Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2010 o 13:21, MarchewaSoler napisał:

W tym roku mam 35 godzin tygodniowo. Nie byłoby źle, rok temu miałem o jedną mniej, gdyby
nie to, że znowu mam dwie godziny fizyki w tygodniu. Jestem w klasie humanistycznej i
pytam się: po co? Doszła jedna matma, teraz są 4 razy w tygodniu. To już idzie wytrzymać.
Ale w tym roku trzeba już niestety się uczyć, bleeh.

Fizyka to potęgi klucz ! Zresztą sam nie mam lepiej 2h w tym roku, sugerują mi ciężki żywot, w tamtym roku goniłem z copą za gościem jeszcze w czerwcu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 13:21, MarchewaSoler napisał:

W tym roku mam 35 godzin tygodniowo. Nie byłoby źle, rok temu miałem o jedną mniej, gdyby
nie to, że znowu mam dwie godziny fizyki w tygodniu. Jestem w klasie humanistycznej i
pytam się: po co? Doszła jedna matma, teraz są 4 razy w tygodniu. To już idzie wytrzymać.
Ale w tym roku trzeba już niestety się uczyć, bleeh.


Stary, 2h w tygodniu, bo w 3 klasie te przedmioty Ci odpadają ;P, a materiał do zrobienia niestety bądź stety trzeba wykonać. ;) Ja przez zalaną szkołę mam 3 zerówki w tym WF na jednej ;D. Plan ogólnie ma się zmienić chociaż mimo wszystko i tak jest lajtowo. Mam chyba raz 8 lekcji, a w tygodniu raz na drugą lekcję. Przy tym co ma mój kolega (w co ciekawe gorszej szkole w rankingu) 3 razy 10 lekcji, raz 9 i raz 7, to mój plan to pikuś ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2010 o 13:21, MarchewaSoler napisał:

W tym roku mam 35 godzin tygodniowo. Nie byłoby źle, rok temu miałem o jedną mniej, gdyby
nie to, że znowu mam dwie godziny fizyki w tygodniu. Jestem w klasie humanistycznej i
pytam się: po co?


Pewnie dlatego, że jesteś w liceum ogólnokształcącym. A pójście do takiej szkoły ma Cię przygotować do zdania matury na podstawie z KAŻDEGO przedmiotu. Z fizyki również. Profil humanistyczny odpowiada jedynie za to, że będziesz miał polski, historię (może i WOS, zależy dokładnie od szkoły, ale to nie zmienia sensu zdania) w większym wymiarze godzin i wykładane tak, że będziesz w stanie zdać te przedmioty na rozszerzeniu. Nazwa LO do czegoś zobowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh kocham pełne optymizmu powroty do szkoły. Moja klasa dalej niezgrana, wszyscy maja się głęboko w d... Miałem nadzieję, na chociaż nowy start, przecież miało się plany starać w tym roku. A jak to wygląda po kilku dniach? Mam już dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 16:16, Jakli napisał:

Ehh kocham pełne optymizmu powroty do szkoły. Moja klasa dalej niezgrana, wszyscy maja
się głęboko w d... Miałem nadzieję, na chociaż nowy start, przecież miało się plany
starać w tym roku. A jak to wygląda po kilku dniach? Mam już dość.


Mam dokładnie tak samo jak ty.

W wakacje mówiłem sobie ,, W tym roku będę się uczył''''. Byłem tylko 4 razy w szkole na lekcjach i już mam dość i nie chce mi się NIC. Znowu monotonność, od rana do 15 w szkole potem zmęczony psychicznie (nie fizycznie) do domu przychodzisz nic ci się nie chce robić... Nie możesz się doczekać weekendu. Weekend zlatuje tak szybko... I znów to samo w kółko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zdaję maturę. Załóżmy, że uda mi się zdać wszystkie podstawy, które wybiorę. Czy w przyszłym roku będę mógł zdać rozszerzenia, np. angielskiego i matematyki, czy muszę wszystko "załatwić" w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie. Nie tylko wy wstajecie rano do szkoły, nie tylko wy siedzicie w niej kilka dobrych godzin, nie tylko wy jesteście zmęczeni psychicznie. Ale po co to ględzenie? Trzeba zakasać rękawy i zaperniczać, jeżeli chcecie cokolwiek osiągnąć. Mi tam szkole dni lecą tak jak weekend - szybko. Przynajmniej w piątek można gdzieś wypaść, jeszcze ewentualnie w sobotę i dalej zapiernicz całe pięć dni. W przyszłości będziecie chcieli wrócić do szkoły, więc się cieszcie tym czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 19:50, Budep napisał:

W przyszłości będziecie chcieli
wrócić do szkoły, więc się cieszcie tym czasem.


o w życiu ;]
pójdziecie na studia, zobaczycie, jak fajnie być studentem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja miałem zamiar w nowym roku uczyć się intensywniej niż w poprzednim, ale uznałem że takie deklaracje nie są za dużo warte, przynajmniej w moim przypadku. :) Dlatego postanowiłem podejść do sprawy od nieco innej strony, i już na wakacjach przypominałem sobie materiał. Jak na razie jest nieźle, co prawda po kilku godzinach w szkole człowiek może już lekko zasypiać, ale cóż poradzić. W domu oprócz nauki przypominam sobie czasem materiał z roku poprzedniego plus nauka rzeczy ze szkołą nie związanych, więc czasu wolnego za bardzo nie ma. W sumie nie narzekam, lata mi to czy są wakacje czy nie (przez tą naukę nie rozleniwiłem się tak przez te 2 miesiące ;]).

I ubolewam jedynie nad tym, że nie jest już tak ciepło i pogodnie, przez co co raz mniej okazji na wypady na rowerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do większości typowych narzekań w tym temacie zdążyłem się przyzwyczaić ale jak widać cały czas jestem zaskakiwany. Po pierwsze co może być AŻ TAK męczącego psychicznie [ w ogóle wiecie co to jest męka psychiczna czy tylko tak upiększacie swoje opisy ? ] żeby na to tak narzekać? Po drugie zupełnie nie rozumiem jak można biadolić w stylu "łolaboga ja muszę wstać o siódmej rano!!1111" -.- [ jeszcze jestem w stanie zrozumieć osoby które dojeżdżają do szkoły z innych miast lub wsi bo to jest dopiero męczarnia ]. A już na sam koniec - bardzo zabawne jest to jak piszecie że macie zajęcia do 15 czy 16stej i zero czasu dla siebie ble ble ble - piszą to w większości przypadków gimnazjaliście i ludzie z LO - ja chodziłem swego czasu do technikum - miałem dużo więcej zajęć niż w LO + praktyki i jakoś znajdowałem czas i na szkołę [ a prymusem nigdy nie byłem, tym bardziej kujonem a już zwłaszcza w techu ] i na kompa i na inne zajęcia. Łatwo nie było ale tak jojczyć? Może nie tyle za parę lat będziecie chcieli wrócić do szkoły [ wrócić tam? nevah! ] co będziecie się śmiać z tamtych "problemów" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że będziemy chcieli wrócić do tych problemów nie znaczy że teraz jest łatwiej. Naukowo zostało udowodnione, że z biegiem czasu idealizujemy przeszłość. To że zatęsknimy nie znaczy, że było lepiej, inaczej tak, lepiej nie zawsze.
Co do biadolenia, że wcześnie trzeba wstać, późno lekcje i mało czasu wolnego. A co w tym dziwnego? Sam do szkoły dojeżdżam godzinę, na szczęście najwcześniej mam na 8, ale znam osoby które mają na 7.05 i wiem że muszą wyjść przed 6 co znaczy wstać koło 5. Sam wstaję o 6, lekcje zazwyczaj mam do 15.20. Potem codziennie zajęcia dodatkowe, powrót do domu 1 godzina. Obiad, lekcje, nauka zależnie od materiału kończę o 22 albo i w nocy. Nawet 8 godzin nie wyśpię, więc co tu mówić o wolnym czasie. Sam wybrałem sobie dobrą szkołę, wiedziałem na co się piszę, ale miło jest sobie pomarudzić ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Jestem w pierwszej klasie X LO w Toruniu. Klasa ma profil ekonomiczno-politechniczny, więc rozszerzone przedmioty to angielski, matematyka, geografia i fizyka. Wczoraj dowiedziałem się, że nie będę mógł zdawać matury z angielskiego na poziomie rozszerzonym. Muszę ją zdawać podobno na poziomie dwujęzycznym. Trochę to dziwne, bo mam rozszerzony angielski a mam wybór między podstawą, a dwujęzycznym. Podobno wprowadzili jakieś nowe przepisy czy coś. W każdym razie moje pytanie brzmi: Dlaczego ta matura się nazywa dwujęzyczna? Będzie po polsku i po angielsku czy jak? Czy jest o wiele trudniejsza? Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przygotowując się do tego typu egzaminu?

Pytam o to teraz, bo chcę się dowiedzieć jak najszybciej, a najbliższą okazję będę miał dopiero we wtorek, a to zagadnienie strasznie mnie martwi. :(

Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wklepać w google, jak ten tekst Cię nie usatysfakcjonuje to masz jeszcze kupę linków w googlach pod hasłem "matura dwujęzyczna".
http://www.szkolaeuropejska.pl/?q=304

W sumie to ciekawe, że tak teraz będzie, szkoda, bo chciałem zdawać rozszerzony angielski, a to ma być jeszcze trudniejsze... No nic, to wszystko się tak szybko zmienia, że może przez te 2 lata coś jeszcze innego wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 14:02, Markush napisał:

Wystarczyło wklepać w google, jak ten tekst Cię nie usatysfakcjonuje to masz jeszcze
kupę linków w googlach pod hasłem "matura dwujęzyczna".


No właśnie jakoś szukałem, ale informacji odnośnie matury dwujęzycznej dla obecnych klas I nie mogłem znaleść. Ostatnio jakieś zmiany powprowadzali. A tak poza tym to ten informator na stronie ktorej mi podałeś nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj się złożyło, nie miałem dwóch dodatkowych lekcji i skończyłem lekcje po godzinie. Na dodatek wpadły mi jeszcze 2x5 z kartkówek(historia i angielski) i jak na razie mam pięć ocen, pięć piątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Pisałem niedawno, że moja klasa jest totalnie niezgrana i nagle część wychodzi z inicjatywą by pojechać na 4dniową wycieczkę. Czyżby przełom ;P?

Edit: Profil wojskowy? o.O Pewno sporo WFów o charakterze biegania w czymś na kształt munduru oraz dużo PO ;D. Chociaż kto ich tam wie ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam uczniowie? :D

Ja dzisiaj poraz pierwszy mialem do czynienia z systemem USOS i tak sobie plan na studia ulozylem, ze wtorek mam wolny, w piatek tylko IT. Cwiczenia mam w czwartek, wiec ogolnie rzecz ujmujac wlacznie z weekendem bedzie 5 dni nicnierobstwa w tygodniu, jako ze poniedzialek i sroda to same wyklady. :D

Poki co zapowiada sie to obiecujaco, zobaczymy jak wyjdzie w praniu. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować