Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zremasterowany Skyrim już dostępny na PC

20 postów w tym temacie

Może mi ktoś odpowiedzieć na sakramentalne pytanie: Warto? Zmarnowałem w Skyrim ~1000 godzin (głównie dzięki modom) i zastanawiam się czym mnie ta gra może jeszcze zaskoczyć oprócz graficznych fajerwerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może mi ktoś odpowiedzieć na sakramentalne pytanie: Warto? Zmarnowałem w Skyrim ~1000
> godzin (głównie dzięki modom) i zastanawiam się czym mnie ta gra może jeszcze zaskoczyć
> oprócz graficznych fajerwerków.
Czymże cie moze zaskoczycm przeciez zawartosci nowej nie daja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie kurde nie denerwuj i nie przypominaj o tym: jakiś czas temu zacząłem znów grać w Skyrim (do dziś dnia nie ukończyłem go ani raz - shame on me), wczoraj wyszło DLC do Dark Souls III, zostało mi jeszcze kilka achików w Shadow Warrior 2 + multum gier z gatunku "skończę... kiedyś jak będę miał czas", praca mnie wykańcza i po powrocie z niej jestem padnięty jak koń po Wielkiej Pardubickiej, a czasu na granie nie ma ani trochę więcej niż było wcześniej - jak to ograć, psia mać? Tym bardziej, że wreszcie wypadałoby skończyć w Skyrim coś więcej niż zadania dla "ciemniaków", magów czy złodziei...

@dstrach - z tego co oglądałem na YT z wersji bodajże na XOne to warto - mam zainstalowaną aktualnie większość modów poprawiających grafikę, ale ten remaster wydaje mi się wyglądać znacznie lepiej. Przede wszystkim zasięg widzenia jest właściwie nieograniczony, zagęszczenie i wygląd roślinek wszelakich też robi niezłe wrażenie, więc jeśli tylko Ci się świat do tej pory nie znudził to IMO warto spróbować - przecież i tak masz za friko, więc jaki problem zainstalować i sprawdzić? Najwyżej stracisz trochę czasu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko podstawową wersję i co teraz? Kupno wszystkich DLC to koszt 44 euro, gdzie cała gra w pakiecie z dodatkami to 36 euro, a ja grę kupiłem za 5 euro. Gdzie tu sens ja się pytam? Czemu mam płacić jak za nową grę mimo, że to tylko update...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto to będzie, ale jeśli się przyjmie i moderzy go polubią ;)
Przesiadka z DX9 na DX11 zmienia bardzo dużo (choćby zdejmuje ograniczenie ramu do 3,5GB jak i ograniczenie karty graficznej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /ciach/
Dobra podpowiem, bo widzę, że się męczysz: Kinguin.net - sam mam wersję Legendary od nich kupioną... sporo czasu temu i nic się nie dzieje. Zresztą wiele gier kupuję właśnie tam i jeszcze nic złego mi się nie przytrafiło. Aktualnie mają promocję: nieco ponad 30 zeta za same DLC, a niecałe 40 za Legendary, więc... skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?? :D Od razu nadmienię: tak - te wersje działają z podstawką na Steam. :)
Poza tym na przyszłość polecam zaglądać na stronę Łowców Gier. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest modderem to i tak nie ponaciesza się remasterem bo nie ma na tą wersję SKSE bez którego większość najważniejszych modów nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2016 o 16:07, Shu napisał:

Ja bogaty nie jestem niestety :D ale podstawkę mam na steamie, wiec dodatki najłatwiej
kupić też na steamie :P


Niby za "wygodę" się placi, ale to już jest kupno towaru z cudzej strefy, jak chcesz kupisz bezposrednio w steamowym sklepie. w Polsce Cenega w koncu wydała skyrima(jak i inne gry bethsedy) w tańszej serii, za skyrima z dodatkami ok. 70, a w sumie mozna sie zastanowic na wydaniem elder scrolls Anthologia, gdzie tez jest skyrim z dodatkami wraz poprzednimi grami z serii(ok 100).

Inny wariant, nie wiadomo(a moze wiadomo) czy otrzyma sie darmowego special edition po jego premierze? Jesli tak, to tym bardziej moze sie oplacic zaczekac?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli ktoś jest modderem to i tak nie ponaciesza się remasterem bo nie ma na tą wersję
> SKSE bez którego większość najważniejszych modów nie działa.

O i to jest konkretny powód żeby sobie ten temat odpuścić, albo poczekać na SKSE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem tej gry dostałem ją od Steam zainstalowałem - pogodziłem się z tym że muszę grać od początku
Aby korzystać z MODyfikacji wgrywam SKSE (Skyrim Script Extender (SKSE) i tu nastąpił problem SKSE chce widzieć katalog Skyrim a u mnie go brak (Skyrim Special Edition) z tym sobie poradziłem i zainstalowałem SKSE mimo ostrzeżeń. Dalej ani rusz bo SKSE aby uruchomić grę woła (The Skyrim EXE file was not Found). i brakuje mu pliku TESV.exe Mody które wymagają SKSE nie będą brane pod uwagę

Starszą wersje SKYRIM odpalałem poprzez wspaniały program do modów NMM i w nim klikałem na FNIS a potem na SKSE
Czy warto kupić nie! Stary skyrim ma setki modów poprawiających grafikę - takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma SKSE dla nowej edycji jeszcze. Ponieważ SKSE jest napisane pod 32 bity, dostosowanie SKSE do 64 bitów to pisanie od nowa całego programu. Potrwa to trochę, cierpliwości.
Odstaw grę i wróć do niej za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować