Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2010 o 21:50, Tyler_D napisał:

Widzę że w twoim temacie skierowano cię tutaj - i to całkiem słusznie. Ale co do pytań
dotyczących zadań domowych to do nich jest ten temat. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=7451&u=9357
I tam jak sądzę szybciej uzyskasz pomoc.



Ok dzięki :) , nie no widziałem że tutaj jakieś rozwiązania czy coś są to pomyślałem że przy okazji napiszę :p , a tamten temat z prawami , to założyłem , bo w wyszukiwarce szukałem coś o prawach ze szkoły itp. dlatego nie znalazłem tego tematu :) ,

Dzięki za pomoc :) , i jestem Ciekaw jak to wszystko rozegrać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak mnie wkurzył system szkolnictwa, który teraz obowiązuje (czyli zakuwaj np. na Techniku informatyku przez 2 lata na początku biologie, bo to przecież ci się przyda :/ ), że wymyśliłem sobie takie coś:

Jakby uczniowie na początku roku mogli sobie wybierać zajęcia na które chcą uczęszczać (z puli godzin, które muszą zużyć, osobna pula na obowiązkowe przedmioty (będące obowiązkowo na maturze) np. 12h i nieobowiązkowe (nie będące na maturze) np. 23h. Uczeń by sobie ustalał, że chce np. 3h j. polskiego, 5h mat i 4h j. ang, a system by go umieszczał na takich zajęciach, aby nagle się nie znalazł gdzieś do przodu z materiałem. Tak samo z nieobowiązkowymi przedmiotami... Co o tym myślicie (jest to lekko inspirowane systemem z Hogwartu, lol:)?

EDIT: oczywiście to jest takie niedopracowane, bo tylko w głowie powstało, ale czy mogłoby się udać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbys uczyl sie w systemie IB (International Baccalaureate), to bys nie musial uczyc sie tego, czego nie chcesz, tam wybierasz sobie 6 przedmiotow (z podst. lub rozsz., co najmniej 3 rozsz.) i tylko tego sie uczysz przez dwa lata :)
U mnie w szkole moge sobie cos takiego wybrac na przyszly rok, ale jest baardzo ciezko (sporo znajomych narzekalo/narzeka ;))
W sumie teraz bym byl w tej klasie, gdyby nie to, ze w Polsce ten system jest dostosowany do systemu polskiego, tj. konczysz go w wieku 19 lat, jak w PL, a nie za granica.

P.S. a za granica, w niektorych lepszych szkolach (np. amerykanskich) uczysz sie czesto tego co lubisz/z czego jestes dobry, zeby sie nie marnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi tam ze do 19 roku życia (i tak jestem w technikum to wychodzi na to samo). Szkoda, że nie mam dostępu do takiego systemu, bo te przedmioty które lubię to ogarniam, lecz tych, które nie lubię... to nie lubię (powiedz mi, jak to jest, że na Techniku Informatyku najbardziej przerażającym przedmiotem wg. całej klasy jest Biologia, bo tam babka najbardziej ciśnie O_o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj, moze jest w Twoim miescie? Prywatne, albo panstwowe?

Co do biologii........... nie przypominaj mi tego przedmiotu. Ostatnio polowa klasy wlazla do sali na przerwie, poogladala sobie sprawdziany, pani weszla i CALEJ klasie (tym, ktorzy byli w drugiej czesci szkoly i nic nie widzieli takze) po DWOCH jedynkach (za czesc ang. i polska)...... Przez to moge nie zdac z biologii >.< Mialem srednia z bioli 2.5, teraz 1.75 :))
Jestem zdenerwowany za ta zbiorowa odpowiedzialnosc, oczywiscie bylem u wychowawczyni, ta byla (jak to zwykle bywa) po stroni p. od biologii i "nic nie moze zrobic". Bedzie zebranie, to wysylam rodzica, moze da sie te oceny cofnac, jak nie to ide do pani dyrektor... A jak nie to wyzej. Jest to szkola panstwowa, moze glowy poleca? ;]

Ale najtrudniejszym przedmiotem jest chyba matma (z nasza wychowawczynia)- polowa klasy zagrozona.
I historia - podobnie (wystarczy blad ortograficzny - o co przy angielskich i lacinskich nazwach wlasnych nietrudno, by uwalic zadanie). Fizyka wydawala mi sie trudna z poczatku, ale jakosc wyciagam te mocne 3+ :P
Wiecej nie, bo (pomimo dobrych wynikow) nie zadowalam pani wystarczajaco (za malo pisze obliczen, wyprowadzania wzorow......).
A teraz pora konczyc posta, bo z matmy zostaly mi jeszcze zadania =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u nas z biologią? Wszyscy dokładnie wiedzą, że wszystkie klasy w I roku ciśnie, żeby zrobić przesiew... Z resztą, na 35 osób w klasie 19 jest zagrożonych (nie tylko z bioli, także z matmy, chemii, ale co dziwne nie z przedmiotów techniczno-zawodowych O_o).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2010 o 01:27, kuba9876543210 napisał:

Przesiew.. czyli podejscie, jak mojego psora od historii ;]
ciagle powtarza, ze szkola srednia nie jest obowiazkowa, ze trzeba bylo inna szkole wybrac,
etc. xD



to samo będą ci powtarzać na studiach tylko częściej i bardziej dobitnie;P
Szczególnie na pierwszym roku pamiętam katowali nas tymi tekstami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, ze powiedziales... wiem czego sie spodziewac :D

- - -
btw. nie jestem z niczego zagrozony juz zagrozony :-]
a byly trzy przedmioty: biologia, historia i nawet matma. Na szczescie poprawilem troche rzeczy, rodzice nie musza isc jutro do szkoly niczego podpisywac. ;)
Ciekawe czy chociac srednia 3,5 wyciagne, cos obijam sie w tym roku :P W zeszlym bylo az 4.8 (ale inna szola, inne kryteria oceniania, teraz zeby zaliczyc trzeba miec > 51 %).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście takie przedmioty jak plastyka, technika, czy inna muzyka nie traktuję zbyt poważnie, są, bo są, czasami nawet mogą podwyższyć średnią, ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 22:01, PJ_MW napisał:

Ja osobiście takie przedmioty jak plastyka, technika, czy inna muzyka nie traktuję zbyt
poważnie, są, bo są, czasami nawet mogą podwyższyć średnią, ale nic poza tym.


ciekawe, czy znajdzie się tutaj jakaś osoba, która do plastyki, muzyki i techniki doda taką matmę, j. polski, biologię, geografię... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 22:01, PJ_MW napisał:

Ja osobiście takie przedmioty jak plastyka, technika, czy inna muzyka nie traktuję zbyt
poważnie, są, bo są, czasami nawet mogą podwyższyć średnią, ale nic poza tym.


Pojdziesz sobie na studia techniczne czyli inzynierskie to zobaczysz jak bardzo ci sie przyda rysunek techniczny i ogolnie myslenie przestrzenne. Na takiej glupiej plastyce mozna sobie powoli to wyrabiac. Chyba, ze masz w planach jakas socjologie lub cos w tym stylu to juz sam nie wiem... Co do muzyki to coz... trzeba wszystkiego sprobowac sie pouczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 16:48, chomik39 napisał:

ciekawe, czy znajdzie się tutaj jakaś osoba, która do plastyki, muzyki i techniki doda
taką matmę, j. polski, biologię, geografię... :]

Tych przedmiotów nie warto nie traktować zbyt poważnie, sami wiecie czym to grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 16:56, pawelck91 napisał:

Pojdziesz sobie na studia techniczne czyli inzynierskie to zobaczysz jak bardzo ci sie
przyda rysunek techniczny i ogolnie myslenie przestrzenne. Na takiej glupiej plastyce
mozna sobie powoli to wyrabiac. Chyba, ze masz w planach jakas socjologie lub cos w tym
stylu to juz sam nie wiem... Co do muzyki to coz... trzeba wszystkiego sprobowac sie
pouczyc :)


Tutaj chyba bym się akurat nie zgodził bo po doświadczeniach z moimi znajomymi i u mnie na polibudzie, widzę, że geometria wykreślna ma się nijak do zdolności plastycznych. No może przy typowym rysunku technicznym już zdecydowanie bardziej sama perspektywa się przydaje i wyobraźnia, ale czy to bezpośrednio od plastyki za młodu? Równie dobrze może być chyba od klocków Lego ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować