Zaloguj się, aby obserwować  
Kuaczor

Polska Partia Piratów

131 postów w tym temacie

Niedawno mój brat z 2 kolegami postanowił założyć polską partie piratów.

Celem parti jest:
Zmiana aktualnego stanu prawnego oraz świadomości obywateli Rzeczpospolitej Polskiej w materii prawa autorskiego i pokrewnych. Czują sie także mocno związani z ideą wykorzystania Wolnego Oprogramowania w edukacji i administracji, ideą Wolnych podręczników szkolnych i wspieranie tych idei jest ich głównym celem

Chcą walczyć o tanie:
Oprogramowanie
Podreczniki
Wstep na różne wystawy,przedstawienia teatralne itp

Oficjalna strona projektu:
http://www.dzwon.net/piraci/index.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w mojej szkole grupa kolegów założyła Partię Piwożłopów. Cele to oczywiście piwo :)) Od razu się rozpadła, bo kto by chciał tylko piwa. Cele bardzo dobre, ale PiS też miało pmysły i chyba wiemy co się dzieje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa. tanie oprogramowanie jakby to wprowadzili nie było by żadnej dystrybucji programów w polsce... Myślcie człowiek który pracuje 4 lata nad jakimś programem też chce dostać za swoją prace kase, jak chcesz tak bardzo to sam napisz program i udostępnij go za darmo.... Jak dla mnie strasznie głupia inicjatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak o tanie oprogramowanie to słusznie. M$ za dużo kasy ciagnie na zwykłego Office 2003 i na system Windows XP
Jakos ludzie tworzą darmowe systemy LINUX lepszy od XP a darmowy Open Office podobny do Office darmowy. Gdzie tu rozsadek. I jeszcze tyle kasy od 1500złdo 400zł.

A podręczniki też powinny być tanie. Niektóre osoby nie stać na podręczniki i co.
Mam kolege z klasy który nie ma podręczników jak wiecie sami ma problemy finansowe i go nie stać. A nauczyciele zmuszaja go do kupna. Lub kserowania ksiazdki jak wiecie kserowanie jest nielegalne. Czyli nauczyciele zmuszają do piractwa ksiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:03, Gibon91 napisał:

No to nie widze problemu używaj darmowego oprogramowania, kto cie zmusza do używania windowsa?
Co do książek to się zgadzam.



Ale to opragramowanie to głównie dla szkół itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:01, Filip92 napisał:

Tak o tanie oprogramowanie to słusznie. M$ za dużo kasy ciagnie na zwykłego Office 2003 i na
system Windows XP
Jakos ludzie tworzą darmowe systemy LINUX lepszy od XP a darmowy Open Office podobny do Office
darmowy. Gdzie tu rozsadek. I jeszcze tyle kasy od 1500złdo 400zł.


Nazywamy to wolnym rynkiem. Idea jest stosunkowo prosta: nie podoba się to nie kupuj. Nie tobie mówić za ile MS ma sprzedawać swoje produkty.

To, że szkoły powinny przejść na Open Source jest jak najbardziej słuszne, tyle ,że co to ma wspólnego z piractwem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:00, Gibon91 napisał:

Taaa. tanie oprogramowanie jakby to wprowadzili nie było by żadnej dystrybucji programów w
polsce... Myślcie człowiek który pracuje 4 lata nad jakimś programem też chce dostać za swoją
prace kase, jak chcesz tak bardzo to sam napisz program i udostępnij go za darmo.... Jak dla
mnie strasznie głupia inicjatywa


Wiesz człowiek który tworzy linuxa nie dostaje za to wogle kasy, a jakoś żyje.
90% polaków ma pirackie oprogramowanie, jakby zniżyć cene oprogramowania to by wiecej polaków go używało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić nazwę partii, bo może wprowadzać w błąd. Co innego tanie podręczniki, a co innego kradizone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:14, Szympek napisał:

Wiesz człowiek który tworzy linuxa nie dostaje za to wogle kasy, a jakoś żyje.


Ale zazwyczaj ludzie pracują za pieniądze - tak robią w Microsoft. Nie można oczekiwać że wszystko dostanie się za darmo, i że za darmo ktoś będzie pracował.

Dnia 06.08.2006 o 12:14, Szympek napisał:

90% polaków ma pirackie oprogramowanie, jakby zniżyć cene oprogramowania to by wiecej polaków
go używało.


Ceny ustala producent i raczej żadne płacze i krzyki tego nie zmienią. On wydaje pieniądze na stworzenie oprogramowania a potem chce na nim zarobić - to proste.

PS: Popratrz tylko ile powstaje programów podobnych do tych od Microsoft: Linuks, Open Office - nie chcesz kupować drogiego oprogramowania to możesz zainstalować to darmowe - to proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:15, Filip92 napisał:

A jak cos jest bardzo drogie i bardzo chce to mieć mam to ukraśc se sklepu a moze kupic u pirata.
Hmmmm.. ..


Ani jedno ani drugie. Nie jest ci to niezbędne to życia więc możesz sobie odpuścić. Nie zawsze dostaje się w życiu to co chcemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:14, Szympek napisał:

Wiesz człowiek który tworzy linuxa nie dostaje za to wogle kasy, a jakoś żyje.
90% polaków ma pirackie oprogramowanie, jakby zniżyć cene oprogramowania to by wiecej polaków
go używało.

Już mówiłem używaj linuxa, a jak by w polsce było oprogramowanie tańsze to ludzie kupowali by w polsce i sprzedawali za granice, bo jak wiadomo oprogramowanie microsoftu jest wielojęzyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:20, Filip92 napisał:

Ale czy to ma sens dawać takie drogie rzeczy. ten M$ tylko im kasa w głowie


Oni najpierw muszą zainwestować a potem na tym zarobić. Skoro ponoszą duże koszty produkcji to muszą ustalić duże ceny. Dla mnie to jest proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 12:16, GanD napisał:

Proponuję zmienić nazwę partii, bo może wprowadzać w błąd. Co innego tanie podręczniki, a co
innego kradizone :P


Z takimi propozycjami to nei do mnie tylko do brata ( mail: partiapiratow@interia.pl lub gg:1092310)

A taka nazwa jest aby wzbudzić zainteresowanie bo raczej nikt by sie nei zainteresował jakby partia miała nazwe:
Tanie Podreczniki.

Odrazy dam link do artykułu o tej parti:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,39516,wid,8433274,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować