Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2011 o 17:20, Markush napisał:

Faktycznie w tym roku jakoś wcześnie te egzaminy, w tamtym roku chyba w maju były.

Zawsze są w kwietniu, tylko około 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


To było takie sarkastyczne, retoryczne pytanie po zobaczeniu "skączyliśmy". ;]

Po co w gimnazjum wszyscy nauczyciele chcą omawiać Quo Vadis, chociaż w liceum też to będzie się omawiało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2011 o 18:17, Markush napisał:

Po co w gimnazjum wszyscy nauczyciele chcą omawiać Quo Vadis, chociaż w liceum też to
będzie się omawiało?


Nie wszyscy. Moja nauczycielka nawet o tym nie wspominała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie mam problem. Uczę się w gimnazjum, w tym języka (pfu) nimieckiego. W 1 i 2 klasie gimnazjum miałem z niemieckiego 5 na koniec roku. W tym na półrocze dostałem 3. W drugim półroczu (obecnym) jest jeszcze gorzej. Dostałem 1 za ćwiczenia. Pani od niemieckiego ma wypadek samochodowy, nie ma jej przez miesiąc (ma wrócić w przyszłym tygodniu ale wtedy są testy). Dostaję kartkę z ocenami. Rubyka "j. niemiecki" oceny: 1,1. Nie wiem za co mam tę dugą jedynkę, a chcę mieć 4 na koniec roku (nigdy nie miałem z niczego 3 i chcę chociaż do końca gimnazjum tę passę utrzymać). I moje pytanie. Czy wie ktoś na co się mogę powołać, co zrobić? Z 2 gołymi jedynami ciężko 3 mieć na koniec roku, a ja chcę 4. Mam nadzieję że z tą drugą jedynką to jakaś pomyłka czy coś... Jeśli tak nie będzie to proszę o wszystkie pomysły, które mi mogą pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2011 o 14:27, HeadMaaaster napisał:

(ma wrócić w przyszłym tygodniu ale wtedy są testy)

A co to po testach się już nie uczymy? Pierwsze słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nauczycielka wróci to idź do niej i zapytaj o poprawę ćwiczeń i o tą jedynkę. Jak będzie pytała na lekcji zgłoś się na ochotnika oczywiście się wcześniej nauczywszy. Zapytaj też czy możesz zrobić coś dodatkowego, np: gazetkę do jej sali albo cuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ktoś może do liceum o profilu wos-angielski lub geografia-matematyka? Warto czy lepiej iść na coś innego? Nauki z geografii i wosu jest dużo(przy rozszerzeniu)? Zastanawiam się właśnie nad wyborem szkoły i zainteresowały mnie te 2 kierunki nie licząc mat-fiz które mnie lekko odstrasza ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 00:14, Orionov napisał:

Chodzi ktoś może do liceum o profilu wos-angielski lub geografia-matematyka? Warto czy
lepiej iść na coś innego? Nauki z geografii i wosu jest dużo(przy rozszerzeniu)? Zastanawiam
się właśnie nad wyborem szkoły i zainteresowały mnie te 2 kierunki nie licząc mat-fiz
które mnie lekko odstrasza ;x

Nie jeden Ci powie, że licea profilowane to gówna ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 00:15, nightfaler napisał:

Nie jeden Ci powie, że licea profilowane to gówna ;3


Tia, ale ze względu na moje niezdecydowanie do technikum raczej nie pójdę. Co prawda rozważam profil techniuk obsługi turystycznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geografia i wos nie dadzą Ci wielkich perspektyw przy wyborze kierunku studiów. wszelkie humany, wosy i pseudoprzyrodnicze śmiecie są o kant tyłka rozbić (mówi Ci to osoba, która była w humanie).
Idź na mat-fiz albo biol-chem, przynajmniej się czegoś nauczysz, zaufaj mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 14:49, Daelor napisał:

Geografia i wos nie dadzą Ci wielkich perspektyw przy wyborze kierunku studiów. wszelkie
humany, wosy i pseudoprzyrodnicze śmiecie są o kant tyłka rozbić (mówi Ci to osoba, która
była w humanie).
Idź na mat-fiz albo biol-chem, przynajmniej się czegoś nauczysz, zaufaj mi.

Może cieniasem byłeś , to teraz krytykujesz te przedmioty/kierunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 14:49, Daelor napisał:

Geografia i wos nie dadzą Ci wielkich perspektyw przy wyborze kierunku studiów. wszelkie
humany, wosy i pseudoprzyrodnicze śmiecie są o kant tyłka rozbić (mówi Ci to osoba, która
była w humanie).
Idź na mat-fiz albo biol-chem, przynajmniej się czegoś nauczysz, zaufaj mi.


No wiadomo, że kierunki humanistyczne nie dają dużych perspektyw, ale ciągnie mnie do kierunków typu stosunki międzynarodowe, zarządzanie państwem, ale niestety są podobno coraz bardziej oblegane. Ogólnie jeżeli chodzi o ten mat-fiz to nie wiem czy podołam, bo nie jestem orłem z tych przedmiotów. A o bio-chem to nawet nie myślę. W mojej szkole jest tak żałosny poziom jeżeli chodzi o biologię, że musiałbym nadrabiać całe gimnazjum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2011 o 15:42, Orionov napisał:

No wiadomo, że kierunki humanistyczne nie dają dużych perspektyw, ale ciągnie mnie do
kierunków typu stosunki międzynarodowe, zarządzanie państwem, ale niestety są podobno
coraz bardziej oblegane.


Są coraz bardziej oblegane, bo coraz więcej jest humanistów, którzy nic nie umieją (znów mówię z własnego doświadczenia). To samo wszelkie politologie i pedagogiki.
Wybierz taki profil, który da Ci jakieś perspektywy.

Eff3ctiv3 -> zieeew, słabo, próbuj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 razy Ci się jeszcze zmieni. U mnie w gimnazjum biologia stała na dobrym poziomie a i tak miałem ostro przez całe liceum. Idź na profil na którym są przedmioty coś dające - biologia, chemia, fizyka, matma. Iście na typowy hum to 3 lata zmarnowane. I tak potem o wszyskim decyduje matura. O ile polski, wos czy gegre nadgonisz w trzeciej klasie to matme czy chemie będzie Ci ciężko.

Tak czy owak będziesz przez dwa lata marudził "a mogłem iść na xxx", jednak przy wyborze przedmiotów maturalnych zobaczysz o ile będzie Ci łatwiej.

Z tego co piszesz wydaje mi się, że najłatwiej będzie Ci na mat-geo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak... Ale wypadałoby się już trochę zastanawiać nad wyborem. Może zdecyduję się jednak na ten mat-fiz, chociaż pewnie ostateczną decyzję podejmę po otrzymaniu wyników z egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do klasy lingwistycznej plus informatyka (rozszerzona). Jakie studia będą w sam raz dla mnie? Interesuje się informatyką, no i językiem angielskim. Tylko nie wiem za bardzo co będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście jestem w pierwszej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować