Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2012 o 17:33, Ponury666 napisał:

/.../


W tym sęk, że nie mam nic do ludzi, którzy chcą mieć wysoką średnią, ale się na to uczą i zdają to za pierwszym razem. A jak ściągają, na dodatek przy poprawie, to dla mnie nie ma to kompletnego sensu. Jeszcze się tym chwalić? Przecież to godne pożałowania jest. Zachowują się w każdym stopniu nie uczciwie, nawet do lubianych przez siebie nauczycieli. Skoro widzą, że nauczyciel ma do nich szacunek, to po co go okłamują.
To samo jest w sporcie, robią wszystko by wygrać, zero uczciwości. Nie wiem, dla mnie sport to bardzo ważna sprawa, uczciwa wygrana sprawia mi niesamowitą przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakieś info odnośnie wyników egzaminów gimnazjalnych 2012?

22 czerwca, czyli jutro mają być wyniki na stronie WWW a do szkół kiedy przyjdą wyniki? Też jutro? Czy w przyszłym tygodniu?

A może się coś zmieniło?

Edit

Znalazłem już info, zobaczcie :
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/630701,Egzamin-gimnazjalny-2012-Szumilas-zadowolona


Nie mogę się już doczekać wyników ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2012 o 19:07, Lukasz924 napisał:

chcę zrobic zdjecia do legitymacji na studia, jak sie ubrać?? w koszule? czy biały podkoszulek
wystarczy?


Raczej koszula, chociaż znajomy ma w indeksie zdjęcie w pomarańczowym podkoszulku i nikt problemów nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam wyniki i jestem mega wkurzony, ponieważ bardzo uwalili mnie na polskim:

Polski - 63%
Matma - 23%
Angielski podstawowy - 80%
Angielski rozszerzony - 55%
Przyrodnicze - 54%
Historia i WOS - 85%

Z polskiego liczyłem na 80%, a dostałem zaledwie 63%. Co najciekawsze, po swoich przeliczeniach doszedłem, że z pisania na 12 możliwych punktów dali mi jedynie 4.... Wkurzyło mnie to, bo zawsze z pisania dostawałem maxa, a tutaj nawet połowy nie mam.... Ale po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że pewnie dlatego dostałem mniej punktów, ponieważ nie wpasowałem się w klucz, co jest kompletną głupotą.

Po przeliczeniu na punkty, mam 62/100. Słabo, ale cóż zrobić... Doliczając oceny w najlepszym razie mam 117 punktów, w najgorszym 101. Zobaczymy jak to będzie, mam nadzieję, że w pierwszym terminie do jakiegoś liceum się dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2012 o 09:45, laki13 napisał:

Ja już mam wyniki i jestem mega wkurzony, ponieważ bardzo uwalili mnie na polskim:

Polski - 63%
Matma - 23%
Angielski podstawowy - 80%
Angielski rozszerzony - 55%
Przyrodnicze - 54%
Historia i WOS - 85%

Z polskiego liczyłem na 80%, a dostałem zaledwie 63%. Co najciekawsze, po swoich przeliczeniach
doszedłem, że z pisania na 12 możliwych punktów dali mi jedynie 4.... Wkurzyło mnie to,
bo zawsze z pisania dostawałem maxa, a tutaj nawet połowy nie mam.... Ale po przemyśleniu
doszedłem do wniosku, że pewnie dlatego dostałem mniej punktów, ponieważ nie wpasowałem
się w klucz, co jest kompletną głupotą.

Po przeliczeniu na punkty, mam 62/100. Słabo, ale cóż zrobić... Doliczając oceny w najlepszym
razie mam 117 punktów, w najgorszym 101. Zobaczymy jak to będzie, mam nadzieję, że w
pierwszym terminie do jakiegoś liceum się dostanę.


Przeczytałem do końca. Nieważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2012 o 08:52, Lukasz924 napisał:

kiedy bedą podane wyniki matur w internecie? jutro od połnocy??


Zależy od OKE. Część umożliwia sprawdzenie wyników już od połnocy, część po południu. Przynajmniej tak było rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dostałem się do liceum z czego jestem bardzo zadowolony :D

i mam pytanie do was , bo zlozylem tam podanie i 3zdj na poczatku czerwca, potem po zakonczeniu roku szkolnego dalem oryginal swiadectwa i wynikow egz. gimnazjalnego i karte zdrowia i czy teraz jak oglosili liste zakwalifikowanych do szkoly i ja sie dostalem to juz nic nie musze robic? czy musze jeszcze leciec do szkoly i potwierdzic "chec nauki w szkole"? czy juz po prostu moge miec to w tylku i we wrzesniu ruszam do szkoly?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2012 o 20:37, Nieznajomosc napisał:

ciach


IMHO, jak dałeś im oryginał to nie trzeba już nic robić, bo to szkoła, do której się dostałeś musi mieć takie dokumenty.

Jak masz jakieś wątpliwości, to najlepiej zadzwonić do tego liceum i się zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam przyjęcia do szkół? Ja dostałem się do swojej wymarzonej szkoły czyt. szkoły pierwszego wyboru ;) Jestem tym bardzo zaskoczony, bo za bardzo na to nie liczyłem. Szkoda tylko, że dostałem się do tej klasy gdzie za bardzo nie chciałem iść (pol-geogr-niem), bo niemiecki mnie przeraża. Cieszę się jednak i tak, że mnie przyjęli tam gdzie najbardziej chciałem ;) Mam jednak pytanie do zorientowanych: jak mam niemiecki w profilu to jednak będę miał możliwość wyboru angielskiego na maturze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 03:58, laki13 napisał:

Mam jednak pytanie do zorientowanych: jak mam niemiecki w profilu to jednak
będę miał możliwość wyboru angielskiego na maturze?

Tak, możesz.
A co to w ogóle jest za pomysł robić profil pol-geo-niem ? Do jakich studiów to przygotowuje ? Turystyki i rekreacji ? Wszystkie porządniejsze kierunki skorelowane z geografią łączą się również z matematyką. Z kolei studia typowo humanistyczne nie wymagają wiedzy z zakresu geografii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2012 o 03:58, laki13 napisał:

No i jak tam przyjęcia do szkół? Ja dostałem się do swojej wymarzonej szkoły czyt. szkoły
pierwszego wyboru ;) Jestem tym bardzo zaskoczony, bo za bardzo na to nie liczyłem.
Szkoda tylko, że dostałem się do tej klasy gdzie za bardzo nie chciałem iść (pol-geogr-niem),
bo niemiecki mnie przeraża. Cieszę się jednak i tak, że mnie przyjęli tam gdzie najbardziej
chciałem ;) Mam jednak pytanie do zorientowanych: jak mam niemiecki w profilu to jednak
będę miał możliwość wyboru angielskiego na maturze?


Co do klasy to pewnie będziesz mógł się przepisać na początku roku do klasy która cię najbardziej interesowała. Przynajmniej u mnie tak zrobiło sporo ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam spis podręczników do kl. 1 liceum i spis jest taki sam dla wszystkich profili.

Jak ja mam profil społeczno-prawny z rozszerzonym wosem, historią i geografią

to mam kupić ksiązki do w/w przedmiotów z dopiskiem "zakres rozszerzony" tak?

Bo np. do geografii właśnie są dwa podręczniki o tym samym tytule z dopiskiem "zakres podstawowy" i "zakres rozszerzony"

a do historii jest tylko podręcznik z dopiskiem zakres podstawowy o co chodzi? :d

i przedmiotu o nazwie WOS nie mam wg. na tym spisie, jedynie mam WOK (wiedza o kulturze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj sie z kupnem. We wrześniu okaże się że połowa nie będzie wymagana, a w paźdzerniku, że bez drugiej da sie żyć. Chyba, że należysz do osób ktore lubią czerpać wiedzę z podręczników to bierz głownie to co masz profilowe. Jednak i tak notatki od ładnych i inteligentnych koleżanek > jakikolwiek podręcznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 00:31, Evertsen_Dante napisał:

Bez przesady to nie są studia tylko liceum :)

No tak, ale w liceum też nie zaszkodzi, do matury będzie mial jak będą fajne :d Niech sie uczy jak załatwiać sobie notatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ;). Ja również dostałem się do szkoły pierwszego wyboru, tylko że nie do liceum, a do technikum na profil technik-elektronik (w ogóle dostałem się do klasy pod patronatem Politechniki Gdańskiej, ciekawe czy faktycznie to będzie jakaś różnica pomiędzy klasą pod patronatem, a klasą bez patronatu. Przekonamy się dopiero ;-] ). Miałem też cichą nadzieję, że ominie mnie nauka języka niemieckiego, ale jednak dalej się go uczyć będę. Tragedii w sumie nie ma, bylebym tylko trafił na jakiegoś sensownego nauczyciela, a nie na takiego, jakiego miałem w gimnazjum -_- (Inna sprawa, że sam z siebie też nie byłem nastawiony do nauki tego języka, no ale...) Tylko jedna rzecz mnie lekko przeraża, a mianowicie dojazd. Kurka, bedąc przyzwyczajonym do wychodzenia z domu 7:50-7:55, mając lekcję na godzinę 8, trudno będzie mi się przestawić na to, że będę do szkoły dojeżdżał ok. godziny czasu (Autobus, potem SKM, potem 10 minut z buta)... Ale trudno, taką szkołę wybrałem, "to mam" ;]

PS: Szkoda tylko też, że w mojej klasie według listy będzie 0 dziewczyn (Na inny profil jest ok. 5 dziewczyn, do rozdzielenia na dwie klasy). Ale jak już wcześniej wspomniałem - "Taką szkołę wybrałem, to mam" ;]
PS2: Ale za to będę popylał po szkole w gustownym mundurku! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować