Zaloguj się, aby obserwować  
Kuaczor

Polska Partia Piratów

131 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2006 o 20:56, SD4HJ napisał:

jjjjjjjjjjjjjjjest juz taki temat!


sry nie przeczytalem 1 posta jest to temat o czym innym najwyrazniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 15:59, Seldon napisał:

Wróć. Piszesz o alternatywach, o Linusiu etc. a za chwilę wyjeżdżasz ze słówkiem monopol ??
Gdzie tu monopol ?? Wina MS ,że developerzy wolą korzystać z DX niż odpowiedników pod linuksa
?? MS zatrudnia ponad 70 000 ludzi. Kupując system masz prawo oczekiwać darmowej pomocy technicznej
upgrade''ów etc. MS jako firma mająca przynosić zysk musi bulić za marketing, rozwój nowych
technologii itd. Nie mówię ,że Winda jest tania , bo jak na polskie warunki jest dużym wydatkiem.
Tyle ,ze ze względu na ilość sprzedawych oryginałow producenci tak naprawdę mają gdzieś polskie
warunki.
Ceny są dostosowane do USA, starej UE itd. a jak ktoś zarabia np. 60 000 $ rocznie , to wydanie
np. 200 $ raz na 7 lat to raczej nie tragedia.


tu nie chodzi o to ze producenci wola popularniejszy system i wina to microsoftu, chodzi mi o takie praktyki jak ze wspomnianą Vistą. sztuczne zawyżanie wymagań itp, choć nie jest to konieczne - tylko po to by zmusic klienta do kupna softu/sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2006 o 17:05, AgayKhan napisał:

> No coś ty ?? Tak bez right clicka ?? To nie uchodzi ;)
Znajomy ma Maka. I jako ciekawostkę podam, iż jakiś te Apple dziwne. Dają mu ( tego już za
grosz nie kumam) , nowe MacOSX-y za friko. On się tłumaczy, że Apple tak lubi nauczycieli (
jakoby dostają nowe wersję za friko), ale on coś kręci.

Pewnie że tak :D maki mają już chyba zainstalowany system i płacisz za niego w cenie sprzętu. Zresztą firmowe PC-ty też mają już OS-a - windowsa lub linuxa i płacisz po prostu za zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 13:03, tymuś napisał:

tu nie chodzi o to ze producenci wola popularniejszy system i wina to microsoftu, chodzi mi
o takie praktyki jak ze wspomnianą Vistą. sztuczne zawyżanie wymagań itp, choć nie jest to
konieczne - tylko po to by zmusic klienta do kupna softu/sprzętu.



Czyli producenci samochodów które dużo palą mają umowę z koncernami naftowymi ?? ;)

Ludzie, monopol polega na dążeniu do pozastania jedynym w swojej kategorii na rynku. MS nie zawyża sztucznie wymagań, tylko próbuje przyciągnąć użytnowników, tym co najbardziej rzuca się w oczy : bajerami graficznymi, które, owszem, zżerają zasoby jak smok. Tyle ,że najprawdopodobnie da się to spokojnie wyłączyć, np. gry chodzą pod Vistą czasem lepiej niż pod XP, poczytajcie temat o becie. XP''eka też można tak odpicować ,że będzie śpiewał, tańczył, przytupywał zajmując przy tym kosmiczną ilość zasobów sprzętowych. Sama obecność ugruntowanej pozycji Mac''ów i stale zwiększającej się społeczności Linuxa świadczy o tym ,ze monopol MS to takie straszenie dzieci. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 14:18, Seldon napisał:

Czyli producenci samochodów które dużo palą mają umowę z koncernami naftowymi ?? ;)



dokładnie, tak jest. projekty samochodów na wodór od lat kurzą sie w szufladach, bo gdyby weszły na rynek posiadaczom naftowych imperiów wszystko zawaliłoby się na głowę.

co do visty nie powiesz mi chyba że sztuczne pogorszanie obrazu na monitorach NIE-HDTV jest w porządku?? przecież to jest oczywisty zabieg mający zmusić uzytkownika do kupienia monitora HDTV. inaczej jest w przypadku konsol nextgenowych - tam faktycznie monitor HDTV jest potrzebny, rożnica w takim GRAW jest ogromna. ale takie kombinacje jak opisana wyżej to po prostu działanie na szkode konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 16:53, tymuś napisał:

dokładnie, tak jest. projekty samochodów na wodór od lat kurzą sie w szufladach, bo gdyby weszły
na rynek posiadaczom naftowych imperiów wszystko zawaliłoby się na głowę.


Od projektu do realizacji czasem droga jest bardzo długa. No ale to nie jest temat o motoryzacji.

Dnia 07.08.2006 o 16:53, tymuś napisał:

co do visty nie powiesz mi chyba że sztuczne pogorszanie obrazu na monitorach NIE-HDTV jest
w porządku?? przecież to jest oczywisty zabieg mający zmusić uzytkownika do kupienia monitora
HDTV.


Heh, za to już podziękuj piratom,a nie MS. To o czym mówisz to kwestia zabezpieczeń PVP-OPM wprowadzonych na wyraźnie polecenie przemysłu filmowego.
MS miał do wyboru ,albo filmy będą oglądali tylko ci z monitorem dostosowanym do tej technologii , albo nie będzie oglądał nikt.

Tyle ,że nie wiem o co tyle krzyku , bo z tego co kojarzę ma to dotyczyć wyłącznie HD DVD i pokrewnych, czyli standartowe płytki DVD będą działać normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to niech wydadzą wersję sysa taką dla graczy max extrime super stabilność a wygląd góra win 98 bez żadnych bajerów i innych nie powiem czym już :) w tańszej wersji bo już przecież bez dodatków
a co do visty będzie droga jak cholera ale oczywiście tma będzie się płacić za półprzeźroczysty pasek start czy ładne ikonki żenada poprostu... co do xp normalnie z 1,5gb zxajmuje po wywalenia połowy śmieci z wina zostaje nam ok 500mb to chyba duza różnica po co M$ robi tyle różnych niepotrzebnych śmieci i potem zawyża koszty obetnie takie różne bajery i odrazu sys będzie kosztował 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windowsa mozna tez okroic z wielu pierdow ktorych sie ien uzywa:P ja bym chetnie kupil winde bez IE, OE, czy innych rzeczy ktorych nie uzywam, ale niestety... A sama dzialalnosc partii piratow, bedzie ciekawa nawet ze wzgledow informacyjnych, nie mowiac juz o kilku postulatach, gdzie rzeczy finansowane z pieniedzy panstwa, powinny byc ogolno dostepne dla ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiecie ideę Partii Piratów?? Ja wiele czytałem, i powiem, że mi się to podoba;) Piractwo nie jest złe. Każdy jest w połowie piratem, a stajesz się pełnym gdy rozdajesz ściągnięte gry lub swoje kupione;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować