zdam). No i można iść na studia, czyli jakby nie patrząc, technikum jest lepsze, jednak
każdy twierdzi że LO bywa lepsze ;P. Jak to jest ?


Zależy, co chcesz w życiu robić, co Cię kręci.
Opowiedz troszkę o sobie, to zaraz postawię diagnozę... Ba, nawet Ci profil odpowiedni wybiorę, tudzież technikum. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technikum to 4 lata, Lo to 3. Z tym, że w LO zdobędziesz wiedzę teoretyczną, a w technikum praktyczną. Więc zależy na jakie studia idziesz, bo nawet wybierając mat-fiz czy technikum mechaniczne, wiedza na studiach się wyrówna. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie w Toruniu technika mocno upadły, są to jakby szkoły zastępcze dla tych, którzy się nie uczą i nie mają szans aby się dostać do liceum. Czyli reasumując, chodzą tam głównie ludzie z marginesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E, to chyba o zawodówkach mówisz oO. Kiedyś do zawodówek chodzili ''normalni'' ludzie. Tacy, którzy byli pewni co chcą w życiu robić. Z nich wychodzili najlepsi fachowcy. Dziś do zawodówek chodzą buce i kibole. Aczkolwiek sam znam dwóch typków, którzy poszli do zawodówki. O ile jeden z nich jako tako tam pasuje (ale imo jest za fajny :S) to ten drugi totalnie nie. Dostałby się z palcem w dupie do mojej szkoły. Ale poszedł tam, bo ten pierwszy to jego super kumpel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2009 o 20:53, Yanek12 napisał:

Czyli zakładając że wybiorę się do technikum, będę miał i zawód, i maturę (zakładając
że zdam). No i można iść na studia, czyli jakby nie patrząc, technikum jest lepsze, jednak
każdy twierdzi że LO bywa lepsze ;P. Jak to jest ?


Nie. LO jest lepsze, bo w dobrym LO jest lepszy poziom niż w najlepszym technikum :) Problemem jest tylko to, że po LO zmuszony jesteś pójsc na studia albo do szkoły policealnej. Po technikum natomiast od razu możesz zacząc pracę w swoim zawodzie np. byc mechanikiem samochodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale taka prawda, technika upadną tak samo nisko jak zawodówki, już to widzę po swoim mieście, a to pewnie nie jedyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 14:20, Łeber napisał:

Nie wiem jak w innych miastach, ale u mnie w Toruniu technika mocno upadły,

Khem ... nie wiem co masz dokładnie na myśli pisząc że "upadły". Może i jest inaczej, zrobiono parę przetasowań, parę rzeczy się zmieniło ale bez przesady ;-). Nie jest jeszcze aż tak tragicznie. I coś czuję że to do naszego miasta przylgnęło po niesławnej aferze w "budowlance".
>są to jakby

Dnia 04.02.2009 o 14:20, Łeber napisał:

szkoły zastępcze dla tych, którzy się nie uczą i nie mają szans aby się dostać do liceum.

LOL :D. Ja bym powiedział że takie zjawiska to i w każdej szkole się znajdą. Idą tam [ tak mi się wydaje ], ludzie którzy chcą mieć zawód, nie wiedzą gdzie iść i to jest przypadkowa szkoła, chcą mieć i zawód i maturę etc etc. To wcale nie są skupiska wszelkiego menelstwa i cholera wie czego. Nawet w najlepszym LO trafisz na ćpunów i pijaków czy kiboli.

Dnia 04.02.2009 o 14:20, Łeber napisał:

Czyli reasumując, chodzą tam głównie ludzie z marginesu.

No bez przesady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środa minęła tak sobie, czyli zaczęło się od angielskiego.Nic ciekawego się nie działo uzupełnialiśmy jakieś ćwiczenia jak zawsze i tyle... Później matematyka również rozwiązywanie zadań, straszna nuda ;/ Biologia pisaliśmy parę rzeczy do zeszytów itp. Polski mieliśmy zastępstwo z inną panią i na prawie koniec Historia to dopiero była straszna nuda cały czas nam coś tłumaczyła i tłumaczyła kompletnie nic sie nie działo... ;/;/ I na koniec WF graliśmy jak zwykle w siatke ;(( A z drugiego WF zostałem zwolniony ponieważ prowadzę dyskotekę szkolną...
I nic się raczej więcej nie działo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 14:46, KŁEJK napisał:

I coś czuję że to do naszego miasta przylgnęło po niesławnej aferze
w "budowlance".


A co to za afera była xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jeżeli Cię obraziłem. Ale ja porządnych ludzi z techników nie znam. Możliwe, że są tacy jak Ty mówisz, ale ja zdanie wyrobiłem sobie na tych, których poznałem.

PS? Ty też Toruń? Nareszcie znajoma "twarz" na forum z miasta Kopernika. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 15:06, Łeber napisał:

Przepraszam, jeżeli Cię obraziłem.

Nie obraziłeś. Owszem, trafi się tam może i nieco więcej "ludzi ciekawych inaczej" [ choć z tym bywa różnie ], ale ale ... wszystko zależy od człowieka i nie należy generalizować. Ja znam i ludzi po zawodówkach i po liceach, technikach, szkołach policealnych, studiach więc mam niezłe porównanie. I w każdej grupie trafić możesz na idiotę ^_^.
>Ale ja porządnych ludzi z techników nie znam.
Widać mało szukałeś, albo trafiłeś nie na tych co trzeba.
>Możliwe,

Dnia 04.02.2009 o 15:06, Łeber napisał:

PS? Ty też Toruń?

No tak się złożyło ... ;p.

kurczak-AFC => to był żart z tym że nie wiesz "o co biegało" w tamtej aferze jak mniemam?

Ale jeśli naprawdę jesteś aż tak w tyle to pokrótce wyjaśnię ... otóż banda idiotów z "budowlanki" znęcała się nad jednym z nauczycieli ... obrażanie, znęcanie psychiczne, fizyczne ... w tym niesławne zakładanie kosza na śmieci na głowę tudzież inne żałosne zaczepki, nie dość że to robili to jeszcze wszystko nakręcili aparatem i zamieścili w sieci ... a potem sprawa wypłynęła i coś tam się tym debilom dostało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 15:14, KŁEJK napisał:

Widać mało szukałeś, albo trafiłeś nie na tych co trzeba.


To co widzę na Bydgoskim idąc na WF starcza mi w zupełności, co rocznie chyba z 10 uczniów od nas z budy jest tam pobitych, w drodze z WF bądź na. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tej aferze ale nie wiedziałem, że to w Toruniu. W Chorzowie w jednej z zawodówek (te, do której poszło dwóch wspomnianych przeze mnie kumpli), wyrzucili nauczyciela przez okno razem z krzesłem z 1szego piętra. To było dość dawno bo 5lat temu. Ale trzeba mieć we łbie nasrane, żeby coś takiego zrobić :S.

@Łeber, bo jak masz kolegów-pipki w deklach od kufli zamiast okularów to co się dziwisz xD?
A tak poważnie to u mnie, w Katowicach, technika są na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 15:30, kurczak-AFC napisał:

@Łeber, bo jak masz kolegów-pipki w deklach od kufli zamiast okularów to co się dziwisz
xD?
A tak poważnie to u mnie, w Katowicach, technika są na poziomie.


Bynajmniej, u mnie wszyscy w klasie są od 175-209 cm wzrostu, trzech kabanów, jeden trenuje 10 lat karate. Ale jak Cię ucupią samego, to co poradzisz? Gdzie ludzi kupa tam i Herkules dupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować