Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2010 o 14:10, Jcl napisał:

Z jakiej paki macie wtorek wolny? oO


Na studiach też wtorek wolny, przynajmniej u mnie;)
Ale kij z tym bo i tak we wtorki nie mam w ogóle zajęć więc mi to rybka, szkoda, że 1 listopada nie jest we wtorek to i pon i śr daliby wolną a wtedy własnie mam zajęcia;P

A wolne we wtorek jest po to żeby ludzie mieszkający na stancjach/w akademiku mieli kiedy wrócić z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wtorek wolny z tego względu np., bo kiedy niektóre szkoły nie miały lekcji w piątek, dzień po Dniu Nauczyciela, to moja szkoła miała lekcje, a teraz postanowiła zrobić wolny wtorek. P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, to w większości liceów i podstawówek/gimnazjum wtorek po Wszystkich Świętych jest dniem wolnym, w technikach na przykład już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 19:41, PJ_MW napisał:

Z tego co się orientuje, to w większości liceów /ciach/ wtorek po Wszystkich Świętych jest dniem wolnym /ciach/.


I akurat mnie się trafiło przynależenie do mniejszości, hip hip hurra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 19:44, maciekstaar napisał:

> Z tego co się orientuje, to w większości liceów /ciach/ wtorek po Wszystkich Świętych
jest dniem wolnym /ciach/.

I akurat mnie się trafiło przynależenie do mniejszości, hip hip hurra.


Pociesz się tym, że nie jesteś sam. I''m with ya. Pytanie do tych którzy pojutrze mają wolne. Odrabialiście ten dzień jakoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam Twoją radość, bo ja do niej też należę :). Na pocieszenie jednak dla uczniów techników, piątek po 11 listopada będzie również dla nich dniem wolnym od szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Odrabialiście ten dzień jakoś ?

Raczej wątpię. Pamiętam, że w zeszłym roku święta przypadały przeważnie w soboty/niedziele, więc myślę, że w tym roku nie będziemy musieli odrabiać tych dwóch dodatkowych wolnych dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. wychowawca mówił, że moja szkoła (technikum) ma do wykorzystania 9 dni wolnego i sama sobie ustala, które to będą dni w roku. Trzy oczywiście zawsze przymusowo wypadają, wtedy kiedy klasy maturalne zdaję egzamin dojrzałości, oczywiście nie idą wtedy klasy młodsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 21:44, PJ_MW napisał:

No to pogratulować wychowawcy, takie rozwiązanie wydaje mi się najlepsze spośród wszystkich
możliwych.


Jest nawet spoko, poza tym, że nie umie dobrze wytłumaczyć i nauczyć elektrotechniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, to już trochę gorzej, bo słyszałem, że to jeden z ważniejszych(w skali zależnej od wybranego profilu oczywiście) przedmiotów w technikum, tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do dni wolnych, z tego co zrozumiałem w szkole- w tym roku wyszło rozporządzenie, iż dyrektor każdej szkoły ma X wolnych dni, które może do woli rozdysponować na określone terminy, w tym także matury.

Dla przykładu miałem wolne w piątek po dniu nauczyciela, zaś we wtorek idę normalnie do szkoły. Co bardziej mnie smuci, z informacji które do mnie dobiegły - w piątek (12 listopada) po Święcie Niepodległości idę do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnia chyba tą sytuację do końca. Fajnie też, że w niektórych szkołach(np. SongoXa) to sami uczniowie decydują o ich rozdysponowaniu.
BTW. Gdzie Ty chodzisz, jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 22:04, milten6 napisał:

Dla przykładu miałem wolne w piątek po dniu nauczyciela, zaś we wtorek idę normalnie
do szkoły. Co bardziej mnie smuci, z informacji które do mnie dobiegły - w piątek (12
listopada) po Święcie Niepodległości idę do szkoły.


Taaa ja też idę tego dnia i na dodatek mam wtedy, kolokwium z Analizy Matematycznej. Na szczęście 15 listopada mamy dzień rektorski, więc są wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować