Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2007 o 20:12, Bartek 93 napisał:

A to moje ocenki :):
Obowiązkowe:
Polski - 5
Angielski - 5
historia - 5
WoS - 6
matematyka - 5
chemia - 4\5
biologia - 4\5
geografia - 4\5
plastyka - 5
muzyka - 6
technika - 5
W-F - 5
Nieobowiązkowe:
Religia - 4
Niemiecki - 3\4 (nie chce mi sie szwargolić, strasznie mnie to wnerwia :D )
PS: W 6 klasie miałem 38pkt za egzaminek
PS2 (Play Station 2:) ) : Jestem w 1 gimnazjum więc nie mam ani fizyki (z moim tatą) ani zinformatyki
(też z nim :) )


Toż to widać kujonek jesteś. Ja chodzę do gimnazjum tzw. językowego. Tam mam przerąbane. Oprócz podstawowych przedmiotów mam 3 razy więcej j.angielskiego niż w normalnym gimn., oraz dodatkowe przedmioty w j.angielskim, tj. chemia, biologia i matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 11:00, Bluray napisał:

Toż to widać kujonek jesteś. Ja chodzę do gimnazjum tzw. językowego. Tam mam przerąbane. Oprócz
podstawowych przedmiotów mam 3 razy więcej j.angielskiego niż w normalnym gimn., oraz dodatkowe
przedmioty w j.angielskim, tj. chemia, biologia i matematyka.


Ciesz się, angielski to podstawa. Ja bym wiele dał, żeby mieć więcej lekcji angielskiego, bez tego nie da rady w dorosłym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kujonek tylko osoba inteligentna umiejąca odpowiednio wykorzystać wiedzę na 3 :)
A co do klasy to sie ciesz że masz taką możliwość bo bez znajomości Angielskiego (wedłóg nałkowców) za 10 lat człowiek będzie kaleką. Ja bym się cieszył jakbym miał taką możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2007 o 11:23, Mroczny Rev napisał:

Ciesz się, angielski to podstawa. Ja bym wiele dał, żeby mieć więcej lekcji angielskiego,
bez tego nie da rady w dorosłym życiu.


Zawsze możesz zapisać się do szkół językowych. Jest ich wiele i są dosyć tanie. Ja sam chodzę do jednej ze szkół językowych, dodatkowo chodzę do klasy językowej w moim gimnazjum. Na zimę będę przymierzał się do FCE, ciekawe jak mi pójdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ale mam fajnie:D moja klasa jedzie na tygodniowa wycieczke na litwe i mam tydzien wolnego bo niestety niemoglem pojechac:/:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 14:34, żyrafa napisał:

heh ale mam fajnie:D moja klasa jedzie na tygodniowa wycieczke na litwe i mam tydzien wolnego
bo niestety niemoglem pojechac:/:D


Fajnie masz, Twoja klasa też :D
Ja tam na żadną zieloną szkołe nie jadę, bo wychowawca nie zgodził się na to. Powiedziała ze jakby tak klasę odchudcić z tych uciążliwych to moze wtedy, ale narazie to by sie wstydziła :/
Do końca roku siedze w szkole :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 16:18, Ktomasz2 napisał:

Też niestety nie jade na zieloną szkołę, ale do końca roku niedaleko.


No niedaleko, ale ciężko. Teraz wystawianie, uzupełnianie ocen, czyli te pytanka, kartkówki, i wszystko podobne. Nie będzie teraz chwili wytchnienia aż tylu. Najgorzej będą mieli Ci którym wychodzi niewiadomo co np 3/4 :/ (w wielu przypadkach ja :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 16:46, Ktomasz2 napisał:

Mi wychodzi 5/6 z informatyki, historii, polskiego, matmy, anglika.


5/6...a powiedz mi w której klasie jestes?
Bo ja jestem w II gim i większość ocen wacha się między 3/4 i pare między 4/5, więc o 5/6 mogę sobie pomarzyć :/
W sumie to w gim trudno o szóstki na świadectwie, jedynie to chyba przez konkursy i prace dodatkowe (które też są rzadkością na ocenę 6 na koinec) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 07:58, Ktomasz2 napisał:

Ja w piątej w podstawówce, wiem, że tam dużo łatwiej.
P.S Z anglika i Informatyti mam 6.


To wszystko wyjaśnia :P Chciałbym móc tak latwo zdobywać ocenki jak w podstawówce (marzenia^^) :P
A pozatym to idę sobie na 9:50 na 5 lekcyjek z czego jedna to wf :) Ale walną mi kartkowkę z mapy Azji na geografii, więc radość dnia dzisiejszgo nieznacznie spada :/ A pozatym to jeszcze wychowawcza (cieżki nauczyciel, ciężka lekcja ^^ ), historia, biologia no i mój ukochany WFik ^^ I do domciu o 14:30 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto z was właśnie kończy gimnazjum i wybiera sie do szkoły gastronomicznej o profilu kucharz? Bo ja 2 lata temu wybrałem ten kierunek i jest fajnie jeśli ktoś lubi gotować to polecam wybrać sie do takiej szkoły :)pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 20:29, mattex napisał:

Kto z was właśnie kończy gimnazjum i wybiera sie do szkoły gastronomicznej o profilu kucharz?
Bo ja 2 lata temu wybrałem ten kierunek i jest fajnie jeśli ktoś lubi gotować to polecam wybrać
sie do takiej szkoły :)pozdro


Gastronomiczna - kucharz, ciekawy kierunek, myślałem nad tym. Gotować nawet lubię, a z podstawowych czynność dostalbym minus 0 ^^ Czy obieranie ziemniakow podchodzi pod podstawowa czynność, która jest tam potrzebna ? :D
I jeżeli mozesz napisz coś więcej, jak przebiegają zajęcia itp. :)

2 zastępstwa + 2 lekcje nieznośne + 1 znośna + 1 ukochana^^ = dzisiejszy dzień szkolny :D
Chemii i Anglika brak (ah...te zielone szkoły ^^), Polski i Matematyka tylko stres, nic wiecej, Historia, nawet fajna, bo nauczyciel umie lekcje prowadzić, no i oczywiście WFik ^^
Zbliża mi się klasówka z graniastosłupów i ostrosłupów a ja tyle rozumiem że...hej :/
Tak samo z Angielskim ale tam jest juz prościej (going to, will), no i z historii z zaborów po powstania (chyba) :/
Ciężko idzie...cieżko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 07:14, wip_01 napisał:

Gastronomiczna - kucharz, ciekawy kierunek, myślałem nad tym. Gotować nawet lubię, a z podstawowych
czynność dostalbym minus 0 ^^ Czy obieranie ziemniakow podchodzi pod podstawowa czynność, która
jest tam potrzebna ? :D
I jeżeli mozesz napisz coś więcej, jak przebiegają zajęcia itp. :)



Tak obieranie ziemniaków należy do podstawowych czynnosci jak samo jak robienie surówek . Ja mam technologie gastronomiczną raz w tygodniu 4 godziny i tam gotujemy rózne potrawy po czym wszystko zjadamy najgorsza jest teoria bo tego jest bardzo duzo no i jeszcze mam przerz jeden dzień praktykę czyli takiej normalnej nauki mam przez 3 dni ale jest fajnie dużo można sie nauczyć :)pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 07:55, mattex napisał:

/i ciachamy post/


Ciekawie brzmi, tylk że będę musiał spobie odpuśc ić chyba :P Nie umiem obierać ziemniaków ^^ ale na szczęście mam jeszcze rok aby się nauczyć :D
"gotujemy rózne potrawy po czym wszystko zjadamy" nie rób mi apetytu dobrze :D
Idąc tu do gastronomika wiażesz swoja przyszłość z kuchnią? Czy może on jest tak narazie aby przemóc 3 lata nauki licealnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje oceny wołają o pomstę do nieba.Mówią,że mógłbym mieć same piątki.Ale leń ze mnie straszliwy..1 Gimnazjum-

Anglik 4
Polak 4
Matma 2/3
Chemia 2/3
Fizyka 3
Plastyka 3/4
W-F 5
Geografia 3/4,ale bardziej 4
Historia 3/4
Religia 4
Technika 4
WOS 4/5

I to by było na tyle.W 2 gimnazjum NAPRAWDĘ się postaram,żeby nie mieć żadnej dwójki...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2007 o 08:06, wip_01 napisał:

> /i ciachamy post/

Ciekawie brzmi, tylk że będę musiał spobie odpuśc ić chyba :P Nie umiem obierać ziemniaków
^^ ale na szczęście mam jeszcze rok aby się nauczyć :D
"gotujemy rózne potrawy po czym wszystko zjadamy" nie rób mi apetytu dobrze :D
Idąc tu do gastronomika wiażesz swoja przyszłość z kuchnią? Czy może on jest tak narazie aby
przemóc 3 lata nauki licealnej :P

Ostatnio gdzieś czytałem art. nt. uczenia w Polsce kucharzy, ponoć niektórzy za warunek zatrudnienia mają, aby dany kucharz nie uczył się na kucharza w Polskiej szkole gastronomicznej - wolą zatrudnic kogoś z pasją, a umiejętnościami mniejszymi.
Ale po gastronomiku droga otwarta na niezły kierunek na studiach jest - technologia żywności i żywienie człowieka, z tego co ostanio mi mówiono, to jak narazie większość osób po tym kierunku na mojej uczelni, znajduje jakieś normalne prace po studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 11:39, Bartek 93 napisał:

... (wedłóg nałkowców)...

Matko kochana! Jak to możliwe, że z polskiego masz 5 na koniec roku? ;>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować