• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
RaV

Przyklejone tematy CD Projektu

Pytanie

Czy mozna by było zrobić tak by tematy przyklejone założone przez CDP dawały się odklejać? Ja mam już trochę swoich własnych przyklejonych, a z tych CDP-owych nie zawsze korzystam.

Mogłyby się domyślnie pojawiać jako przyklejone by zainteresować swoją obecnością ALE niech "ptaszek" nie bedzie szary tylko normalny z możliwością jego odfajkowania....

Nie widzę sensu bym miał cały czas przyklejony temat pt "Jesteś tu pierwszy raz? Zapraszamy do tego wątku!" skoro na forum już jestem od dawna - podobnie nie interesują mnie przyklejane tematy CDP dotyczące gier, których nawet nie mam zamiaru kupić a teraz "zaśmiecają" mi tylko widok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

29 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie ma takiej możliwości.
Zresztą na każdym Forum pojawiają się tematy przyklejone na stałe przez Administratorów.
W nich poruszane są najważniejsze w danym okresie sprawy.

Niemożliwość odklejenia ma na celu zwrócenie uwagi. Tematów jest tak mało, że nie zaśmiecają aż tak widoku (raptem 4...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 06.08.2006 o 17:03, -Rafał- napisał:


Nie widzę sensu bym miał cały czas przyklejony temat pt "Jesteś tu pierwszy raz? Zapraszamy
do tego wątku!" skoro na forum już jestem od dawna


Akurat ten temat jest chyba najważniejszy z przyklejonych i nie chodzi tu o Ciebie, czy Mnie, ale o nowych użytkowników forum. Niektórzy nie znając zasad uzytkowania forum dowiedzą się wszystkiego w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 17:05, RobeN napisał:

Zresztą na każdym Forum pojawiają się tematy przyklejone na stałe przez Administratorów.


Tak - ale na forum CDP jest jedno forum "tematyczne" i zgromadzone jest tu wszystko w postaci jednego widoku - jednym słowem groch z kapustą - na innych forach jest "przyjaśniejszy" widok.

Poza tym rozumiem ze teamty o grach się zmieniają - ale równie dobrze mógłbym się zapytać akurat przyklejane są te a nie inne?

Dnia 06.08.2006 o 17:05, RobeN napisał:

W nich poruszane są najważniejsze w danym okresie sprawy.


"w danym okresie" - popatrz na temat o którym wspomniałem - wątpię by on był "tymczasowy"...

Dnia 06.08.2006 o 17:05, RobeN napisał:

Niemożliwość odklejenia ma na celu zwrócenie uwagi. Tematów jest tak mało, że nie zaśmiecają
aż tak widoku (raptem 4...)


Nie bywam zbyt czesto na forum dlatego by sledzić tematy ktore mnie interesują przypinam je sobie. Mam ich dośc sporo, co w sumie daje mi efekt przysłowiowej sztangi (moje tematy) na ktorej siada motylek (tematy CDP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 17:06, Seqiu napisał:

Akurat ten temat jest chyba najważniejszy z przyklejonych i nie chodzi tu o Ciebie, czy Mnie,
ale o nowych użytkowników forum. Niektórzy nie znając zasad uzytkowania forum dowiedzą się
wszystkiego w tym temacie.


Przeczytaj uważnie to co napisałem :) Ja nie chcę jego odklejenia - chcę tylko MOŻLIWOŚCI odklejenia dla konkretnego użytkownika - domyślnie temat byłby przyklejony ale każdy z osobna użytkownik powinien mieć możliwość go SOBIE (prywatnie) odkleić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

4 tematy nie zaćmią "SPORO TEMATÓW" ;)

Temat Różowy nie jest przejściowy i jest jeden - 1<4<<<SPORO

Zatem nie widzę problemu.

Kolejną rzeczą jest to, że możesz wyłączyć sobie dane kategorie - komentarze czy Free-Style.

Jeśli jakiś temat jest nie w swojej kategorii zawsze możesz zgłosić się do Moderatorów z prośbą o ewentualną zmianę kategorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 17:18, -Rafał- napisał:

Przeczytaj uważnie to co napisałem :) Ja nie chcę jego odklejenia - chcę tylko MOŻLIWOŚCI odklejenia
dla konkretnego użytkownika - domyślnie temat byłby przyklejony ale każdy z osobna użytkownik
powinien mieć możliwość go SOBIE (prywatnie) odkleić...


Możliwość odklejenia spowodowałaby w ogóle utratę sensu przyklejenia na "stałę" - czyli zwrócenia uwagi na dany temat.

Oczywiście w dalszym ciągu pomijamy Różowy Wątek, który jest jedynym w swoim rodzaju => tam również i Ty możesz się wypowiadać i pomagać początkującym użytkownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do ilości - to to o czym mówiłem: sztanga + motylek = niby nic ale daje we znaki.. był taki czas ze tematy przyklejone już nie miescily mi sie na jednej stronie (gdyby nie było motylka - byłoby wciąż OK)

Dnia 06.08.2006 o 17:19, RobeN napisał:

Kolejną rzeczą jest to, że możesz wyłączyć sobie dane kategorie - komentarze czy Free-Style.

Jeśli jakiś temat jest nie w swojej kategorii zawsze możesz zgłosić się do Moderatorów z prośbą
o ewentualną zmianę kategorii.


To nie jest rozwiązanie, bowiem interesują mnie tematy ze wszystkich kategorii - w każdej z nich potrafię znaleźć coś ciekawego.

Jedyną możliwością byłoby wprowadzenie kategorii "przyklejone tematy CDP" :P
Choć i TU miałbym wątpliwości bowiem tutaj też CZASEM znajdę coś interesującego więc wyłaczenie tej kategorii na stałe też odpadałoby.. :(

Dnia 06.08.2006 o 17:19, RobeN napisał:

Możliwość odklejenia spowodowałaby w ogóle utratę sensu przyklejenia na "stałę" - czyli zwrócenia uwagi na dany temat.


Ale to chyba o to chodzi? W tematach przyklejonych sens jest by pojawily się na gorze - ale gdy użytkownika nie interesuje dany temat to i tak do niego nie bedzie zaglądał - po co ma więc byc przyklejany ponownie w dalszym czasie? Uwaga ZOSTAŁA(by) zwrocona - temat BYŁ(by) przyklejony na początku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ee tam 4 tematy na samej górze w ogóle mi nie przeszkadzają, co tu tak panikować? Jak ktoś jest zgryźliwy i musi wszędzie wyszukać dziury w całym to wszędzie tą dziurę znajdzie...
Mimo wszystko wchodząc na forum HeroesV (Angielsko języczne ) Jak ja zobaczyłem ten śmietnik pod podpisami użytkowników tych reklam spamów to dzięki ale to po prostu dla mnie to jeden wielki Spam! Nasze gramowe forum jest najlepsze! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 17:44, -Rafał- napisał:

Co do ilości - to to o czym mówiłem: sztanga + motylek = niby nic ale daje we znaki.. był taki
czas ze tematy przyklejone już nie miescily mi sie na jednej stronie (gdyby nie było motylka
- byłoby wciąż OK)


?? Na stronie mieści się może maxylamnie 50 postów + przyklejone tematy w liczbie do iluśtam (chyba ze 100) czyli około 150, gdzie zawsze jest 50 zwykłych + reszta przyklejonych - nie ważne czy masz przyklejonych 0 czy 100 i tak masz jeszcze 50 zwykłych.

Dnia 06.08.2006 o 17:44, -Rafał- napisał:

> Kolejną rzeczą jest to, że możesz wyłączyć sobie dane kategorie - komentarze czy Free-Style.

Jedyną możliwością byłoby wprowadzenie kategorii "przyklejone tematy CDP" :P
Choć i TU miałbym wątpliwości bowiem tutaj też CZASEM znajdę coś interesującego więc wyłaczenie
tej kategorii na stałe też odpadałoby.. :(


> Możliwość odklejenia spowodowałaby w ogóle utratę sensu przyklejenia na "stałę" - czyli
zwrócenia uwagi na dany temat.

Ale to chyba o to chodzi? W tematach przyklejonych sens jest by pojawily się na gorze - ale
gdy użytkownika nie interesuje dany temat to i tak do niego nie bedzie zaglądał - po co ma
więc byc przyklejany ponownie w dalszym czasie? Uwaga ZOSTAŁA(by) zwrocona - temat BYŁ(by)
przyklejony na początku..


Ale nie da się tego załatwić prosto, gdyż każdy mógłby sobie odchaczyć Przyklejony przez CDP temat i wówczas to przyklejanie straciłoby Sens.

Moim zdaniem na innych Forach jest podobnie. Np. na PurePC gdzie w kategorii NF4 są przyklejone tematy o płytach czy procach które w ogóle mnie nie interesują, albo FA które znam na pamięć. Niemniej jednak przyklejone są i mają być.

W zasadzie i tak na tym forum przynajmniej da się przyklejać wątki "własne", gdzie na innych tego często nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 17:21, RobeN napisał:

Możliwość odklejenia spowodowałaby w ogóle utratę sensu przyklejenia na "stałę" - czyli zwrócenia
uwagi na dany temat.


Nie zgadzam sie. Mnie naprawde nie jet potrzebna informacja o tym co zawiera wydanie Rise of Nations, ani z jakimi problemami stykaja sie jego uzytkownicy. Ja tam po prostu nie zagladam, podobnie jak nie zagladam do watku o pomocy technicznej, ani o "pierwszym razie". One mi tylko zawadzaja.

Powinno byc tak jak pisze Rafal i co zreszta sam juz postulowalem - jest cos waznego to przyklejaja, ale niech dadza mozliwosc odklejenia.

Do autora watku - sprawa jest raczej przegrana - kilka razy skladalem taka sama propozycje i nikt z CDP tego nie skomentowal. Natomiast chyba zauwazyli problem, bo pilnuja, by przyklejonych watkow nie bylo wiecej niz 4 (i nie mniej niz 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja absolutnie jestem za tym pomyslem. Nie do konca usmiecha mi sie przyklejenie na stele tematu Rise Of Nations. Rozumeim przyklejenie tematu technicznego, ale Rise Of Nations...? Nie obchodzi mnei to w ogole. Temat techniczny teoretynie powinien interesowac kazdego (choc ja chyba nigdy tam nei zajzalem). Poza tym to, ze na innych forach jest tak, ze narzucaja to, co masz meic przyklejone, czy tutaj musi byc tak samo? Wystarczy dac nam ta mozliwosc. Domyslne przyklejanie tematu jest naprawde dobrym rozwiazaniem pod warunkiem, ze bedziemy mogli go odznaczyc. Moja uwaga zostanie zwrocona na ten temat i tyle. Za kazdym razem kiedy wchodze na forum patrze tylko, czy nie pojawilo sie cos nowego. Bo po co Rise Of Nations ma zwracac moja uwage (choc w sumei slabo zwraca za setnym razem), jesli juz zdazylem stwierdzic, ze mnei to nie interesuje? Poza tym przeciez nie wszyscy skorzystaja z tej funkcji, a ja chcuialbym po prostu meic taka mozliwosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zgadzam się z Wiadromanem. Powinno sie przyklejać tylko NAJWAZNIEJSZE tematy (takie jak czat gram.pl i ten temat dla nowych użytkowników), a nie tematy o konkretnej grze (nawet gdy jest ona hitem). Przecież doświadczeni użytkowni i tak sobie go wyszukają, a nowi dowiedza czegoś na ten temat w temacie dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

CDP przykleja dla Nich najważniejsze tematy, tak jak na każdym innym forum się robi.
Jest to normalne i Nie Przeszkadza, bo tych tematów jest Bardzo Mało.

Zobaczcie tu (2ogłoszenia + 7tematów=9przyklejonych)+brak możliwości przyklejania samemu:
http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=70

czy może tu (5przyklejonych+brak możliwości przyklejania samemu):
http://www.dfi-street.com/forum/forumdisplay.php?s=&f=33&page=1&pp=25&sort=lastpost&order=desc&daysprune=-1&threadcate%20gory=NF4+Expert

I tu (1ogłoszenie + 4tematy=5przyklejonych)+brak możliwości przyklejania samemu:
http://forums.guru3d.com/forumdisplay.php?f=9

Jak widać Wszędzie się Przykleja - i najczęściej to co Administratorzy uznają za Ważne, i nigdzie samemu się nie Odkleja, a i prawie nigdzie ma się możliwość Przyklejania Własnego.

Zatem cieszmy się, że na Gram są tylko 4 przyklejone i że mamy możliwość sami sobie poprzyklejać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uważam, że za duże halo robią użytkownicy z odklejaniem tych tematów. Z tą kwestią zetknąłem się już w kilku różnych wątkach. Sam mam przyklejonych 17 własnych tematów i te dodatkowe 4 od CDP nie robią praktycznie żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na każdym Forum NOWOŚĆ jest w dziale przyklejonym. Zauważcie, że i H5 było przyklejone jak i WoW - ale Wszystkei zostały odklejone z biegiem czasu. Naturalna kolej rzeczy. Nic nadzwyczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I jeszcze jedno - kiedy ustawię sobie przeglądarkę Poniżej Koszmarnych 4 Przyklejonych Wątków i odświeżę stronę, to i tak mam Poniżej Koszmarnych 4 Przyklejonych Wątków, więc już w ogóle nie rozumiem...

Jeśli tak patrzeć to jeszcze gruby pasek Gram.pl oraz belka z działami i wyszukiwaniem a także pasek Forum/Sklep/Pomoc też przeszkadzają strasznie i niemiłosiernie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 17:55, RobeN napisał:

??


Pisałem o stronie "ekranowej" - na forum przebywam jak pisałem rzadko ale przebywam bowiem kupuję gry CDP. Moja "zwykła" wizyta wygląda następująco - klikam na bookmarka w którym mam zakładki z wieloma forami po czym kolejno każda z nich przelatuję wzrokiem i kasuję jeśli nie widzę nic ciekawego.

Dnia 06.08.2006 o 17:55, RobeN napisał:

Ale nie da się tego załatwić prosto, gdyż każdy mógłby sobie odchaczyć Przyklejony przez CDP
temat i wówczas to przyklejanie straciłoby Sens.


Tak, ale odhaczyłby tylko DLA SIEBIE - inni wciąż by go widzieli jako przyklejony (na takiej samej zasadzie jak inne tematy) widzieliby do czasu kiedy sami by go sobie odhaczyli...

Więc podsumowując - CDP mógłby wprowadzać tematy DOMYŚLNIE widoczne jako przyklejone przez wszystkich użytkoników i każdy użytkownik musiałby go dopiero ręcznie sobie odhaczyć.

Dnia 06.08.2006 o 17:55, RobeN napisał:

(przykłady tematów z innych for)


Ja się z tym wszystkim zgadzam ALE wszystkie przykłady jakie podales to fora na ktorych istnieje coś takiego jak "działy" - ja nie miałbym NIC przeciwko gdyby temat "o nowych na forum" byłby przyklejony np. w dziale "dla początkujących", albo temat o grze RoN w dziale o grach RTS *WRAZ* z innymi tematami o innych grach (choć z drugiej strony w dalszym ciągu nie widzę sensu przyklejania tematu o jednej z gier - już lepiej przykleić temat Z LINKAMI do tematów o grach).

Dnia 06.08.2006 o 17:55, RobeN napisał:

W zasadzie i tak na tym forum przynajmniej da się przyklejać wątki "własne", gdzie na innych
tego często nie ma.

(...)

Dnia 06.08.2006 o 17:55, RobeN napisał:

Zatym cieszmy się, że na Gram są tylko 4 przyklejone i że mamy możliwość sami sobie poprzyklejać.


Przyklejanie tematów na tym forum pełni rolę "działu" - działu, który każdy uzytkownik sam sobie komponuje by miał lepszą orientację - śmiem twierdzić iż przyklejanie na forum CDP jes ABSOLUTNIE potrzebne by móc w miarę sprawnie korzystać z forum - nie jest to zatem coś "na plus" a jedynie "warunek konieczny" by tu jako tako się połapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 18:21, RobeN napisał:

I jeszcze jedno - kiedy ustawię sobie przeglądarkę Poniżej Koszmarnych 4 Przyklejonych Wątków
i odświeżę stronę, to i tak mam Poniżej Koszmarnych 4 Przyklejonych Wątków, więc już w ogóle
nie rozumiem...


To jeszcze mi powiedz jak ustawić bookmarka zeby strona pokazywała się cały czas poniżej tych czterech tematów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 18:39, -Rafał- napisał:

Tak, ale odhaczyłby tylko DLA SIEBIE - inni wciąż by go widzieli jako przyklejony (na takiej
samej zasadzie jak inne tematy) widzieliby do czasu kiedy sami by go sobie odhaczyli...

Więc podsumowując - CDP mógłby wprowadzać tematy DOMYŚLNIE widoczne jako przyklejone przez
wszystkich użytkoników i każdy użytkownik musiałby go dopiero ręcznie sobie odhaczyć.


Co każdy by zrobił od razu i tak upadłby sens wątków przyklejonych przez CDP.

Dnia 06.08.2006 o 18:39, -Rafał- napisał:

> (przykłady tematów z innych for)

Ja się z tym wszystkim zgadzam ALE wszystkie przykłady jakie podales to fora na ktorych istnieje
coś takiego jak "działy" - ja nie miałbym NIC przeciwko gdyby temat "o nowych na forum" byłby
przyklejony np. w dziale "dla początkujących", albo temat o grze RoN w dziale o grach RTS *WRAZ*
z innymi tematami o innych grach (choć z drugiej strony w dalszym ciągu nie widzę sensu przyklejania
tematu o jednej z gier - już lepiej przykleić temat Z LINKAMI do tematów o grach).


Tu działami są kategorie, które można kolejno przeglądać.
Poza tym mnie interesuje np. tylko DFi LanParty NF4 SLi-eXpert i ASUS A8N-SLi Deluxe, więc po co mi przyklejony temat o ASRocku??? To samo - nie ważne czy dział. A nawet jeśli ważne to gdyby nie było działów to byś miał nie 7 a 77 przyklejonych wątków ;)

Ja zamiast bookmarkowania mam np. Avanta czy Netcaptora, które zapamiętują wszystkie przeglądane przeze mnie strony w zakładkach. Nie muszę klikać BookMarków.
A 4 tematy i tak przeszkadzają mi mniej niż całe te paski i loga ;)

A co do wcześniejszych postów - Twoje sporo to mniej niż ekran, tyle co ekran czy więcej niż ekran???
Bo jeśli więcej to tym bardziej nie pojmuję, bo i tak przewijać musisz, jeśli mniej, to 4 raczej nie przeleją stawki (a nawet jeśli to tylko o 3. A jeśli równo tyle ile pokazuje ekran, to jesteś bardzo zdolny ;) żeby tak trafić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2006 o 18:51, RobeN napisał:

Co każdy by zrobił od razu i tak upadłby sens wątków przyklejonych przez CDP.


Chyba się nie rozumiemy :D To jaki jest w/g Ciebie sens wątków przyklejonych?

a) by były cały czas na górze
b) by zwróciły uwagę zainteresowanych nimi osób
c) by mąciły widoczność :P

Dnia 06.08.2006 o 18:51, RobeN napisał:

Ja zamiast bookmarkowania mam np. Avanta czy Netcaptora, które zapamiętują wszystkie przeglądane
przeze mnie strony w zakładkach. Nie muszę klikać BookMarków.


Nie rozumiem czym sie różnią podane przez ciebie rzeczy od zabookmarkowania szeregu zakladek z forami?
Zeby było jasne - w jednym bookmarku firefoxa mam wiele zakladek...

Dnia 06.08.2006 o 18:51, RobeN napisał:

A 4 tematy i tak przeszkadzają mi mniej niż całe te paski i loga ;)


To jest już osobny temat na osobny wątek :P ;)

Dnia 06.08.2006 o 18:51, RobeN napisał:

A co do wcześniejszych postów - Twoje sporo to mniej niż ekran, tyle co ekran czy więcej niż
ekran???
Bo jeśli więcej to tym bardziej nie pojmuję, bo i tak przewijać musisz, jeśli mniej, to 4 raczej
nie przeleją stawki (a nawet jeśli to tylko o 3. A jeśli równo tyle ile pokazuje ekran, to
jesteś bardzo zdolny ;) żeby tak trafić :D


Moje "sporo" to powyżej dziesięciu - jakoś tak powyżej pietnastu już mam problem z utrzymaniem wszystkiego na jednej stronie bez przewijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować