Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dziś wychowawca oświadczył, że w tym tygodniu mamy dostarczyć oświadczenie o możliwości wykonywania zawodu i kartę zdrowia do szkolnej pielęgniarki. Problem jest w tym, ze kiedy wychodziłem z gimnazjum to nie dostałem żadnej karty zdrowia i mam tylko to oświadczenie. Wie ktoś gdzie powinienem się udać, lub co w takim razie zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 18:39, SongoX napisał:

Dziś wychowawca oświadczył, że w tym tygodniu mamy dostarczyć oświadczenie o możliwości
wykonywania zawodu i kartę zdrowia do szkolnej pielęgniarki. Problem jest w tym, ze kiedy
wychodziłem z gimnazjum to nie dostałem żadnej karty zdrowia i mam tylko to oświadczenie.
Wie ktoś gdzie powinienem się udać, lub co w takim razie zrobić?


Idź do tego gimnazjum do sekretariatu i powiedz, że nie oddali Ci Twojej karty zdrowia, muszą Ci ją zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 18:41, Isildur napisał:

Idź do tego gimnazjum do sekretariatu i powiedz, że nie oddali Ci Twojej karty zdrowia,
muszą Ci ją zwrócić.


Tak mi ktoś właśnie mówił i chciałem się upewnić. Wielkie dzięki za pomoc. Widać jutro będę musiał się zwolnić z dwóch pierwszych lekcji i tam się udać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 19:22, Kolumbiadek napisał:

Czy z takimi ocenami mogę się dostać na profil technik-informatyk? Oczywiście chodzi
o szkołę średnią.
Inf - 6
mat- 3
fiz - 3
tech - 4
dodatkowo
Pol - 4/5
J.ang - 4/5


Zależy to też od szkoły i egzaminu gimnazjalnego. Ale wydaje mi się, że z matmy i fizy trochę za słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 19:43, zerohunter napisał:

Ee, będąc w tym wieku powinieneś wiedzieć że oceny to nie wszytko;]
Poza tym fizyka mu tam chyba nie potrzebna...

To tak jak z pieniędzmi, ponoć szczęścia nie dają, ale sporo ułatwiają życie. Z ta fizyką nie wiem na pewno jestem w LO i na nietypowym humanie, więc się dokładnie nie orientuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz się bez problemu, chyba że to jakaś "elytarna" szkoła, gdzie powiedzą, że jeśli nie masz wbudowanego w mózg kalkulatora, to Cię nie przyjmą. Nie wiem, od czego zależą Twoje oceny z matmy (zły nauczyciel, lenistwo czy po prostu słabo Ci to idzie), ale na tym profilu będzie potrzebna dobra znajomość tego przedmiotu.

@zerohunter - będzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś przytoczyć znaczenie słowa '''' profesjonalizmy '''' w stylu naukowym ? Nie mam na myśli słowa profesjonalizm a właśnie profesjonalizmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 13:54, przemas94 napisał:

Siemanko.

Jestem w pierwszej klasie X LO w Toruniu.

Szkoła mi znana, strzelam - imienia Stefana Banacha? Planuję w przyszłości uczyć się w tym liceum - duża trudność dostania się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Hmm jedyne co naprawdę trzeba ogarniać to matematyka, i u mnie(czyt. w mojej szkole) bardzo się tego pilnuje, reszta to już jak tam chcesz, z fizyki "prawie" same cienkie bolki u nas są, do tego angielskie jest mile widziane (do zwykłego angola dojdzie ci jeszcze zawodowy), a reszta wedle uznania. Sam miałem na świadectwie(3g) 2 albo 3 z informatyki, a na drugim papierku 140 punktów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby mi ktoś opisać metodę dobierania współczynników w chemii ? Konkretnie jak te współczynniki się dobiera. Obecnie w szkole przerabiamy węglowodory, więc potrzebna mi ta wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 17:33, MSPRISON napisał:

Witam. Czy mógłby mi ktoś opisać metodę dobierania współczynników w chemii ? Konkretnie
jak te współczynniki się dobiera. Obecnie w szkole przerabiamy węglowodory, więc potrzebna
mi ta wiedza.

Chodzi Ci o to ,ze po jednej i drugiej ( prawej i lewej ) stronie ma być tyle samo ,np. wodorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość ważne pytanie dla osób które uczęszczały do techników bądź szkół policealnych a być może zetknęły się z taką sytuacją.

Wiadomo że na zakończenie pisze się tak zwany egzamin zawodowy. Za niepodejście [ tu nie jestem pewien ] / niezaliczenie go nie otrzymuje się tytułu zawodowego ale można powtarzać próbę zaliczenia trzykrotnie w rocznych odstępach [ o ile nic się nie zmieniło od ostatniego razu a raczej nie ]. Pytanie - czy można jakoś załatwić z dyrekcją by na przykład nie podchodzić do egzaminu w danym miesiącu a przesunąć sobie zaliczenie o pół roku [ sesje egzaminacyjne z tego co wiem są w styczniu i maju lub czerwcu ] by nie czekać aż roku? Słyszał ktoś może o takim przypadku lub wie jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje się do Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Czy ktoś ma może jakieś materiały lub dobre książki ? Interesowałby mnie jeszcze jakiś poradnik jak napisać kazus. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe ja nie mogę hehe Jestem w klasie maturalnej. Dzisiaj ostatnią lekcję mieliśmy mieć ze znienawidzoną przez całą grupę nauczycielką (nawet nauczyciele mają ją za chamówe - są nawet tacy, którzy się z tą opinią niespecjalnie kryją). Do lekcji jednak nie doszło. Na przerwie do klasy "wpuściliśmy" szczura i poszliśmy w długą. Jutro będzie się działo... :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Właśnie wpadłem w dość pesymistyczny nastrój, gdyż uświadomiłem sobie, że mimo robienia codziennie matur z matematyki, testów i ćwiczeń z angielskiego, notatek oraz wypracowań z polskiego, a także nauki WOSu i tak w sumie wychodzi, że się uczę beznadziejnie, bo mam same jedynki z historii, dopuszczające z biologii i chemii oraz słabe 3 z niemieckiego (na który właśnie uczę się słówek, nie wiadomo po co w zasadzie, niemniej jutro mam sprawdzian...). To nie jest jakiś paradoks, że w klasie maturalnej, gdzie zależy mi na głównie 4 przedmiotach - i na nich się skupiłem w 100% - wymaga się ode mnie, abym uczył się czegoś, co w maju wcale nie będzie mi potrzebne? I potem tyle się mówi o tym, jaki to bogaty jest program nauczania w szkole polskiej, bo przecież to powód do dumy - szkoda tylko, że w życiu głównie sukces osiągają specjaliści, a nie ludzie, którzy wiedzą wszystko o wszystkim, a w gruncie rzeczy są do niczego...
I potem się dziwimy, że mamy tak zatrważająco "wysoki" poziom w Polsce, po prostu cudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i PIEC dni wolnego :))) w sumie sroda nie do konca, bo idziemy klasa tylko do teatru, ale lekcji nie ma (swoja droga wczoraj tez bylismy w teatrze, a dwa tygodnie wczesniej w kinie), do tego jeszcze w listopadzie dwa razy do kina idziemy, raz z wychowawczynia (obiecala nam, z czego nie jest zadowolona :P), i drugi raz w ramach lekcji na Hubble 3D + jakis wyklad z astrofizyki po ang. (tutaj bedziemy szli z jakas klasa jeszcze). No i w tym miesiacu przypada 90-lecie szkoly, wiec przez dwa dni nie bedzie lekcji ;) za to trzeba bedzie nawet do 17 pracowac m.in. przy remontowaniu szkoly (robotnicy nie kwapia sie do pracy, wiekszosc czasu bawia sie balonikami albo popijaja herbatniki herbata ;])
Czasem przydaje sie taka odskocznia od nauki, bo przy 4 przedmiotach rozszerzonych jest duzy zapiernicz :/ Ze sprawdzianow z matmy i histy wiekszosc klasy ma 1... ja tez czasem, ale taka sobie wybralem szkole, bede sie musial wiecej uczyc. >.<
Ale za to w czwartek i piatek juz mam sprawdziany, z gegry z ostatnich kilku tyg., z matmy poprawa sprawdziany z algebry i troche trudnawych zadan zwiazanych z trojkatem Pascala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować